Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

luly3
14. jan 2011

@gabinkaa ja mám krátky protokol v stredu alebo vo štvrtok budem
mat punkciu a beriem clostibegtyl ten 5 dní a puregon 😉 a okrem toho
beriem prednison, kys.listovu, piridoxin a euthyrox čistá lekáreň som 😀
a den pred transferom začnem pichat fraxapirín 😒 ale čo pre mimi všetko

gabinkaa
14. jan 2011

@luly3 toto všetko Ti predpísal doktor v centre? to je fakt dosť, ale určite viedia čo robia, ak sa to má podariť tak netreba váhať a reptať

luly3
14. jan 2011

@gabinkaa nie euthyrox mi predpísala štítnačka, prednison a tie vitamíny
v centre a fraxík na hematologii ☹ 😀

gabinkaa
14. jan 2011

@luly3 ja idem na tú štítnu 24. som čítala že si z okresu Senica, odkiaľ si ak môžeš prezradiť

rienok
14. jan 2011

kaciatko chcela som Ti odpovedat v IP ale je stale nedostupna 😒 tak aspon takto .... skusim im napisat ci by to nemohlo byt napr. vecer alebo skoro rano 🙂 o 7,30

ofinka
14. jan 2011

@ninockaskv ja som mala MA v 8 tt a moja otazka na gynekologa hned ako som sa prebrala z narkozy bola, ze kedy mozem ist na dalsie ivf. moj gynekolog ma hned pripravil, ze skor ako o 6 tyzdnov nie. ze proste sa musi obnovit ta sliznica, ktoru oni s prepacenim vsetku "vyskrabali". tak som si hovorila, ze ktovie, mozno v CAR mi povedia, ze mozem ist skor. ale aj tak povedal doktor to iste, tak som nemala na vyber, proste skor mi ivf urobit nechceli, ako o pol roka. tak sa spytaj na to v brne, co ti povedia oni. a tvoj gynekolog co povedal?

zlatanka30
14. jan 2011

babulky kedy ste zacali pit cervene vinko?pocas stimulky uz.a komu pomohlo na rast sliznice?

mircalla
14. jan 2011

@ninockaskv ja som sla na dlasi pokus 3 mesiace po MA v 8tt a bola som na kyrete.
tiez mi brali oba vajcovody a IVF na to som mala len 3 mesiace. rozhodnutie je samozrejme na tebe

ninockaskv
14. jan 2011

boze, este aj vo vsetkych tych filmoch behaju tehotne 😠

no pol roka by som este vydrzala, to som tak bola nastavena..ale do jesene.. to asi nezvladam.. a je to divne, lebo v GF som bola ani nie po 5 mesiacoh a nevadilo im to.. ono na to kazdy lekar asi povie nieco ine, su divni 😠

ja som bola akurat s kolegynami vonku.. boze tie problemy, ako sa jedna rozisla s chlapom, dalsia frflala na pracu, dalsia po 10 rokoch nevie, ci sa nahodou nechce rozviest, dalsiu rozculovala byrokracia v praci .. dost casto nevydrzim a nastvem sa, ze boze vase problemy by som chcela mat a potom som zase ja ta najhorsia..ze fajn,nemozem takto posudzovat inych ludi, ti maju svoje problemy.. fajn ja to viem, ale zjavne sa tomu budem vyhybat.. lebo ma to vycerpava...
a debatili o kolegyni, ktorej v 6 mesiaci zomrelo mimco.. a ma dost velku depku, uz je to skoro tristvrte roka a nevie sa z toho spamatat.. a vravia, ze dobre.. ale ved to bol "LEN" neviem ktory mesiac, hovorim preboha baby, ved jej zomrelo dieta. ale zevraj ja som to tak neprezivala a to nam zomrelo v 9 mesiaci..
ako keby to znamenalo, ze ked nechodim ako bez duse v praci a nerevem tam na pockanie, ze to celkom dobre zvladam ☹ ☹

ninockaskv
14. jan 2011

@ofinka ja som sa jej nepytala.. ona neriesi neplodnost vobec, takze mne sa to s nou nechelo rozoberat.. ale ked som tam bola ako nam maly zomrel, tak sa ma pytala, ci nechcem antikoncepciu, aby som nahodou neotehotnela, lebo by bolo vhodne pockat.. tak som si skoro potukala po cele 😕 ja s mojou endometriozou a zrastami.. neplanovane ..no teraz nam to fakt vobec nehrozi ..

ozaj baby, som sa chcela opytat, mavali ste take stavy, ze ste vobec nemali chut na sex? ja mam evidentne zase nejaku depku, absolutne neznesiem, aby sa ma chlap chytal.. len by som sa tulila, ale na nieco viac nemam ani pomyslenie

mircalla
15. jan 2011

@ninockaskv ja nemam chut na sex a ani nemam sex uz asi rok a pol. ale je to tym mojim, co vo mne zabil vsetku chut, zabil vo mne dake pocity, ze mozem byt ziaduca atd....ved moj pribeh poznate.....ale to su ine dovody ako ty.
taketo kravy by som inak najradsej poslala niekam. mne sa to nestalo, ale myslim, ze pochopit to viem, nie raz som sa tu musela na konikovi ozvat, ked sa niekto vyjadroval bez sucitu k takemu cosi. nedavno ma islo dvihnut, tak som sa musela ozvat, zaco mi jedna baba potom cez IP podakovala...ta voci ktorej som sa ozvala mala samozrejme blbe poznamky. casto si citam anjeliky, obcas tam aj daco napisem, ale aj tak im nemozem pomoct. casto myslim aj na vas kontretne
vcera tu zase niekto riesil, ze sa strasne nudi na materskej, tak ja ze bud rada, ze mas zdravu dcerku. proste mnoho ludi si nevazi co ma fakt ich problemy su uplne banalne

luly3
15. jan 2011

@gabinkaa hej som s okolia Senica cca 20 km od Senice 😉
poznáš to tu alebo nebodaj si tiež s okolia????

rebeka33
15. jan 2011

@luly3 folíky ešte chvílu potrebujú ,ale sliznica pekná. Je to veľmi nádejné. No Et asi bude v strede budúceho týždňa tak držím palce a daj vedieť ako.
@ninockaskv musíš vedieť ako sa cítiš a ja na bilinkárky veľmi nedám, niekedy viac uškodia ako pomôžu. Určite by som šla do RF a podľa USG maternice , by som dala na radu Koudelku. 🙂 Oni majú toľko roboty,že ťa určite tlačiť nebudú.
@zlatanka30 č. víno som pila asi tri dni pred ms a potom celú stimulku. Mne to pomohlo ,lebo som 1x nebrala estrofem.

gabinkaa
15. jan 2011

@luly3 ja som tiež z okresu Senica, bývam bližšie asi 4 km, neviem ktorým smerom je tých 20 km 😉

gerdusha
15. jan 2011

ahojte baby, tak vidim, ze sa nas tu zbiera niekolko Senicaniek-okolicaniek 🙂, samozrejme zdravim aj ostatne...

co mam nove? som 7. tyzden po kyrete, po menzese ani stopy, pisala som stelclovi, vraj este by tyzden pockal...a potom ak stale nie, tak mam ist na sono...porazi ma, ak mi tam nieco zostalo a budu ma znova musiet cistit...

a dalsia "bombasticka novinka" je ta, ze moja najblizsia kolegyna a kamaratka caka 3. babo...proste si povedali, ze este chcu...TAK SI HO PROSTE UROBILI....presne v tie dni, ked som ja bola na kyrete...poviem vam, ze mi to nerobi zrovna dobre...

gerdusha
15. jan 2011

hm, baby, tato pesnicka je stara ako matuzalem...ale NIKDY som este nevnimala tie slova ako dnes:

https://www.youtube.com/watch?v=5uobARyHYXY
mircalla
15. jan 2011

@gerdusha no bez toho aby som si to prehrala som si spravne tipla ktoru myslis
mne tiez MS meskala dlho po kyrete kvoli cyste, chce to asi sono. skor si myslim, ze to moze byt dovod resp. sliznica este nedosrastla, aby sa ti spustil menzes
nemyslim ze tam daco ostalo, ved si mala aj vysledky histologie nie? a to by sa prejavovalo skor spinenim ci krvacanim, nie meskanim menzesu

gerdusha
15. jan 2011

@mircalla ,
histologiu mi nerobili, takze neviem...a ani hcg mi moj mudr netestoval po kyrete...v utorok asi za nim zajdem

mircalla
16. jan 2011

@gerdusha to je cudne. nie je to povinne? ale ako pisem, nemyslim, ze preto ti to meska

brita
16. jan 2011

@gerdusha Ahoj moja, ja som dostala menzes 7 a pol tyzdna od kyretu. Stelcl aj mne povedal, ze treba cakat do 8 tyzdnov, tak este pockaj. Aj mna to znervoznovalo, ale treba este trosku vydrzat. Neboj pride ti o par dni. 😉 Potom dalsi menzes v poradi mi meskal dva tyzdne. Teraz cakam na treti, som zvedava, ci zase bude meskat.

gerdusha
16. jan 2011

@mircalla , neviem, kyret mi robili v RF, snad vedia, preco mi tu histologiu nerobili...mozno aj preto, ze som samoplatca...a mozno sa po prvom MA nerobi...ja fakt neviem...a ani nepatram...uz...
@brita, hm...chvilu este pockam...ale rada by som mala tie 2-3 menzesy co najskor uz za sebou...

mircalla
16. jan 2011

aha jasne. ja ze v nemocke, tak sa to robi standardne. potom chapem, nehradila to poistovna

brita
16. jan 2011

@gerdusha Aj mne robili kyret v RF a tiez nerobili histologiu. Stelcl povedal, ze v mojom pripade by nam histologia aj tak nic nepovedala a nijak nepomohla a keby som ju velmi chcela, tak by som za nu platila. Ja Stelclovi doverujem, vsetko co povie, beriem vazne a jeho slovo je pre man vzdy smerodatne. Takze ked nerobili histologiu, Stelcl urcite vie preo. Tak sa tym, zlatko, netrap. Ja mam uz novy termin na OPu darkyne, tak sa aj tesim. 😉 Vy chcete tiez znova skusit?

mircalla
16. jan 2011

@gerdusha ozaj si myslim, ze to je preto, ze nedorastla este sliznica. keby tam daco ostalo, tak mas ine problemy

gerdusha
16. jan 2011

mam pocit, ze sme to privolali... 🙂
mam pocit, ze je to tu... 🙂

mircalla
17. jan 2011

@gerdusha no gratulujem🙂 je to urcite frustrujuce, ked chceme a nechodi, tiez mi meskal po kyrete a bola som z toho znacne nervozna. tak hura

callex
17. jan 2011

ahojte babule..tak som si vas docitala a idem sa vam trosku venovat:
@zlatanka30 ja osm vinko zacala pit na8DC a pomohlo..pila som do ET teda do vecera pred nim a krasne sliznica narastla.
@luly3 ja takisto pochadzam zo zahoria ale uz tam nebyvam..len rodicia. 🙂 a takisto som chodila do GF. a coskoro sme zistili ze im ide len o prachy..ale nemala som vtedy na vyber lebo oni jedini mali zmluvu s mojou poistovnou. bola som na izbe s babou ktora este lezala na izbe a uz jej sestricka hovorila ze nech nezabudne ist zaplatit za mrazenie embryok.a stale jej to opakovala.no hroza.no ty si tam teda toho absolvovala dost a je dobre ze si sa rozhodla pre RF.ja som pobavila ked mi volala sestricka z GF ze mam schvalenu druhu ziadost an IVF a mozem sa teda objednat.a cakala aka budem natesena a ze sa hned objednam.tak som ju zrusila a povedala jej ze ked budem chciet tak sa objednam.normalne som cez telefon videla ako jej zamrzol usmev na perach.cha.tak im treba. 🙂
@ninockaskv ja za tu masaz 30min platim 7euri.to sa da prezit.uz mas termin v RF? ved uvidis tam sa podla sona rozhodnu ako na tom tvoja maternica je.samozrejme ze po zakrokoch treba mat pauzu ale nemyslim si ze zrovna do septembra.zalezi ako sa aj tvoj organizmus zoceli po tom vsetkom. a neskusala si nejakeho lekara na chrbticu..lebo napriklad nejaky blok v panvovej oblasti moze sposobovat ze sa emryjka neusalasia lebo im tem nie je prijemne.ja som bola minuly tzyden o chiropraktika a nasiel mi tam blok..a dal mi cvicit mojzisku.a o mesiac idem zase.tak verim ze to pomoze. a s tym sexom..ja uz nemam chut 3roky..a netusim preco.nemala som vtedy depky dokonca som sa zoznamila s manzelom a napriek navalu endorfinov chut na sex neprisla doteraz.na svadobnej ceste som sa zmohla na jedno cisielko aby sa nepovedalo. 😀 mozno je to liekmi na alergiu ktore som roky brala, takisto aj problemami so stitnou ktore sa objavili pred rokom no a psychicke stavy v ktorych sa nachadzame nam na chuti nepridavaju. myslim ze je normalne ze mas teraz chut len na tulenie a dotyky citit ze si milovana aj napriek vsetkemu.nema vyznam sa nutit do sexu lebo sa ti este viac sprotivi.ja som sa tak raz dostala az do stavov kedy ma to bolelo.a uz len bozkavanie vo filme a mne sa obracal zaludok.a to len preto ze som mala netolerantneho partnera a nutila som sa.vtedy som si povedala ze to uz nikdy robit nebudem.trvalo mi velmi dlho kym som nasla znova chut ale musela som aj partnera vymenit. 🙂 a teraz je to zase v haji.

ninockaskv
17. jan 2011

baby, tak to mi odlahlo.. som si pomaly myslela, ze som divna.. 😅 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 s tym sexom

@rebeka33 konecne ti naskocil dalsi tyzden... tak nech ti takto o 9 mesiacov posielam rady "ako lepsie zvladnut 600nedelie" 🙂

@gerdusha dufam,z e sa ti to vsetko rozbehne, ved skus pohar cerveneho vina a teply kupel 😉 a v nemocniciach histologiu robia automaticky, ja si tiez este musim ist po vysledky.. v brne to asi nerobia kvoli poistovni

@mircalla neboj, exchlapa vymazes z hlavy aj zo zivota.. mas maleho drobca, to znamena, ze si stastna a ked je clvoek stastny, tak je aj atraktivny a kedze kazdemu vonia niekto iny, urcite beha po tejto planete chlap, ktoremu budes vonat, hlavne je, aby si sa ty citila v pohode.. ved nejdes zajtra umriet!!! niekoho si najdes s kym budes posedavat v parku na lavicke a zohrievat sa na slnku 😉

@callex mojzisku som poctivo kazdy den cvicila, ked sme cakali prveho malusa a ten sa krasne zavrtal, mozno na tom nieco bude. ale teraz sa mi strasne nechce, neviem sa k tomu donutit, som absolutne demotivovana a depresivna.. 😅 a to bola pani, ktora mi len ukazala ako mam cvicit, par krat sme ku nej prisli, ale chrbticu mi nepozerala a nenapravala, nevedela som sa potom v BA nejak dopracovat k niekomu kto pozera aj chrbticu a naprava ju.. je tu mnozstvo takych vselijakych, ktori sa tvaria, ze to cvicia, ale nic moc..ja som chcela niekoho, kto ma seriozne aj nejaky papier, ze sa ucil cvicit podla mojziskya vie napravat chrbticu, ale nejak sa to ku mne zatial nedostalo

dnes je inak hnusny den, chlap je v tom nemecku a na mna dolieha nejaka depresia ako svet, v noci som zle spala.. 😖

callex
17. jan 2011

@ninockaskv chudatko nase..najradsej by som si ta pritulila na moju malu hrud a trosku ta ucicikala.je to na ... milu jarmilu take stavy. ja som zase nervozna zo vsetkeho a zo vsetkych..nenormalne ma vie vytocit aj svokor ked si kraja jablcko na drobne kusky a tie potom chrume.minule som tak nechala nedojedeny tanier a vratila sa az ked bola kuchyna bez nepriatela. 🙂 on vzdy ide jest ked idem ja..nech je to ktorakolvek denna ci vecerna hodina.vrrr.dokonca mam aj stavy ze sa mi nechce s nikym rozpravat ani s manzelom..v duchu si hovorim ved na co.nechce sa mi ani usta otvarat. pomenovala som tento moj stav syndrom vyhorenia...ale nie z prace ale zo zivota.
takze ako vidis moja nie si v tom sama.inak ten chiropraktik co k nemu chodim ma tusim 3atestacie a chodia k nemu ludia zo sirokeho okola.nechces kontakt?

ninockaskv
17. jan 2011

@callex no to poznam.. tiez sa mi niekedy nechce pusa otvarat, nemam co povedat, najhorsie na tom je, ze sa mi nechce ani s nikym stretavat, ma nebavia tie ich hlupe problemy..a nemam s nimi o com 😠
teraz ako som sa vratila z PN, tak som v praci ani nehovorila, ze co.. nechce sa mi s nimi debatovat o tom, co zase spravil manager, to by si mala vidiet aki su vsetci, ze ich ani pozriet nepridem.. ☹ no jo,n emaju to ako vediet

tak daj kontakt, ak mozes.. mozno prave teraz sa to ku mne ma dostat, chlapa aj tak taham po celom slovensku a chechach kazdu chvilu, 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre