Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
22. mar 2011

@lulu10 na candidu je vyborna protikvasinkova dieta..daj si do googlu a najde ti to.hlavne vsak treba vylucit cukor..to jezasada cislo jedna.a aj probiotika su dobre pri kvasinkovych vytokoch. ja som mavala casto kvasinky ale tuk tuk na drevo uz mam pokoj.napri.antibiotika su vyborny spustac kavsinkovych vytokov..tak preto sa odporuca spolu s ATB brat aj probiotika.
@miminkad chodte na konzultaciu do martina aj do brna a na zaklade pocitov sa rozhodnite.my sme to tak urobili.neboli sme vsak v martine ale v inych centrach.co baby pisu tak helios martin je asi jedno z najlepsich centier na sk.vyhodou sk centra je ze to mas cez poistovnu.

cecil36
22. mar 2011

@lulu10 ze preliekovanych kostiach 😀
@miminkad my mame len dobre skusenosti s lekarmi v RF. Ja som bola v heliose v mt len ja jednom vysetreni, ale pocit som mala ako na mestskej poliklinike s trochu lepsim nabytkom. Na krv som si totiz musela vystat 4 metrovu radu cez cely helios. A to ma objednali na 7.00, co evidentne aj dalsich 40 parov 😀 V RF som sa s tym nestretla.

cecil36
22. mar 2011

@callex uplne suhlasim (helios a ferticent by mali byt topky na SK), iba dodam, ze ak by @miminkad chcela ist na soft, zaplati si ho aj na sk 😉

lulu10
22. mar 2011

@callex uz neviem co liecit, ci candidu alebo ureaplazmu, zo sterov u gyndosa mi vysla ureaplazma pozitivna 😠 a ta liecitelka mi povedala ze je to vsetko z tej Candidy lebo ze uz juj mam v krvi, na ureu beriem uz druhe antibiotika ale mam pocit ze nezaberaju tak asi skusim najskor preliecit tu Candidu, ona mi dala taku ocistnu kuru-kde su aj sedacie kupele, aj kvapky, a celkova ocista tela, myslim ze to moze byt aj ta candida lebo ja mam uplne biely jazyk a toho sa tiez neviem zbavit a to som citala ze je priznak dost dolezity pri candide😠

miminkad
22. mar 2011

@callex uz vcerajsi telefonat do martina ma dost odradza
@cecil36 este sa moc dobre v urcitych veciach nevyznam.aky je rozdiel medzi soft a natur.no ked vsetko zvazujem,tak som skor rozhodnuta pre IVF ako IUI.

cecil36
22. mar 2011

@miminkad zalezi, aky mate problem. Ivf soft nie je IUI. IVF soft je stimulacia nizkymi davkami hormonov. Teda moze stimulovat clostilbegytom, femarou, tamoxifenom, nizkymi davkami menopuru, bravelle a podobne. Zvycajne z neho je 3-7 vajok (zalezi ako reagujes na hormony). IVF nativ je uplne bez hormonov- teda co sa urodi v prirodzenom cykle (zvycajne 1-2 vajka). Klasicke ivf su vysoke davky hormonov, mozes s nim mat vela vajok, ale i nemusis. Naozaj je to indi vidni a hlavne treba zvazit v com je problem. IUI len vtedy ak je mu OK a tvoja priechodnost vajcovodom je tiez v poriadku a nie je tam ani imunitna pricina neplodnosti.

miminkad
22. mar 2011

@cecil36 v brne vam aj robili svoj spermiogram?my uz mame spraveny,teda pred rokom,vsetko bolo ok.skor mam problemy s prolaktinom.je pre nich v brne problem,ked rovno by sme poziadali o umele?mam vcelku narodnu pracu a tam by sa mi IUI asi neuchytilo.ako ste sa objednavali do centra?dakujem za vysvetlenie,si zlata

cecil36
22. mar 2011

@miminkad a na prolaktin nieco beries? Nam v brne robili spg az pred OPU, ale my sme uz vedeli, ze je zly lebo sme si ho par krat dali spravit aj v BA 😉 Ak mas vsetky vysledky- teda hlavne HP + stitna zlaza, tak mozes dalsi mesiac zacat so stimulkou, ale vsetko treba konzultovat s dr. objednaj sa na prvu konzultaciu a uvidis. tot kontakt: www.reprofit.sk 😉

miminkad
22. mar 2011

@cecil36 na prolaktin beriem.teda teraz to mam vysadit do laparky.stitnu mam v norme.aj profily mam porobene.ja som nasla nejaku cesku stranku reprofitu a tam emailove adresu,tak sme tam vecer pisali.len neviem,ci je to postacujuce.

naduska
22. mar 2011

@cecil36 vcera som bola v Repraku a rozpravala som sa s Stelcom o PCSI a tej fragmentacii ,ale povedal mi ze budu mudrejsi za 2 roku ,ked uz budu mat nejake cisla ...oni sa pozeraju dost skepticky nato PCSI ,ze ani to nezaruci dobru spermiu ,tak ja uz neviem:{ a ze fragmentacia poukaze ci je potrebny darca, alebo nie... ja sa tiez bojim ze to nepomoze ....

cecil36
22. mar 2011

@miminkad a preco ides na laparku ked chces ist na ivf? Tam sa vajcovody predsa obidu 😕

@naduska fuuu to si ma zaskocila, ja som sa toho chytala ako poslednej nadeje, my to mame tak na hrane, mame fragmentaciu 23% a uz pri 30% odporucaju darcu 😒

miminkad
22. mar 2011

@cecil36 no mali sme ist povodne do martina a tam to asi pozaduju.moj dr to chcel mat kompletne.inak by bolo fajn,keby tam nemusim ist.

lulu10
22. mar 2011

@cecil36
@naduska do kelu baby s tym PICSI aj ja pocitam, cecil musis im zdvihnúť čísla 😕
A aky postup oni doporučuju ked spermiogram je uplne kaput? 😨

lulu10
22. mar 2011

@miminkad ahoj vidim ze si z partizanskeho,ak sa smiem spytat ku ktoremu gynekologovi tam chodis? my sme tiez zacali chodit do Heliosu do Martina a teraz sa chystame na prestup do Reprofitu 😉

ninockaskv
22. mar 2011

@rienok, co ti budem hovorit,chlap bol na lyzovacke, bola som zase sama, pojazdnu mame len jednu izbu, tak som tam mala kopu jedla (aj cokinu) a robila som si movie weekend,pozerala som big beng theory 🙂
moja znama este ide lyzovat tento vikend 🙂

@kajka39 ta babickova by ma zaujimala..aj v brne je myslim jedna pani, ktora sa ucila u mojzisovej.. som jej pisala, ci nemaju nejake overene terapeutky na slovensku,
ona mala nejake vyucene v divnych castiach slovenska, cize nie BA xixixi ale skusim jej napisat, co mi povedala ta MUDr. Pracharova a spytat sa jej na nazor, lebo mne povedala, ze pre mna mojziska akoze nic moc, cvicit sice mozem.. ale skor ide o to, ze ma pred stimulkou napravi 😨

a ako hovori callex, tiez sa sklanam pred tebou, ako dlho si to vydrzala.. ja som to cvicila asi 2 mesiace pred prvym tehu.. 🙂 mozno to vtedy pomohlo,musim dat barak do poriadku a pred dalsou stimulkou aspon 2 mesiace pocvicit

@lulu10 ojojoj.. no to je boj na dlho 😕 😕 .. ja som tiez mavala vytoky, homeopatka nakazala vysadit alkohol, kavu, mlieko a vsetky mliecne vyrobky, cukor.. vela pohanky, spaldy a takychto zdravych veci .. toto vsetko sposobuje prekyselenie organizmu, treba hladat zasadite potraviny (da sa vygooglit) a da sa pit aj UMEOCOT (dostata v zdravych bio obchodoch) alebo umeboshi slivky, to jedia japonci a to mi doporucovala aj akupunkturistka aj predavacka v zdravych potravinach, ked som sa pytala na tieto veci
a treba na tu candidu.. ten zvysok sa polieci spolu s tym 😉 posilnis organizmus, mas ho zjavne zahlieneny

a aku ocistnu kuru a sedacie kupele ti doporucila?

@cecil36 aj ta pofotia do vsetkych novin 🙂))

@olympia ako sa mate?? ozaj, akej farby ponozky sa mali nosit do RF??

ninockaskv
22. mar 2011

@gabinkaa budem na teba mysliet.. nech nam tu drzis stafetu 😉

lulu10
22. mar 2011

@ninockaskv tiez si myslim ze to bude na dlho, na ocistnu kuru a sadacie kupele mam napisany riadne dlhy lajster, ako to vsetko pouzivat a kombinovat, no hlavne nech to zaberie 😨 sedacie kupele su z oleja TEA TREE+urologicky čaj, a asi nasadim zdravu stravu, aj ked sladke ja teda moc nejem, ale sem-tam si doprajem, inak som vyslovene maskovy typ 😀

miminkad
22. mar 2011

@lulu10 aj ty si z pe?ja chodim gynekologovi do to.preco odchadzate z heliosu?

lulu10
22. mar 2011

@miminkad ano aj ja som z pe, chodis silesovi? ja ano, a z Heliosu odchadzame lebo nam nevedia dat ziadne ine riesenie ako klasicke IVF, co v nasom pripade teda moc asi nepomoze(mame zly spermiogram) alebo PIGD co nechcem, ale inak ja som bola v Heliose spokojna, hlavne s pristupom, nemozem sa stazovat, aj ked jedna velka vytka by tam bola, ale to nechcem vytahovat, to bol speci pripad

miminkad
22. mar 2011

@lulu10 ja chodim trizmovi.a ty komu?no ja som praveze za IVF,skor ako za ine moznosti.no a s mm sme sa rozhodli,ze teda ak mame niekam ist,tak raz a poriadne.inak sme do heliosu objednany tak este uvidime,ci tam pojdeme.ako si sa objednala do brna?my sme tam pisali vcera vecer mail,ale zatial nam neodpovedali

lulu10
22. mar 2011

viete co by ma zaujimalo? ci je v Reprofite nejaky lekar aj v sobotu od rana, nejaky co ma skratka sluzbu alebo pohotovost ... keby nieco...alebo cez vikend je tam lekar len na objednany cas ked ma objdenanú pacientku? to by som rada vedela

ninockaskv
22. mar 2011

@lulu10 jojo, cajovnikovy olej je dobry..a urologicky caj? hm.. tak asi zlozenie byliniek 😕 aj maso treba obmedzit, aby sa ti mohol organizmus precistit .. 😉 a sladke ziaaaadne.. absolutne

lulu10
22. mar 2011

@ninockaskv a nakazala vela vela vela pit, a dala mi kvapky CANDIMIS, ale mam si davat len 2kvapky denne lebo ze to je velmi silne, je to nejake prirodne antibiotikum,no uvidime,ale snad pomoze 😵

ninockaskv
22. mar 2011

baby, neviem,ktora viete po nemecky, 63 rocna porodila dieta.. po IVF.. ale to mi uz pride strestene 😕 v kazdom pripade my mame este casuuuuuuuuuuuu 😉

http://de.news.yahoo.com/2/20110321/tsc-63-jaeh...

rienok
22. mar 2011

ahojte baby, no ja som bola dnes na kontrole v RF a môžem povedať, že som rozčarovaná .... Štelcl má celý týždeň dovolenku takže kontrolu mi robila Pospíšilová no a mám málo folikulov mám 4 čo pri mojej schopnosti mať 1-2 vajička pri 7 folikuloch je šialene málo. Navyše mám ísť na ďalšiu kontrolu vo štvrtok ale Štelcl bude stále na dovolenke a pravdepodobne ani pri OPU nebude. Takže RF som si vyberala kvôli tomu, že ma bude mať na starosti 1 lekár nie ako tu na SVK a dopadla som rovnako 😒 . Neviem prečo mi nenapísal, že tu nebude, vôbec by som nezačala stimulku. Myslím, že som sa tentokráť úplne zbytočne napchávala hormónmi a vyhodila peniaze toto je úplne na nič. Idem to rozdýchať, ale už neverím v úspech v RF, mám pocit že ma ďalší doktor odpálil a to je už 5 IVF.

všetkým vám držím palce

lulu10
22. mar 2011

@lianka7 ako pokracujete? dufam ze je vsetko ok 😵 bola si uz u lekara?

ninockaskv
22. mar 2011

@rienok aallee no.. neboj, dobre bude.. ved vies, ze staci jedno 😉 ja som sa na toto stelca pytala a on ze to je tazko, ze oni sa zaskakuju a ze ked vyslovene poziadas, tak sa snazia,a by jeden lekar robil co najviac ukonov.. 😨
hlavu hore, zatial to nic neznamena 😵 😵

mirinda10
22. mar 2011

@rienok ja by som to tak cierno nevidela, mne pri uspesnom IVF co som chodila k Stelclovi robila OPU Vitouskova a bola som prekvapena nakolko podla Stelcla som mala mat 5 vajok- folikul a po OPU som mala 9, tak som sa pytala dr kde ich nasla, bola za mnou asi 4x na izbe ci je vsetko ok, velmi sa pekne o mna starala
musis uznat, ze kazdy ma narok na dovolenku alebo chodia dost casto aj na skolenia do zahranicia a ona nema povinnost ti oznamit ci tam bude alebo nie nemaju, iba ak by si sa spytala, tak ti asi odpovie ale inak ...
neboj sa, musis im verit. su to profesionali, verim, ze vsetko bude ok 😵

rienok
22. mar 2011

@mirinda10 , @ninockaskv ano, ďakujem aj si na jednu stranu si hovorim ze to bude OK ale som naozaj momentalne bez optimizmu. Neverim, že dokažu vydolovať zo mňa funkčné vajce pri takom malom počte folikov. Som z toho taká vystresovaná ako som ešte pri žiadnom IVF ku nebola, úplne ma to odpálilo, vôbec som na to nebola pripravená. A ešte aj tá ďalšia kontrola, všetky baby čo to tu popisuju tak idu na 8 den a tam im povedia ako dalej, kedy bude OPU a mne dali kontrolu o 2 dni. Čo si o tom mám myslieť? Tak strašne som verila v RF že neviem toto rozchodiť.
@ninockaskv aj to viem, že stači 1 ale keď ja mam vždy málo vajíčok, čo kedď teraz nebude ani 1?

rienok
22. mar 2011

ospravedlňujem sa, za toľko negatív. Už prelaďujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre