Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
8. feb 2011

@gabikasz no super správa,držím palce nech aj ta genetika dobre dopadne

@callex naozaj netreba predoperačné? no to je skvelé, vždy som mala najviac stresu s predoperačným

gabikasz
8. feb 2011

@callex my sme tam išli s touto žiadostou,odporučil nám to môj gyn.bude to moje 7me tehotenstvo ak to vyjde,zatial sa ani jedno neudržalo.sú 3 skupiny čo sa vyšetruje a počet 1až4 je jedna suma 5až 8 je viac a potom 9a vyššie

martini
8. feb 2011

@tamaja Ale ak máš podstatné vyšetrenia za sebou a nie sú príliš staré, tak ich všetky pekne ukáž v RF...ja som tak urobila a keďže som mala všetky testy už za sebou, tak povedali, že ich nebudú zbytočne opakovať a rovno šup do stimulky 🙂
A inač k tej mamičke mužovi... fakt haluz až "fuj". Jedine čo je na jeho ospravedlnenie je, že jeho žena nemôže otehotnieť...

@rebeka33 Takže ja som bola včera v RF na ultrazvuk. Všetko OK, na to, že som brala len clostilbegyt, tak je vajíčok viac ako je normálne (na jednej strane asi 4 a na druhej jeden dominantný a nejaké menšie). endometrium 6 mm, čo vraj čakali, že pri clostile to bude pod 4 mm. Tak mi v RF pichli prvý menopur, pridali ďalšie tri a jeden orgalutran a jeden pregnyl a to je všetko. moja mini soft soft stimulka. Teraz len dúfam, že po tom menopure sliznica narastie a že čo najviac vajíčok bude zrelých. v Sobotu mám OPU.

@gabikasz To je aké super, tak držíme prsty veľmi silno presilno 🙂

@ninockaskv K tým tehotným...ja tiež verím, že majú svoje starosti, ale hádam mám právo nemať pochopenie pre ich starosti typu "ó bóže, musím rodiť práve cez vianoce a nemôžem si sviatky užiť?" alebo "nóó, bude to druhý chlapec, žiaľ, chcela som dcéru"... u nás v robote už je len jedna, čo je trochu staršia ako ja a nemá ešte deti. Všetky mladšie už porodili aj tie čo sa sťažovali, že im to nejde... A najlepší sú chlapi na vyšších postoch - tí si urobili záver, že nemám deti lebo som karieristka a idem im po krku... 🙂))

martini
8. feb 2011

@gabikasz A u koľkých emryjok ti urobia to PGD? to sa ktorý deň kultivácie robí?

rienok
8. feb 2011

@martini no tak tie starosti tehotných čo popisuješ, tak to by som im asi aj dačo nepekné povedala 😠 ale inak si myslím, že nie všetky sú takéto drbnuté. Dúfam, že ja nebudem 😀

ninockaskv
8. feb 2011

@callex co?? to fakt? 😠

@martini takze karieristka?? tak to by ma uz asi fakt dorazilo 😖 a sliznica narastie.. drzim palce 😝

martini
8. feb 2011

@rienok veď som sa aj v jednom prípade nezdržala a povedala som ironicky, že "mať tak tvoje starosti"...a ja som tiež poprosila moju kámošku, že ak by som raz bola taká tehotná drbnutá alebo mamička drbnutá (ako tie, ktoré ohováram...xixi), tak nech mi povie, že je najvyšší čas sa znormálniť 🙂)))

martini
8. feb 2011

@ninockaskv jasné, veď to určite poznáš aj z vašej spoločnosti...niektorí chlapi nechápu, že ako ich môže preskočiť mladšia žena? minule som im povedala, že chcem 4 deti, dvoch psov, mačku a koňa a vymením za všetky pracovné ponuky čo som dostala... 🙂))) myslím, že mi neverili, ale ja som hovorila pravdu (psov už mám, xixi)

gabikasz
8. feb 2011

@martini asi po 3 dnoch sa robí zatial máme 5 oplodnených,záleží koľko sa bude pekne vyvíjať

rienok
8. feb 2011

@martini mužská ješitnosť je nekonečná 😀 a vôbec nemôžu rozumieť nám ženám. A to že Ti neverili na to vezmi jed. no ja by som tiez prijala 3 - 4 deti.... len neviem ci sa mi to podari na 1 pokus 😀

tamaja
8. feb 2011

@callex @gabikasz dakujem, callex- takze netreba ziadne predoperacne vysetrenie ani laboratorne vysetrenia /ako krvny obraz?/. To si ma prekvapila

callex
8. feb 2011

@tamaja ,@rienok netreba predoperacne ani krvny obraz.je to uzasna ulava lebo to predoperacne je fakt zatazkavajuce.oni sa naozaj snazia setrit nas organizmus.
@martini ten olgarutran je na co? s tym som sa este nestretla..sem tam to tu pisete.krasny pocet na mini softik.ides este na dalsi ultrazvuk?inak ja som tusim mala tak isto pri poslednej stimulke. 🙂 daj si vecer cervene vinko a uvidis ako sliznica krasne porastie.aj machac mi to odobril a pochvalil.
nas minule sokovali znami...nejako sme sa bavili a prisla rec na deti tak som povedala ze sa nam nedari a tak..a kocka mi zahlasi:a ja ze ste karieristi? 😒

tamaja
8. feb 2011

@callex aj o mne si myslia znami, ze som karieristka. Baby ale zase na druhej strane nech si to ludia myslia, je to lepsie, ako by nas mali lutovat a tvarit sa sustrastne uz len ked sa spomenie tehotenstvo,a elbo male dieta, no nie? 🙂 🙂 🙂 A inak netreba ani vysetrenie partnerov na HIV a hepatitidy?
@martini tak super, pekna "urodicka" 🙂

Ozaj a este taka otazka, pri softe je vhodna PNka?

martini
8. feb 2011

@callex toľko karieristiek na MK....kto by to bol povedal? 🙂)))) Orgalutran mam len jeden a kdesi som čítala, že sa dáva, aby predčasne nerastla hladina LH. Ale čo to konkrétne spôsobí mi známe nie je 🙂 Idem si naliať víno...kto by povedal, že tu budeme tak povinne piť 🙂

martini
8. feb 2011

@tamaja RF chce vyšetrenia, neurobia ti IVF, ked nemáš nič za sebou, chcu napr., aby si mala urobený hormonálny profil a testy na infekčne a prenosné choroby.... Ale HIV ti v ČR urobia bez ohľadu či si to mala alebo nie, je to zo zákona a robí sa po odbere obom partnerom automaticky. Inač predpoperačné vyšetrenia fakt netreba, ani krvny obraz pred operaciou.
K tej PNke, soft nie je taký pre organizmus zaťažujúci, mnohé baby vôbec PNku nemáme, len stačí mierny kľud. V RF sami hovoria, že sa máš po softe šetriť, ale inač normálny život viesť. Ale pravdaže záleží na tebe - akého charakteru je tvoja práca, ako sa cítiš, či sa prejaví OHSS...

martini
8. feb 2011

@tamaja upresňuje: .... test na HIV ti urobia bez ohľadu či si tento test už urobený mala... moja pôvodná veta vyznela akoby som hovorila, že ti test na HIV urobia bez ohľadu na to či si HIV mala 🙂....takto som to nemyslela, pravdaže 🙂

tamaja
8. feb 2011

@martini dakujem, hmmm k tej praci, ja robim aj nocne, neviem, ci to mam riskovat. Aj ked pri predch. IVF som bola doma a myslela som, ze ma z toho porazi ako sa mi cas vliekol

callex
8. feb 2011

@tamaja martini ti odpovedala na vsetko.coi sa tyka PN...ja som vyskusala aj byt v praci aj doma..a nezabralo ani jedno.takze ak nemas fyzicky narocnu pracu ani velmi stresovu tak mozes v klude chodit do robotky.popripade po ET ostat jeden den doma.pre klud svedomia 🙂
@martini a to ked pojdem 10 na soft tak mi 10krat zoberu tu krv? 3600kc zato je dost.

callex
8. feb 2011

@tamaja a nevies si to vymenit iba za dennu? ak nie tak ja za mna by som ostala doma.ale zase ak si zvyknuta na striedanie dennej a nocnej a nemas s tym problem. ja by som mala a velky.lubim spinkat. 😎

jada1
8. feb 2011

Jajaj vy ste toho tu dnes popísali. 🙂 . Ja cez deň nestíham MK, až večer, keď prídem domov.@rienok
@callex , super, že tie predoperačné netreba. Ja mám staré z novembra, kedy som bola na laparke, ale zoberiem aj to so sebou. A na tie infekčné choroby vyšetrenie 3000Kč je obidvoch partnerov, či 3000 len pre jedného? Však zajtra sa to všetko popýtam. Tak vás všetky pozdravujem a zajtra večer sa ozvem, čo sme vybavili 🙂

martini
8. feb 2011

@callex mam taky pocit, že ano, lebo čo ak sa medzičasom prejavil hiv alebo si ho dostala? 🙂))) aj mne sa to zda zbytočné, ale vraj je to legislatíva, ktorá o chvílu bude aj v SVK.
@jada1 ak si dobre pamatam, tak je to 3600 Kč za oboch a je to len na niektore prenosne pohlavne choroby, myslím.

martini
9. feb 2011

Dobré ráno, dievčence 🙂 ja tak nemám rada to pichanie do brucha...tie, ktoré si to pichate same, máte môj neskutočný obdiv...

ninockaskv
9. feb 2011

ahojte, ste toho popisali... clovek sa nemusi ani vela pytat a podozveda sa... ja mam spravene nejake vystrenia a na zvysok sa popytam na konzultacii a na HIV sa robi aj u nas akonahle idete na takyto nejaky zakrok.. ja sa teda na to spolieham, lebo som mala priserny stres jeden cas, ze po porode, ked mi davali krv, tak som ja "urcite ako naschval" chytila hiv.. 😖 ale odvtedy som uz bola na dalsich 2 operaciach, takze urcite mi to museli pozerat 😕

falin
9. feb 2011

zdravim vas dievcence,
nejako vobec nestiham na konika 😖

@tamaja - mne robila teraz Kurecova OPU a bola velmi prijemna.

@gabikasz - drzim palceky, krasna urodicka. Kedy bude vklad?

Ja som bola v nedelu na OPU, mala som po clostile 12 vajok, co som bola prekvapena, 7 sa oplodnilo a krasne rastu. Vcera sme mali jedneho 5-bunkaca, ostatne mensie. ET je v piatok. Drzte palce 😉

callex
9. feb 2011

@falin ty si teda tajnostkarka..zacnes stimulku a an sa nepriznas.ale ten vysledok to je priam zazrak.ty brdo..klobuk dolu pred tvojimi vajecnikmi. 🙂 davali ste icsi na vsetkych 12?..ostatni bunkaci to dobehnu..ved mas pk.
@martini ja som pri prvom ivf pichala 2tyzdne do brucha a strihala som meter..som aj popisovala zazitky tuto do jednej temicky a sa tam kocky na mne dobre bavili.radsej mam tie do zadku..to je len take sup a hotovo.tu brucha bolo potrebne pomaly pustat a ocami som posuvala ten piest. 😒

martini
9. feb 2011

@falin Super úroda. Tak nech sa pekne delia a sú z nich zdravé schopné kvalitné embryjka, ktoré sa rýchlo uhniezdia 🙂
Ja tiež beriem len clostil (3. - 7. DC po 2 tabletky denne) a po ultrazvuku mi pridali 4x menopur, 1x orgalutran a 1x pregnyl. A ty si mala čo všetko naordinované? Mne robila ultrazvuk tiež Kurecová, tiež sa mi pozdávala. Tak držíme palce v piatok, nech vyberú to/tie správne embryjka...ja sa idem trápiť do OPU v sobotu.

martuska00
9. feb 2011

ahojko ako si dopadla v pondelok

martuska00
9. feb 2011

tina1

gerdusha
9. feb 2011

@falin ,
drzim palce...pamatam si, ze minulu stimulaciu aj opu a etu sme mali s rozdielom 2 dni...tak tfuj tfuj tfuj!

tamaja
9. feb 2011

@falin pekne, pekne, len tak dalej 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre