Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

scheflera
20. dec 2015

Moja malá je tiež stále tváričkou dopredu ☹ a ešte k tomu veľká.Mám obavy aby tam ešte 2 týždne vydržala.Dneska mi celú noc tvrdlo brucho.neni to skoro?može mi prasknúť voda?som len 35+5. ☹

sona_fit
20. dec 2015

@lienka_1 Z celého srdca gratulujem a prajem vela vela štastia v živote obom. Je nadherna malinká, milé prekvapenie že sa už vypýtala na svet 😉 držte sa obe a užívaj naplno!

nelly3
20. dec 2015

@cmudlo
mne to na reprodukcnej imunologii dala lekarka pred vkladom to mam brat, sice vysledky som mala ako tak dobre, asi na moju endometriozu

mircalla
20. dec 2015

@scheflera mne tvrdlo brucho asi od 25 tt

lienka_1
20. dec 2015

@scheflera Urcite vydrzis! Hlavne sa setri. A aj keby tak zostala,pri s3kcii daju pozor.

scheflera
20. dec 2015

@mircalla Tak fajn,toto asi nebude mať vplyv,najskôr asi krčok.A tebe sa obryňa tiež dlho držala vo vnútri napriek všetkým problémom.Asi vieš ako sa cítim,musím sa zajtra dr. všetko povypytovať,mám kopu otázok.A v knižke dokopy nič,už by to tam asi mal všetko popýsať ked 36.tt.Ako napr. vedia v pôrodnici polohu diaťaťa?

mircalla
20. dec 2015

@scheflera no ona sa drzala stale sekcia bola planovana.od 36 tt chodis do nemocky tam ti budu robit sono aj ta pozerat vaginalne

scheflera
20. dec 2015

Do nemocky mám ísť na další pondelok,to budem 36+6.Ktovie či tam aj hned neostanem,hehe.To by bolo ideálne 😀

mircalla
20. dec 2015

@scheflera ja som mala v knizke vsetko nspisane

vernazza
20. dec 2015

@lienka_1 Skvelé správy! Gratulujem srdečne k Adelke, nádherná je. Ste mojim vzorom, Koudak ma zlomil ešte na jeden nativ. 🙂

lienka_1
20. dec 2015

@vernazza tak smelo do toho! Takto krasne sa to vie skoncit 🙂

mimika1973
20. dec 2015

@jalaura az privelmi! 😀 no ktovie ci sa obe neuchytili, wow! 😀 😀 Hovorila si, ze boli obe dvojkovej kvality, tak je? Myslim, ze ta klasifikacia nic moc neznamena, pretoze dvojkove sa tiez super vedia uchytit, hi hi....Pekne tehulkovanie tehulka! 😵 😵

mimika1973
20. dec 2015

@lienka_1 bozinku, tak uz ste tu vari??? 😵 😵 😵 Velikanska gratulka rodicom k malej bambulke, a pekna vaha! 😉 Vela zdravicka a stasticka prajem!!! Oplatilo sa veru bojovat dokonca, ked clovek vidi taketo nadherne stvorenie na konci vsemozneho snazenia! 🙂 🙂 🙂 Cmucky malinkej , mamina! 😵 😵 😵
A toto budu Vase najkrajsie Vianoce v zivote! Stihla to babika mala ;)

janikajanka
20. dec 2015

ahojte baby, prosím vas aký argument zabera na lekrarov ked chcem rodi cisarskym rezom? po tej dlhej ceste čo sme si prešli sa bojim normalneho porodu a v trnave je Doc. Zahumensky, ktorý preferuje prirodzene porody. dakujem moc za rady..

gennara
20. dec 2015

@janikajanka Ahoj. Aj ty chces rodit v Trnave? Ja som na 90 percent rozhodnuta, tiez sa bojim Zahumenskeho, ale cakame dvojcatka, navyse su otoceni zadockami, tak dufam, ze to bude ako argument plus to, ze som po IVF, stacit. Prave koncim 27. tyzden, mozno sa tam aj stretneme 🙂

karkana
20. dec 2015

@lienka_1 je nádherná, gratulujem 🙂 🙂

zuzu1108
20. dec 2015

@janikajanka Ja si myslim ze argument nezaberá žiadny, musis mat na to dôvod. Alebo napísaný dôvod od iného lekara. Ja sa tiez bojim prirodzeného pôrodu. Mam spravu od kardiologicky, ktorá by aj odporučila sekciu, ale pôrodník ktorého som si vybrala povedal, ze potrebuje jasne vyjadrenie od kardiológa na dôvod sekcie.

matusik6
20. dec 2015

@nelly3
To akože na endometriozu medrol?

nelly3
20. dec 2015

@matusik6
no to je na znizenie imunity aby ked sa vlozi embryo sa telo nebranilo tomu, tak laicky povedane, lebo vlastne endometrioza je myslim tiez imunologicky problem

matusik6
20. dec 2015

@nelly3 diky to som ani nevedela

sarasota
20. dec 2015

@lienka_1 Gratulujem maminka , tak uz budu vianoce spolocne.Adelka je krasna ,prajem vela zdravicka obom a celej rodinke zelam krasne sviatky.

stella25
21. dec 2015

Baby, mám mykozu z utrogestanu. Ani čipky nepomohli. Mala ste niektorá a prešlo to po vysadeni?

nelly3
21. dec 2015

@ria191
a ostatne kocky,
AMH mam 3,31 hodnotu, pred dvoma rokmi som mala myslim okolo 4. CA125 akoze 267??? ved to je vela, to som po operacii, ja ze budu oki, ani pred laparkou som ich az take vysoke nemala pomoccc 😠

sasa1983
21. dec 2015

@janikajanka jani,toto nie je vyberam si cokoladovu tortu,lebo ovocnu nemusim. Treba mat lekarsku dg na sekciu. Neviem preco by si sa mala bat preboha prirodzeneho porodu,ked sekcia je vlastne chirurgicky vykon,ktory ma x sprievodnych rizik,rozhodne neznamena,ze je to zaruka bezpecnosti.

silvinkabb
21. dec 2015

@stella25 tam to aj pisu, ze mozes mat mykozu. mozes ist k doktorke? su nato lieky. po vysadeni, ale prejde urcite.

luga
21. dec 2015

@stella25 , ja som na mykozy nikdy netrpela, ale spustil mi ju prave utros a bohuzial nepresla ani po vysadeni - brala som uz tri druhy liekov ( od dr.) a tie posledne niekolko tyzdnov ( asi aj mesiacov), uz skor " preventivne", dobrala som min. tyzden, tak som zvedava, ci sa este nieco do porodu objavi 😒

mircalla
21. dec 2015

@janikajanka u mna boli rozne - IVF, vysoky vek, velke dieta....
maly mal omotanu pupocnu snuru okolo krku, co nevedeli, plus som mala zrasty - tak som bola rada, ze sekcia
mala bola zase priecne, bola sekcia nakolko uz bola prva
ale zase ak nemas dovod....naco sekcia, ono neni to ziadna vyhra a najma ten cas zotavovanie je podla mna o dost dlhsi ako pri prirodzenom...ja teda by som uz nechcela ani za nic....

pata89
21. dec 2015

Ahojte, myslite ze hcg na 15. den 1447 je dostacujuce alebo je to malo?

nelly3
21. dec 2015

@pata89
uplne dostacujuce 😉

pata89
21. dec 2015

@nelly3 Dakujem 🙂 tesim sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre