Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
4. máj 2016

Ahojte.kocky moze sa aspirin100 polit ked mi dr.napisal brat 50mg?myslim ze 50aspirin nie je..A niekde na fore som citala ze sa nema polit kvoli podrazdeniu zaludka..

erijan
4. máj 2016

@gagirl dakujem za info... mam 31 rokov a Amh 1,89... mam endometriozu a zrasty, to je trochu aj problem pri odbere ze mam fixovane vajecniky,ale tak zatial sa stake odber podaril, a teraz pri 3.ivf dokinca z oboch vajecnikov...asi zavisi aj od sikonvosti dr,neviem...

erijan
4. máj 2016

@anaba1 dakujem za odpoved... mam endometriozu a zrasty, amh 1,89...mame aj zly spermiogram... tak neviem vychadza mi to tak ze konecny vysledok si mala rovnaky aj pri softe aj klasickom IVF s rozdielom tym ze soft je setrnejsi :-/

anaba1
4. máj 2016

@erijan ja mam tiez endometriozu..a tam je aj kvalita vajicok horsia. Niekto odporuca soft a niekto klasiku.

anaba1
4. máj 2016

@erijan presne tak..rovnaky vysledok..ale podstatne setrnejsie a bez stresu z kazdodenneho pichania injekcii..my davame stale picsi kvoli spermiogramu

erijan
4. máj 2016

@anaba1 tak to ste na tom podobne ako my... ved toto ze zrejme je problem v kvalite vajicok kvoli endometrioze ako pises... tak ked si ty takto reagovala zrejme by som aj ja tak reagovala...presne ako pises niekto odporuca max.davky a niekto soft...nevies ako je to s hormonmi a endonetriozou? Nikto mi na to neodpovedal jasne ci to zhorsuje endonetriozu alebo nie...

gagik
4. máj 2016

baby za ako dlho daju tmin ku konkretnemu dr? ja mam trmin na zajtra ale nemozem ist, ked sa preobjednam s akym terminom mam ratat?

anaba1
4. máj 2016

@erijan urcite tie hormony zhorsuju stav..pomaly ale isto..pri softe som musela brat aj estrofem na sliznicu ,ktory tiez neposobi najlepsie..ale su to uz moje posledne pokusy mat vlastne dieta, tak co pre to neurobis..inak z oboch centier mi odpisali ze mam mysliet aj na darovane vajicka..ale na to som este nedozrela...tak rozmyslame este nativ a dalsi mesiac soft..do klasickeho sa mi vobec necgce..pri nativoch som nemaka ziadne vajicka, tak u mna je to hop alebo trop..dufam ze ked sa najde vajko, tak bude adpon kvalitne...ale ty mas vyssie amh, tak by sa mohlo podarit..treba urcite aj to vyskusat.

ssegra
4. máj 2016

@gagik zalezi ci to je prva navsteva,alebo nie. Pri prvej sme cakali mesiac a pol a pri dalsich som si mohla povedat kedy chcem.

lola911
4. máj 2016

@anaba1 ahoj, ake mas amh? a kolko mas rokov? my mame podobny problem z troch softov sme mali jedno jedine vajicko,,, teraz sa chystame na nativ,, este nam vznikol aj dalsi problem ze mi stale meska alebo vynechava ms,,, tak chceme dat pauzu s hormonami a budeme skusat iba nativi aspon pokial sa mi neupravi ms 😒

freeze24
4. máj 2016

Dievcata prosim vas moze sa pocas pripravy pred KET (uzivanie estrimaxu od 1.dna menzesu) pit alchemilkovy caj? Ak ano, do kolkeho dna? Dakujem za kazdu odpoved.

anaba1
5. máj 2016

@lola911 ahoj.mam 34 a amh 0.96..pred softami si mala pravidelnu?

cheeky82
5. máj 2016

@erijan kedze klasicka stimulka u teba uspesna nebola, tak by som na tvojom mieste skusila nieco ine, teda soft. Ja som toho prikladom. Pri 300 jednotka mmerionalu som mala sice 14 folikulov, ale len v 7 boli vajicka a len 5 zrelych. pri softe -150 jednotiek fostimonu a clostilbegyt som mala 8 vajicok a 5 zrelych. takze v konecnom doslekdu som mala rovnaky pocet zrelych vajicok. za mna rozhodne teda soft

cheeky82
5. máj 2016

@lola911 mne sa tiez po softe uplne rozbil cyklus. natiahol a aj ms mam slabu. AMH mam 2,2. takze tym to nebude. bude to iste tymi hormonmi. zajtra idem na folikulometriu (9.den cyklu) lebo chcem ist na nativ, no ale nemam moc dobry pocit.

cheeky82
5. máj 2016

@gagirl ja beriem polku, tak mi nakazala doktorka. nic mi to nerobi na zaludok. teda pardon, ja mam anopirin 🙂

misaelka
5. máj 2016

@freeze24 ja by som s tym neexpeimentovala ked uz si v priprave na ket...skor cyklus pred tym-ked uz beriem lieky som nic navyse nebrala, lebo netusim ci sa tie doplnky nejak nemozu bit s liekmi...prajem vela stastia pri kete 😎

erijan
5. máj 2016

@cheeky82 dakujem za odpoved... tak ako tak citam vase skusenosti co ste tu dievcata tak v konecnom dosledku ci ste mali tazku stimulaciu alebo len soft vysledok v pocte zrelych vajicok bol taky isty... ja som sa chcela poradit s mojou gynekologickou co robit dalej ze aky neziaduci ucinok mozu mat na organizmus...tak ze je to tazko povedat, ale ma teraz pripad jednu pani,ktora ma myslim 47 rokov, ma dvojicky po IVF a ze to malo dopad na to ze sa jej tvorili cysty v prsnikoch,na vajecnikoch, teraz sa jej ukazuju zvysene onkomarkery a hladaju kde co moze byt blbe...takze tazko povedat,ale urcite neprispievaju k zdraviu :-/ tak aj preto uvazujem nad softom

erijan
5. máj 2016

@anaba1 ved prave toho sa bojim aby z tych hormonov nevznikli ine tazkosti, problemy... preto uvazujem nad softom a bojim sa stinulovat s 300 alebo 375 j. Nam tiez odporucili darovane vajicka, ze je to jednoduchsie pre nas, kedze je u mna stazeny odber vajicok kvoli zrastom ma to nebude ohrozovat na zdravi... tak 3krat sa chvalabohu podaril odber, aj ked dva krat len z jedneho vajecnika ale podaril...tak nechapem preco mam ist do darovanych vajicok ked mam este vlastne... urcite chceme este skusat len nech mame zdravie na to. Ty si pri native nemala ziadne vajicko?

cheeky82
5. máj 2016

@erijan to ze to ma negativny dopad na zdravie mi povedal aj moj gynekolog velmi jednoduchym prikladom. Pravdepodobnost, ze zena dostane rakovinu zenskych veci je 1:20 000, ze je dostane zena, ktora podstupila hormonalnu stimulaciu je 1:10 000.

erijan
5. máj 2016

@cheeky82 no fasa ☹ tak by nas mohli aspon kontrolovat castejsie a nie len raz za rok preventivka :-/

cheeky82
5. máj 2016

@erijan vies co, doktorka ku ktorej chodim na sono prsnikov mi povedala, ze netreba, staci raz za dva roky. to riziko je sice u nas asi vyssie, ale stale velmi male. a pred rakovinou zeny chrani tehotenstvo a my sa k nemu predsa dopracujeme 🙂

erijan
5. máj 2016

@cheeky82 moja zlata, pekne si to napisala 🙂 uz nech sme vsetky tu co sa takto trapime tehotneeeeee!!! Tak nech ma tvoja dr pravdu a ze sa nam nich nestane z tych hormonov a sme coskoro tehu 😉

fatma1
5. máj 2016

@erijan Ahojky..a mozem sa opytat z ktoreho SK centra ti to odporucaju/?

erijan
5. máj 2016

@fatma1 v dvoch Kosickych centrach... a dokonca ze pri endometrioze vobec nie je vhodny soft ivf, naopak klasicke a dlhy protokol...tak ja neviem mala som take ivf hned prve a nebolo to vobec dobre. A ze soft je pre mlade zeny co nemaju endometriozu a a ked muz nema zly spermiogram. Tak ja som z toho uz uplne mimo...jedny hovoria tak a druhi tak. Mam pocit ze na SK ani nechcu soft alebo nativ robit,nechapem preco.

nelly3
5. máj 2016

@erijan
no ja mam endometriozu, na sk klasika IVF - dost vajicok, v RF soft 1x oki, 2 a 3 krat soft katastrofa - nic alebo jedno vajicko a to sa vobec neoplodnilo, potom v RF klasika IVF ok. hmmm tak ja neviem a to mam dost tazku endosku 😝

erijan
5. máj 2016

@nelly3 hmm tak teraz co je lepsie na nasu diagnozu ☹ raz ti sadlo to a inokedy zase druhe...ach jaj. Neviem co urobit ☹ a co v RF povrdali co ti navrhli dalej? Len nenapis ze darovane vajicka...

nelly3
5. máj 2016

@erijan
zatial nie, ja som mala vajicka oki, teda dufam, ked boli vsetky HB. No ja asi ak pojdem tak asi jednine na klasika IVF zial, soft je hop alebo trop, vyjde alebo nie hmmmm 😕

erijan
5. máj 2016

@nelly3 no ale mala si aj ty take vajicko co vobec neoplodnili...to ma asi kazda baba co citam...a z tych co oplodnili tak sa vsetky vyvijjali do HB? Aj ked si mala vela vajicok?

gagik
5. máj 2016

@erijan ja mam endosku 4 stupen, bola som na softe a mala som 7 vajicok, 6 sa oplodnilo. podla mna je blbost ze soft nie je pre endoske vhodny.

nelly3
5. máj 2016

@erijan
no sk v gyn-five to som mala 19 vajicok, ale vies tam mrazia vsetko, to neratam a v RF tam len kvalitne a tie sa skoro vsetky vyvijali do HB.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre