Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
19. nov 2010

@callex No super super ... Že 9 mesiacov all incllusive- to je dobreee 🙂. Tak sa držte pekne tam kde ste embryjká.

martini
19. nov 2010

@nemko Ahojky. Aj som bola veľmi milo prekvapená z prístupu v RF. Môj manžel tam prvýkrát volal poobede a už bol zapnutý odkazovač s textom, že zanechajte odkaz a tel. číslo... A môj manžel teda nechal číslo...bola som v šoku, keď na druhý deň volali na Slovensko. Ináč k cene: základná cena je 13000kč. Plus 2x1800kč za povinne odbery. Plus 1000 Kč za kǎzdé ICSI a aj lieky. Nás to vyšlo 37000 Kč komplet aj so zmrazením.

nemko
19. nov 2010

@martini dakujem moc, ze si mi aspon ty vysvetlila ako to je.my ideme skusit este liecbu metforminom a pojdeme do Brna.chodim k Durechovej, som s nou max spokojna je uzasna lekarka a uzasny clovek, ale tomu Brnu verim viac, neviem myslim, ze tam je to na vyssej urovni ako v Blave.

martini
19. nov 2010

@nemko K mojej cene však ešte dodám, že my sme mali 7x icsi, čo je dosť. Ja chodím do Brna až z KE. V BA ma sklamali trochu a v KE úplne.

rebeka33
19. nov 2010

Ahojte, teraz sme došli.
@shandy ďakujem za držanie palcov. Dopadlo to zatiaľ nádejne , robil ma štelc , takže toto ivf mám u neho. 😵
vydoloval, 10 vajíčok. Bol úprimný ,usmievavý ,no RF je proste RF.
@lilina22 je mi to veľmi Ľúto. 😔 Nech to čo najskôr prebolí a vrátiš sa do RF.
@mircalla deň blbec 🤐 , nech zajtra je krajší a lepší 😵
@anty veľká gratulácia si hviezda,že si to zvládla. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@callex asi sme sa minuli,ale gratulujem k 2 babulkám a nech sa držia ďalších 9 mesiacov.
Zajtra sa ozvem,či sa nám niečo aj oplodnilo. Pekný večer. 🙂

nemko
20. nov 2010

@martini dakujem moc velmi si mi pomohla v rozhodovani 🙂 ja mam Brno na skok tak dufam, ze ten skok bude stat zato 🙂

mirinda10
20. nov 2010

@mircalla ja mam Quinny a budem ho za chvilku predavat ked pojdeme do novej autosedacky nakolko ja mam vajicko, hlboky aj sportiak spolu
ale kupila som si aj taky stary kocik boze musim kuknut ako sa vola ale je to sportak a mala v nom spi vonku na terase a este mam taky starodavny od susedy hlboky a E v nom bude spat aj v zime je siroky tak sa tam zmesti aj fusakom
vsetko sa da predat je to len otazka ceny ja som ten moj stary kocik kupila za 45Eur a urcite sa bude dat predat za 30 ale chcem kupit nejaky golfac na jar, tak budem kukat

rebeka33
20. nov 2010

Ahojte, tak RF je RF. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Z 10 vajíčok bolo 8 zrelých a všetky sa im podarilo oplodniť. 😵 😵 😵 Tak sa veľmi teším. Viem,že je to začiatok, ale toľko som myslím nemala,alebo len pri prvej stimulke pred rokmi. 😀
Takže aj 11 deň je O.k.
@martini tak budeme na tom podobne. Ja som tiež Košičan,súhlasím ,že tieto centrá v Ke sú hrozné. Hlavne Hredzák. Teraz to už môžem jednoznačne posúdiť. A to nie len po ľudskej ,ale aj odbornej stránke.
Som rada,že ma baby na tejto stránke prehovorili skúsiť RF. 😵
@shandy mám v IP od teba tú žiadosť na preplatenie do Dôvery. Mám to poslať na tú adresu čo je hore na žiadosti do BA alebo na našu pobočku.Chcem skúsiť, veď prečo nie. 😀
Ako sa máte všetky, kde ste?

rikuska21
20. nov 2010

babulky, skoro same dobre spravicky,

Lilinka, to mi je strasne luto, preboli a ty budes mat zase silu ist do toho znovu,

Calex, paradicka a teraz sa setri a tisko sa modli,

rebeka, neuveritelne, velmi ti drzim palce a nech vsetko klapne

Babulky ja som zacala dnes spinit cize zajtra asi dostanem MS, mala som ale az v stredu , stalo sa vam ze ste dostali ms tak skoro, na 24 den???nemam radsej zavolat, ci zacat alebo nezacat so stimulkou??je sice pravda, ze uz je to tretia stimulka za sebou, tak mozno takto reaguje moj organizmus, takze asi od zajtra idem do toho treti raz a snad teraz uz aj so statnym koncom

callex
20. nov 2010

@rebeka33 no nadherna urodicka.asi mate aj PK?Brala si len clostyl ci aj si dopichavala?neodchadzali ste nahodou o 10.30? nemala si taky modry dlhsi sveter a modru cestovnu tasku?inak mozes mi prosim ta poslat tu ziadost na prelatenie?

inak nas treti bojovnik to vzdal..takze mrazacik nebude a 3600kc je v lufte. 😒 mali by to nejako inak poriesit.preco neposlu fakturu za ten odber az ked idu mrazit?tak ako posielaju dodatocne fakturu za mrazenie?

callex
20. nov 2010

@rikuska21 ja som teraz naposledy dostala menzes prvykrat v zivote skor. urcite je to reakcia organizmu na tie hormonalne zasahy.takze sup sup smelo do toho.

mircalla
20. nov 2010

@callex ja som mrazenie platila u stelcla az potom, ked sa vedelo, kolko sa bude mrazit
drzim palcuchy
@rebeka33 no nadhera, tesim sa....u mna smola pokracuje....ani to nebudem radsej rozvadzat aka som blba

rebeka33
20. nov 2010

@rikuska21 mne minule došli na 19-20 deň a v RF povedali ,že ak normálne krvácam, tak môžem stimulovať. Asi sú to aj hormóny aj stres. Určite im zavolaj ,alebo napíš mail, no myslím,že sa pridáš,´. A tentoraz to klapne. 😵
@callex áno,to som bola ja. 😉 A ty? Brali ma ako poslednú ,tak som ešte trochu spala. A teraz utrogestran ,tak by som spala ďalej 😀 Dopichovala som menopur 2 ampl. Skúsim ti preposlať tú žiadosť, ale ja som počítačový analfabet. Poslala mi to shandy, tak možno to zvládne skôr ona.
@cavik ako stojíš ty? čo nové? trocha mi chýba tabuľka. Mám pocit,že strácam prehľad.

rebeka33
20. nov 2010

@mircalla tak už len musíš vydržať. To určite prejde, jak psa motor. 😀 Trocha východniarskeho humoru.

rebeka33
20. nov 2010

@callex poslala som ti celu správu z IP tak snáď ti to dôjde. Musím sa prihlasiť na nejaký kurz. 😀

martini
20. nov 2010

@rebeka33 Tak to je super výsledok, toľko oplodnených to tu hádam ani nebolo 🙂. Ja som mala oplodnených 7 a výsledok bol jedno embryo vložené a dve zmrazené. Tak nech máš ešte lepšie skóre 🙂. Sa teším, že sme dve čo sa trápime 6 hodín na ceste do Brna... ;) A mňa v KE úpne rozhodil ľudsky aj odborne dr. Herman. Som neskutočné rada, že sme od neho odišli. Urobil tri zlé odborné závery, za ktorými si strašne stál a tak som si dala urobiť ja aj manžel ďalšie nezávislé testy a potvrdili každý výsledok ešte ďalším lekárom, teda dvaja proti dr. Hermanovi. Mohla by som ho tu ohovárať na ešte 59 riadkov...ale nechám to už tak. Rebeka, držím palce a tak za približne 9 mesiacov spolu kočíkujeme ;)

callex
20. nov 2010

@martini a ja co?aj ja chcem kocikovat s vami? sice na druhej strane republiky.ale do KE chodim rada, prirastli mi k srdcu ked som tam robila.
@mircalla vydrz bude dobre.uz zajtra.
@rebeka33 a ty utros nevkladas? ty ho jes?lebo viem ze ked sa je tak uspava ale pri vkladani by nemal.sprava mi prisla.vdaka.my sme tam cakali ked si vkrocila na recepciu z izby.este si si prezerala mojho mm. 🙂

mircalla
20. nov 2010

@mirinda10 @takyna no kedze nemam peniaze...teda mam ale nechce sa mi dat dakych 600 a viac euro na novy znackovy kocik, tak som sa rozhodla riesit sucasnu krizu kupou takeho lacneho polskeho terenaka sa nafukovacimi koleckami a pruzenim, vhodneho do zimy
neonato ma svoje ine plusy, je lahky, elegantny, dobre sa ovlada a sklada....ked ho opravia, budem ho pouzivat nadalej...najma na cestovanie, nakupy, mozno aj suchu zimu....a hlavne ako sportak na jar....len aby ho opravili, tento je len take docasne riesenie

rebeka33
20. nov 2010

@callex no fešák je fešák. 😀 😀 Ja utroš vkladám, ale aj tak ma uspáva. fungujem, len sem tam zabúdam, čo som vlastne chcela a poobede som aj schrupla.
@martini tak som rada,že som neprešla k nemu. Mala som pocit,že by to bolo z blata do kaluže a ty mi to potrvdzuješ. Ja by som tiež vedela napísať veľa riadkov, ktoré by si za klobúk nedal. Tu je to čisto bisnis, keby som vyhrala v športke asi by som založila pobočku RF v Ke. 😉

takyna
20. nov 2010

@mircalla mne sa kamošky smejú , že mám kočík do Európy to je u nás nákupné centrum, ako v BA napr. Avion 😉 🙂
ale úprimne na šporťák z neho sa teším aj ja, na zimu máme tiež tereňák požičaný od švagrinej 🙂
Kočany pozdravujem vás, nepíšem ale sledujem vás a teším sa s každého úspechu, prajem skoré otehotnenie každej 😵
malá frndula už spinká, tak netujem 🙂, zaspáva nám medzi pol osmou a osmou, celkom sa jej to darí už 2 týždeň, poklopem nech nezakríknem 🙂

mircalla
20. nov 2010

@takyna aj mne povedal typek z babetkova, kde osm objednala, ze no viete, to zavisi od zivotneho stylu...su pariky, co sa chodia prechadzat do hypermarketov a nemaju s nim problem...ja ze chcete tym povedat, ze to je interiovy kocik? no dost som ho vytacala

rikuska21
20. nov 2010

babule, callex, potesili ste ma, aj som si myslela ze to bude hormonmi, ten skorsi prichod mrsky, ale mam este jednu otazocku,
dopoludnia som len trosku spinila a okolo tretej som mala aj krv, no nerozbehlo sa to uplne, cize nie je to zatial uplne normalna mrska a neviem teraz ci mam ratat uz dnesny den a zajtra zacat brat clostyl, alebo zajztra ratat ako prvy den Mrshc a v pondelok zacat s clostylom,poradte mi

zufalka
20. nov 2010

@rikuska21 ahoj,už dnešny den musíš rátat ako 1.den cyklu

callex
20. nov 2010

@rikuska21 ja som takisto stale riesila odkedy to ratat,lebo niekedy spinim aj dva dni.a nielen trochu.pytala som sa viacerych gynekologov ako to mam ratat a kazdy povedal ze ked je cervena krv tak to treba ratat.
takze ak bola cervena si dnes 1DC.ale myslim ze den hore dolu nehra ulohu.ja som kedysi brala clostyl od 5DCdo 9DC a pregnyl bol cca na 11DC.cize tak ako aj ked zacnes brat na 3DC.
@takyna
@mircalla to tolko kocikov treba? babule ved nas nasi rodicia kocikovali v jednom dokym nam nohy z neho netrcali 😀 a potom sa kupili buginy a hotovo.
@rebeka33 mozno kombinacia po OPU plus utros tak ta to trosku odrovnalo.ja som dnes vstavala o 10.30 🙂

rikuska21
20. nov 2010

calex, dik aj mne tak volakedy spominal doki, zacnem az v pondelok, az zajtra ked sa mi spusti uplne zacnem ratat

mircalla
21. nov 2010

@callex nie, ked si kupis jeden poriadny....mne sa ale zlomil

baby, je noc, nemozem spat...pamatate si na moj pribeh s thomasom urcite...ze som mala silne podozrenie hraniciace s istotou, ze dakoho ma a cele moje tehu (teda aspon druhu polovicu) sa spraval velmi zle....potom sme boli aj rozideni a ked sa mali narodil sme sa dali dokopy. no tak frajerka bola a je, je to neuveritelna svina, neviem naco tie reci o dalsom dietati. ja viem, ze hrabat ludom v mobile sa nema, ale ako to mate zistit, ked tusite, ze vam niekto klame....stovky intimnych smsiek, aj takych, ze ju miluje ako nikdy nikoho nemiloval....

pikha
21. nov 2010

ahojte dievcence, pekne nedelne ranko vsetkym 🙂
@shandy tebe tie tyzdne tak krasne pribudaju 🙂
@maticap. ahoj 🙂 a kde si teda nakoniec zakotvila, vo FC? a si spokojna? A inak, oni robia s Gonalom? lebo kedysi nerobili
@nemko vybrala si si velmi dobre a urcite budes spokojna... a odides s pozitivnym vysledkom 🙂 Neviem kolko stoji klasicke IVF, toto skor vyzera, ze je cena za IVFsoft, na stranke by mali mat cennik. Ale soft velakrat uplne postaci 🙂
@ninockaskv ahoj 🙂 prestavka od kona je niekedy velmi prospesna a drzim prsty nech vam to na buduci rok vyjde
@mircalla komp sa opravi, kocik sa poriesi, ale toto je hnusne.. 🙄 🤐 toto je brutal najhrubsieho zrna. Nema to chalan v hlave v poriadku. A ta zenska je slovenka alebo tam od nich?

nemko
21. nov 2010

@pikha dnes som si nasla poz tehu test tak snad Brno nebudeme potrebovat, ale dakujem

pikha
21. nov 2010

@nemko no tak to je uuuuplne najlepsie riesenie 😎 😎 😎 😵 gratulujem 🙂 !!

nemko
21. nov 2010

@pikha no uvidime 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre