Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
8. mar 2011

@martini existuje asi veľa prípravkov, ktoré by sme mohli užívať, neviem ktorý je dobrý, toto mi poradila dokyna a ked som si pozerala čo to obsahuje, si myslím, že podstatné látky v jednom
no manželík je vyťažený 🙂 hlavne, že sa ráno stretáte, ale však to je len dočasné, už bude po hokejovej sezone, teraz len nech si pekne oddýchne

gabinkaa
8. mar 2011

@rienok nad tým som aj ja uvažovala, len som taký prípravok nikde nenašla a aj by som potrebovala 😀 také tuším nič nevyrábajú, tie dávky nepoznám, podľa dávkovania toho prípravku stačia dve tobolky denne, ráno a večer po jedle, zapiť viacej vodou, vraj kyselina listová je dôležitá a jod zasa ak máme problémy so štítnou žľazou, treba jesť viacej morských rýb, ale zasa na druhej strane ich veľmi neodporúčajú, lebo obsahujú kovy, tak si teraz vyberme ☹ fakt katastrofa

rienok
8. mar 2011

@gabinkaa no šak to , ja mám rada morské ryby aj všetky morské potvorky, no ale ako hovoríš vyznaj sa v tom 😝 asi zajtra napíšem štelclovi, čo by mi odporučil on .... za to nič nedám 😉

gabinkaa
8. mar 2011

@rienok veď ja tiež milujem morské ryby, len mám obavy ich jesť veľa.....dobrý nápad, skús čo povie, či niečo odporučí, mohli by nás aj informovať, kúpili by sme si to, to už je menšia investícia ako celé IVF

rienok
8. mar 2011

@gabinkaa už aj mu idem písať, tak uvidíme . Dám vedieťčo mi poradil 😉

martini
9. mar 2011

@rienok Ja mám takú info, že kyseliny listovej pred otehotnením 400 mg aspoň 3 mesiace a v tehotenstve 800 mg denne.

naduska
9. mar 2011

Ahojte ,tak teraz som volala do Repraku a po novom fragmentacia spermii stoji 2000kc a PCSI 3000 kc.

stela75
9. mar 2011

@callex dakujem za info. Mozno to bol moj problem - dlha stimulacia, viac vajicok a nie 100%.
Babenky, je cakacia doba na konzultaciu v reprofite? Chystame sa domov na valku noc, tak ci by som to este stihla.... Musim im zavolat.
Ty zijes v anglicku? 😲

stela75
9. mar 2011

@martini to je pravda. Ja ju beriem uz - 4 roky 😒 ???

maticap.
9. mar 2011

Ahojte babulky, prepacte, ze vam sem zase leziem, ale ked s vami sa tak dobre "keca" 😉 . Chcem vam povedat, ze ten tehotensky test bol naozaj, ale naozaj "pokazeny" (Barbara, citlivost 25 jednotiek - neodporucam kupovat!). Pretoze dnes rano (som 31.DC) som bola na krv a VYSLO TOOOOO!!!! Hcg mam 1007 U/l, baby, ja som tusim tehotna..?!???!! 😀 😵 😉 🙂 😅 😅 a uplne prirodzene... stale tomu nemozem uverit 😕 , aj ked tie priznaky boli pre mna take jednoznacne, az som sa bala ci som si to nenasimulovala a nenamyslam si to. No nieco mi hovorilo, ze to vyslo.A potom ten krepy negativny test na 28.DC mi pokazil naladu. Uz to vidim, ze dnes v praci nic neurobim.

ninockaskv
9. mar 2011

@maticap. no tak to asi si.. blahozelam, velmi sa tesim 😵

maticap.
9. mar 2011

@ninockaskv dakujem a z celeho srdca Ti zelam rovnaky vysledok snazenia!!!! 😉

nemko
9. mar 2011

caute baby, prosim Vas poradte mi.Rano som bola na kontrole u Valkyho a povedal mi, ze vajicka su male (maju cca 15mm) a ze to nevidi ruzovo.Uvazujem , ze si necham stimulaciu stopnut a zacnem novu s Gonalom lebo na Bravelle nereagujem.Mam total pokazenu naladu, pred stimulaciou mi povedal, ze nemozem mat viac ako 10 vajec teraz ich je menej a kruti hlavou, ze to nie je dobre 😒 😒 😒 ja sa uz z toho zblaznim, na pravej strane mam vacsie folikuly, jeden ma dokonca uz cca 20mm, odber mam mat v sobotu, ale povedal, ze zajtra sa rozhodne tak neviem ☹ ☹ ma podla vas vyznam ich nechat odobrat a oplodnit? je tam sanca, ze to bude dobre ? ja takuto skusenost nemam lebo zatial som mala vzdy vajok dost aj velkost bola ok a teraz som uplne "zabita"

nemko
9. mar 2011

@maticap. blahozelam 🙂

callex
9. mar 2011

@maticap. tak bomba..super ze to vyslo..nech to hcg len stupa a nemusela si uz navstevovat ziadne centrum.joj tesim sa a slnko svieti este viac.vy ste skusali inseminacie tusim?
@stela75 ked si teraz zavolas urcite ta objednaju na april..nie su tam dlhe cakacky. ja som trosku zila v UK.ty sa tam kde nachadzas?
@rienok hmm netusila som ze som ti nejako pomohla..ale tesi ma to ked su moje info uzitocne.myslim ze tu dalsiu nasu studnicu mudrosti si myslela shandy.
co sa tyka toho vinka myslim ze po OPU je to uz trosku neskorsie.ja som zacala na nejaky 8dc ked som na kontrole zistila ze sliznica je nizsia ako by mala byt.takze si myslim ze pipijanim 2deci vinka od 5dc nic nepokazime.niektori lekari odporucaju este aj v den ET..ale ja sa vtedy povazujem za tehotnu a nepijem. 😀
a este k tomu jodu...ak je problem so stitnou praveze by sa nemalo vela rybyciek.ale asi zavisi ci je hypo alebo hyper.
ked ti stelc odpise daj vediet.

stela75
9. mar 2011

@maticap. gratulujem!

stela75
9. mar 2011

@callex Dakujem. Ja som v Manchestri. Manzel je Anglican. Ty si kde zila?

callex
9. mar 2011

@nemko no je medzi nimi dost rozdiel..ten 20mm moze prasknut skor a tie male zase do soboty mozu narast
tak akurat.takze ten zajtrajsok je naozaj dolezity.napr. ja som pri inseminaciach ked som mala 17mm tak sa uz pichal pregnyl.takze to vidim ze zajtra pichas pregnyl ked podrastu.ked uz si tolko pretrpela isla by som do toho.v brne pri softoch maju kocky aj 3alebo 5folikov a oplodnuju sa.nejde o quantitu ale o kvalitu.takze hlavu hore.skus si pocas dna hovorit ,, mam krasne velke zdrave folikuly.,,
ja som si to vzdy hovorila pocas celej stimulky a vzdy mi to vyslo.dokonca aj pocet. 😀 len uz potom s ,,som tehotna,, to nefunguje. 😠 ale pocvicim aj na tom.

maticap.
9. mar 2011

@callex ahoj callex, my sme takto pred rokom 3x po sebe skusali IUI, potom som bola na laparke a v lete pri 1. konzultacii vo FC mi zistili cystu... takze sme cakali kym zmizne a v decembri sme mali 1.IVF - a nic. A teraz, ked mame schvalenu ziadost o 2.IVF a cakame na vysledky z genetiky (karyotyp), tak zrazu - bum! A je to tu samo od seba! 😉

maticap.
9. mar 2011

@stela75 d.! 😀

callex
9. mar 2011

@stela75 swindon a london. v manchestri je urcite vela slovakov..tak urcite mas s kym precvicovat slovencinu.

maticap.
9. mar 2011

@nemko aj Tebe dakujem! 🙂 Vlastne vam vsetkym, ktore ste tu! Babulky, nech vam to vsetkym vyjde a nech konecne v naruci drzite svoje babatko! 😉

nemko
9. mar 2011

@callex on ma uplne zabil, pred ivf hovoril to co je teraz skutocnost a teraz zase hovori nieco ine a kruti nosom 😀 iba ma depta
este mi povedal, ze aj ich tvar sa mu nepaci

tinna13
9. mar 2011

@maticap. krasne, blahozelam 🙂

luly3
9. mar 2011

@maticap. gratulujeeem tak ma vždy strašne poteší keď sa takto krásne niekomu
podarí vždy si hovorím aj zázraky sa deju 😉 super krasne tehulkovanie 🙂 🙂 🙂

maticap.
9. mar 2011

@luly3 @tinna13 - dakujem babulky. Ani ja tomu stale nemozem uverit - ze aj ja budem tehulkovat - vlastne uz tehulkujem a "odpocitavam" tyzdne do "velkeho tresku" 😵 😀 .

ninockaskv
9. mar 2011

@maticap. no jooo.. odpocitavaj 😵 nech mate len samu radost 😉

u nas sa prave pozeraju ultrazvuky .. asi sa idem naobedovat 😔

maticap.
9. mar 2011

@ninockaskv dobru chut k obedu. Kasli na tie ultrazvuky - presne viem co prezivas... a viem, ze to nie je lahke. tak si dopraj nieco dobre k obedu - viem, ze to ultrazvuk nenahradi, no aspon to uspokoji telesnu schranku.

martini
9. mar 2011

@maticap. Supéééér, to je aká úžasná správa!!!!!!!!

maticap.
9. mar 2011

@martini tchi, ja viem a dakujem. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre