Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
14. jan 2016

Kockyy som 2.den a pol po vklade a necitim skoro vobec brucho..len sem tam trocha vajecniky..myslim ze by som mala mat uz nejake bolesti v podbrusku alebo pichanie..Fakt je to poravnam s tym ked to vyslo..vtedy som mala uz o takomto case dost silne bolesti v bruchu..priznam sa ze som z toho smutna..Ake mate skusenosti vy prve tri dni po vklade ked to vyslo?

mircalla
14. jan 2016

@gagirl ale co...ja som necitila ani prd, ziadne bolesti prvy ci druhy den po vklade...nikdy....na 3. den pri vklade som pri malom inak citila uhniezdovanie, take sklbanie, tiez aj ked som predtym ostala tehu a potratila som som pri uhniezdovani spinila.....pri malej vobec vobec nic.....ani sklbanie ani spinenie....som si myslela, ze to urcite nevyslo, kedze predtym som to uhniezdovanie citila a uz to ma 2 mesiace

sasa1983
14. jan 2016

@gagirl prosím Ťa, hlavne nič neporovnávaj...

diska
14. jan 2016

@gagirl ahoj moja..hlavne nestrsuj,ja som kazdy vklad citila to iste a len raz to vyslo,podla mna sa to neda z priznakou neako nieco ocakavat a vela robia aj tie hrmony co beries,takze kludddd.

katka17044
14. jan 2016

@cmudlo
@diska baby a co vam pomohlo ze sa to potom podarilo, je to len nahoda ze nic nic a potom sa podari alebo na nieco prisli? Ja mam za sebou 3 ivf teraz som na 4 este nemam deti a budem mat 37

diska
14. jan 2016

@katka17044 podla mna sa vo velkej miere uz unavilo stastie,cize nahoda ale pri poslednom vklade sme mali par veci ako je intralipid a anopyrin a vyssiu davku medrolu ine ako predosle vklady.

zuzu1108
14. jan 2016

@katka17044 Ak budes mat genetiku embryjok, na et nepôjdeš. Pojdes na KET, lebo vysetrenie embryi trva do dvoch týždňov. Čiže embrya sa budu mraziť a isla by si na další cyklus na vklad. A v RF nerobia fish vysetrenie embryi ale PGD, to komplexne vysetrenie. Fish ti vyšetrí len nejakych 7genetickych vad,ochorení.

evadek
14. jan 2016

dievcata stale vas vsetky sledujem a drziiiiim moc palce 🙂

gagirl
14. jan 2016

@mircalla
@diska
@katka17044 diki kocky..ja viem som blba..len sa zbytocne stresujem porovnavanim..ked som zostala tehu prvy krat v zivote som citila take tahanie..bolesti..co teraz zatial nie..ale ako pisete priznaky mozu byt stale ine..uz sa tym nebudem stresovat..dakujem kocky..potrebovala by som asi hlavu vymenit😉

mircalla
14. jan 2016

@gagirl veru su stale ine - u mna 4 tehu - kazdy krat ine - pri poslednom dokonca ziadne
a nie si blba, to je normalne - kazda z nas to robi, ci nie?

gagirl
14. jan 2016

@mircalla ja som povodne chcela ze vypadnem niekam prve dni po vklade ma par dni..ale nevyslo to mm musel do prace..a takto mam vela casu na rozmyslanie..uz sa tym nebudem zaoberat..tieto dni su tazke pre mna aj kvoli tomu ze nasa laska v nebi ma vyrocie..:(ale verim ze nam pomoha..

pufa
14. jan 2016

@gagirl ja som teraz štvrtý krát tehotná s vždy som pri uhniezdovani cítila bolesť ostrú a na chvíľku mi opuchol brucho ako balón. Teraz prvý krát mi bola vložená hatchovana blastocysta a cítila som to skoro presne 72 hodín od vkladu, akurát som v Pezinku na hodoch jedla pečene prasa 😀 každá sme ale iná, ja mam asi dost citlivú maternicu. Nebudem ti hovoriť aby si to neriešila, ja som to nikdy nedokázala neriešiť.. Myslim na teba 🙂

katka17044
14. jan 2016

@zuzu1108 joooj tak to si ma teraz riadne prekvapila to som vobec nevedela... fuha tak to budem brat lieky na sliznicu a chodit na kontrolu ako pri ket som riadne prekvapena teraz

gagirl
14. jan 2016

@pufa dakujem moja..aj tak sa stane co sa stat ma..napriek pocitom musim verit..viac ja spravit nemozem..

mimika1973
14. jan 2016

@gagirl ale ale prejdeme pekne na ine myslienky 😉 vies, tie tehotenstva nie su vzdy rovnake, pri malom som citila, pri mojich dvoch moc nie, a boli dve, tak pekne verime, relaxujeme, kukame tv ci citame, a myslime na ine, a uvidis, bude mile prekvapenie 🙂 a hlavne vydrz a netestovat dopredu!!! pockat na ten 10. ci 12.den pekne aspon 😵 viem viem, hovori sa to lahko 😀 cmucky moja

mimika1973
14. jan 2016

@gagirl o mrazeni ti este nepisali mail?

gagirl
14. jan 2016

@mimika1973 ahoj moja..a ako som si vravela ze tentokrat ziaden stres len viera..a ine si ani nepripustit..Nie je to take lahke ako som myslela..aspon pre mna nie;)a to zesom doma..mm v praci..myslienky furt tam vselijake..Dakujem ti za tvoju podporu..vazim si to velmi od kazdej z vas..Takze budem sa uz len verit a nemysliet na to..diki moja 🙂

gagirl
14. jan 2016

@mimika1973 a dnes mi pisali ze sa mrazilo 1FHB..zial viacej nie..Konecny stav bola 1HB1,1FHB,boli este dve morulky CM+a Male tie sa zislna druhy den nemrazili..

katka17044
14. jan 2016

@zuzu1108 si mi veľmi poradila dakujem ja by som bola v tom ze idem po predlzenej kultivacii na vklad. Tak teraz vo februári ešte dostanem menzes a potom v čase ovulacii bude ket ake davaju lieky estrofem uzivat?

zuzu1108
15. jan 2016

@katka17044 Nieje za co 🙂. A uz vies kolko embryjok vam zostalo po pgd? Na 5-6ty den im odobrali bunku-dve, ktore idu na genetiku, a embrya sa mrazia.Ked budes mat výsledok z genetiky ti dr naplánuje vklad. Ja som nebrala estrofrm, ten davaju ked je nízka sliznica ale väčšina bab isla v prirodzenom cykle,čiže jejbodsledovali ovulaciu a tak naplánovali vklad 🙂. Tak aj tebe asi tak naplánujú ak bude sliznica dostačujúca.

nelly3
15. jan 2016

@gagirl
no skoda, ze nie si v praci lebo ja som doma cca 2 dni a musim ist do prace, ale hlavne pre tie myslienky,doma by ma porazilo, ale to sa jednoducho neda nato nemysliet aj ked som v praci. neboj, vsetko dobre dopadne, verim tomu 😉 si silna zena 😉

gagirl
15. jan 2016

@nelly3 dakujem moja za povzbudenie..nejak to cakanie musim vydrzat..🙂

speranza1
15. jan 2016

@gagirl zlatko kolko mimiskov ti vkladali?

speranza1
15. jan 2016

@nelly3 aj ty si po vklade??????...a ja nist neviem....ma porazi..

gagirl
15. jan 2016

@speranza1 ahoj moja..jednu HB1 ale necitim ziadne priznaky..vklad bol v utorok okolo obeda..tak zacinam byt z toho smutna..Mame este jednu FHB zamrazenu..ostatne embryjka zial neboli vhodne..

cheeky82
15. jan 2016

@gagirl ahoj. Co prosím znamenajú tie skratky?

speranza1
15. jan 2016

@gagirl ja som necitila absolutne nic...prisaham....a nic sa neboj...skus len verit a ak sa to da, tak vsetko vlozit do ruk toho hore a stale tak aj rozmyslat...pretoze aj tak to dopadne len tak, ako chce ten hore...idem sa za teba pomodlit...cmuky

lienka_1
15. jan 2016

@gagirl Ja som nemala absolutne ziaden priznak po vklade. Bola som na 100% presvedcena, ze zase nic. Ked potom nabehla aj druha ciarka, bol to asi ten najkrajsi sok na svete. Samozrejme, nemysliet sa neda, jednoducho to patri k tomu celemu. Toto je ta najtazsia cast, cakat. Verim, ze sa oplati! 😉

gagirl
15. jan 2016

@speranza1 dakujem zlaticko..mas pravdu..🙂

mircalla
15. jan 2016

@lienka_1 ano tak....inak aj tie bolesti prs a v podbrusku par dni po vklade som mala aj ked som bola tehu, aj ked som nebola (bolo to z utrosu)
@evadek a ty ako moja? co tvoj priatel? je to lepsie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre