Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
17. máj 2014

@janikajanka to vobec nevadi a podla mna ho kludne mozes zmenit,,,,ved tam platis tak si mozes vybrat. Ja by som menila ak by som nemala doveru alebo co i len trosicku pochybovala. ja som tam absolvovala celkom 4 x IVF a 1x KET a bavili sa so mnou ako s rovnocennym partnerom. je pravda, ze ja som po tych 4 tu na SK uz bola poucena ze pytat sa na vsetko....velakrat s listockom v ruke. jaj a este som si vela vysetreni spravila po vlastnej osi (spolu s mojim skvelym gynekologom tu na SK)

haimi
17. máj 2014

@skaredekacatko takto dopadol asi aj marcel, ked prisiel z tej konferencie. Som zvedava kedy a ci mi vobec odpise. Uz je ten mail aj tak neaktualny

kako23
17. máj 2014

@haimi jasne, ze velky stres ma obrovsky vplyv na rast folikulov, preto niekedy pocas stimulky aj odporucaju PN, kvoli riziku stresu. To je iste. Ani neromyslaj nad dalsim pokusom IVF ak budes zase v takom strese. To je podla mna uplne zbytocne.Chodila som k jednej psychologicke a viem ako brutalne negativne vplyva stres a negativizmus na plodnost...v zahranici o tom su aj vyskumy.
Okrem toho mne dr.hovoril, ze clostil moze aj zle posobit na niekoho a casto sa stava, ze folikuly su prazdne. Urcite sa nevzdavaj a chod do dalsieho pokusu ale bez clostilu. Som si ista, ze Stelcl ti poradi co dalej.

haimi
17. máj 2014

@kako23 sakra, budem musiet radikalne zmenit pristup k zivotu a hlavne k robote. Ja som taky samonasieraci typ, ani neviem a uz som nasrata 😀 dostala som ponuku od sefky, ze mi vybavi home office, asi by som sa mala toho chytit a vzdialit sa v ramci moznosti od toho vsetkeho.

kako23
17. máj 2014

@haimi jednoznacne home office so zmenou myslenia typu mam vsetko "na haku" alebo surovo PN...potrebujes klud , aby rastli vajicka...ked si naozaj v takom strese tak mozes mat genialnu stimulku ale moze to dopadnut rovnako katastrofalne. Inak bola som na tom podobne a mne pomohol koucing so psychologickou, aby som sa naucila byt v klude.

janikajanka
18. máj 2014

@martinusa22 aku si mala stimulku prosim ta? On mily je, len mam pocit ze to moc neriesi.

skaredekacatko
18. máj 2014

@janikajanka su taky iny pred dvoma mesiacmi mi toho popodaval dost a teraz akoby zabudol, mozno aj preto ze som menila na soft. Som myslela ze po hystero hodime rec a on ma len prisiel kuknut a opytat sa ci mi ma robit plan ze mi ho necha tam na recepcii a oni mi vysvetlia co ako a odvtedy som snim nebola. Ale zase krv mi ns ahm bral aby vylepsil stymulku podla toho ale moj organizmus povedal ze ee no co uz

haimi
18. máj 2014

Kocky, mam dilemu. Citala som si nejake info k hodnote tsh a docitala som sa, ze idealna na otehotnenie je cca pod 2,5. Ja mam 4,18. Norma je v kazdom laboratoriu ina - 4,2, 4,5, resp 5. Nemate s tym nejaku skusenost? Dik

tinkatinulka
18. máj 2014

@haimi urcite by som to riesila ja som boal takto isto a endoryno mi povedali že jasne dali mi 50 euthyrox 1x rano a mam super 1,7..neublizi ale pomoze..ale musis byt sledovana a najlepsie komplet vysetrenie aj sono stitnej

sarasota
18. máj 2014

ahojte korculky moje nateraz sa lucim rano nastupujem do nemocnice a v utorok je den D tak potom prida manzel info 😉 Matejko posiela vsetkym pusinky 😲 😲 😲 😲 😲

sasa1983
18. máj 2014

@sarasota držím palčeky...

buba08
18. máj 2014

@sarasota tesime sa na info, drzte sa 🙂

janikajanka
18. máj 2014

@haimi a v akej sfere pracujes? Ked ti ponukaju home office ani nevahaj.....

gabko26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janikajanka
18. máj 2014

Baby neviete prosim vas, ked mam fakturu z reprofitu a mam tam 300 eur len lieky, celkova fa 1 000 eur, preplati VSZP aj sumu za lieky? Dakujem

nelly3
18. máj 2014

@janikajanka
ak mas na fakture vsetko soft.... atd. aj lieky tak poistovna ti ro preplati do vysky ako by ti na sk preplatila IVF

nelly3
18. máj 2014

@haimi
no tsh by malo byt ak ides na ivf tak do 1,5 idealne.

haimi
18. máj 2014

@tinkatinulka @nelly3 diky baby, objednam sa k endokrinologicky. Nasla som v trnave nejaku dobru 🙂 Marcel mi na konzultacii pozeral na vysledky a nic nepovedal ☹

haimi
18. máj 2014

@janikajanka v bankovnictve. Mam obdobia ked vyhodnocujen kvantum dat a to mozem robit aj z domu 🙂

janikajanka
18. máj 2014

@haimi tak to urcite vyuzi, ja trcim v robote do vecera.....

haimi
18. máj 2014

@tinkatinulka @nelly3 staci vymenny listok aj od gynekologa? Vseobecnu som videla asi jedenkrat v zivote, ked som si bola vybavit predoperacne na laparku.

melisska
19. máj 2014

@sarasota držíme palceky a tesime sa na Matejka <3

Pozdravujeme vas, drzkajte sa 🙂
@nelly3
@rienok

melisska
19. máj 2014

@ria caaavves 😀

tinkatinulka
19. máj 2014

@haimi ano staci

jahoda333
19. máj 2014

@sarasota nech vsetko dobre dopadne drzime s filipkom palceky nech mas Matejka uz pri sebe budem na teba mysliet bude to nadherne krasny pocit 🙂

jahoda333
19. máj 2014

@haimi ja som mala 7 a otehotnela som na prvy krat takze neviem 😉

rienok
19. máj 2014

@melisska ste krasni a Janko je uz aky velky...materstvo Ti velmi pristane

speranza1
19. máj 2014

@sarasota moja draha... drzim Vam palce.... modlim sa za Vas tak, ako som sa modlila cele Tvoje tehu.... z celého srdiecka Vás pozdravujem a zelam vela zdravia, trpezlivosti a sil....cmuk 😵 😵 😵 😵

donatela
19. máj 2014

@misen112 napis mi do IP tvoj mail. Napisem ti postup, aj ti poslem formulare, ktore je potrebne predlozit. Zaklad je, ze musis mat soft protokol. Klasicke ivf poistovna neschvali. A musis mat potvrdenie ziadosti, nez zacnes stimulovat... Inak je to easy, netreba sa toho bat🙂

donatela
19. máj 2014

@majkulik ahoooj holko. Stare gynfivacky v RF...🙂🙂 Ja som pred 2.ivf, cca o 2 tyzdne zacinam pichat. Mam soft. Chodim k Stelclovi. Snad to tento raz dame a az do porodu... Neviem preco, ale teraz tomu neskutocne verim. Pri vsetkych iui, aj pri 1.ivf som bola velmi skepticka a vravela som si, ze ked sa tolkym nezadarilo, preco by sa malo prave nam...:( Ale teraz to vidim opacne. Preco prave my by sme nemohli byt ti, ktori RF vylepsia statistiky...?🙂🙂🙂 Hadam si tu 38% uspesnost necucaju z prsta?
Drzim ti palcoky na dnes!!! Nech je to ten pravy drobcek a nech sa pekne zahryzka!!!
A kolko si coho mala? Lebo v predoslom prispevku chybali cislovky... A tiez si mala soft? A ako si to mala v GF? Porovnatelna uroda, ci?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre