Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinna13
23. sep 2013

@miscok si jasna tehulka, uz by si mohla aj testnut, urcite ti uz ukaze // 🙂

lienka_1
23. sep 2013

@manita Som rada, ze chutili. Ja som na ten recept natrafila niekde tu na konovi. Mrknem link doma a urcite vyskusam. 🙂

lusipe
23. sep 2013

Ahojte dievcata, dnes idem na prvu konzultaciu k Stelclovi....mame sice schvalene iVF v GF, ale radi by sme sa tomu vyhli, kedze sme uplne obaja zdravi, tak sme nechceli aby som do seba davala take mnozstva hormonov....co mozeme dnes ocakavat?...ako to funguje?...je mozne v ramci tohto schvalenia potom dat preplatit pripadne soft ivf v Brne?
dakujem velmi pekne.

manita
23. sep 2013

@lusipe dobré rozhodnutie. Urobila som presne to isté tesne pred svojím 1. IVF v GF. (Jasné, že poisťovňa ti to preplatí, na faktúre nebude ani pol slova, že si mala SOFT). Poisťovňa na SK by ti to preplatila, aj keby si nemala vopred schválené.

Určite sa vyhneš aj tomu Dipherelinu. (Ja krava som sa v RF priznala, že už ho mám doma, že mi ho naordinovali v predošlom CAR-e na 1. IVF. Tak doktor hovorí, keď ho už máte, tak ho dáme... Teraz ľutujem.) V GF ho dávajú každej, v RF nikomu. Dosť zaujímavé.

lusipe
23. sep 2013

@manita jaj, velmi pekne ti dakujem za rada....aj ja ho mam doma...ostatne lieky som nevybrala....nechala som to tak... takze budem radsej ticho... 🙂 vdaka za radu 🙂...a ty si bola nakoniec na soft?....a tiez u Stelcla? lebo ja som mala tento cyklus krasnu ovulaciu, a aj sme sa snazili, tak chcem pockat ci dostanem...nechcem si 25 den pichat dipherelin....a potom po menzese by mohli v Brne urobit soft nie?

manita
23. sep 2013

@lusipe áno, tiež uňho
áno, na softe
ty si mala aj nejaké IUI v GF?
držíme palčeky, nech ms nepríde, ale ak príde, tak dr. ti isto navrhne soft (možno ešte predtým IUI, podľa toho, čo mu o sebe porozprávaš a aký HP a SPG predložíte).

lusipe
23. sep 2013

@manita a mala si z neho dobry dojem?...a podarilo sa?....hej 4krat na IUI v GF...ale vsetko vraj mame idealne, aj priechodnost a aj spermio aj profily a nezadarilo sa...nechapeme to...myslis, ze by navrhol len IUI?...ze to dava zmysel, ak styri nevysli?....si mila, velmi pekne dakujem.

zibi
23. sep 2013

baby som rozmyslaala nad tym prednisonom ze ho asi nebudem brat, lebo som citala ze znizuje ucinky liekov na riedenie krvi takze v mojom pripade potrebujem riedit krv...
nebola som tu baby cely vikend vela ste toho popisali tak kym vas precitam tak to bude trvat 😀

gaga83
23. sep 2013

@lienka_1 @yanka 1 @nelly 3 baby uz sa mi ozval doky a odporuca spravit pred ket este hysteroskopiu. Mala ste to uz niektora v rf a co ste za to platili? Mam sa rozhodnut a dat mu vediet.

yanka1
23. sep 2013

@gaga83 ja som hystero nemala, zatial to nikto nenavrholl....ale lienka bola teraz nedavno, tak ti povie viac...

manita
23. sep 2013

@lusipe dojem super, čo sa sympatií týka, je to určite 1 v RF

odborne dosahujú jeho kvality aj iní v RF, ale čo sa dojmu týka, naňho nikto nemá

ja som mala 4xIUI v GF
v RF mi povedali, že normálne by mi u nich navrhli ešte IUI, keby ma netlačil vek

tiež som chcela čo najprirodzenejšie

soft sa zatiaľ nezadaril, ale chystám sa na ďalší (tiež nemáme žiadnu príčinu, len ten vek)
ak sa soft nezadarí, netreba zúfať, treba skúsiť znovu, nie každý cyklus je špičkový

mimika1973
23. sep 2013

@yanka1 ahoj, krvicku teda budes mat poobede vysledky?
Ja som ani nebola na krvi, lebo mi prisiel dva dni na to ako som robila testik, aj menzes, tak som nesla.
Ten Estrimax ako beries? ustne ci tam dolu ako utrogestan? to su male tabletky ci vacsie? a kolko krat denne si ho musela brat? od OPU, ci len po vklade?
Mne to minule nedali, no hoci sliznicu som mala 8mm, a to mavam aj vacsiu, a dokonca aj pri normalnom cykle. À le asi clostyl moze za to, ze byva nizsia..neviem.
Ak krvicka potvrdi negativny vysledok, tak idete hned do toho ci date pauzu?
Ja si vravim, ze skusim este raz ale potom uz asi dost, uz ma nebavia tolke neuspechy a nadeje, hovorim si, ze ked je taky osud, asi ho treba prijat a zostat bez miminka, co uz.... 😒 Prirodzene sa nedari, a to az taku komlexnu sterilitu nemame zas, aj ked by bolo treba viac rokov skusania nez u inych parov, a tiez na druhej strane, ani medicina bohuzial nam nevie pomoct a najst to spravne riesenie a pozitivny vysledok konecne! 😕
A tiez, uz pomaly veru starneme....a za tych 7 rokov snazenia, sme uz mohli mat aspon 2-3 deti! za normalnych okolnosti...a my stale nic! Bojovat, nebojovat? oplati sa to este? len do toho davat peniaze a setrit? a zbytocne?
Nedopriat si dovolenku alebo ine v zivote miesto toho? hmmm...clovek uz kadejako uvazuje a zvazuje veci...casom. 😕

speranza1
23. sep 2013

@gaga83 ahoj mne robili HSK v RF... myslim, ze pred rokom som platila 250€..ale nie som si ista..skusim sa pozriet doma do papierov. OK?

gaga83
23. sep 2013

@speranza1 to by bolo super keby som vedela cenu. Dakujem zatial. Inac a pomohlo ti to a zistili nieco?

tlucka
23. sep 2013

Ahojte kočky, chcem sa spýtať tých, ktoré si pichajú Fraxiparín, ako vám išli pichať tie injekcie? Zatiaľ som nezačala stimulovať na ďalšie IVF, len mám po operácii kolena a musím si doma pichať Fraxík. Len tie injekcie sa mi zdajú nejaké tupé, nejako sa mi nechcú dostať do brucha (žeby to bolo kvôli tukovej zásobe na brušku 😀 😀 ) Ide vám to pichať jednoducho, alebo len já mám s tým problém? Ďakujem

cikyta
23. sep 2013

@tlucka Pred vpichom sa uvolni a zapichni to rýchlo, lebo príde blok...napneš bruško...strach a už sa zdá, že idu tak tupo (😉 sama s tým mám taku skusenosť)

zibi
23. sep 2013

@yanka1 mne prisla pri prvych ivf ms aj ked som brala utrogestan .... teraz mi neprisla az 4-5 dni po vysadeni

zibi
23. sep 2013

baby dosli mi vysledky kultivacie tak som mala nejaku bakteriu Enterobacter aerogenes ze antibiotika na to ..kvasinky a vsetko mi vyslo negativne..inak ten moj gyndos je zvlastny stale som mala nejake problemy ci mocovy mechur ci stale nejake rezanie a podobne a moj gyndos stale trepal len o kvasinkach a daval mi cipky masticky a blbosti a pritom na to treba antibiotika..kvalisnky som mala negativne....

pisala som otevrelovi ci mi vobec ten moj dal dobre antibiotika lebo mam pocit ze ten moj gyndos v tom smere nie je az taky dobry... a nevie vela veci..
plus pytala som sa na ten prednison ....
inak asi uz musi mat mojich otazok dost..ale su na to aby nam odpovedali tak co nie?
a som si povedlaa z kym nebudem mat sliznicu aspon 10 mm tak ani nejdem a stitku v poriadku plus tie vytery nech mam negativne.... a mm chcem poslat k andrologovi 😀 tak uvidime ... 😝 uz ma to nebavi cele

zibi
23. sep 2013

@mimika1973 ved aj ja hovorim ze za tych 1200 eciek co sme minuli sme mohli mat krasnu dovolenku v lete..nikde nechodime len peniaze miname na to ...a aj byt sme mohli mat prerobeny uz 😝

jjajka
23. sep 2013

Dievcata, a to na fakture nesmie byt napisane soft, ked ju chcem preplatit?

zibi
23. sep 2013

@miscok to moze byt aj z tych hormonov ...ja som mala z clostylu take nafuknute brucho ze som sa skoro ani do nohavic na svadbu nezmestila co sme sli ... a v podstate ho mam aj teraz este nafuknute....

baby inak ms dosla ale taka slaba..vobec som nemala silnu menstsuraciu ako som cakala..

zibi
23. sep 2013

@tlucka hej fraxiparine su tupe ihly ako slak... ja som si nikdy nemohla prepichnut poraidne kozu a pritom clexane bol uplne v pohode 😝

zibi
23. sep 2013

@gaga83 ja som bola u docenta na tom speci ultrazvuku a povedal mi ze mi ju netreba..
ale v iscare zasa ked sme boli na konzultacii tak doky hovoril ze je dobre dat si hysteroskopiu a do mesiaca ist na ivf ze sa potom embryjko moze lepsie uhiezdit ale co ja viem zbytocne do seba vrtat... ked si v poraidku..skus ist na ten ultrazvuk do martina ked ti to nie je daleko .... a docent ti pozrie ci nemas nejake zrasty alebo myomy alebo ako si na tom .. 😝

tlucka
23. sep 2013

@cikyta
@zibi
ďakujem kočky, už som z pichania injekcií akosi vyšla z cviku, dosť sa bojím si to pichať, tak asi preto mi to nejako nejde. Ešte jedna otázočka, ak je v injekcii vzduchová bublina, treba vzduch vypustiť, alebo sa môže pichnúť? V príbalovom letáku je písané, že sa nemá vzduch vypúšťať, avšak sestrička keď mi pichala injekciu, tak normálne najskôr vypustila tú vzduchovú bublinku a až potom mi to pichla. Tá troška vzduchu by asi nemala ublížiť, alebo sa mýlim?

zibi
23. sep 2013

@tlucka nema sa vypustat... lebo mozes vypustit aj ucinnu latku ... ja som nevypustala a som tu 😀

lienka_1
23. sep 2013

@gaga83 Ja som mala hysteroskopiu minuly tyzden. Nie je to nic hrozne, iba trosku neprijemne a v mojom pripade aj trosku bolestive. Ale mne robili aj abraziu sliznice, tak rekonvalescencia asi trva trosku dlhsie. Krvacala som dost po zakroku a asi 3-4 dni po. Teraz uz iba spinim a bolesti ustupili po 2 dnoch. Platili sme 5000Czk, ale inak sa plati 6000Zck. Dostali sme zlavu, lebo boli zmatky s objednanim. 🙂

yanka1
23. sep 2013

@manita mna tiez tlaci vek jak hovado - mam 37...ale marcel mi povedal, ze sa nemam podcenovat 🙂
ty mas kolko ?

nelly3
23. sep 2013

@gaga83
ja som mala robenu, ale este na SK v gyn-five, je to uplna pohodicka, nic mi nenasli, ale aj tak sa nedari. ked si ju dat urobit v RF tak si ju mozes dat refundovat, mala by ti ju poistovna preplatit 😉

gaga83
23. sep 2013

@yanka1 ako dopadla krv ?ja som mala 0,7 takze mozem s kludom vysadit lieky

yanka1
23. sep 2013

@mimika1973 @gaga83 @zibi no tak HCG je 0,2 😒 pocitala som s tym...takze som vysadila vsetky hormony....marcel mi povedal, ze staci pockat jeden cyklus a mozem ist do toho opat....a aj veru pojdem 🙂 cas ma tlaci, nemam na co cakat... nastastie to este tak nepocitujem financne, lebo to bolo prve IVF,a este si to mozem dat preplatit....ale smutno mi je z toho poriadne....obdivujem Vas baby, ktore ste tymto dokazali prejst x krat a znova vstat a ist dalej do dalsieho snazenia...
@mimi1973 estrimax je malicka tabletka, dali mi ju brat od OPU 3x denne, aj ked som mala sliznicu 10 mm....a ty ako, kedy das ten dalsi-posledny pokus ? vy tusim cakate na zlepsenie muzovych vysledkov, ze? ja dufam, ze vsetko bude ako ma a koncom oktobra zacnem opat so stimulkou...
@jjajka ja som na fakture praveze mala uvedene, ze ide o soft/nativ stimulaciu....dufam, ze to nebude problem...papiere uz som zaslala do dovery....
@miscok co si vybavila u lekara ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre