Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
26. nov 2010

@falin vážne o tom uvažujem a dúfam, že sa mi podarí presvedčiť ešte na jeden pokus môjho drahého 🙂

callex
26. nov 2010

@gabinkaa HCG mi urobi moj obvodny gynekolog.a preco ti tvoj doktor nemoze zobrat krv na HCG?musi ti to zobrat.a ak nie tak sa da krv zobrat aj niekde inde len sa zato plati.co sa tyka cestovania do Brna a pocte navstev. su tu kocky ktore tam chodia na kontrolny UZ..ides najviac 2x.,,potom nasleduje OPU a po nom ET. cize max 4 nastevy. a potom sme tu take ktore chodime na UZ ku svojmu obvodnemu gyn.jasom tak chodila.a v BRne som bola potom len 2x.OPU a ET.takisto v RF neberu krv na kontrolu hormonalnej hladiny ale stimulku sleduju len ultrazvukom.nemusi sa tam chodit tak casto ako do GF.tam som bola pomaly pecena varena.a este ak by si zvolila cestu ze budes chodit na UZ k svojmu obvodnemu tak potom vysledky konzultujes emailom s lakrom v RF.A cez email ti napisu co a ako dalej.samozrejme potom je dalsie plus..maju emergency linku kde mozes volat nonstop ak mas nejaky urgentny problem a potrebujes ho konzultovat.ja som tam napriklad volala o 22tej hod a v pohodicke,..lekar bol velmi mily po telefone.takze vsetko nahrava v prospech RF..spracuj draheho...a my vam budeme siiiilno drzat palceky.

rebeka33
26. nov 2010

@callex podľa mňa ak povedali ,že môžeš tak asi môžeš. Na príbalové letáky dajú úplne všetko, aby si ich nemohla žalovať. Hlavne často nie sú testy na tehotných tak tam dajú ,že nie. Ale je to aj na vitamínoch. Zváž, či ten liek naozaj potrebuješ a ja by som sa poradila hlavne z Dr. čo mi ho naordinovala. Ako sa cítiš, ja ti neviem ako tých 14 dní prežíiem. Mali by nás uspať na 14 dní- 😀
@mirinda pekne si to napísala. 😵 😵 😵 Aj ja chcem.
@martini mali sme jednu hatchujúcu a jednu expandovanú blastocystu. Ja zatiaľ neviem koľko mrazili.Aj ja som z Ke. To cestovanie je trocha únavné, ale kombinujem vlak a auto. Chodíme cez Budapešť. Ale RF zato stojí.
@kajka39 to bol dosť horor. Ja tiež IVF považujem za nádej a niečo normálne, ale ľudia sa často pozerajú,akoby sme boli mimozemštania a nechápu nás. 😒
Už som to síce núkala, ale Košičania a okolie ak potrebujú pomoc nech mi napíšu IP.
pekný deň 🙂

gabinkaa
26. nov 2010

@callex myslím, že by nebol problém krv zobrať, lenže ja som vymenila gynekológa, lebo tá moja bola taká fuchtľa, že ma nechcela vyšetriť, lebo jej to vraj poisťovňa nepreplatí, iba raz za rok mám nárok a ja som chcela riešiť prečo sa nám nedarí mať dieťa, tak mi kolegyňa doporučila tohto lekára, je veľmi milý a myslím, že aj dobrý odborník, ale je na dedine a neviem či on to vie vyhodnotiť, či krv nemá ísť do nejakého laboratória, toto všetko si riešil GF

ninockaskv
26. nov 2010

ahojte.. vy ste toho teda popisali xixixi 🙂 🙂 🙂

calex, rebeka -- velmi vela pozitivnej energie vam posielam, nech to klapne..

v GF chodim k Behunovej.. akoze fajn, ale ze by som bola unesena, to nemozem povedat a vyslovene ma vytaca do vyvrtky ten Harbulak.. uplne najviac 😠 😠 😠

ja mam dnes volat kvoli embryjkam, ale zda sa mi, ze v minulosti mi oni volali doobeda, tak teraz mam hystericky zachvat, ze to rozmrazovanie asi nerozchodili ☹ ☹ ☹

callex
26. nov 2010

@gabinkaa to ti len sestricka u tvojho gyn. zoberiekrv poslu ju do labaka a z labaku im potom daju vediet vysledky.zvecsa na druhy den.takze doktor potrebuje len ihlu a striekacku. 🙂 a dobre si urobila kedsi vymenila lekarku.to co je zac ked ta moze vysetrit iba raz do roka? 😠 ved ak by si mala nejaky zapal tak ta nevysetri?to je ale curbes.
@ninockaskv zavolaj im..oni zvyknu aj zabudnut. 😖
@rebeka33 no veru je to narocnych 14 dni.suhlasim s uspanim.ale kupodivu mi dni rychlo ubiehaju.dnes trosku zehlim.potom budem vysivat.zacala som vianocny obrus tak mozno tieto vianoce bude mat aj premieru.

shandy
26. nov 2010

🙂 caute zienky, no vy ste toho tolko popisali, ze reagovat na to vsetko asi nestihnem 😀 😀 😀
@callex, @rebeka33 to cakanie je otrasne, ze? bud uspat alebo ist na dovolenku ako ja 🙂 . Rebeka krasne blasty ti vlozili, velmi velmi drzim palce, aby to boli dvojky a aby sa podarilo...tentokrat uz pichas, ci?
@ninockaskv dufam, ze sa pekne rozmrazia drobci, daj hned vediet...ufff to su nervy.
inak ja som po PK neotehotnela (z dvoch ani jedno) a bez PK hej a chytili sa obe...tak ono je to asi individi 🙂pozdravujem vas vsetky a zelam pekny den 🙂

rebeka33
26. nov 2010

ďakujem babule ,@ninockaskv dúfam,len že zabudli zavolať a bobáci zabojovali. Držžím palce a daj vedieť.
@shandy áno pichám fragmin a beriem aj prednisom aj femibion ,tak dúfam 🙂 Prajem pohodové prípravy na svadbu. 16tt to je pekné. 🙂 😵

mircalla
26. nov 2010

ahojte babule....drzim placeky ninocka, rebeka, callex...aj vsetkym ostatnym
moja smola tusim pokracuje...vcera 100 eur za odtiahnutie auta (a to sme boli na ockovani....vratis sa k auto a to nikde, hrozny pocit)....myslim, ze mestski polisi nemaju co robit, len odtahovat auta, ktore nikomu nezavadzaju, ale mafian zaparkovany na mieste pre invalidov ci prechode im nevadi
no toto ockovanie bolo dost uplakane, maly bol nekludny celu noc, aj dnes dost placka
kedze sa uz (dako skoro) pretaca z chrbatika na brusko, tak to je teraz jeho najnovsia zabava....akurta na brusku ma po 5 min dost, tak ho len pretacam naspat

rebeka33
26. nov 2010

mircalla no to je smola,mňa by asi šlak trafil,že tam nieje auto a ty z malým. Dúfam,že ťa tá smola už konečne prejde. 😉
Mne nakoniec zamrazili len jedno z 6 v stádiu ex. blastocysty. Ale aj tak sa teším. 😵

dana10
26. nov 2010

Ahojte dievčatá neviete náhodou kedy sa začína s užívaním anopyrinu a prednisonu pri softe?

anty
26. nov 2010

Ahojte všechny hodila jsem pár foteček, když malý spinká, tak mrkněte. Teda dnešní noc nic moc , vzbudil se v jedenáct a usnul ve tři a celou tu dobu bobánek strašně plakal. Nepomáhalo nic a potom mně napadlo dát ho do toho vibračního lehátka a tam usnul.

mircalla
26. nov 2010

@anty a ma dost mliecka?to bol problem u nas....plac plac....chvilu mi trvalo, kym som dosla na to, ze treba davat aj umele, ze moje nestaci
druha moznost na napada kolika, byva casta u chlapcov...nebolelo ho brusko? idem kuknut foto

mircalla
26. nov 2010

@anty krasnucky je a aky vlasac. a aku ma velku dudku. filipko sa s dudlikmi nekamosi, toho normalne snad napne, ked mu chcem dat dudel🙂)

callex
26. nov 2010

@mircalla 100 eur je teda riadna palka.chudato nase..nech to vsetko negativne uz skonci.
@rebeka33 a tie ostatne embryjka sa prestali vyvijat?
@anty aspon uz budete vediet ako na neho 🙂

ninockaskv
26. nov 2010

ahojte .... volala somim tam, ale moze sa len medzi 2 a 3.. no tak krpci prezili prvotny sok, transfer v nedelu, dufam, ze zabojuju ...

@shandy ty si isla po transfere na dovcu? joj parada.. xixi najlepsie na ten cas, aby bol clovek v klude psychicky

@mircalla aby ti filipko nechodil skor ako sa nauci sediet.. moj brat tak bola vraj to bolo dost funny.. policajti su k.. presne ako hovoris, tvoje odtiahnu, ale velke cierne nechaju vsade.. 😠 😠 😠

anty
26. nov 2010

Mrcalla mlíčka máme dost, ale myslím si, že ho zlobí bříško. Jinak byli jsme na vážení u doktorky a přibral 35 dkg za týden, říkala, že je to až moc 😀 Váží teďkom 3800g.

callex
26. nov 2010

mam hlupy pocit ze to nevyslo ☹

olympia
26. nov 2010

@gabinkaa pridavam sa k babám, na vek nepozeraj, ak sa nato cítiš, choď do toho! 😉 A sama uvidíš, že v Brne je úplne iná atmosféra a iný pocit z celého IVF budeš mať. Za seba by som povedala, že taký pozitívny, že ti z toho spozitívnie aj tehotenský test! 🙂 😵 A ešte: ja som šla raz do Brna aj vlakom, je to rýchle a pohodlné, kontrolu som si dohodla o desiatej, to som krásne stíhala a o druhej popoludní som už bola aj naspäť doma.
@callex termín mám pred Vianocami, ale bude to trošku skôr. 😉 S tým Imunorom by som sa poradila s dr., poznám ten liek, môj muž ho bral, je účinný, ale či nie je kontraindikovaný v tehotenstve, to asi posúdi najlepšie gynekológ. Aj keď je fakt, že na letáku takmer každého lieku je alibisticky zakázané brať ho v tehotenstve, no v skutočnosti už lekári majú skúsenosti, ktoré lieky sa môžu dávať aj tehotným.

martini
26. nov 2010

@callex Nevymyšlaj hlúposti... nekrvácaš, takže zažeň ihneď takéto myšlienky....šup šup 🙂)

gabinkaa
26. nov 2010

@olympia ďakujem za povzbudenie, Tebe blahoželám k bábätku, dúfam, že bude všetko OK, mne by to nevadilo čo sa veku týka, zatiaľ som relatívne v poriadku, veľkú radosť by som mala z pozitívneho výsledku, cestovala si zďaleka?

olympia
26. nov 2010

@gabinkaa z Bratislavy, takže nie zďaleka, ale predsalen to bolo o dosť ďalej než pár zastávok MHD tu do GF. 😝

gabinkaa
26. nov 2010

@olympia tak to je pravda, bola si aj v GF? ja dvakrát a neúspešne, toto druhé ma dosť štve, že mala som zostať v RF, bola som tam na konzultácii, ale akosi som dôverovala dr Harbulákovi ☹

kajka39
26. nov 2010

ahojte a pekny vecer prajem.. u nas zima ako v rusku bŕrrrrrr...... 😝
@dana10- tak ides nato?? drzim palceky
@callex - preco mas taky pocit, nieco sa stalo? 😕
@mircalla - tak to ti verim s tym autom, a ten stres kym ho dostanes naspät, ani nevies co je s nim, ked ho tam nevidis...ked tak citam, tak vzdy behas s malym na rozne vysetrenia, ockovania. Viem, ze to tak musi byt, len si nespominam ci to byvalo aj za nasich cias. Musi to byt narocne, staci uz len to cakanie kym pride clovek na rad..... Ked len zhrniem tento tyzden ja, tak som u lekara presedela 4hod. prejazdila 740km a venovala tomu 3x cele dopoludnie s cestou....ale mala som stastie, lebo s parkovanim som nemala problem, zato som tiez 100€ precestovala 😀 😀
Dik za typ na cunderlika , ale moj gyn. mi bleskovo vybavil lekara, ktory ma velmi dobre skusenosti s myonmy, tak dnes ma aspon vysetril, vraj je to v pohode..su niekde na neskodnej zadnes stene,strane?? neviem presne, a ze nemozu ovplyvnit pripadne tehotenstvo. Tak som si vydychla, aspon to nemusim riesit.

Inac, OPU mam v pondelok, 5 folikov. Najväcsi ma 22mm a z neho nic nebude, vraj praska a zacina prirodzena ovu. Dalsie su 19,17,12,11mm. Myslim, ze budu najviac dve vajka, pretoze tie male asi nedozreju... v pondelok mi to isto povedia, ked sa vyspim po narkoze 😀 😀 😀 Akosi tejto stimulke nedavam velke sance po tej poslednej, ked boli foliky prazdne.. 😒 Ale budem stastna, ked to dopadne lepsie!!!! 😀

olympia
26. nov 2010

@gabinkaa hoď to všetko za hlavu, už nerieš, čo by bolo keby a Brno ber ako úplne nový začiatok. 😵

gabinkaa
26. nov 2010

@olympia jasné, normálne sa teším, inak chcela som, aby sme mali krásny vianočný darček, ale čo už, možno bude po vianočný

rebeka33
26. nov 2010

@dana10 ja som brala od začiatku / od prvého na/stimulky aj prednison aj anopyrin .
@anty pekné nové fotečky, ja som dnes pozerala na čt na obed to sama doma ,alebo ako to voláte a jedna pani tam rozprávala o spôsobe kojenia a prečo deti bolí brucho po kojení. Skús si to pozrieť, mne to pripadalo logické čo hovorila. 🙂
@ninockaskv tak super a držím palce na nedeľu. 🙂
@kajka len im ver,ja som pochybovala, odber na 11den +veľké folíky a bolo 8zrelých vajíčok zo softu. 😵 uvidíš určite to nastavili lepšie a v pondelok dáš výborné správy. 🙂
pekný večer všetkým,

olympia
26. nov 2010

@gabinkaa na Vianoce si dáte aspoň novú nádej a bábätko k vám určite príde. Všetky tu vieme, aké je niekedy ťažké nabrať ďalšie sily, ale pomáha aj toto fórum, sú tu zlaté baby. 😵

kajka39
26. nov 2010

@anty - gratulujem k malinkemu, je taky malicky a krasny. S papnim asi nebude mat problem, ked tak pekne pribral. Prajem vela stastia nech ste zdravucky 🙂 🙂

gabinkaa
26. nov 2010

@olympia to máš pravdu, že sú tu zlaté baby, dodali mi znovu nádej, ďakujem všetký, 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre