Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
21. feb 2016

@nelly3 Ja som zabudla, ze si mi to uz predtym pisala. Ja by som asi predsa len na tvojom mieste zajtra zavolala a preistotu sa spytala, co mas robit, ked ti Dr. neodpisal. Nechcem nejako sirit paniku, ale na ceskom koniku sa rozoberalo, ze uz ani Koudak by nemal robit v RF.. Tak neviem, co je natom pravdy.... V kazdom pripade je cudne, ze ti neodpisal, ani automaticky mail.o jeho pripadnej dovolenke nedosiel, resp. ani ziadny kolega zanho neodpisal, ako to bolo v pripade obchodu Marcela. Ale teda znovu opakujem, ze to moze byt zase neoverena info. Drzim palce, aby ti to konecne vyslo.

ria191
21. feb 2016

@tlucka a do kelu veru na českom koňovi som uz dávno nebola. No to by nebolo bohviečo kurna. A luci ty ako? "Opäť santis v záhradke? " hi hi hi

nelly3
21. feb 2016

@tlucka
no prave som bola na ceskom konovi, nieco takeho tam baby pisu hmm 😨

tlucka
21. feb 2016

@ria191 Micka čauko 🙂 Zatiaľ nešantím...je mokro, ak včera som už plánovala mak siať 🙂 Dúfam, že ty si sa hlavne skludnila a dávaš si pozor na drobca v brušku.. Ja som náhodou nakukla na českého koňa a no nebola som tiež moc nadšená. Neviem teda, či to je pravda, ale bez vetríka sa ani lístok nepohne. Ak ak je to fakt pravda, tak potom je to myslím že pre RF dosť veľká katastrofa... A ja teraz nejako asi nič.nebudem riešiť.. Asi to u mňa nemá zmysel.. Pravdupovediac, boli sme teraz na ďalšom IVF a ani ku vkladu sme sa nedostali.. Embryjko sa nevyvíjalo dobre, tak nebolo čo vložiť. Musim vymyslieť, čo urobíme.. Lebo posledný soft som mala v RF v 09/2014 a mala som.super embryjka, a teraz dva nativy z Olomouci a prd veľké z toho.. Už mám pocit, že moje vajka sú nanič a vlastne krásne detičky (po mne 🙂 😀) mať nebudem ☹

tlucka
21. feb 2016

@nelly3 No píšu.. Práve preto som ti napisala, aby si si to zajtra radšej telefonicky vybavila, ak chceš stihnúť tento cyklus.

ria191
21. feb 2016

@tlucka no micka tak v tomto som mala aj ja veľkú dilemu a teraz sa mi to potvrdilo v RF majú špičkovu embryológiu ja by som to na vajíčka nehadzala a ty potrebuješ Štepana ako odborníka, ale úkony v RF to je môj názor. Ach jaj mas to velmi tažké, ale viem ze to nevzdate aj ked sa vsetko "kaka" (serie) 😱😱😱.

tlucka
21. feb 2016

@ria191 Máš pravdu, určite sa tej myšlienky mať vlastné mimi nevzdám.. Bola som už x krát tehotná, takže raz to musím dotiahnuť do víťazného konca. Len ma serie, že som prešla za Štepánom do Olomouca a dva zbytočné pokusy, z ktorých nebolo ani raz dobré embryo. Najskôr to bola len CM a teraz malo embryjko po PK len 5 buniek.. Takže dosť zlé...
Už som premýšlala aj nad návratom do RF, práve preto som si čítala aj na českom MK nové info. A teda aj napriek skvelej embryológii tam teraz nejako chuť nemám ísť. Je dosť zlé keď za posledný rok odíde odtiaľ množstvo lekárov.. Na mene kliniky a hlavne kvalite jej to asi nepridá...

ria191
21. feb 2016

@tlucka hej v tomto to velmi dobre rozumiem, ale ja by som uz neotalala kedže na jar sa vačšinou menia ceny a ešte je tam Otevrel zatiaľ. Ja netvrdím ze Olomouc ma zlu embryológiu mozno to bola iba náhoda to je jasne, ale predsa len RF ma v tomto navrch. Inak ked som teraz čítala českého kona, tak baby to neberú tragicky.

tlucka
21. feb 2016

@ria191 To máš pravdu, že to tam neberú nejako moc tragicky. Ale ja si skôr myslím, že tá téma je trošku nepružná a nie tak aktívna ako naša. Inak v Olomouci je hlavná embryologička, ktorá tam prešla z Brna. Musím sa objednať na kopec k Štepánovi, lebo cez mail je to zbytočné riešiť. A uvidím, či sa rozhodnem ísť na nejaký soft, keď nativ je u mňa asi zbytočný.. Ale najskôr pôjdem ešte na pokec imunoligičke do Imunovitalu, lebo si chcem dať výsledky repro imunológie odkonzulotvať aj s iným odborníkom.

ria191
21. feb 2016

@tlucka skor ide o to vybavenie co je v Brne. Hej aj ja som radšej vsetko vybavovala osobne, lebo cez email som mala pocit, ze o mne nic nevie a na konzulke bol vždy nadupaný aspoň vedel o koho sa jedna 😜😜😜. Budem na teba myslieť 😍😍😍,

tlucka
21. feb 2016

@ria191 Ďakujem zlatíčko. Musím si to premyslieť, čo urobíme.. Možno dám ešte jednu šancu Macháčovi - asi sa mu začnem vyhrážať odchodom a možno sa ešte viac posnaží 😀 😀 Inak musím vyzdvihnúť fakt jeho osobnú intervenciu na mojej liečbe. Jedine, čo nebol minule pri vklade a teraz by tiež nebol. Ale samozrejme že akceptujem jeho pracovné vyťaženie aj nárok na osobné voľno. Tie sestričky boli zo mňa zúfalé, lebo veľa krát došiel, aj keď napr. práve nerobil na sále a mne urobil OPU, alebo len kvôli môjmu sonu prišiel. Normálne si neodpustili blbé komentáre, keď na väčšinu správ mi napísal - UROBÍM OSOBNE!!! a tie sestry to nejako nevedeli rozdýchať.... Normálne som im už mala chuť povedať, že ich blbé komentáre nech si nechajú pre seba... Úplné neprofesionálne tupelá.
Inak micka, ja na teba denne myslím a keď sme v PN, tak hľadám krásnu tehuľu s krásavcom za chrbtom 😀 😀 😀 😀 A si momentálne pre mňa TOP VZOROM bojovníčky o vlastné mimi..

nelly3
21. feb 2016

@tlucka
inac @ria191 uz by si sem mohla capnut tehu brusko 😉

freyahope
21. feb 2016

Dievčatá, prosím vás, je tu niekto, kto bol v nedávnej dobe na utz kontrole cez víkend? Ja som bola naposledy v lete 2014 cez víkend a sestrička ma nechcela objednať, víkedny vraj nerobia kontroly, musela som ju veľmi ukecávať. Je to stále tak?

tlucka
21. feb 2016

@nelly3 Máš pravdu, už sa neviem dočkať fotky Riuškinho bruška. 😀 😀 Takže @ria191, nerob drahoty a capni sem foto. Nech sa pokocháme a naberieme inšpiráciu 😀 😀 😀

gagirl
21. feb 2016

@ria191 ano rius..chceme vidiet bruskoooo..🙂nech mame inspiraciu🙂

ria191
21. feb 2016

Hi hi hi srandistky 😜😜😜. Najprv musim schudnúť 😳😳😳 (neeeeee to bol fór 😁😁😁). Zatiaľ iba taketo musim odfotiť, ale cez deň 😘😘😘.

tinkatinulka
21. feb 2016

@ria191 chceme fotoooooooooo

gagirl
21. feb 2016

@ria191 nooooo viac tu vidiet tvojho chlpateho maznacika ale aj ten je velmi chutny 😀

matusik6
22. feb 2016

@ria191
Akože na jar bude nový cenník?

tlucka
22. feb 2016

@nelly3 Ahojky, odpísal ti doktor alebo si tam volala?

nelly3
22. feb 2016

@tlucka
dneska odpisal 😉

tlucka
22. feb 2016

@nelly3 Tak to som teda rada. Ideš teraz do toho alebo skúsiš ten umelý prechod?

nelly3
22. feb 2016

@tlucka
no schvalil mi ten umely prechod pred KET, ale nerozumiem tomu, tak som pisala koordinatorke ze nech mi to vysvetlia 😀

tlucka
22. feb 2016

@nelly3 Tak držím veľmi palce ♥

ria191
22. feb 2016

@matusik6 ale nie to len aby sa lucka poponahlala, lebo sa zvykol meniť cenník na jar, ale ja dúfam, ze teraz sa nic meniť nebude, ale človek nikdy nevie.

tlucka
22. feb 2016

@ria191 Zlatíčko, ďakujem, že na mňa myslíš. Ja sa asi teraz nejako ponáhľať nebudem... Musím si dať urobiť najskôr buď ďalšie imuno odbery, alebo odkonzultovať výsledky z Nitry u doktorky v BA. Lebo sa mi to celé nejako nepáči.. A poznáš to, vždy sa niečo vyse... čo treba hneď riešiť . Tak si dáme na chvíľku pauzu. A musím dobre popremýšľať, či pôjdeme do toho ešte so svojimi vajkami, alebo zvolíme inú alternatívu. 😒 😒 😒

cheeky82
22. feb 2016

@tlucka ahoj. preco chces vysledky z nitry konzultovat s doktorkou z BA? nie si v nitre spokojna? pytam sa, lebo tiez chodim do nitry.

tlucka
22. feb 2016

@cheeky82 Úprimne? Nie som vyslovene nespokojná, ale tiež vyslovene spokojná nie som. Naposledy som od nej chcela urobiť komplet cytokínový profil a neurobila mi ho, resp. urobila len čiastočný, ktorého výsledky tiež neboli komplet v norme. Tiež čo sa týka ANA protilátok, mala som nejaké zvýšené hodnoty niektorých parametrov a podľa Dr. nie je dôvod imuno intervencie,. Takže si chcem výsledky odkonzultovať aj s niekým iným a prípadne dorobiť chýbajúce vyšetrenia. Mala som liečbu Medrolom, po ktorom mi klesli protilátky proti trofoblastu, takže už dlhšie žiadnu liečbu neberiem. Samozrejme, že nespochybňujem jej postupy. Len pred ďalším IVF si preto potrebujem pokecať s iným lekárom o navrhnutom postupe a doplniť hlavne ten cytokínový profil.

cheeky82
22. feb 2016

@tlucka hmm. to je zvlastne. mne robila teraz kontrolny odber a skontrolovala vsetko co som mala predtym zvysene. ked je ta moznost, treba to samozrejme prekonzultovat s niekym inym. daj potom vediet, som zvedava co ti povie druhy lekar. ja cakam na annexin a podla toho dalsia liecba.

mitka85
22. feb 2016

Dievcata kedy ste si robili test po kete?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre