Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

deinad
18. feb 2013

@lukaxxx tak to je este velmi skoro moja, preco to vzdavas?den transteru nepocitaj..a inak ja som bola tehotna a na 12 a 14 den mi vysli negativne oba testy...takze podstatna je krvicka 🙂

lukaxxx
18. feb 2013

@deinad ja vychádzam z predchádzajúcich IVF, tam som bola už na 6 deň pozitívna, oba však skončili len biochemickým tehotenstvom.. ešte dávam prckovi šancu do stredy 🙂) možno sa podarí.

moja72
18. feb 2013

@lukaxxx v júli som mala 40 🙂 vajíčka sme mali vlastné, pri IVF v máji som mala 16 vajíčok, ale nakoniec nám zostali len 3 a tie sme si dali všetky vložiť. Pri ďalšom IVF som sa dohodla s doktorom, že chcem úplne minimum hormónov, aby som nemala toľko vajíčok (radšej menej a kvalitnejšie) tak som brala 5 dní Clostyl 2-0-2, 5 dní Merional 1apm. denne a už som len dopichla Orgalutran a Pregnyl. Ty máš koľko rokov?

lukaxxx
18. feb 2013

@moja72 37, pri normálnych ivf-kach som mala vajok dosť, ale pri tomto softe len jedno zrelé.. aj sa oplodnilo, ale zatiaĺ to dobre nevyzerá..

moja72
18. feb 2013

@lukaxxx tak to máš viac času ako ja 😉 vždy lepšie jedno kvalitné ako 10 na prd.... a koľký deň po ET si?

deinad
18. feb 2013

@lukaxxx tak uz na 6 hm..no aj tak nemusi telo reagovat rovnako, treba verit a ako pises, len mu daj sancu 🙂 ja som prezila 2x MA a raz biochemicke, clovek stale premysla, preco sa to deje..verim ze uz bude len lepsie 🙂

lukaxxx
18. feb 2013

@moja72 8 vrátane dňa vkladu.. počkám ešte, možno je len chudáčik slabší 🙂

amali
18. feb 2013

tak a injekcie sú už doma a už len čakať na mrchu a ide sa na vec 😉

moja72
18. feb 2013

@lukaxxx tak to si ešte len 7 dní po ET, to je skoro testovať

kaja81
18. feb 2013

@lukaxxx to maš ozaj skoro ja som robila test až 12 deň po ET 😉 hlavne mysli na to že sa to určite podarí ja som veľmi verila a vyšlo to 😉 aj keď viem, že vždy niečo vrta v hlave, že čo ak nie.... 😉

lukaxxx
18. feb 2013

@kaja81 a skôr si netestovala? to by som nevydržala 🙂

rot
18. feb 2013

decká, aj ja vás chcem povzbudiť, tiež už som bližšie k štyridsiatke ako k tridsaťpäťke. 😉

tinka9075
18. feb 2013

Presne babenky ako píše
@rot veď aj ja mám 39 a pozrite čakám dvojky 🙂 🙂 tak vek nevadí hlávky hore budem vám všetkým držat palce 🙂 🙂 🙂

nelly3
18. feb 2013

baby je sanca, ze ked mam zmrazenu 1 HB1, ze sa rozmrazi? mate skusenost, ze sa vam 1 rozmrazila? nejaka som z toho smutna lebo v gyn-five predtym co som chodila, som mala 3 ci 4 uz ani neviem a ani jedna sa z nich nerozmrazila a to boli po PK tiez hmm 😕

nelogin
18. feb 2013

Ahojte dievcata, som 2 dni pred transferom a cim viac ma informuju o stave znizuje sa moja viera, te to miminko raz budeme mat. Menil sa niekomu stav mala som 21 potom bolo dobrych 18 oplodnit sa podarilo 11 a posledné info mám, ze budu asi len 4 emgri. bojím sa ze stav sa bude znizovat . Boli ste niekto na tom rovnako?? mám 30

zuzu1122
18. feb 2013

@nelogin ahoj, ja som stimulovala len clostilom a uuuuuuplne presne som to mala ako aj ty... mala som 7 folikulov, z toho len 5 vajok, 4 sa podarilo oplodnit a do piateho dna vydrzali len 2... jedno mi vlozili ale zial, nevyslo to a to druhe sa prestalo 6ty den vyvijat... ☹ takze nam ani nezostalo nic na zamrazenie...

rot
18. feb 2013

@nelogin ono pri veľkom počte to občas tak býva. Proste tých kvalitnejších je menej, zvyčajne. Predstav si tie nervy, keď niekomu odoberú 4, po dvoch dňoch ostanú len tri a na transfer dve, či jedno. Ale aj z takých bývajú úspešné tehotenstvá 🙂 .
Držím palce, aby tie tvoje 4 už boli tie naj 😵 .

zuzu1122
18. feb 2013

ahojte zienky, mam otazku... dnes som 3 DC a chytili ma priserne bolesti laveho vajecnika... nemozem ani chodit a vystreluje mi to do krizov a chrbtice na celej lavej strane... je to dost ostre pichanie, ma s tym niektora skusenosti? len pripomeniem, som po neuspesnom IVF - stimulovala som clostilom...

lukaxxx
18. feb 2013

@zuzu1122 chod k lekarovi, ci tam nemas cystu ...

radina
18. feb 2013

@zuzu1122 Ja by som povedala, ze ti rastu vajka, lebo si naspeedovana z tych hormonov, ale aj cysta to moze byt. Taktiez vajka su este bolestive po odbere vajok.

zuzu1122
18. feb 2013

@lukaxxx tak tejto odpovede som sa bala ☹

zuzu1122
18. feb 2013

@radina ale sak ja som bola na ivf a som len 3 DC, to este nemozu byt vajka, ci? 😕

deinad
18. feb 2013

@nelly3 ahoj a ides na ket do brna? Tam pouzivaju vyborny postup mrazenia aj rozmrazenia a rozmrazuju hodinu pred transferom, povedali mi, ze uz si ani nepamata dobu,ze sa im nerozmrazili...drzim palce 🙂

deinad
18. feb 2013

@zuzu1122 ja som mala take bolesti pri zapale mechura ani chodit som nemohla..ak ti to neprejde, urcite chod k lekarovi..

zuzu1122
18. feb 2013

@deinad a to ta bolelo na boku? tam kde je vajecnik? mne ta bolest vystreluje do chrbtice aj do nohy... a z nichoho nic ma to okolo tretej zacalo v praci boliet 😒

nelly3
18. feb 2013

@deinad
jasne, ze do brna, dikes snad sa to podari uz konecne.

radina
18. feb 2013

@zuzu1122 mozu uz klicit , preco nie. ... hovorim to len preto, to som ti uz spominala, ze ja citim vajka vzdy, uz aj od menstruacie, podla toho kolko ich rastie 🙂

zuzu1122
18. feb 2013

@radina kurnik sopa ale toto su brutalne bolesti... ak to neprejde do zajtra, asi fakt budem musiet ist k lekarovi... dufam, ze to nieje cysta, to by ma uz porazilo nacisto... podoba sa to takym bolestiam ako som mala, ked som mala cystu ☹

deinad
18. feb 2013

@zuzu1122 ano bolel ma spodok vajecniky aj krize a tiez to prislo zrazu a to som mala ten zapal uz poriadny...2tyzdne PN. Nemusis to mat, ale istota je dat si vysetrit moc z rana, zober si ho so sebou, za to nic nedas

deinad
18. feb 2013

@nelly3 tak super budem drzat palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre