Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

stastenka42
4. sep 2013

@.dafy gratulujem k srdiecku😀😀😀😀

bergalm
4. sep 2013

@dafy velka gratulacia tesiiiim sa s Tebou 🙂

bergalm
4. sep 2013

caute kocky chcem sa spytat kde najdem to tlacivo na refundaciu u Vseobecnej zdravotnej poistovni?vie mi niekto poradit?Dakujem vopred

gaga83
4. sep 2013

@nelly3 na ultrazvuku mi videli 9 až 10 a doky hovoril že 7 pekných vybrali. Išla som donov o 12 ale na sál som išla okolo 9.40 i keď sme boli objednaný na 9. Bolo nás tam viac . Sa mi zdá že odber robila Vitoušková ale nie si úplne istá lebo som už bola taká vystresovaná s čakania že som ani nevnímala okolie 😢 😢 😢

sarasota
4. sep 2013

@stastenka42 drobatko nam krasne rastie 🙂 a za tehu virusiky dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 si zlatucka ze posielas kazdy den 😉

sarasota
4. sep 2013

@gaga83 uz si tretia co ma sedem tak nech sa krasne oplodnia drzim palceky 😉

isabellaa
4. sep 2013
stastenka42
4. sep 2013

@sarasota dakujem 😀 ja som ti slubila ze ta nimi zasypem aby sa ti nemohli vyhnut 😀 😀 😀 😀 😀

viki127
4. sep 2013

pekny podvecer, chcem sa spytat ci niektora nema skusenosti, som 8 don po ket test negativny ms ziadna beriem estrimax a utrogestan, dakujem za nazor

isabellaa
4. sep 2013

Baby mate zistene, ze mrazenie embryok a ket VSZP nerefunduju? asi nie...vsak?

isabellaa
4. sep 2013

@viki127 8 den je niekedy este skoro, pockaj na krv

bergalm
4. sep 2013

@isabellaa dakujeeem

buba08
4. sep 2013

@tinkatinulka este som sa ta chcela opytat, ci aj ked idem na kontrolu po roku sa tak dlho caka na vysledky?

yanka1
4. sep 2013

@gaga83 jej, super, ze to mas za sebou, 7 je stastne cisielko 🙂
budem drzat palce na zajtra, ja som sa tiez strasne bala a este sa kazdy raz budem , az do soboty do vkladu ...

gaga83
4. sep 2013

@yanka1 ja by som mala mat v pondelok ak sa nic nestane. To sa vola kazdy den az do vkladu ako sa vyvijaju?

yanka1
4. sep 2013

@gaga83 hej, kazducky jeden den ich budem otravovat 🙂 mozno iba 4 den nie, vraj vtedy sa nehodnotia ...
neboj, nic sa nestane a o par dni budeme stresovat pred testom 😉

nomxxx
4. sep 2013

@isabellaa ja som dnes posielala do VSZP faktúry za stimuláciu ET a aj za mrazenie, uvidíme, čo mi preplatia, potom napíšem, ak niečo preplatia 🙂

nomxxx
4. sep 2013

@viki127 koľko berieš toho Utrogestanu? 4-0-4? A si testovala skôr ako Ti povedali v RF, tak ešte čakaj do termínu testu 🙂 Ak v termíne aký dali z RF, tak napíš dokymu alebo zavolaj, čo ďalej. Utrogestan môže brzdiť mrchu, ale ešte stále je nádej 🙂

nomxxx
4. sep 2013

@dafy veľká, veľká gratulka 🙂 krásna bublinka 🙂

nelly3
4. sep 2013

@nomxxx
za zmrazenie nepreplacaju lebo ani na sk nie 😉 ale nebolo by to zle.

nelly3
4. sep 2013

@viki127
a ake ti vkladali? po PK? myslim, ze 8 den je este skoro. skus testnut ako mas pisane v papieroch 😉

lubanka
4. sep 2013

zdravím vás baby, chcela by som sa opýtať (vopred sa ospravedlňujem, určite som už 1000. v poradí, čo sa to pýta, ale je tu toho toľko popísaného, že nebudem listovať a hľadať 😉 ) ako to funguje, keby chcem ísť zabsolvovať IVF do Reprofitu? to tam mám iba zavolať a objednať sa na konzultáciu? a keď som bola na 2IVF inde v centre, musím doniesť nejaké záznamy odtiaľto? a ak som poistená v dôvere, je šanca, že aj mi niečo preplatia, či na to mám rýchlo zabudnúť? a koľko krát musím ísť do Brna? predsa len je do riadna diaľka... budem veľmi vďačná ak mi odpíšete, vopred ďakujem a ospravedlňujem sa, že som vám tu vletela a otravujem s takými otázkami, keď mi je jasné, že vy už ste o level vyššie 😀

lienka_1
4. sep 2013

@lubanka Ahoj! Ty si bola v jednok kosickom centre, vsak? Aj ja. Uz by som tam nesla. Kludne si vyber z lekarov a napis mu e-mail. Ja som strucne udala nase diagnozy a priebeh IVF, co sme mali za sebou. Lekar mi hnes odpisal a dohodli sme konzultaciu a vysetrenia, ktore este bolo treba urobit. Na konzultaciu som prefotila vsetky dolezite vysetrenia a nechala som to tam. Ak mate jednoznacny problem, na konzultaciu ani nemusite ist. Lekari komunikuju e-mailom. Aj na ultrazvuk vies ist k svojmu gynekologovi, alebo dievcata chodia za dr. Annom do Roznavi. Recepty Ti vedia poslat postou, takze do RF ides na OPU a na vklad.
Okrem Unionu preplacaju vsetky poistovne, ale pisem si s jednou lekarkou a ta mi spominala, ze chystaju nejake zmeny, ale ci aj ohladom IVF to nevedela povedat. Inak poistovna preplati zhruba 1000, takze IVF vyjde jednoznacne lacnejsie ako na SK.

lienka_1
4. sep 2013

Zienky, kuk sem. Stoji to za to. Som sa uz davno tak z chuti nezasmiala 😀
http://najmama.aktuality.sk/clanok/233523/nesku...

speranza1
5. sep 2013

@lienka_1 😀 naaadherny detsky smiech...... to neskutocne zahreje pri srdiecku a vycari usmev na perach🙂 😵

viki127
5. sep 2013

@nomxxx utrogestanu beriem 2-0-2, v papieroch mam 10 den od transferu tehotensky test pisane no len ja som nedockavec.
ja si tiez myslim ze mi to brzdi utrogestan asi na to kaslem a pockam az na krvicku, inak ja som bola v helios brno

falin
5. sep 2013

@lienka_1 - veru moja nevieme , co nam zivot prinesie. Ale verim ze aj vam sa to podari a nezostanete dvaja. Dufam ze uz mm lieky zaberu a bude mat lepsie vysledky aj skor ako v januari. To je na slak trafenie.
Jej, vy ste boli na svadobke na Sardinii? Pobehali ste ho cely? Kde sa vam najviac pacilo? Je to ozaj krasny ostrov, my sme boli v okoli Alghera, ale nebyvali sme priamo v Alghere a ked sme videli ake je prepchate turistami, tak sme aj boli radi ze sme sa tak rozhodli 😀 , mali sme pozicane auto, tak sme aj dost pobehali, v podstate severo zapadne pobrezie, na juh po Oristano a pozreli sme si aj smargdove pobrezie a na 3 dni sme boli na Korzike, ta bola tiez uzasna. Boli tam krasne plaze a neboli take preplnene ako na S. Tam by sme sa chceli vratit 😎

@mimika1973 - mimi, najlepsie skombinovat obe 😎 , zamestnant sa , ist na ivf a ked sa ta baba vrati z materskej, tak sup na matersku ty 😉 . Len u teba je to asi o to tazsie ze kvoli ivf-ku musis prist na viac dni a je otazne ci ti budu chciet dat volno, vsakze?

@yanka1 - veru aj ja vzdy volavam so zovretym zaludkom, ze ako sa drobcom dari, ale vyvijaju sa krasne, neboj vydrzia do soboty. A uz som v obraze 😎

@ria191 - sup do postele a poriadne to vylezat

falin
5. sep 2013

@dafy - blahozelaaaaam, je to perfektne

@nelly3 - moze byt aj viac z toho, a foliky este podrastu. Ked na jednej sterane su 3 a na druhej by bol iba ten 1 (aj ked ozaj su mozno schovane a za cystou a dr. ich nevidel). A nezabudni - staci 1 😉

falin
5. sep 2013

@sarasota - krasne sa vyvijaju, kedy ides na vklad? v piatok?

@gaga83 - neboj, urcite sa pekne oplodnia 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre