Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1108
15. sep 2015

@tlucka Ahoj 🙂. Mne ho podali raz v RF a reakciu som mala myslim preto lebo mi isiel velmi rýchlo. Sestrička ho chcela nechať tiecť max pol hodinu no "vybojovala" som si aspon 55min. Mne bolo po nom velmi teplo, horela mi tvar. Nebolo mi dobre. Potom som dostala teplotu teda bola vyse 37. Tak Otevrel povedal ze to druhy krát nebudeme riskovať lebo druha reakcia by mohla byt horšia lebo telo si uz pamätá ten alergén. Od žalúdka mi zle nebolo. Ty si jedla predtým? Nebolo to zo stresov skor u teba?

tlucka
15. sep 2015

@zuzu1108 Ďakujem za odpoveď. Mne bolo zle už ráno, ale myslela som že to zvládnem. Predpokladám, že som schytala nejaku virózu a presne stres tomu ešte dopomohol. Ráno som nejako nestíhala, potom som tú kliniku nevedela nájsť, potom som si volala na vývoj fazulky a asi všetko namňa nejako dolahlo. Teplotu mám zvýšenú, ale už som nevracala ani zimnicu nemam. Tak dúfam, že mi to prejde, aby som že mohla ísť pre drobčeka. Zajtra musim volat imunologicke, ci treba opakovať podanie lipidu alebo to nechame tak. A musim to prekonzultovat aj s Machacom, ci po takejto viroze a reakcii radsej neodlozime vklad. Praveze som nic rano nejedla, nemohla som nic do seba dostat. Asi aj to bola chyba. Mne to pichali 2,5 hodky a teda bola stecena len polovica, takze to asi nebolo rychlou aplikaciou. A ty mas aky imuno problem, ak sa smiem spytat?

nelly3
16. sep 2015

@tlucka
ahoj, tak ako ti je dneska? obalka ti prisla?

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erijan
16. sep 2015

Ahojte dievcata. Chcela by som Vas porosit o radu, zrejme to tu aj niekde bolo spominane, ale zatial som to nenasla pri takom mnozstve stranok...ako to je s preplatenim casti nakladov cez poistovnu? ako to prebieha? a hlavne ktora poistovna preplaca IVF v Cechach? vopred dakujem za odpovede 🙂

nelly3
16. sep 2015

@erijan
ale ak mas doveru, ta to nepreplaca zial

cmudlo
16. sep 2015

@tlucka uff..to mi je veľmi ľúto, že sa takto cítiš. ..dúfam, že to čoskoro prejde nech už môžete byť dvaja

majinka81
16. sep 2015

@tlucka ahoj
ja som nemala žiadnu reakciu zatial, prvý krát mi tiekol 3 hodiny, druhý hodinu a pol a tretí tak isto. Mne Mudr. povedala, že je to úplne lahko znesitelné pre organizmus je to vlastne soja a nejaké tuky .
Mne klesli nk bunky z 13 na 9. Rozprávala som sa so sestričkou a ona mi vravela, že ešte nemali žiadnu reakciu. Ale každý sme iný, mna sa pýtala dokyna, že či nemám alergiu na sóju predtým.
drž sa

cmudlo
16. sep 2015

@lienkae ja som strašne unavená a bolia ma kríže. ..ináč nič také ☺

bergalm
16. sep 2015

Kocky,korculky ako sa mate???
@lienka_1 ako sa tehulkuje? dafy ako moja?nemam moc casu sem chodit pri Nelke sa to neda tak teraz na rychlo kym ma 10minutovku v kresielku....

renka1983
16. sep 2015

@nadia23 ahoj a ja som dnes absolvovala opu v Brne 🙂.Ako si dopadla?

matusik6
16. sep 2015

@lienkae
Na akú diagnózu ta vypisalu

pufa
16. sep 2015

@lienkae ahoj. práve som sa vrátila domov, naliala si červený burciak a sadla na gauč 🙂 boli sme úplne posledni na dnešnom programe, za nami uz len zamkli dvere 🙂 dopadlo to dobre, vklad mi robil sám Koudelka, vyzera ešte lepšie ako si ho pamätám :-P, vravel ze embryo ani nemôže vyzerať lepšie, sliznica pekná, na 11 DC 9,5, takze teraz asi este o trochu viac. Teraz uz len čakať... A ty ako sa cítiš?

nadia23
16. sep 2015

@renka1983 jeeej, kedy si bola? 😉 8 vajok mame. Vy ste ako dopadli? Aj bolesti mas, ci v pohodicke?

renka1983
16. sep 2015

Na 8.00 hod. sme boli objednany.Mame sice len 2 vajička ale tak dufam ze budu to tie prave.Vy ste tam o kolkej bola?

lienka_1
16. sep 2015

@tlucka Luci, ako? Dufam, ze lepsie a bola to "iba" crevna prihoda.

lienka_1
16. sep 2015

@bergalm Ja som v pohode. Som sice PN, ale viac-menej iba preventivne. Dnes mam za sebou glukozovy test, tak dufam, ze bude Ok. Vysledky od endokrinologii su stale OK, zostavam bez liekov, dnes kontrolna krv a ak bude dobra, potom kontrola az 2 mesiace po porode.
Uz zacinam pomalicky, ale ozaj pomalicky chystat vybavicku, tak som sa prepracovala k tyum prijemnejsim starostiam. Aj ked vybrat kocik je teda riadna fuska, je toho strasne vela.
Daj nejake foto, nech sa potesime 🙂

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matusik6
16. sep 2015

@lienkae diky a ako dlho sa môže byť pn s tou dg?

pufa
16. sep 2015

@lienkae a stale ho papas? ja som tiez mala z neho svrbenie, ale takym jednym gelom sa mi to podarilo udrzat ako tak vporiadku. Vidis, a ja som ho tam mala a nic ma nenapadlo sa opytat, je to nespravodlive 🙂)

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tlucka
16. sep 2015

@nelly3 Ďakujem zlatko, že na mňa myslíš a aj za lieky. Včera mi bolo dosť zle, ale dnes mi je celkom fajn. Dnes som bola u obvodneho pre PNku a potom znovu na lipidoch. Tieklo mi to presne 5 hodin, tak som sa domov dovalila len pred chvilou. Dúfam, že rano bude embryjko v poriadku a že si pôjdeme poobede preňho.

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tlucka
16. sep 2015

@cmudlo Ahojky 🙂 Tak dnes mi bolo trochu lepšie a nakoniec som ani nevolala Machačovi prekonzultovať, či by som nemala vklad odložiť. Dúfam že budem do zajtra uplne fit a budem si uživať tehu stav ako ty 🙂

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre