Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zabka1124
17. sep 2014

@pbetuskap ahoj , mne zostal Gonal-300IU!!A 3ks.orgalutranu!

evadek
17. sep 2014

tak dnes som bola prvy krat v Brne u Stelcla..Mudr. bol zlaty...strasne prijemne posobil..nasmiali sme sa🙂...Len mam pocit,ako keby moje veci zlahcoval..v prvom rade sa bavil na vsetkych vysledkoch..ze mam toho vela...ze niektore vysledky robia oni az po druhom neuspesnom ivf...a naznacil, ze tie imuno problemy nemusia byt az take zle...a ze moj organizmus aj tak reaguje dost chaoticky...raz mam dobre vysledky..potom sa jedny zlepsia..druhe zhorsia...a pod...nikdy nemam nic dobre..A napriek ANA protilatkam na dve ++ a zvysenim cytokinom navrhol liecbu medrol 4 mg a hned o 15 dni stimulacia...Co sa na jednej strasne tesim...ale na druhej bude to stacit, vsetci sa na imuno liecia minimalne 6 tyzdnov...tak ja neviem🙂
Inak sa veeelmi tesim,ze sme sa niekde pohli🙂

crazybabenka
17. sep 2014

baby kedy sa pichá ten orgalutran?

tlucka
17. sep 2014

@gagirl Ak by ti tvoja lekárka nechcela predpísať Estrimax, ja mám doma dosť. 🙂 Tak sa ozvi, keď budeš potrebovať

diska
17. sep 2014

@crazybabenka ahoj,to ti povedia na utzv,kedy ides?

tlucka
17. sep 2014

@falin
@nelly3 Kočky, nasadili ste mi do hlavy chrobáka 😀 Tak hysteroskopiu budem mať na 12 DC. To by som mohla ísť ešte v tomto cykle, teda asi na 19-20 deň na KET? Alebo máte na mysli až ďalší cyklus? Akosi tomu nerozumiem. Poradíte?
A inak kočky trnavské, musíme s tým teda niečo robiť, aby sme čo najskôr kočíkovali pred trojičkou. Nelly, ty ideš tiež na KET? Nejako mi ušlo, kedy si stimulovala. Mala si ten dlhý protokol? Ak sa smiem spýtať, boli výsledky stimulácie lepšie ako pretým softy?
Falinka, opýtaj sa malej, či nechce radšej bračeka, ten sa vám podarí určite skôr 😀 😀 😀

nelly3
17. sep 2014

@tlucka
no neviem ci v tom cykle lebo od 1DC sa berie estrofem, asi az v tom dalsom a uspesnom cykle 😉

tlucka
17. sep 2014

@nelly3 Tak beriem ten nasledujúci a úspešný 🙂 Musí sa vždy brať Estrimax? Lebo ja som zatiaľ pri KETe v RF Estrimax nebrala..

diska
17. sep 2014

@tlucka ahoj,nepomylila si sa nemas mat hysteroskopiu na 21Dc?Ja som to tak mala davaju ju robit medzi 19 az 22Dc a mesiac nato ma byt vklad,teda v dalsom cykle.

malickaberuska
17. sep 2014

@zibi Ďakujem Ti veľmi pekne 🙂 reprodukčnú imunológiu mi robili, tak skúsim zajtra popozerať papiere, možno to tam aj nájdem 🙂

zlatanka30
17. sep 2014

Dievcata bojujte pre toto sa oplati

malickaberuska
17. sep 2014

@gagirl Pozri tie vyšetrenia čo dnes napísala @zibi 🙂 skontroluj či máš všetky 🙂

tlucka
17. sep 2014

@diska No neviem, kedy sa má robiť, ale mrchu som dostala v nedeľu, t.j. 14.9. a doktor mi napísal, že "příští týden ve štvrtek nebo pátek udeláme hysteroskopii." Ja som sa teda rozhodla pre štvrtok, čo je 25. 9. a teda 12 DC. Tak neviem, kedy má byť urobená hysteroskopia, ale na viacerých fórach som čítala, že termíny dávajú rôzne. Tak neviem...

diska
17. sep 2014

@tlucka terminy davaju rozne to urcite ano,ale mne bolo povedane,ze ak sa ma zvysit sanca na uhniezdenie embryja tak v tom rozmedzi ako som pisala sa ma robit,mne tak zas budu robit aj pipelle pred vkladom na 21Dc aby mi nerobili zas hysteroskopiu.

tlucka
17. sep 2014

@diska Tak to som nevedela. Ale na mnohých stránkach som čítala, že by sa mala robiť do týždňa po menzese. Ale asi to doktori dávajú tak, ako im to vyhovuje. 🙂 Mne ide v podstate o to, aby zistili, či tam fakt niečo nemám, keďže sú vklady stále negatívne. A možno by bolo dobré, aby konečne zistili, kde je problém, odstránili ho a konečne sa zadarilo. A teda či pôjdem na ďalší cyklus do KETu, fakt ešte neviem. Takže mi je v podstate jedno, kedy sa urobí, hlavne že bude urobená 🙂 🙂 🙂

diska
17. sep 2014

@tlucka do tyzdna po Ms preto aby sa robila pred ovulkou aby nahodou zena nebola tehu,to ale v mojom pripade nehrozi 😝 ,ale mudre hlavy v RF teraz zacali takto skusat 😀

lienka_1
17. sep 2014

@pbetuskap Neviem, ci sa Ti niekto ozval, ale zopar mesiacov dozadu som sa pytala v lekarni pri SPLNe a tam mi povedali, ze by mi vedeli objednat aj presny pocet ampuliek, aby som nemusela kupovat cele balenie. Skus tam zavolat, alebo tam radsej zabehni a porozpravaj s pani magistrou. Vzdy boli velmi ustretovi.

zibi
17. sep 2014

@malickaberuska daj vediet potom som zvedava..ti nk bunky sa to vola celularna imunita vacsinom tam mas znacky ze CD3+CD4 a najdolezitejsia je ta CD56+ na konci ked to mas v norme tak bto malo byt ok
plus tie cytokyni neviem ci ti brali to by mali mat znacku IL a TNF 😉

gagirl
17. sep 2014

@tlucka dakujem moja..🙂

crazybabenka
18. sep 2014

@diska dnes poobede....len teraz neviem....idem až okolo 16tej....či mám ešte volať do RF alebo až v piatok.... 😝

falin
18. sep 2014

@gagirl - ja som bravala 3 x 1 tbl. (2 mg) denne, ale mne pomaly rastie sliznica 😖
Bezne tieto lieky moze predpisat tvoj gyndos, lebo nepodliehaju schvaleniu reviznym lekarom. mne ich bezne predpisoval.

falin
18. sep 2014

@tlucka - to by som sa spytala Marcela ci mozem ist v tom alebo dalsom cykle. Estrimax nemusis brat pred KET, mozes ist v native.
Brala by aj braceka, jasne, ale uprednostnuje sestricku 😎 . Len ja neviem ci sa vobec k druhemu dopracujeme 😖

sona_fit
18. sep 2014

Dievčatá, včera som písala pre istotu dr. Machacovi o mojom stave a predstavte si že mi odpísal este večer o 21:15 h. Len som ho chcela pochváliť, zatiaľ mi vždy promtne odpovedal 😉
A hlavne ma upokojil že ten ultrazvuk plošne poškodiť nemohol. Ja už som mala obavy.
Pekny den všetkým, nech nám to rýchlo ubieha v každom stave - čakatelia máj stimulantkam.
Stimulujete teraz niektorá?

sona_fit
18. sep 2014

čakateľkám aj stimulantkám - oprava 😉

rebeka33
18. sep 2014

@beni23 colstyl mas na 5dni a fsh pichas o den dlhsie 🙂

rebeka33
18. sep 2014

@evadek prednison ti znizi imunitnu odpoved za 2-3dni po nasadeni a viac ho brat nemozeme ,lebo by sposobovap potrat. Cize s tou imunitou si velmi nepomozeme. Ja som na nu cakala 3mes. a po Brne som pochopila, ze dost zbytocne. Ale ak budes chciet mozes ho brat a chod az do najblizsieho cyklu. Stelcovi to vadit nebude 🙂

evadek
18. sep 2014

@rebeka33 viac ako kolko ho brat nemozeme?...
Lebo bud ho budem brat dva tyzdne pred zaciatkom stimulky, alebo mesiac a pol pred zaciatkom stimulky + vratane stimulky asi aj....a mam medrol...
preco to bolo zbytocne?...A ako sa ti podarilo a aky si mala problem ty?
Gratulujem k tehu🙂)

malickaberuska
18. sep 2014

Tak ja dnes hlásim 1DC 🙂 mrcha prišla do 3 dní od vysadenia norethisteronu. od 3DC beriem Clostyl 2-0-2.

@sona_fit Čiže ja budem stimulantka od pozajtra. Ale teda neviem, ja veľmi nečakám, že niečo sa urodí, som dosť realista. Myslím, že so mnou to Mudr. Macháč mať také ľahké nebude 🙂 😀 Ale veľmi rada sa nechám pozitíve prekvapiť 😵

sona_fit
18. sep 2014

@malickaberuska Nikdy nevieš 😉 Ja som pri predch. 4 stimulkach mala zo cca 7 vajok 4 zrelé a vždy mi zostali len 2 na transfer, raz len jedno a teraz 5 vajok a 4 HBlastocysty.
Ja som mala dávku 2-1-2 ale už aj z nej som bola teraz prestimulovana.
Takze sa teším na pozitívne spravicky. 😉

sona_fit
18. sep 2014

@timona Ahoj, ty už stimuluješ? Marí sa mi že máš tiež takú stimulku ako som mala aj ja, len neviem či už si začala 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre