Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lucka_220809
5. nov 2013

@ludinka hm.. ved to, ja mam tiez vzdy chlapa -lekara.. mozno nezaskodi vynimocne zmena,ale tak nejak vseobecne sa citim lepsie pri chlapoch-lekaroch. No ved uvidime, asi ten termin potvrdim a uvidime...kam si chodila predtym, ak sa smiem opytat?

ludinka
5. nov 2013

@lucka_220809 najskor helios potom is care v martine, ale viac ako iui sme neskusali lebo ja som mala stale pocit ze nie je na to dovod, a ten vlasne nemame doteraz(SPG ok, vajcovody priechodne, ovulka ako hodinky....sice mi pri laparke nasli endosku ale ta podla lekarov nema u mna to vpliv), ale uz nejdeme cakat a skusime aspon ten soft lebo uz cakame 4,5 roka

horlenka
5. nov 2013

@ludinka meska cca 3 dni, odkedy beriem inofolic, nemam 100% rovnako dlhe cykly. Tak som len cakala a cakala...a dnes poobede som uz nevydrzala 😀
termin v Brne mame 13.11. o 11tej u Stelcla. Ak ti nebude vadit, este si ho nejake 2 dni podrzim, a ak dalsi test potvrdi //, budem volat do RF a prip. by som seba z toho casu zrusila a nahlasila teba. Vsak este dam vediet ako sa to vyvija a dohodneme sa 🙂

ludinka
5. nov 2013

@horlenka ja ti hlavne drzim palce aby bolo vsetko ok!! 🤐
a dobre ked budes vediet ze rusis ten termin tak daj vediet- dost by mi to pomohlo 🙂

ludinka
5. nov 2013

@horlenka tak zeby ten inofolik robil predsa zazraky ? 😀 aj ja ho uzivam ale mne asi nepomoze ani svatena voda

lucka_220809
5. nov 2013

@ludinka no moja, my mame asi uplne identicku situaciu.. ja ma dtto to iste... akurat sa cudujem,ze ti povedali, ze endoska na to nema vplyv.. lebo mne teda povedali a aj co som si zistovala, tak to urcite prekazka byt moze... my sme teda postupili ivf, ako nam v iscare poradili, a pri tom sme vlastne okrem vsetkeho zistili, ze metodou ivf sa neoplodnilo ziadne vajicko, len metodou ICSI, kedy spermiu priamo vpichnu do vajicka.. tj. napriek ukazkovemu spermiogramu manzela jeho spermie zrejme nevedia vajicko proaktivne oplodnit vo vacsine pripadov... takze by som urcite chcela skusit este raz, ale urcite soft. Ja extremne dobre reagujem na vsetky lieky na podporu cyklu, netreba mi to.. mam potom vela vajicok, vysoku maternicu atd. Tiez prirodzene ked mam cyklus , je u mna vsetko ako hodinky a ked som kedysi brala clostylbegyt, moj gyn. mi ho predpisal na podporu cinnosti vajecnikov, mala som vzdy 4-5 vajicok a to som brala minimalne davky... preto chcem urcite skusit soft a tu v BA sa moj dr tiez tvari, ze treba robit normalne ivfko... Tak chcem skusit tam...

tancik
5. nov 2013

Baby ako ste riesili ultrazvuk folikulov, ktory den ste sli ku svojmu gyndosovi a potom do Brna?ste hned pisali ci volali?a ako to bolo s pregnylom? Ja mam dilemu moj gyndos mi chce merat folikul na 12.den cyklu.

ludinka
5. nov 2013

@lucka_220809 ano endometrioza moze byt prekazkou hlavne v tom ze sa tvoria zrasty a znepriechodnuju vajcovody ale mne po laparke povedali ze mam tie loziska pod maternicou a malicke,a vajcovody priechodne takze tak.....jasne ine zeny pri tom normalne otehotneju a niektore ako ja sa trapia....vela som o tom citala ze endoska sama osebe napr. drazdi imunitny system zeny....
co sa tyka tych vasich spermii tak ma napadlo ze ci si nahodou tvoj manzel nevytvara protilatky proti vlasnym spermiam...to sa zistuje na imunologii-vtedy posobia zdravo ale nevedia oplodnit vajcko
inac myslim ze pri tom softe v brne napichuju vajcka standartne takze by ti to mohlo vyjst....
a ja tiez pri 1 tabletke clostylu mam 3-4 folikuly takze aj pre mna je soft ako stvoreny 😎

kako23
5. nov 2013

@ludinka
@lucka_220809
baby odporúčam RF v Brne, bola som tam ešte len 1x ale úplne super. Tiež som predtým chodila do Heliosu MT a tlačili ma do klasického IVF bez zjavnej príčiny. Mám síce znížené AMH ale na min. stimuláciu Clostilom som reagovala prestimulovaním 5 - 6 vajíčok a zakázali mi vtedy IUI aj plánovanie pohl.styku. Lekár v Brne nad tým len krútil hlavou. Určite Vám tam pomôžu. Držím palce 🙂

lucka_220809
5. nov 2013

@ludinka Tie testy na protilatky mu robili.. aj mne.. vsetko negativne. no urcite idem do toho brna, lebo tu , hoci aj svojho lekara mam celkom rada... ale proste fakt diskusia ziadna, je to cele taka statistika a standardizovane procesy, chapem, ze je to niecim podlozene, ale aj samej mi je jasne, ze zdaleka nepotrebujem sa stopat tolkymi liekmi.... Kedy mas termin?

lucka_220809
5. nov 2013

@kako23 A nevies, ci je ta MUDr. Hana Pospisilova OK? nepocula si nejake referencie na nu?

kako23
5. nov 2013

@lucka_220809 konkrétne na ňu Ti žiaľ neviem povedať referencie. Ja som si vyžiadala MUDr. Macháča kvôli môjmu AMH. Ale tam sú všetci lekári veľmi dobrí podľa mňa. To vidno na ich prístupe. Je to obrovský rozdiel oproti SR. Napr. ja som tomuto môjmu lekárovi písala email v nedeľu večer a do 10 minút som mala odpoveď.

izzie27
5. nov 2013

@tancik ja som bola na ten 8.den. Mojmu doktorovi to nerobilo problem. Potom som zavolala a oznamila velkost folikov. Zavolali mi spat a povedali o kolkej si mam pichnut pragnyl. ja som uz na 10.DC mala odber

lucka_220809
5. nov 2013

@kako23 dakujem aj tak. Snad to bude nejaky rozdiel a snad bude ona fajn a v pohode... este porozmyslam, ved si pripadne mozem vyziadat aj ineho lekara... este si ich kuknem na stranke... mala som tam ist hned. Povodne som aj chcela, som mala tusaka, ze to mam tak urobit hned..ale teda bola som pohodlna a sla som tu v BA, ze nebudem hned cestovat a najskor to aj vyzeralo ok... ale teraz uz vidim,ze mojmu vlastnemu doktorovi velmi "nic nehovorim"...tj uz som len jeden "file" z miliona, ktore mu prejdu cez ruky... na vysetreni nie som dlhsie ako 5 minut... no co ma potom vediet stanovit a individualizovat...

lucka_220809
5. nov 2013

@ludinka inak ja mam tiez tu endosku len dole pod maternicou... vajecniky aj vajickovody su OK... len mi to tam tvori taku tekutinu tym padom, ta to asi moze ovplyvnovat... no neviem. Proste nejde nam to nejako, uz 3 roky fakt nic. a po tom "nahodnom" zisteni, ze manzelove spermie vlastne neoplodnuju vajicka, uz nemam ani ten pocit nadeje, ze by to mohlo nejako inak vyjst... urcite chcem skusit soft.

tancik
5. nov 2013

@izzie27 nechapem potom co ten moj mi rozprava, ze az 12.den....a pregnyl si mala odkial?

elienocka
5. nov 2013

@melisska maly je krasny gratulujem a uzivaj si vsetky krasne chvile s drobcom

horlenka
5. nov 2013

@ludinka ja neviem, ci inofolic, ale nieco sa stalo urcite 😵 s nasou diagnozou: asthenozoospermia je to nateraz taky mensi zazrak 😵

melisska
5. nov 2013

@sarasota ďakujem moja, vaše tiez šťastne bábätko,ved ono vie, prečo si vas vybralo za rodičov 🙂

kako23
5. nov 2013

@lucka_220809 presne ako pises, slovenski lekari nas beru ako na beziacom pase bez ziadnej empatie a snahe o individualny pristup aspon taka je moja skusenost.tiez som dlho vahala ci ist do Brna alebo zostat na SR, ale po 4 rokoch snazenia som si povedala, ze uz to musime riesit a musi nam uz konecne niekto relevantne vysvetlit preco sa nam to nedari a navrhnut riesenie. Ja viem, ze tych rieseni je malo ale chcem mat pocit, ze svojmu lekarovi doverujem. A zatial ten pocit mam v Brne.Urcite aj ja by som rada sla na sorf IVF ale necham si poradit. Inak ja som na objednanie ku konkretnemu Dr. cakala necele 2 tyzdne co nie je najhorsie. Aj tak teraz musim cakat mesiac na dalsi postup lebo mi menzes prisiel tak, ze 2 a3 den bol sviatok a vikend a na SR nikto nebol ochotny mi vziat krv ☹ Urcite budes spokojna... 🙂 drzim palce.

melisska
5. nov 2013

@mimika1973 ďakujeme moja 🙂

gaga83
5. nov 2013

@tancik ahoj na ulz sa chodi 8 dc ak je treba moze sa robit este jeden. Ja som mala len 8dc a potom uz opu 14 dc.

izzie27
5. nov 2013

@tancik vsetky lieky, ktore mi napisali na recept som si vybrala na SK a bol tam aj pragnyl napisany

nelly3
5. nov 2013

@ludinka ten infolic je dobry aj ked mam endometriozu?

bergalm
5. nov 2013

caute baby,teraz troska od temy nema niektora z Vas euthyrox 88????????????????dnes mi lekarka dala vysledky a mam ho zacat uzivat len lekarne maju zevraj nejaky vypadok a nikde ho nemaju u nas v lekarnach dokonca znama co ma lekaren ho nezohnala ☹

melisska
5. nov 2013

@elienocka dakujeme 🙂 ste zlatí 🙂

vlasatica
5. nov 2013

@tlucka ja este stale spinim uz si z toho nic ani nerobim pokial nekrvacam.ale je to uz menej po tych kanavitovych injekciach.dnes som tu mala na vizite svoju doktorku tak vravela ze je to mozno aj lepsie ked spinim.lebo beriem aj clexan na riedenie krvy.ze aby mi ju zad moc nezahustili.ze mam byt v klude.
krv mi brali naposledy vcera. neviem kedy budu zas.

miscok
5. nov 2013

@horlenka To je krasne 🙂 Gratulujem 😉
@lucka_220809 Ahoj,ja som bola na konzultacii a dalsich dvoch sedeniach u Pospisilovej.Boli sme spokojni,mila,vsetko vysvetlila.V RF je viac menej jedno na koho natrafis,budes spokojna 🙂 Drzim palce.

miscok
5. nov 2013

@melisska Meli zmen si profil,ty uz si krasna mamuska 😵

kako23
5. nov 2013

@bergalm ahoj, ja som začala brať euthyrox 50 asi pred cca. 2.týždňami a vtedy nebol žiadny problém ho zohnať. nie je to problém len tej 88?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre