Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
9. dec 2014

@ivka3901
fuha to je teda dost penazi, aj ja zvazujem, hmmm, to poistovna nic nepreplati? 😠

haimi
9. dec 2014

@ingrid0105 ahojky, dufam, ze sa mas dobre a ides bojovat dalej 😉 ja som uz doma. Pustili ma v piatok. Doma som si naordinovala vitamin b1 a magnezium. Neboli ma tak brucho a este to je dobre na nervovy system, takze som celkom v klude 😀 dnes som bola na sone, uz mame 4cm a vsetko je ok. Jedna fazulka cvicila gymnastiku, hybala rukami aj nohami ako o zivot. Som sa tesila 🙂

skaredekacatko
9. dec 2014

@ivka3901 180 je dost ja som v medirexe platila 50 eur na hemato veru nic. No dufat ze mi vsetko spravili ked to len 50 stalo

skaredekacatko
9. dec 2014

@nelly3 v medirexe som platila 50 a to za jeden odber co poistovna nehradi.

balance
9. dec 2014

@silvia545 ja som dostala clostil a merional a OPU som mala na 13den cyklu a vcera na 18dc som mala vklad.Ja som od 2dc brala clostil a pichala si aj od toho dna merional.

ingrid0105
9. dec 2014

@haimi ahoj ma tesi ze uz si doma a setri sa aby si si aj Vianoce uzila doma 🙂 musi to byt uzasny pocit vidiet tie male potvorky na sone 😀 co sa tyka nasho boja dalej, stracam silu a nadej, dnes som mala termin do TOMGYNu v Martine a v Piestanoch sa nam pokazilo auto ☹ nedari sa mi v nicom aj som dnes plakala uz od zufalstva 😔

kako23
9. dec 2014

@ingrid0105 co to citam... ☹ takze si nakoniec nebola v Tomgyne? tesila som sa na infosky od Teba, co sme si pisali.Je mi to luto, raz bude dobre, urcite 🙂

ingrid0105
9. dec 2014

@kako23 no nebola, asi je vsetko proti mne ☹ ty tam kedy ides?

kako23
9. dec 2014

@ingrid0105 17.decembra som objednana...nie je vsetko proti Tebe, su proste take blbe dni...treba len vstat a ist dalej. Objednala si sa na nejaky novy termin?

rebeka33
9. dec 2014

@lienkalienocka
@donatela ahojte ako sa mate? Pozerala som dopredu a neviem najst . Asi mesiac pred nami boli baby co uz mali rodit teraz niekedy.Nepamatate? Som zvedavec. 🙂🙂

ingrid0105
9. dec 2014

@kako23 tak podas info ty. nemala som chut dnes na nic, a musime sa zosuladit s priatelom priacujeme obaja na smeny, takze az januar

haimi
9. dec 2014

@ingrid0105 jaj moja, to mi je luto. Ale osobne si myslim, ze ti zistia, ze si uplne ok a pripravena na babo. Vsetky vysledky, ktore si doteraz mala su uplne ok, aj amh mas super na tvoj vek. Vobec neupadaj do zufalstva. Oddychni si, uzi si vianoce a sup dalej 🙂

ingrid0105
9. dec 2014

@haimi dakujem moja, ja viem len vsetko co suvisi s babenkom mi nevychadza 😒 vzdy sa nieco poserie, viem ze bude dobre len dnes ma to tak vzalo 😉 este cakam na vysledky od Girovskej, tak snad aj tam bude vsetko ok a po novom roku poslem mail s vyplnenym dotaznikom do reprofitu a budem ich otravovat az kym nebudem tehula 🙂

buba08
9. dec 2014

@dorotka66 dakujem, ráno som skúsila ten olív. olej, ale vydržala som asi pól minuty a hneď ma napinalo a to ani tehu nie som 😀

kako23
9. dec 2014

@ingrid0105 tak si oddychnes cez vianoce od temy babo a v januari pojdeme do dalsieho boja viacere 🙂 urcite podam info po navsteve MT...som velmi zvedava aj ked neocakavam nic nove, ale tak aspon skusim.

ingrid0105
9. dec 2014

@kako23 aj ty ides do dalsieho IVF? ja len chcem vediet v akom stave su moje vajecniky, aby som sa nepchala zbytocne hormonmi. AMH mam 1,27 co je dobre ale chcem to mat potvrdene od dalsieho lekara a oni spolupracuju s reprofitom takze aj preto

ivka3901
9. dec 2014

@skaredekacatko no neviem na hematologií som neplatila nič zaťiaľ a už nabudúci týždeň idem po výsledky a v blave v medirexe neviem či robia aj ten trofoblast a cytokiny to neviem,ale viem že tu v nitre to robia takže tak asi a myslím si,že ked som už tolko zaplatila,že budem mať kompletné výsledky mne išlo hlavne o ten trofoblast a na to si chcem v brne vypýtať intralipidy infúzky 🙂

ivka3901
9. dec 2014

@nelly3 no vyzerá to,že nič poisťovňa nepreplatí kedže sme tam už nechali 230 eur ☹

skaredekacatko
9. dec 2014

@ivka3901 citokiny hej tie mam dokonca zvacsene mam 5 stran vysledkov neviem co z toho je tromboplast. A na hemato ides kedy po vydledky ja 18

ivka3901
9. dec 2014

@skaredekacatko na hematologiu do fakultnej nemocnici idem 17 decembra nabudúcu stredu 🙂 no vlastne my sme platili na r.imulogií 50 eur za konzultáciu potom 40 eur za spermiogram,50 eur za cytokiny a ešte tých 90 eur za ten trofoblast tak mi to vysvetlila sestrička 🙂

kako23
9. dec 2014

@ingrid0105 ved to presne, aj ja chcem vediet aktualny stav vajecnikov...my uz na stimulku pravdepodobne tak skoro ak este vobec niekedy nepojdeme.mne uz asi len nativ. Tak to pojdeme skusit. Pripadne ak este nieco vymysli doc.Tomas. Pojdes do RF, ci opat do Heliosu na dalsi pokus?

skaredekacatko
9. dec 2014

@ivka3901 tak ja vysledky chcem komunikovat mailom a uvidim co mi povie. Spermiogram som ja nepotrebovala O den skor ako ja daj vediet co ti povedia.Som zvedava co mi zistia. 😝 teraz neviem ci teda mam vsetko vysetrene. Si ma trochu znervoznila 😝

silvia545
9. dec 2014

@balance dakujem 😉 ja mám brať clostil na 3 dc 5 dní 2x2 tabl.,a na 8 dc na uz,som teda zvedavá,čo dá ešte mne 😉 koľko ťa stáli lieky?vyberala si si ich v RF ?
Držím silno palce,nech sa drobčiatkovy u maminky v brušku veľmi páči 🙂 ak sa smiem spýtať koľko si mala vajok? 😉

diska
9. dec 2014

@skaredekacatko upokoj sa mas vsetko vysetrene ,normlasne ma chtyta zlost ako na nas zarabju,je to tak nechutne,ze tolko penazi chcu,pritom to urcite preplaca poistovna,ja ked som bola v medirexe mala som vsetko zadarmo a aj muz a zrazu sa plati ,aky je nato dovod? a o Nitre uz ani nehovorim 😠

skaredekacatko
9. dec 2014

@diska vraj nieco sa nepreplaca nieake vysetrenie aj to vravela ale sj nepamatam. baby moze medrol znizit hladinu D vitaminu lebo hoam strasne nizko ale som bola kratko po medrole len tyzden aj daco.

balance
9. dec 2014

@silvia545 clostil som mala od 2dc do 6dc po 2tbl.,7ks merionalu po jednej ampulke a 2 orgalutrany za lieky som dala 5700kc bez clostilu a pregnylu.ja som taky specificky pripad,lebo na 8dc,ked som bola na utz som mala 10folikov plus do odberu ich mohlo byt aj 15,nakoniec som mala len 3oocyty a doteraz neviem,ci boli foliky prazdne alebo pukli,ci co sa vobec stalo.ale nastastie aj tie tri stacili,krasne sa oplodnili,prezili PK a nakoniec z nich boli krasne HB,jedno sme dali vlozit a dve nam zamrazili. U nas je len problem,ze nemam vajickovody,inak sme relativne ok.cele ivf nas vyslo na 27900kc plus 5000kc za mrazenie.

balance
9. dec 2014

@silvia545 som zabudla este napisat,ze som si lieky brala z RF

diska
9. dec 2014

@skaredekacatko mne preplatili vsetko ,je to len o peniazoch.
Nemyslim,ze neako vyrazne ti ho moze znizit,treba brat vigantol,ked si uz teda tolko platila,tak ti mal aj niekto zhodnotit tie vysledky .

skaredekacatko
9. dec 2014

@diska este raz musim ist na krv nieco sa nepodarilo poslu do ke a ked budem pisem tej dokine ich co je na materskej nech sa na to pozrie. ci moze Alebo by som uz teraz mala napisat neviem Ja som na nete citala ze kortikoidy znizuju d tak preto si myslim.

leontinka27
9. dec 2014

@diska prosim ta a ty si kde bola na repr.imunol.?lebo ja idem tiez do Nitry teraz 18,12 a ta suma ma desi.to radsej pojdem do Medirexu.aj tam robiq vsetky vysetrenia.a tu v Nitre ma tlacia aby prisiel aj muz.neviem naco.vieme ze ma zly spermos morfologiu a pochybujem ze by mu repr.imunol.zlepsila spermos.a ja zasa protilatky mam urobene.fakt som z tej sumy vyvedena..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre