Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
27. jan 2011

@ninockaskv No ja som AR Team Lead pre EMAT, spanielska inkvizicia pre nasich neplaticov🙂

rienok
27. jan 2011

@gabikasz tešiť, tešiť, tešiť..... a byť pozitívna 😀

tamaja
27. jan 2011

@ninockaskv minuly rok neprial tehotenstvam? celkom tomu verim, potratila som po IVF a to mi este v 2009 numerologicka povedala, ze v r. 2010 sa nemam pokusat o babo, lebo bude potratim alebo sa narodi postihnute. Nedala som si povedat ☹
Inak Mojzisku cvicim- zatial, planujem neprestat, zacnes aj Ty od marca? Len neviem, ci naozaj treba 40 opakovani kazdeho cviku, ako sa pise v knizke, ja zvladam tak 5-10 😠

tamaja
27. jan 2011

@gwenni urcite chod na to KET v Martine, mozno prave tento posledny bojovnicek je ten pravy... Treba mu dat sancu 🙂

ninockaskv
27. jan 2011

@tamaja aj ja som pokusala 2x a nic z toho,a le pozitivne je, ze buduci rok by mohol byt na to pozitivnejsi
mojzisku este necvicim, som volala tej dokine do ruzinova, ze by som chcela tak v marci, ona ze tak potom sa mam ozvat a prist v 3 alebo 4 DC a da mi stiahnut cdcko a budem cvicit.. ono sa ma na zaciatok viac cvikov a postupne pridavat, ja si chcem nechat aj pozriet chrbticu a az potom cvicit, ale ten marec to isti 😉

@mircalla fuha, vymate zaplatenie? no, tak to je riadna drina ... ja si tu teraz len tak splyvam, robila som TL predtym, ale ma "doporucili ako najlepsiu" 😀 lebo prisiel nejaky novy projekt a ja som tam bola najdhlsie a niekoho museli dat prec, tak som isla ja.. a sa tesim, nechcelo by sa mi otravovat s ludmi,niektori vedia byt hnusni..

cecil36
27. jan 2011

Kocky, chcem pridat jeden nazor na uzivanie Prednisonu. Neviem, ci presne toto je dovod preco dr. Krajkovic odmieta podavanie tohto lieku, ale podla odbornika na reprodukcnu imunologiu Dr. Madara je postup takyto:
Toto napisal mne, snad to niekomu pomoze.
Pokud jde o lecbu aktivovane bunecne imunity Prednisonem, plati tyto NEZBYTNE podminky:
1. vylecit eventualni gynekologicke / urologicke infekce;
2. dusledne pouzivat kondomovou ochranu;
3. uzivat Prednison 5 mg denne;
to vse alespon 2 mesice PRED POKUSEM O OTEHOTNENI !!
Pak lze zkusit otehotneni, ale mimo ovulaci nadale pouzivat kondom a pokracovat v lecbe Prednisonem v davce 2,5 mg/den do cca 15. tydne tehotenstvi.

Podavani Prednisonu bez kondom.ochrany, nebo az po otehotneni, stejne jako injekcni podavani velkych davek kortikoidu v dobe prenosu embrya (napr. injekce Dexony a pod.) je neucinne.
Vse plati identicky pro prirozene i umele oplodneni.

kvakuska
27. jan 2011

@mircalla právě že to co jsem psala o převozu spermií a embryí platí mezinárodně, čili i u vás. Samozřejmě že klinika, ze které se má materiál vyvézt, musí mít všechno papírově v pořádku, ale to už si dnes přísně kontroluje každý Státní ústav pro kontrolu léčiv a kontroluje to i Evropská Unie, a to velmi přísně. Ale stejně si myslím, že převážet jedno embryo z kliniky na které předchozí transfer vyšel, by nemělo velký efekt. Spíš bych se plně soustředila na to, aby to zase vyšlo 🙂

mircalla
27. jan 2011

@kvakuska suhlasim.

mircalla
27. jan 2011

@cecil36 No o kondomoch nikdy nebolo ani slovo....akurat ze po ET ziadny keksik a potom len s kondomom. Dava to asi zmysel vzhladom na bod 1/

rebeka33
27. jan 2011

Ahojte dievčtá . Napísala som vám dlhé odpovede a ono to neprešlo. 😠
@gwenni po prečítaní tvojho príbehu a pozrení fotiek mi prišlo až zle. Úprimnú sústrasť. 😔 A budem ti držať palce, aby si čo najskôr mala zdravé bábetko. Veľa síl 😵
@mircalla už by si mohla robiť aj poradňu pre neplodné páry. 😀 Ale ja som vďačná, že ste mi poradili RF a vysvetlili veci. Lebo je to ako presadnúť z škodovky do mercedesu.
Už ani neviem čo som komu chcela, tak vám všetkým čakateľkám a stimulantkám prajem peknú úrodu a čoskoro len // testy. 🙂

gabinkaa
27. jan 2011

@rienok kedy začínaš so stimulkou? 🙂

gwenni
27. jan 2011

@mircalla moja nerozumieme sa asi ja som užívala Prednison do 14tt pri Maxíkovi, ale pýtala som si ho už aj tie predchádzajúce dve tehotensvá ale pesviedčal ma že mi ho nieje treba a nakoniec bolo !!!

gwenni
27. jan 2011

@kvakuska ďakujem za odpoveď ....ja som sa na to pýtala kôli tomu že by som asi chcela tú predimplantačnú diagnostiku

gwenni
27. jan 2011

@tamaja myslíš že tento je ten správny 🙂

kvakuska
27. jan 2011

@gwenni a který den máš embryjko zamražené?

gwenni
27. jan 2011

@rebeka33 ďakujem.
však je to hrozné keď si to predstavíš že ti po tom všetkom čo som si prežila donesú také nádherné dieťatko a tešíš sa s neho tri dni a si na tom samom vrchole šťastia a ni nevieš či ešte môžeš byť viac šťastná a zrazu ťi povedia že tvoje dieťatko je na tom veľmi zle, že mu nedávajú veľkú nádej a po troch dňoch umrel :(((((

gwenni
27. jan 2011

@kvakuska 5 deň myslím

kvakuska
27. jan 2011

@gwenni no pokud bylo zamražené pátý den, tak to už PGD nemůžeš nechat udělat. PGD se dělá třetí den, kdy se odeberou z embrya jedna nebo dvě buňky a pošlou se na test a čtvrtý den večer nebo pátý den ráno je výsledek a ten pátý den se dělá transfer. Tvoje embryjko už je blastocysta a nedají se z něj bez rizika odebrat jedna nebo dvě buňky. Tak ti asi nezbyde než mu věřit a jít do toho, celý koník ti bude držet palce, to by v tom byl čert aby se to nepovedlo 😠

gwenni
27. jan 2011

@kvakuska ďakujem si veľmi milá

mircalla
27. jan 2011

@gwenni no ved ja to tak aj chapem s tym prednisonom....rozumieme sa uplne, mozno som sa len zle vyjadrila. prave preto pisem, ze preto chce zmenu CAR, ale dufam, ze to KET vyjde a nebude treba.

ja si myslim, ze to bola len strasne tragicka nahoda s ako pise @kavkuska, ze tomu musis verit a ze ti budeme vsetci drzat palce

@rebeka33 dobry priklad s tym mercedesom. ale kdeze poradnu, to moze robit skor kvakuska ked tak citam, co vsetko vie

gwenni
27. jan 2011

@mircalla
@kvakuska
a aj ostatné babuľky vy by ste čo robili na mojom mieste ???

mircalla
27. jan 2011

@gwenni Ja by som sla na to KETko, ale predtym by som si dala konzulatciu v Reprofite, vsetko im porozpravala a vypocula si ich, ci nemaju nejaky napad a celkovo, co si o tom vsetkom myslia, ak mas nejaku dokumentaciu zober.
Oni su velmi mili, naozaj, urcite budes spokojna. A urcite budu mat dake napady.
Ja som tam chodila s radostou. Uz do IP som Ti odporucala Stelcla, mozno by som mu napisala maila, mozno by bolo fajn, keby ste sa stretli pri vsetkych tychto komplikaciach aj s Koudelkom, co je hlavny doktor a najskusenejsi, zacala by som tym mailom a navstevou.KETko samozrejme ostava tiez v hre, ale je nutne to konzultovat cely Vas problem aj s niekym inym ako Helios. Uz mozno len kvoli tomu, ze ti pri tom KETku doporucia nejake lieky. Podla mna je Helios v ramci SR naj, ale mnohym nam pomohli az v RF, to sa neda porovnat. Samozrejme, az ked sa budes na to citit:(
Nie vsetky centra v Brne su dobre, ja osobne nemam najlepsiu skusenost s brnenskym heliosom, na Repromedu som tiez vela dobreho nepocula, a tusim callex tiez nebola spokojna v UNICE, ale toto urcite neolutujes. Je to len navsteva, zacala by som tym mailom, pomoze Vam to podla mna s manzelom aj psychicky. Myslim, ze ostatne baby budu so mnou asi viac menej suuhlasit. Samozrejme ani oni nevedia urobit zazraky, ale maju vyborne vysledky, si mlada, urcite budes este mat zdrave babetko.

gwenni
27. jan 2011

@mircalla ďakujem ....aj s tebou súhlasím 🙂

mircalla
28. jan 2011

@gwenni Helios su ako stojate vody, RF je rieka. V Heliose robia bezne stimulky, aj mnohym babam pomohli, ale pokial je niekto komplikovany pripad ako vacsina z nas tu, uz nevedia ako dalej. Drzia sa zanovito svojho jedneho standardneho postupu a nijake napredovanie. Ale mnoho bab tam rado chodi, na rozdiel od bratislvskych CAR (Iscare, GYnfiv, ostatne nove nepoznam) aspon su ludski a nielen chamtivci na peniaze ako v BA, kde to robia ako na beziacom pase, bez nejakeho ludskeho pristupu a ucasti. V Brne ani neexistuje nic ako koordinatorky (maju tam recepcne ale na objednavanie a pod), tam stale komunikujes s doktorom. Tehulky a najma maminy z RF sem uz nechodia tak casto ako pri stimulke (no neni casu🙂, ale obcas sa objavia. Mali sme tu kedysi aj taku tabulku, ale tu uz mesiace ni neaktualizoval, tolko tu je novych kociek.

cecil36
28. jan 2011

@gwenni uplne suhlasim s @mircalla, terba konzultovat. Nas na SK hnali do klasickej stimulky a problem bol "len" v spermiograme. Nehovoriac o nich pristupe "a la dedinska poliklinika". Presli sme do Unicy, zmenil sa pristup, ale nie iny pohlad na nas problem. Tiez odporucali len klasicku stimulku. Vraj moje vajecniky v tomto veku (mam 36) uz maju rezervy (mala som ukazkovy HP a aj vsetky ostatne vysledky v uplnom poriadku). Zmenili sme centrum a sli do RF. Az tam sme zistili, ze je milion inych moznosti ako stimulovat a nezatazit organizmus konsykmi davkami hormonov. Takze nic nepokazis, ak sa budes pytat aj v RF, navyse su ochotni komunikavat aj cez maily (teda aspon Machac je 🙂, ale myslim, ze ani ostatni s tym nemaju problem). Ket-ko samozrejme treba vyuzit, co ak toto bude vitazne 🙂 Prepac, ze sa pytam, ale vam nerobili morfo ultrazvuk a amnio pri Maxikovi? Ci nezistili, ze nieco nie je ok?

luly3
28. jan 2011

krásne ránko žienky 😉
@mircalla máš úplnu pravdu čo sa týka RF 🙂 sú super 🙂

@gwenni ☹ to je mi lúto čo sa stalo, ale naozaj urob to tak ako ti vravia
je to najlepšie riešenie a veľa štastíčka 🙂

no ja 5 den po ET vôbec nič necítim 😠a ani nepatrím k tím čo by im tehotensky test
ukázal na 5 den // 😀 😀 😀 ale aspon viem že nemam vsebe pregnyl už 😀 😝

cecil36
28. jan 2011

@pikha aha, ty si mala clostyl, no ten mne nerobil dobre, lebo ta moja sliznica sa nedala do poriadku ani estrofemom 😒 (narastla len na 6mm a stale sa tak drzala). Mrska po ET bola cca 1-2 dni. Tak teraz skusime nieco ine. Machac nam navrhol dalsich 5 liekov, ktorymi mozem na softik stimulovat 🙂

cecil36
28. jan 2011

@luly3 drzim moc moc palce 😵 😵 😵

luly3
28. jan 2011

@cecil36 dakujem a ty kedy sa chystáš na stimulku????

gwenni
28. jan 2011

@cecil36 ďakujem.... pri Maxovi mi robili všetky vyšetrenia...morfologický ultrazvuk aj vyšetrenie v 16tt bolo v poriadku, bolo mi povedané že to že mal Maxinko nevyvinuté črievka sa nedalo zistiť nijako počas tehotenstva :((

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre