Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tamaja
24. jan 2011

@luly3 super 🙂 , inak mam z toho dobry pocit, verim, ze to bude OK, drz sa, hladkaj brusko 🙂

Baby, skusali ste niektora, alebo mate v plane NATIV? My sme s mm rozmyslali, ci to nie je pre nas vhodnejsie, kedze pri klasiskej stimulke mam vela nekvalitnych vajok. Ved to moje vlastne by malo byt silne, ci?

tamaja
24. jan 2011

@gerdusha ked vyzdravies, skus sa zacat pomaly otuzovat. ja som imunodeficientna ako hrom a ako som zacala s otuzovanim, tak posledna choroba sa okolo mna len tak mihla, teda mam na mysli niekolko meacne otuzovanie.

callex
24. jan 2011

@gerdusha chodis k imunologovi? neskusala si brat imunor alebo luivac? dokonca existuju take injekcie ktore sa pichnu raz rocne na znizenu imunitu...bratrancova zena tak chodila.alebo na plucne nechodis?
@tamaja najlepsie bude ked tuto moznost preberies s lekarom v RF..oni ti poradia co a ako..ci je pre teba nativ vhodny.a ked to nevyjde nativom tak zrejme nastupia darcovske.

inak kocky poculi ste ze v CR zvazuju nahradne materstvo..cize babetko vynosi nahradna matka. joj to u nas mozme o takom niecom len snivat..krestania nedovolia.

gabinkaa
24. jan 2011

@callex tak veľmi milá doktorka, faktu super, aj sme pokecali, vraj štítna v poriadku, žiadne zlé zmeny, jedny krvné testy čo mi zobral môj lekár krv sú vraj na jednotku, ešte mi dnes brala krv na ďaľšie a tie budú v pondelok, tak vraj v tomto by problém nemal byť, vraj určite to bude stresom, to hovoril aj ten v Nitre a teraz sa nestresuj, ☹

gabinkaa
24. jan 2011

@gerdusha to je mi ľúto, že Ťa to stále drží, viem čo sú to priedušky, ten liečiteľ čo som u neho bola mi vravel, že som na to trpela.....držím palce, aby si sa rýchle uzdravila, ja som tiež chcela stimulku február - marec, aby som si aj po tej predchádzajúcej oddýchla, bola v októbri.....tak sa rýchle vylieč 😉

brita
24. jan 2011

@callex Ja neviem, ale ty Cesi su fakt sto rokov pred nami, aj maju iny pristup, aj su pokrokovejsi. Ja to schvalujem, ved si predstav, ze nejaka zena nema maternicu, alebo ma nejake problemy a tym padom nema sancu. To je hrozne.
Dufam, ze to v CR uzakonia, fandim im. 😉

gabinkaa
24. jan 2011

@callex to fakt zavádzajú? od jedného známeho som si vypočula takú reakciu na to, že sme podstúpili IVF, že som skoro odpadla, vraj aby som otvorila oči, že či som nejaká celebrita,ktorási herečka využila náhradnú matku aj tom mi strčil do očí, no skoro som ho prizabila, som povedala, že pre toho kto ma ľúbi som celebrita a hotovo, zaslepený kresťan, nevidí ani na pravo ani na ľavo....

rebeka33
24. jan 2011

ahojte. Ja som vám tiež včera písala a vidím ,že to tam nie je. Tak len dodatočne @luly3 dúfam,že bojovníček zabojuje a bude sa mať u teba 9 mesiacov ako v bavlnke. 😵 Držím palce.
@gerdusha -na zníženú imunitu mi doktorka doporučila 2-3 mesiace wobenzyn,je síce drahý,ale vraj s ním má najlepšie výsledky. A hlavne sa neupínať a nestresovať. Brať všetko ako príde , deň od dňa . Lebo vraj ten stres je fakt na imunitu najhorší. 😖
No pomaly sa pridáte k luly3 viaceré a zasa to tu rozbehne. Držím palce. A pekný večer. 🙂

callex
24. jan 2011

@gabinkaa pekne si ho uzemnila...spravne.ta celebrita bola nicol kidman ktorej sa nedavno narodilo babetko.takych ludi jednym uchom dnu a tym istym este aj von ako ja hovorim. 🙂
@brita no jo cesi su v tomto niekde inde..napriklad maju aj registrovane partnerstvo pre homosexualov.a tzv. gay friendly hotely...lebo su aj take co odmietaju ubytovat gayov.

christim
24. jan 2011

Ahojte, chcela som sa opietat, kedy je dobre delat test po KET. teraz som 8.den po KET a 14 DPO 😕 Ďakujem

gabinkaa
24. jan 2011

@callex však práve ano jedným dnu druhým von, lenže keď sa to nedarí, tak takéto reči zabolia, ale hovorím blbci chodia okolo nás stále, Ty čo plánuješ ďalej?

mirinda10
24. jan 2011

@julietka tak to cumim, aky mate apetit
my stale jeme iba jej klasicke jedlo masko, zeleninka a priloha a to zemiak, ryza alebo tarhona, poobede bud kasu alebo jogurt a doobeda ovocie ale davam jej aj piskotu aj rohlik co pride ale uz mala aj kusok vianocky ale inak je ako psicek ked sa napapa a idem ja jest kuka na mna ako hladny havko, tak jej musim nieco dat ale nie nase jedlo ja solim
ale som rada, uz tolko nepribera ved je stale v pohybe a mame 9,8kg a mozeme mat tak 75cm, tak dufam, ze v roku nebude viac ako 10,5kg ale co ma hneva strasne malo pije uz ani tie caje nechce, vodu vobec, tak netusim co mame za obdobie

ninockaskv
24. jan 2011

@callex co to citam? nahradne matky? jooj.. skvele.. kym my sa dohrabeme na tych cechov, to este potrva..

nemam zatial vygooglene nic, len som obzerala tie mircalline fotky.. ale chystame sa tam a ked pojdeme, tak dam tipy.. kde sme boli a ako bolo. toto bude asi moja jedina dovolenka tento rok

joj a mna to teraz dost zmohlo na vecer, som si porevala v sprche.. uz ma to fakt nebavi.. ☹ 😒
@julietka tak ti tvoji dvaja, to su riadni borci.. to bola seriozna dospelacka strava 😀

tanitta
24. jan 2011

@julietka to je teda jedalnik 😀 😎 co by som ja zato dala keby tolko zjedol veduci 😝
pozdravujem kocky 😉 drzim vsetkym palce....

julietka
24. jan 2011

@tanitta jej ahojki tani 🙂 ako sa mate, ste zdravucki?
a veduci co zvykne papat? lebo ja si tolko lamem hlavu nad tym co dat jest, takze som rezignovala a preto som zaviedla uz normalne jedlo..

tanitta
24. jan 2011

@julietka jaj julie veduci neje skor vobec nic 😝 jemu je jedno ci je jedlo dospelacke alebo extra varene iba jemu..... rano mlieko 100ml o tom vydrzi doobeda kedy da par lyziciek polievky a vydrzi dovecere kedy da tiez len par hryzov zazenie pociatocny hlad a je poprade....medziym nic ovocie moc nechce... jogurt niekedy ziadne kekse piskoty, cokolady ..nic...ale zije.... 😀 😉 teraz trochu kasle inak nebol odnarodenia chory tuk tuk....nic nepisem... 🤐 😎 ...pomali zacinam s tym zit aj ked mi to dava vela namahy to nejedenie preglgnut... 🙄

julietka
24. jan 2011

@tanitta tani tak to je naozaj zvlastne ze takto bez jedla prezije 😉 a aj to ze sa nanho nelepia ziadne choroby je super, kedze mu ani ovocie nechuti..drobec maly a co je taky vymyselnik? rezen si mu neskusala dat? 😀

tanitta
24. jan 2011

@julietka ale skusala 😉 ved uz je chlap 😀 ...ja som vo fazi kedy uz nemozem rozhodovat co je zdrave ale aby bol syty 😎 ak zjedol 1cm x1cm stvorcek je vela 😀 proste je to nejedak.. ale odmaja sa nam rysje skolka tak uvidime mozno kolektiv a davova psychoza urobia svoje 😉
niekedy sa chystme tam na vase smery 😉 rada by som vas videla....

julietka
24. jan 2011

@tanitta uz davno som ti chcela napisat ci sa nechytate okolo nas. Ideme na jar kupovat golfac tak uz budem pojazdnejsia a vybehnem aj sama s detmi, rada vas uvidim a som strasne zvedava na maleho ako vyrastol 😵

callex
25. jan 2011

@gabinkaa moje plany sa zacnu odvijat od stvrtka kedy mame v RF konzultaciu.
@ninockaskv a tak si bola uz v pohode...aspon tuna na konikovi co si pisala.ale ked na teba pride plac treba si poplakat. mne by sa to hodilo..mozno by mi aj to svrbenie preslo ale plac nechodi a nechodi.minuly rok som plakala iba 2x.asi sa menim na chlapa. ozaj ked sme pri tych chlapoch mohli by uz daco vymysliet aby aj oni mohli vynosit babetko. 😀 to by nam hadam republika dovolila dat vajicko vlastnemu manzelovi. 😀

ninockaskv
25. jan 2011

@callex no len neviem, ako by to porodili 😀 😀 😀

ja si porevem vzdy ked sa mi da, ale len tak sama so sebou, uz vobec nikdy s chlapom, on je potom nestasny, ze ja som nestastna ☹ ale tomu mojmu by sa tiez zislo vytlacit nejaku tu slzu, on sa odvtedy, ako nam maly zomrel pravidelne budi 3.15 - 3.30 .. normalne si myslim, ze vtedy maly zomrel 😅

a keby ste chceli vediet, ja si stale vo velkom uzivam, v noci som bola na pohotovosti, priserne krce v zaludku, tak to zhodnotili,z e bud to je zaludocna viroza alebo zlcnikovy zachvat, robili mi sono a vraj mam piesok v zlcniku a mam si to dat vysetrit a ked to bude robit problemy zacat to riesit.. mozem sa na to vyprdnut, na najblizsiu navstevu nemocnice sa chystam iba do porodnice 😠 ale chlapik, co mi robil sono bol veeeelmi zlaty, taky fesacisko 😵 😵 😵

gabinkaa
25. jan 2011

@callex no super, tak držím palce, aby ste dobre pochodili, ku komu ideš? 😉

mircalla
25. jan 2011

@brita moja rec

martini
25. jan 2011

@christim Mne lekári hovorili, že na 12ty deň po KET sa má testovať. Ale väčšinou na 10ty deň je to už jasné a výsledok je viac-menej spoľahlivý. Mnohým ukáže pozitívny výsledok už aj na 8my deň, aj keď je to ešte neisté testovanie.

tamaja
25. jan 2011

Ahojte dievcata,
@ninockaskv viem to pochopit, ja revem aj pred mojim muzom, uz si niekedy pripadam ako psychicky labilna, co teda asi aj som 😒

Este taka otazocka, baby, co ste boli v RF na Softe- brali ste cyklus pred stimulkou Duphaston? mne prisla MS tento mesiac velmi skoro, takze na konzultaciu budem tak 20DC, cize ak ho treba brat 16-25DC, nasadim si ho aj sama. 😎

christim
25. jan 2011

@martini ďakujem, prozatim testu odolavam, tak snad vydržím, viem, že bysom bola zklamaná, kedy by tam bola len 1/

falin
25. jan 2011

@christim - skor ako 10.ty den by som netestovala. Idealne vydrzat do 12-teho dna, aby si zbytocne sklamana nebola

@tamaja - my sme boli na softe bez duphastonu, teraz pojdeme tiez bez neho

rikuska21
25. jan 2011

ahojte babule,
dlho som tu nebola asi 2 tyzdne, som doma PN mam infekcny virusovy herpes na oku, no co uz, od mala nemam imunitu a chytim vsetko co ide okolo mna, nemohli sme ist ani do RF tento mesiac, tak zase dalsi,
Uvidim, co marcel vymysli, a poradi, no prave som volala ohladne adopcie a dohodla som si termin na pondelok, ja sa tak tesim ze som konecne urobila prvy krok,

Luly pevne ti drzim palecky, nech to vyjde,

Calex, ninka , mircala a ostatne babule, dakujem vam za vase nesmierne povzbudive slova, ktore mi vzdy pohladia dusu,
som rada ze ste

rikuska21
25. jan 2011

@gerdusha ja tiez nemam imunitu a prednisom som si nenasadila, aj kvoli tomuto dovodu, vytvaram si sice pritilatky, ale doktori tvrdia, ze to ma skoro kazda zena,
viem co je to byt casto chora, ja ked nie som chora tak aspon herpesujem, len tolko som chcela

tamaja
25. jan 2011

@rikuska21 ahoj, ako casto byvas chora? ja mam nulovu bunkovu imunitu, no a som chora kazde dva mesiace. Tak som si na to zvykla, ze uz ani neviem, ci je to az tak casto. Inak vraj prave poruchy imunity su velmi castou pricinou neplodnosti ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre