Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
10. nov 2014

@crazybabenka
praveze, ten orgalutran sa ten vzduch nechava, nic sa nevytlaca, on sa sam vytlaci vpichom 😉

bergalm
10. nov 2014

@monita81
@natali225 dakujem Vam a zelam kazdej zazit take 2// 🙂 🙂 🙂

skaredekacatko
10. nov 2014

@bergalm gratulujem

freyahope
10. nov 2014

@crazybabenka orgalutran aj s bublinou treba pichúť, je pod piestom, ide nakoniec, sestrička mi vysvetlila, že je tam na to, aby som do seba dostala všetku účinnú látku. Videla, že som z toho vydesená, ale ubezpečila ma, že je to bezpečné 🙂

bergalm
10. nov 2014
lenka54321happy
10. nov 2014

@monita81
Dakujem si zlata xxxx

dalida
11. nov 2014

@bergalm krasne, gratulujem 🙂

skaredekacatko
11. nov 2014

V utorok som objednana do medirexu nneovplivni vysledky ze son mediac brala medrol a pichala fraxik 11 dni

speranza1
11. nov 2014

krasne ranko vsetkym🙂

speranza1
11. nov 2014

@bergalm 😵 😵 😵 😵 😵 😵 naaaadherne ciarocky.... tfuj ftuj tfuj ...len tak dalej 😵 😵 😵

dalida
11. nov 2014

@speranza1
@rebeka33
kocky, ako je to s liekmi? Viem, ze utros sa berie do 12tt, estrimax??? Lieky mam este na cca 10 dni. Na UTZ sa objednava po dvoch tyzdnoch od pozitivneho TT? A... este otazocka na diskusiu.... ist na PN ci????

speranza1
11. nov 2014

@dalida noo...PN..... podla toho ako sa citis..... ak sa citis dobre a je vsetko v poriadku, a nemas namahavu pracu ( napr. ze robis 12stky a nocne a pod.)... tak pokojne chod dalej do prace..ale ak sa na to necitis, tak pre spokojnost duse zostan doma a oddychuj...aspon prve 3 mesiace...a potom uvidis.... utros sa berie do 12tt..ale postupne ho budes vysadzovat... to zn. znizovat davky posledne tyzdne...teraz asi beries 4-0-4, potom asi 3-0-3..potom 2-0-2... aspon som to tak videla u iných tehuliek.. (som to odkukala 😀 😀 😀 😀 ) .... ale opytaj sa pre istotku tehuliek..no a estrimax...tak toto neviem vôbec...ja som to nikdy neuzivala este...

dalida
11. nov 2014

@speranza1 dakujem, speri.. MM chce, aby som ostala doma. Je nervozny z toho, ze pracujem. Fyzicky nemam narocnu pracu... dnes cakam za vysledkami a potom sa rozhodnem...

bambulka2015
11. nov 2014

@nelly3 @crazybabenka mne kazala sestricka vytlacit, este mi to aj ukazala. Tak si teraz vyber. Aj decapeptyl aj Gonal mi kazala zakazdym kontrolovat a aj tie najmensie bublinky vytlacit. Este som dokonca aj pisomny navod s obrazkami dostala, ako to mam robit 😀

bambulka2015
11. nov 2014

@freyahope
@nelly3 @crazybabenka inak baby, ja som Orgalutran a Luveris pichala dokonca na polky. Cize jednu injekciu na dva razy. Takze tam by to s tou bublinou aj tak nepasovalo. Aspon ta druha polka 😕
Takze ako to vlastne je, neviem. Ale napriek vsetkemu sa mi vytvorilo 12 krasnych vajicok, z nich sa 8 oplodnilo 😉
A tiez vraj vobec nie je problem, ked narazis na nejaku zilku. Mne sa to podarilo dva krat a hned panika. Ale ze vraj ok, aj tak sa vraj väcsina tej latky dostane pod kozu.
A mala som dokonca lahsi OHSS 😠 😠 😠 😠

bambulka2015
11. nov 2014

@dalida ja ti poviem tak, ak mas nejaky ze office job, kludne chod robit. Prides na ine myslienky. Ja by som sa asi zblaznila. Mne stacil uz tento vikend, ked muz odletel a ja sama a teraz kazdy vecer, sedim sama doma a dumam. Cez den som ako vymenena, sice trcim na mk 😀 😀 😀 ale nemam nejak cas dumat co a ako a ci a ci nie atd. Jednoducho na psychiku je ovela lepsie mat aj ine veci na praci.
Ak sa dobre citis, tak co ti brani. 😉
Podotykam, cestujem vlakom do roboty hodinu a hodinu spat. A ak sa tehu potvrdi, budem tak dlho, pokym mi to moj zdravotny (fyzicky) stav dovoli. Doma by som sa zblaznila. 😕

dalida
11. nov 2014

@bambulka2015 dakujem za tvoj nazor a skusenost. Vazim si to. A presne nad tym uvazujem, ze co doma... To ma najviac trapi...

bambulka2015
11. nov 2014

@dalida nemas za co 😉 Ved to je to, co doma. Gruntovat kazdy den dom nemusis, tak isto ako prat a zehlit 😕 Mozes zacat vypekat, ale aj to je len na cas. Vyvarat? No pre koho!!! Kukat telku? Ved nic nedavaju. Citat? Cely den??? To uz radsej drichmat. Ale aj to sa ti po case zunuje. Chodit po navstevach? Hm Doma su len kamosky, co maju deti. a to by som sa utrapila, keby som sa musela cele dni kukat na tie deti.
A cely den cakat pokym pride vecer muz z roboty (moj dokonca ani to, kedze sa vrati az zaciatkom decembra 😠 ), aby sa mal clovek aspon s kym porozpravat? No tak to idem radsej do officu a mam tu baby na klebety 😀 Sice nik z nich nevie, co mam za sebou, ze cakam, na co cakam atd. ale su aj ine temy na rozhovory 😉

dorotka66
11. nov 2014

baby, mám jednu otázku, možno máte podobnú skúsenosť a poradíte. Som dlhodobo liečená na vysoký tlak, diastolický. Teraz, asi pred mesiacom som zmenila liečbu na Dopegit ráno a večer jedna tabletka (najnižšia dávka). Mesiac som bola s tlakom úplne v pohode, skôr bol nižší. Teraz po ET (streda 5.11.) som zistila, že večer mám zvýšený tlak. včera dokonca 100/145. Skrátka bojím sa, že ak som tehotná tak mi už začína haprovať tlak, prosím ak máte problémy s tlakom a prešli ste si úspešným ET/KET máte s niečím podobným skúsenosti? Testovať som sa plánovala najskôr na 10 deň. 😝

benny11
11. nov 2014

baby takže dnešné HCG 296 😀

buba08
11. nov 2014

@skaredekacatko no podľa mna medrol môže skreslit vysledky, ale pre pokoj duše zavolaj alebo napis Tibenskej, ona ti najlepšie poradí

lemoni86
11. nov 2014

@benny11 gratulujem .. to je na ktory den po? 🙂

benny11
11. nov 2014

@lemoni86 ďakujem 11 deň

bambulka2015
11. nov 2014

baby, vy ste mali vsetky predlzenu kultivaciu? Ako sa to potom tie dni rataju?

@benny11 co znamena 11. den? 11.den po vklade? Ale blastocyty ci ako?
Ja som z toho uz poriadny debil, 😀

benny11
11. nov 2014

@bambulka2015 som 11 deň po vklade ja som mala 1 XB1, 1 B1

benny11
11. nov 2014

@bambulka2015 zabudla som mali sme predlženú kultiváciu

skaredekacatko
11. nov 2014

baby kto vam daval vymenny listok na hematologiu? Moja gyndoska odmietla ze to neni v jej kompetencii.

bambulka2015
11. nov 2014

@benny11 prepac, ze sa tak vypytujem, ale ja tym x xb b atd. vobec nerozumiem. y vsetky ste tu uz tak zbehle. Tu sa malokedy, len fakt uz ked sa viac vkladov nevydarilo, vkladaju z predlzenej. Tu to ide hned na treti den ak je co. Od 4bunkovych vyssie. Ja poznam len tie bunkove pojmy a blastocyta, to viem, ze je uz z tej predlzenej.
Ako je to potom s uhniezdovanim. Lebo ked niekomu vlozia na 5. den a niekomu na treti, tak ten vyvin je iny ale uhniezdenie zhruba v rovnakom case.
Koli tym testo sa pytam. Pretoze je ine, ked je 10.den od vkladu pri 3. dnovej kultivacii a pri 5. dnovej. Hm

silvik1
11. nov 2014

@skaredekacatko mne ho dali v Gynfive - najprv mi urobili krv kde zistili zlé hodnoty homocysteínu a na základe toho mi dali lístok na hematku.

ivetahe
11. nov 2014

bergalm

Tiez ti prajem nech ti to vyjde do sameho konca pfuj...tesim sa s tebou.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre