Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

marculik
28. júl 2016

@cheeky82 no este budem brat medrol po tej pauze

alma_m
28. júl 2016

veľa báb odchádza do čiech, aj tri moje kamošky, jedine čo si dávajú urobiť ešte na svk v BA genetické testy v genetickom laboratóriu ReproGen, to všetky odporúčali.

pinguinka
29. júl 2016

takže som ôsmy deň po ET a test negatívny, špinenie prešlo do krvy, takže myslím že mi prichádza MS. Takže utrogestan už nejdem brať,myslím že je to zbytočné. V utorok pôjdem pre istotu na krv a chceli by sme ísť hneď v tomto cykle na KET, lenže neviem ako to funguje...poraďte ktorá ste to absolvovali že čo ma čaká...kedy kontaktovať lekára atď...môj má síce dovolenku, ale snáď ma vezme aj niekto iný

marculik
29. júl 2016

@pinguinka ahoj tak 10-12 den od ms chod na UZ aj k svojmu gyn.nech ti pozrie aka je velka sliznica a dominantny folikul a taktiez zavolaj do Brna ze sa chystas na Ket oni ti povedia co dalej ,lebo pred vkladom zvyknu znova nasadit utrogestan a pokial uz budes mat ultrazvuk pride aj tvoja gyn.,vela stastia

evadek
29. júl 2016

babenky utrogestan hradí na sr poisťovňa?..ak budem mať teda recept?...Mam davku 4-0-4 ...nemam tak veľa progesteronu...
Moja otázka je aká je jeho cena približne a či keď si vkladám také množstvo môžem mať sex???....ďakujem

marculik
29. júl 2016

@evadek na sk stoji utros okolo 7 e tusim a sex ? hm ..ked vam to nevadi 🙂

evadek
29. júl 2016

@marculik a nepreplaca poisťovna nič?..no veď to..mala som predtým crinone..a ten mi nevadil...ale toto je obrovské množstvo....

nelly3
29. júl 2016

@evadek
zial kedysi davnejsie ano, teraz uz vobec nic nepreplaca poistovna za utrogestan.

marculik
29. júl 2016

@evadek vies co preplaca tu na sk asi som sa sekla no teraz som kukla preplacanie a orientacna cena je okolo 5 tak neviem teraz ,mne sa zdalo ze viac ,no aj ja som mala take davkovanie

evadek
29. júl 2016

@marculik skočim do lekarne sa opytat..aj ty si mala take vysoke davkovanie??...ja neviem ako som na tom s progesteronom..mavala som ho malo..tak pre istotu mi dal takto..

evadek
29. júl 2016

@nelly3 to je des....no co uz....ale tak clovek skusi vsetko...

marculik
29. júl 2016

@evadek no aj ja som mala 4 rano a 4 vecer ,tiez mam asi problem s progesteronom ja som dokonca brala aj estrofem a aj clexane

ssegra
29. júl 2016

@evadek nepreplaca ho poistovna a stoji 6e aj nejake drobne som ho kupovala v utorok

evadek
29. júl 2016

@marculik a pomohlo ?..ja mam clexane tiez..ale len 0,2...

evadek
29. júl 2016

@ssegra ok..pojdem ho kupit....

evadek
29. júl 2016

@marculik estrofem si mala asi na nizku sliznicu,ze?

marculik
29. júl 2016

@evadek nie nevyslo mi to,mam este problemy s imuno ,tak zase toto musim riesit a estrofem som brala kvoli sliznici som ju mala prvy cyklus nizku tak mi ju potom nasadili a uz ptom pomohla a kedy mas vklad este nevies?

evadek
29. júl 2016

@marculik tento mesiac..napriek tomu,ze pol roka nemam skoro menzes..len jednodnove spinenie...sice presne na 25 dc....ale inak nic....tak sliznica ma 8 mm na 10 dc...a aj folikul je...
takze o chvilku....mam tiez problem z imunitou..stitkou..hematkou..tak som taka ,ze sa ani tesit uz neviem...ze som sa dockala konecne vkladu..🙂

evadek
29. júl 2016

@marculik tiez ta trapia cytokiny?...beries nieco teraz?

cheeky82
29. júl 2016

@evadek ahoj. Na Slovensku utrogestan nezoženieš, aspon mne povedali ze u nás mu skončila registrácia, slovenské CAR miesto neho predpisuje duphaston. Ale skús sa opýtať, mozno sa to zmenilo

cheeky82
29. júl 2016

@ssegra ty si zohnala na Slovensku utrogestan? A kde?

evadek
29. júl 2016

@cheeky82 zohnala som 🙂

nelly3
29. júl 2016

@cheeky82
aj mne to tvrdili, a zohnala som tiez na SK, asi mali este nejake zasoby alebo co 😕

marculik
29. júl 2016

@cheeky82 aj u nas v pohode zatial zohnat utrogestan

marculik
29. júl 2016

@evadek a to je zase co tie cytokini,mne nic take nevraveli a kde sa to zistuje na imuno? 🙂 ja som uz blazen co este sa nedozviem

marculik
29. júl 2016

@evadek este beriem medrol no aj ten znizujem davku a nakoniec ho vylucime na 6 tyzdnov a zase testy a znovu ho asi budem brat a znovu testy no asi tak ,ked sa dari no tak poriadne

evadek
29. júl 2016

@marculik na imuno..jasne..a co mas zle hodnoty?

evadek
29. júl 2016

@marculik a aky mas problem..lebo zas ja som pocula ze medrol sa berie do 12 tt...

ssegra
29. júl 2016

@cheeky82 v jednej lekarni...prvykrat som ho maka hned a druhy som si prisla pren druhy den lebo mi ho objednavali. Sa neda zohnat?

pinguinka
29. júl 2016

Tak baby ja uz som zo vsetkeho mimo..rano som lisala koordinatorke ze som osmy den,test negativny a stale slabucko krvacam ze ci mam teda vysadit lieky a ci by som mohla hned v tomto cykle na KET...odpo ed ziadna,tak som volala na nonstop linku a tam mi povedala ze pokial to niejw normalne silne krvacanie ako menzes,tak lieky stale brat lebo to vraj moze byt aj hematom alebo cokolvek a urcite na lrvne testy a az podla toho vysadit lieky ana KET nieje problem hned.Potom prisla odpoved od koordinatorky vraj lieky okamzite vysadit a zacat stimulovat az od dalsej menstruacie...tak ako kto by sa v tom vyznal...nemam uz slov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre