Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
13. jan 2011

@shandy ako si to myslela s tym bezkanim u malej?
no keby si mala dvoch takych ako je nas maly tak to by si mala v pohode, ale take mat nebudes 😀 totiz vzdy je jedno dieta vacsi sibal a taha toho druheho, nas maly je taky dobracik zlaty a vsetko opakuje po tej malej jazycnici

rebeka33
13. jan 2011

@julietka ahoj kým som to napísala tak to naskákalo. No sú super zlatý, naozaj sa v RF posnažili. 🙂 Prajem veľa zdravíčka a radostí.

shandy
13. jan 2011

@julietka no presne ja si tiez tak hovorim, ze aspon do toho najrizikovejsieho 8tt, potom do 12tt prvy trimester, teraz raz do morfologickeho, verime verime 🙂 . inak aj moje oblubene cislo je 7 a ja som si tiez tak povedala, ze by som chcela rodit 7.5. na moje meniny 😵 😵 😵 , tak juli dufam, ze ja budem s drobcami rovnako prepojena ako ty 🙂 , super vam to vyslo. a ako si mala otocenych malych?

julietka
13. jan 2011

@rebeka33 dakujeme velmi pekne 🙂 tiez ti prajem bezproblemove tehu nech vsetko prebehne hladko a mas vytuzene mimi pri sebe 🙂

shandy
13. jan 2011

@julietka no lebo kamoskina mala sice chodi ale len tak, ze sa nieco pridrza, boji sa sama. tak ze ako dlho trvalo to obdobie kym zacala sama 🙂 .

julietka
13. jan 2011

@shandy mala bola hlavickou dole a maly hore hlavickou, boli tak sendvicovo ulozeni, ako jing a jang 😅

julietka
13. jan 2011

@shandy ona sa nam prvykrat sama postavila ked este nemala celych 6 mesiacov to sa uz plazila, v 7 mes. zacala sediet a potom uz chcela chodit za ruky, stavala sa stale okolo nabytku a tak ale nechceli sme s nou ani chodit a ked sa stavala tak som ju korigovala a davala naspat sediet, no ona je dost drava, zacala tak sama od 10 mesiaca, ale len ked isla oproti mne lebo vedela ze ju chytim, no ale teraz cez sviatky uz zacala uplne sama, uz sa jej ani nechce plazit, iba ked sa velmi rychlo potrebuje niekam dostat 😀

julietka
13. jan 2011

@shandy a kamoskina mala ma kolko mesiacov?

shandy
13. jan 2011

@julietka no pekne sa drobci ulozili 🙂 , si hlavicky okopkavali 🙂 .

mircalla
13. jan 2011

@julietka no akurat som si hovorila, ze ste sa tu s avakou dlho neukazali
gratulujem k bezkaniu, sikula

shandy
13. jan 2011

@julietka tyy kokso, tak to je riadna sikula ti poviem 🙂 🙂 . a aj to, ze sama pustila aj ked si sla oproti. toto kamoska nevie malu naucit, ta sa stale boji a ma uz 13 mesiacov, ale zas ona bola predcasne tusim v 36tt... 🙂

julietka
13. jan 2011

@mircalla mircalik dakujeme 🙂 a u vas co nove?

julietka
13. jan 2011

@shandy nevadi, ved dieta by sa malo naucit chodit do 15 mesiacov, nic netreba uponahlat a ked bola skor narodena tak toboz nie

ninockaskv
13. jan 2011

ahojte baby, prisla som len tak na skok.. @shandy tak dvaja chalani??? jeeej 😵 hlavne nech sa drzite dobre az do konca.. nech mas tu dvojitu radost 🙂

@rebeka33 ved mam to interne zakazane,necitam nic, to som sa nudila, zbadala to.. a bol pruser.. 😠 😠

ozaj, neprenajimate niekto byt?neviete ako je to teraz s tym zdravotnym poistenim pre nas co mame prijem z prenajmu bytu?

gabinkaa
13. jan 2011

@callex v meste je štátne, ale to keď som videla je katastrofa a potom súkromné, majú dva priestory, tam už bola mama keď som bola na dovolenke, lebo inak nemala kde byť, len bol problém, lebo tam nechcela byť a riešila to agresivitou, tak uvidíme teraz, za pol roka sa dosť choroba zhoršila........ Ty sa máš ako, ako teraz pokračuješ? ja sa snažím aj objednať v RF, ale akosi som to ešte nezvládla, neviem ani ktorému lekárovi

rebeka33
13. jan 2011

@gabinkaa ja doporučujem Koudelka,Štelc alebo ešte Macháč. Asi aj v tom poradí. Aj keď štelc je ešte milší. 😵

callex
13. jan 2011

@julietka tak mate doma veselo a caka vas este vela veselych prihod..kamoska ma trojicky dve baby a jedneho chlapca. a ten je veru tiez najpokojnejsi..ked vymysla tak len za to ze jedna z nich dvoch to zacala a vymyslela a ostatni sa pridaju.v lete jedna vymyslela ze si odkusne z jablcka vycuca stavu a zvysok jablka a supu potom vypluva na oblecenie samozrejme.a toto ti dvaja velmi radi obkukali,odvtedy mozu jablka jest len vonku. 😀
@gabinkaa priamo v senici je to sukromne?lekarov odporucam tak ako rebeka a to ti tu tak vsetky doporucia.ja idem v pondelok na krv na tie infekcne choroby..v utorok na preventivku ku gynekologovi.a 27ho mam konzultaciu.medzitym sledujem plodne dni cez mikroskop...uz to skusam vyse mesiaca a stale ziadne plodne dni. 🙂 tak neviem ci to nefunguje alebo fakt nemam ovulaciu alebo co.

gabinkaa
13. jan 2011

@rebeka33 fajn, skúsim zajtra zavolať kedy bude voľné, aby sme podebatovali a možno prebrali neúspešné IVF, Tebe sa ako tehuľkuje? podarilo sa Ti to v Brne?

gabinkaa
13. jan 2011

@callex ano priamo v Senici je to, skôr takého rodinného typu, síce je to podstatne drahšie, ale čo sa dá robiť, tak Ty si vybavená aj sledovaním plodných dní, to máš aj mikroskop? super technické vybavenie, ja to ani nesledujem, len 24. idem na tú štítnu zľazu a ostastné neviem

nemko
13. jan 2011

@shandy moc dakujem, rano ma caka genetika a dnes som si vybavila vysetrenie ci nemam alergiu na spermie tak dufam, ze coskoro budu vysledky a ja sa vydam do Brna

julietka
13. jan 2011

@callex tvoja kamaratka s trojickami musi mat este veselsie 🙂 no to si ani neviem predstavit ja niekedy nevladzem pri nasich dvoch a som rada ze konecne sa naucili posledne dva tyzdne prespat ako tak celu noc ze sa mi uz prestali budit na striedacku kazde dve hodky, keby boli traja tak neviem ako by som to zvladla 😕

monita81
13. jan 2011

Ahojte.Ja idem zajtra 1.krát do Reprofitu a chcela by som sa vás spýtať,či sa tam dá platiť aj eurami alebo len českými.Ďakujem.

callex
13. jan 2011

@gabinkaa to je len taka mala blbost v tvare ruzu..chcela som to len vyskusat ako to funguje a ci vobec.
@julietka ta kamoska ma tolko energie ze nechapem kde ju berie.ona je schopna ist aj na disku vratit sa rano a potom fungovat na 100percent.
@monita81 mozes platit aj aj alebo platobmou kartou, kde ti banka da dobry kurz.len nesmies mat nastaveny nejaky limit na platbu za den.napis nam potom svoje dojmy.

gabinkaa
13. jan 2011

@callex vidíš a o takom niečom som ešte ani nepočula, len teda aby to riadne fungovalo a prinieslo hlavne úžitok

rebeka33
13. jan 2011

@callex ja som ho mala,ale veľmi som nedokázala ani ja odčítať výsledok. Z 5 mesicov čo som to skúšala som raz chytila ovulku. Tú papraď. Určite ovuluješ. 😵
@gabinkaa áno otehotnela som 2x z 2 pokusov v Brne, ale mali sme MA. predtým iba raz z 4 pokusuv.Takže teraz sa bojím, ale bajujem s tým.
@nemko zajednaj si dátum vopred, môžeš na konkrétneho Dr. čakať 3-4 týždňe.
@monita81 dá sa platiť aj eurami aj českými . Ale platíš až na konci celej procedúri, takže na prvú konzultáciu nepotrebuješ peniaze. Ani na USG, ani na odber, platí sa až pri vklade. Oni nám fakt veria 🙂 😀

mircalla
14. jan 2011

@julietka mame sa vyborne, skusame sediet, papame uz zeleninku...vkladam nejake aktualne foto

ninockaskv
14. jan 2011

ahojte baby.. dorazila som do prace, naranajovala, uvarila kavu..a ze popismnekume trosku

ten mikroskop je blbost.. mne to teda tiez vobec nefungovalo 😠

mircalla, maly je rozosny, strasne ryclo rastie, ochvilu sa ani nenazdas a bude chodit s babai z diskoteky xixixi 😀

rebeka kedy ti tam skoci uz 11? 😅 ja som z teba ako na ihlach.. ziadny stres, bubnuj si prstami po stehanch a hlavne nie vela pocitacu, mobilu a telky.. bylinkarka vravela, ze to skodi mimcu !!!! 😕 😕 😕

prajem pekny piatok vsetkym, konecne vikend 😵

mircalla
14. jan 2011

@ninockaskv a co manzel do barmy? dovolenka ci pracovne? ja som ked som bola mlada behala po vseliakych takych exotickych statoch...vacsinou s Bubom (cestovka)

ninockaskv
14. jan 2011

@mircalla, sa tvaris ako keby si bola jednou nohou v hrobe.. moja mama teraz praveze zacala cestovat, ked sme vyrastli a odstahovalis a z domu.. este aby si nechodila po azii o par rokov 😀

manzel ide sukromne do barmy, cele tieto dva mesiace je nejaky rozcestovany, vcera prisiel z madarska (sluzobne), v nedelu ide do nemecka (sluzobne).. a potom ta barma .. hadam tam nechyti ziadnu pliagu a vrati sa zivy a zdravy 😅

callex
14. jan 2011

@rebeka33 raz mi v luckach diagnostikovali anovulacne cykly takze moze byt ze mam aj nemam.
@ninockaskv mne bylinkarka dokonca vravela ze ak otehotniem nemam to nikomu aspon tri mesiace hovorit.vraj ludska zavist by spravila svoje.tak ono sa to jej to lahko hovori nie? ked s aniekto snazi roky a podari sa tak pochybujem ze to dokaze v sebe tak dlho udrzat.chce to velky kus herectva.
@mircalla no veru starenka nasa. 😀 ale zase ma to vyhody ako dochodca mas lacnejsie cestovne. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre