Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
18. jan 2016

@lienka_1 hi hi hi ja sa musim nad tym všetkým iba pousmiať 😍😍😍. Ja vždy lietam v oblakoch a potom si nabijem kokos 😜😜😜.

lienka_1
18. jan 2016

@ria191 Tak si nanho davaj pozor! Skoda by ho bola 😀 Ozaj, kedy vycapis pimpelo? Som zvedava 😉

kubulka280
18. jan 2016

@majba dakujem pekne, no som zvedavá čo ma čaká, lebo zas sa vytvorili cysty

lusipe
18. jan 2016

@ria191 tak ja uz ledva dycham a pridala sa k tomu riadna bolest podbruska ako na menzes...som zvedava v akej polohe budem vecer spat ked v lahu je ten nos najhorší🙂

ria191
18. jan 2016

@lusipe no tak vyzera to byt na dobrej ceste 😜😜😜. Tak si radšej na ten upchatý nos pomaly zvykaj 😜😜😜.

ria191
18. jan 2016

@lienka_1 hi hi hi srandistka 😍😍😍. No ale asi sa tomu nevyhnem ze? 😳😳😳😳

ria191
18. jan 2016

@lienka_1 ešte ho trošičku vypasiem 😚😚😚

lusipe
18. jan 2016

@ria191 neblazni🙂idem s tým súperiť,lebo toto by ma asi zničilo🙂ale nie Sak ja by som vydržala🙂

gombicka
18. jan 2016

@ria191 necitala som vsetky komenty, tak neviem, ci som dobre porozumela, co ma tu @lienka_1 oznacila... no ja som mala nadchu, brutalnu, ani by som to nadchou nenazvala, bola to brutalna alergia z hormonov. V mojom pripade nie je alergen, len mam velmi citlivy sliznicu, co sa ludovo povie "alergia na zimu", cize pri zmene teploty zacnem kychat. tO bolo mimo tehu. Pocas tehu, asi niekedy okolo 13tt, sa moja sliznica zblaznila a nereagovala na zmenu teploty, ale na moje hormony (ja si to davam do suvislosti so zaciatkom cinnosti placenty). Kychala som v kuse, bala som sa ist von, v noci som nemohla spat, bud ze bol nos upchaty, alebo mi z neho brutal tieklo. Ja som brala aj kvapky, musela som, uz som to nevladala riesit inak. No a potom to krasne ustupilo cca okolo 19tt. Odvtedy sa mi to stalo este 2x, ale len uz iba na jeden den.

pufa
19. jan 2016

@gagirl ale stat chce, aby sme pocali zadarmo a rodili pekne v statnych nemocniciach, nech nemina "statne" peniaze vseobecnej zdravotnej. ale ved cigani rodia stale dost, spravia priemer. len kto ich bude zivit.. KDH urobilo s tym navrhom zakona velky preslap, myslim ze sa im to odrazi v marci na vysledku volieb..

pufa
19. jan 2016

@ria191 mne bolo na zaciatku tehu len striedavo nevolno, nic vazne, takze som neschudla nic, len to slo pomaly hore, no a teraz akosi rychlejsie. ale aj sviatky vydatne pomohli.. co uz. Pri malom som pribrala cca 20 kg, akonahle som videla urcite cislo na vahe, uz som sa na nu do konca tehu nepostavila, takze je to len odhad 🙂 polovica ostala v porodnici a zvysok som si musela odmakat, neslo to tak lahko ako niektorym inym zenam, dokonca som teraz zacinala s nizsou vahou ako prvy krat.
na morfo sme boli v piatok, takze vieme ze cakame chlapceka a ze je v poriadku 🙂 akurat mam v maternici vola sa to amnialny pruh, ktory tam pred tym nebol, treba to sledovat. babatko by to nemalo ohrozit, uz je vacsie.. takze uplne kludna predsa len nie som..

cmudlo
19. jan 2016

Dievčatá, potrebujem poradiť. Dávam si utrogestan 3-3-3. Tu strednú dávku o 14:30 približne. Presne vtedy mám dnes vklad. Mám si ho dať predtým alebo potom? Ak potom tak koľko po vklade?

gennara
19. jan 2016

@pufa Ahoj, len som chcela, ten strašný návrh nebol návrh KDH, ale skupiny poslancov - Kuffa a Kvasnička, ktorí vystúpili zo svojich strán (OĽaNO a KDH) a sú nezaradení a Mikloško (KDH). Nebola to iniciatíva strany. Nie som fanúšik kadehakov, ale je nefér, keď sa im pripisuje toto konanie troch pološialených poslancov. Je však pravda, že mnohí z nich si ho ani neprečítali a zahlasovali zaň, za čo si potom búchali hlavu o múr. Ale to len na okraj. Na tomto fóre sa riešia oveľa oveľa dôležitejšie problémy ako politika 🙂

melisska
19. jan 2016

@ria191 asi áno funguje 😀
Mám sa nie moc fajn, ale to sa týka prace a doma...tiez kriza ....zvladla som aj horšie 😉
Janík mi rastie do krasy, robí mi radosť, je zdravučký 🙂 chodíme už druhý týždeň do školky 😔 ranné lúčenie ....bolí ma srdiečko a plačem s ním, ale hned sa aklimatizuje, vykladá a hrá sa 😵 je to moja bábika 😵 už pochopil, že tam chodí denne, lebo od včera mi podáva aj papučky, aby som mu obula, ale bez plaču to zatiaľ nejde... je tam najmladší a najmenší, je v školke tam kde ja v škole, tak som stale s ním v mysli, aj ho sledujem 😝 😎 , ale on ma nevidí 😎 🤐 😅
Guľatá nie som, ani už nebudem....mám toho dosť, ked musim aj pracovať a mam svoje roky 🤐
S mm si nerozumiem od vtedy ako sa narodil janík 😢 zmenila som sa ja

Ale ty sa pochvaľ tehulka naša, tak predsa si sa dočkala, trpezlivosť ruže prináša 🙂

melisska
19. jan 2016

@nelly3 ako moja???? aj ty sa dočkáš 🙂 pri ktorom dr. si ?

melisska
19. jan 2016

@dafy ako hviezdička??? aprílový bol aj Damiánko ? nie? uz sa ti to pomaly ale iste blíži 🙂 😵

melisska
19. jan 2016
nelly3
19. jan 2016

@melisska
ahoj moja, musim sa ja dockat, kto pocka ten sa docka 😵 ja som pri Koudelkovi

pufa
19. jan 2016

@gennara ďakujem za upresnenie 🙂

ria191
19. jan 2016

@gennara tak ta politická téma bola taktika, aby sme čakateľky odpútali od myšlienok nidacie a politika vždy zaberie. To je jasne, ze to tu nepatrí 😜😜😜.

ria191
19. jan 2016

@melisska jasne, ze rastie do krásy ved je cela mamca 😍😍😍. Ajjajaaj tak aj to sa stáva, dôležitý je teraz Janík a vždy aj bude a ostatne sa časom vyrieši. A ja ešte stale neverím, ale ano aj ja som sa dočkala ešte stale sa musim stipat ci nesnívam, ale je to krasny sen. Zatiaľ si "užívam" všetky vymoženosti tehu nevoľnosti a tehu nádchu, ale verím ze čoskoro to pominie. Fakt som neverila, ze sa mi to niekedy podarí a dakujem Bohu ze mi to doprial. Vystískaj toho malého krásavca aj za mna tie jeho liciska su na to ako stvorené. Cmuk

ria191
19. jan 2016

@gombicka tak to poznám a uz ma to niekedy fakt nebaví a hlavne ked v noci kvôli tomu vstávam 3x. Dúfam, ze aj mne to prejde aj ked často čítam, ze az po pôrode 😜😜😜. Tebe to neskutočne ubehlo to je sila.

ria191
19. jan 2016

@pufa gratulujem k chlapcovi aj k dobrým výsledkom. Takze budete mat doma párik ak sa nemýlim. To je super 😍😍😍. Môj mm mi uz teraz trepe, ze ked to bude baba, ze ju nemám ani z pôrodnice nosiť to je strašný smrad. Ale ja mam pocit, ze to bude zrovna dievčatko hi hi hi asi mu uz teraz zbalim kufre nech si nemysli. Niekedy ich je fakt tažké pochopiť 😜😜😜 ešteže ich mame inak ja by som sa strašne nudila 😍😍😍.

nelly3
19. jan 2016

@ria191
no inac ja si mylim, ze budes mat chalosa 😀 chlapci sa tazsie robia 😀
pufa ma chalpceka prveho 😉

dafy
19. jan 2016

@melisska ano blíži ale véľmi pomaly 😀 nič sa mi nechce som uplne jak lemra 😀 do porodnice ma uz budu brat žeriavom 😀 ?plus 21,5 kg a to bolo pred vyse tyzdnom...tolko kg jak mam teraz som uz damiana rodila

lusipe
19. jan 2016

@dafy a uz viete co to bude?🙂

cheeky82
19. jan 2016

@cmudlo pred vkladom urcite nie, lebo sa ti to nestihne roztopit a vypadne ti to. dava sa po. teda mne tak kazali.

dafy
19. jan 2016

@lusipe chlapček 🙂no a meno ziadne nevieme vybrat 😀

lusipe
19. jan 2016

@dafy jej tak to budu partia🙂inak nie je lahke vybrat meno pre chlapca,respektíve mam pocit ze ani pre dievča.🙂

gagirl
19. jan 2016

@lusipe ahoj moja..ako?tehu nadcha este nepresla?;)ja som si vcera bola poriadne vyvetrat hlavu..v -10°..prechadzala som sa..mm si trocha zalyzoval..Predtym som si skusila spravit test..ja viem..mala som az neskor..ale co uz..a jasne..biely:(takze myslim ze to nedopadne dobre..:(brucho citim ako pred ms..prsia skoro vobec.Takze ja takto..je mi z toho nanic ale co spravim..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre