Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
19. feb 2014

@speranza1 😀 asi ano, tusim aj ms sme mali naposledy takmer rovnako 😝 . Len nech ti to cim skor prejde, ja to este nemam take zle, iba zacinam a budem rada ked to neprepukne, ale oci mas uz riadne rezu a stipu od pc, uz aby som isla domov

ria191
19. feb 2014

@lienka_1 keď si nedáš dole brýle tak hádam nebude taký paff z teba či z nej ??? 😀 😀 😀 Veď vieš hocikto si dole brýle nedáva 😀 😀 😀

lienka_1
19. feb 2014

@falin Ja som sa vyzbrojila flasou vody, horalkou, knihou a oni na mna taku budu usili 😀 😀 😀 Takze kosicka policia ma u mna velku jednotku.

ria191
19. feb 2014

@lienka_1 seso ty si asi ešte doma čo??????? tebe sa teda machruje 😀 😀 😀 mne jedna kolllleeegggeeeee vidí priamo na monitor a až taká odvážna teda nie som tu hektika ako hovado a panička si cvála na koňovi eeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 ale inak vám závidím, že môžte byť spolu 😀 😀 😀

lienka_1
19. feb 2014

@ria191 Tebe tie moje bryle nedaju pokoja, co!!! 😀 😀 😀 😀 Ja stale tvrdim, ze to blondiny ala Ty ho vyvadzaju z miery a potom si to odskacu brunety ala JA 😀 😀 😀

ria191
19. feb 2014

@lienka_1 nooo len či tam bola fakt vodička ??? 😝 😝 😝 😝 😝 "kua" kolegyne idú padáááááááááááááááááááááááááááááááám pa pa to som si moc nezajazdila 😠 😠 😠 😠

lienka_1
19. feb 2014

@ria191 Este som doma, ale ked bude kuca-paca po dalsom IVF cvalam do prace aj ja 😝

lienka_1
19. feb 2014

@ria191 A viez ze to chutilo ako borovicka 😀 😀 😀

melisska
19. feb 2014

@tinkatinulka moja nemáme už nic a odznovu umelé už nie, predsa mám 32 😀(či 42 ?) 😀
@falin
Dakujeme 🙂

lubanka
19. feb 2014

no a teraz mám na vás troška neštandardnú (možno hlúpu otázku, tak sa predom ospravedlňujem 😝 ) ale prosím vás, keď sa ide do RF na OPU, musím byť s "letným strihom"? myslím, že či si musím podvozok úplne oholiť 😒 lebo v centre, kde som predtým bola sa to nepraktizovalo... a ešte musia byť odlakované nechty? 😕 😕 lebo ani toto som predtým nemusela a ja už ani neviem ako vyzerajú moje ruky bez laku na nechty 😀 😀

ludinka
19. feb 2014

@lubanka myslim ze to holenie tam nikto neriesi ako budes tak budes....ja som sa teda oholila ale ,,pasik,, na vrchu som si nechala 😀
a ten lak podla mna tiez nevadi

tinkatinulka
19. feb 2014

@lubanka v papieroch som to niekde nasla že mas byt "naholo" ale nejake laky na nechty a podobne nik neriesi..

lubanka
19. feb 2014

@ludinka super, takže "pristávacia dráha" je v pohode 😀 aspoň to... vďaka za odpoveď 😉

lubanka
19. feb 2014

@tinkatinulka o.k. takže "keď musíš, tak musíš" 😒 ale asi zostanem aspoň pri tej "pristávacej dráhe"... potom mám doma problémy 😀 😀 😀 mm potom hučí, že si pripadá jak pedoš 😀

tinkatinulka
19. feb 2014

@lubanka noooo toto poznam ale na vklad som nechavala dráhu 🙂

speranza1
19. feb 2014

@lubanka myslim, ze by si mala mat ten "letny zostrih".... 😀 😀 😀 😀 😀 kedy ides na OPU?

ludinka
19. feb 2014

@lubanka ja si myslim ze to tam nikto neriesi, podla mna je to kazdeho vec, ved ta ,,draha,,im predsa nemoze nijako zavadzat

leontinka27
19. feb 2014

Ahoj baby reprofit ma novy ceniik.neviete islo to hore alebo dole. neviete co vychadza soft v Brne?chystam sa v maji a neviem ci budem musiet dlhsie setrit ☹ a pojdem az na jesen ked to islo hore?dakujem.

speranza1
19. feb 2014

@leontinka27 myslim, ze novy cennik je uz na ich stranke...skus si pozriet... ale minimalna stimulka stoji uz 15000 + 1000 (za kazde vajicko pri ICSI)...ale skus si to prestudovat.... ceny isli hore...no co uz..je to pre nich dobry biznis... 😔 ....

leontinka27
19. feb 2014

@speranza1 cooo ja som teraz nasla cennik a je tam 15 000 czk plus i vajko isci 1000 czk... ☹

nelly3
19. feb 2014

@leontinka27
ano max. 8000czk za ICSI, takze ak ti odoberu aj 12ks, platis len tych 8000czk, ano od noveho roku isli cenovo hore, ale s car na SK sa to neda porovnat 😉

nelly3
19. feb 2014

@leontinka27
akurat pozeram ten cennik, ale nie som si ista s tymi 8000czk, nikde to tam nie je napisane, predtym to tam bolo 😕 skus im napisat e-mail a tak sa informovat o cenach 🙂

maxag
19. feb 2014

Ahojte kocky, dlho som tu nebola a nechce sa mi citat vsetko dozadu. Mam otazku, ci uz niekomu VSZP preplatila IVF, kto posielal ziadost v novembri? Lebo mne este pani volala, potrebovali nbieco doplnit, ale to bolo este v novembri a od vtedy nic... Tak neviem, ci je este nejaka sanca...

leontinka27
19. feb 2014

@nelly3 teda za ten soft to je 15 000 czk a plus 1 vajko 1000 czk teda max 8000 czk, lebo chcem ist na soft a predtym to bolo cca kolko ked to islo hore? dakujem

nelly3
19. feb 2014

@leontinka27
predtym stal soft 13000 czk, len ako som potom nizsie pisala, nie som si ista s tym ICSI teraz, predtym to tak bolo, ze max.8000czk

leontinka27
19. feb 2014

@nelly3 no aspon ze 15 000 czk, uz som sa zlakla ze viac, A prosim ta cim sa stimuluje:na ovulaciu clostyl a na dozrievanie a potom tesne to co sa dava pred odberom neviem ako sa to vola ja som mala ovetrile asi to kolko vychadza?a vysetrenie na pohlavne choroby mi urobi aj moj lekar a ked uz mam od poistovne 3 vycerpane nebudem musiet za to zaplatit aj za predoperacne?lebo mi to uz niekto vravel ze ked mam vycerpane 3 pokusy vsetko si musim platit....dakujem

patrissia
19. feb 2014

Babule vidím, že sa tu rieši OPU, čo si treba so sebou zobrať? Ako to prebieha? Veci ste si zložili niekde v izbe alebo ako? A kde boli zatiaľ vaši manželíkovia? Treba si zobrať so sebou aj košelu a papuče? Povedali Vám, že sa máte prezliecť? A po narkóze ako? Koľko ste spali? Prišiel Vás niekto zobudiť a dali Vám info ako to prebehlo? Je to naše úplne prvé IVF, tak som z toho jeleň 😀 Môžte mi napísať všetko lopatisticky 😀 ĎAKUJEEEEEM

nelly3
19. feb 2014

@leontinka27
stimuluje sa clostylom+menopur, merional.....ovetrile to je asi nieco ako pregnyl? myslis, co sa picha 48 hodim pred opu? vysetrenie na pohlavne choroby si platis tam, stoji to 2000+2000czk, teda spolu 4000 czk (ty+manzelik), musia ti to ale tam urobit, nemozes doniest zo slovenska, maju to podla nejakeho zakona ci co. predoperacne sa vobec nerobi 😉

nelly3
19. feb 2014

@patrissia
ahoj, beries si so sebou kosielku + papucky a to je vsetko. narkoza je velmi kratucka, zo saly ides po svojich za pomoci sestriciek, ale to je len kusocek cez chodbu, prvy krat som si vobec nepamatala ako som sa ocitla v posteli, potom uz som vnimala na sale. spala som velmi kratko, na sk to bolo dlhsie, v rf fakt ze nie, je to velmi slabucka narkoza a potom ti prinesu aj cajicek+keksik 😉 mile. ak je izba volna moze byt s tebou aj manzelik 😉 so mnou 1krat bol na izbe.

leontinka27
19. feb 2014

@nelly3 ooooooooooo dakujem za vysvetlenie.ano ovetrile je nieco ako pregnyl.a to preco si to tam musim dat?do kelu? to platilo vzdy alebo to je nove?a akoze sa nerobi predoperacne - neuspavaju? a co sa tyka liekov, kupujem kde mozem? alebo v brne?a cca kolko to je asi koruniek - evrasikov.???dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre