Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
29. mar 2011

@naduska v poslednom tehu som si pichala aj fraxik a nepomohlo,mam MTHFR C667T od oboch rodicov, aj ty to mas tiez ze?

gabinkaa
29. mar 2011

@martini to viem pochopiť, mňa to určite bude lákať tesnúť, ale aj strach z neúspechu bude mať svoju váhu, tak uvidím, ešte je to veľmi krátko od soboty, bolesť zatiaľ stále pretrváva, možno sa tam niečo deje 😅

martini
29. mar 2011

@tinna13 neviem kedy, lebo ja som sa objednala len cez email a tam čakam kedy ma objednaju...je tam vraj ťažko sa dovolať a tak som to urobila emailovo a oni sa ozvu, ved je to dosť s predstihom, tak ešte chvilu počkam. počula som o tom lekarovi, čo k nemu ideš, je vraj super a je o poschodie nižšie ako RF, teda myslím.
@lulu10 to ano, to je dobrý nápad.

martini
29. mar 2011

@gabinkaa jasné, že je to dobré znamenie, ked pobolieva...mňa ešte aj teraz sem tam bolí v podbrušku akoby predmenštruačne.

luly3
29. mar 2011

@gabinkaa 🙂 🙂 🙂 to je dobre moja neboj 😉 ozaj chodíš aj do prace????

maticap.
29. mar 2011

@martini @tinna13 @rienok @luly3 - ahojte vsetky 😉 ! Prepacte, ze som sa vcera neozvala, no okrem sonografie sme boli vcera vyzdvihnut nase prve auto, a domov sme prisli az vecer a ja som mala vsetkeho dost. No ale k veci: je taaaaam!!!!! 😉 😀 😵 😵 Dr. mi robil vaginalne sono, fotku sice nemam, ale vieme, ze meriame 11 mm a bije nam srdieckooooo! Tiez mi skoro slzy vyhrkli, ved toto clovek nevidi kazdy den 🙂. Na dalsiu kontrolu idem o dva tyzdne, ale uz k svojej obvodnej gynekologicke. Tak dufam, ze od nej dostaneme aj fotecku. Dievcata, ani neviete aky velky kamen mi padol so srdca 😎 . Fakt som sa pred tym vysetrenim strasne, ale strasne bala, ci bude dubacik tam kde ma byt a... a vobec. Ved to poznate 😉 .
Musim ist na obed, lebo som zase (vlastne odkedy sme tehu, tak nepretrzite) strasne, ale strasne hladna - ako vlk... a bohuzial vdaka mojej zravosti mi uz nabehlo brusko.... ked to pojde takto dalej, tak z vane budem vyliezat pomocou obuvaka... 🙄 Zatial pekny den!

gabinkaa
29. mar 2011

@martini ak je to dobré znamenie tak nech bolí, ale čo už musíme všetko prežiť a vydržať, doteraz som vydržala toľko vecí, hlavne za posledný rok a aj urobila, že by ma to nikdy v živote nenapadlo, že také niečo môže byť a je, tak aj toto vydržíme, je to náročné na psychiku, ale energiu čerpám aj odtiaľto z MK, baby veľmi pomáhate
@luly3 chodím do práce, ale mám takú robotu, že dnes som prišla na 10.30 hod, závisí to len a len odo mňa a len dvaja kolegovia vedia, čo sa dialo, inak nikomu nič až dobré správičky

luly3
29. mar 2011

@maticap. 🙂 🙂 🙂 supeeeeeeer gratulujem ale nam to tu pekne tehulkuje 😉 😉 😉
a dobrú chuť prajem 😀

maticap.
29. mar 2011

@luly3 diky!

luly3
29. mar 2011

@gabinkaa aspon ti rýchlejšie utečie čas 🙂 ja som stale doma
a už mi stoho šibe ešte že mám psíka a môžem sním stale chodit na
prechádzku 😀 inak by som asi doma zhnila 😀 😀 😀

gabinkaa
29. mar 2011

@maticap. dobrá správička, moc moc gratulujééééééém, slzičkám sa vôbec nedivím a z toho bruška si nič nerob, nech len pekne rastie a rastie 😵 😵 😵

martini
29. mar 2011

@maticap. fakt supeeeer. viem presne ako ti bolo a ako ti je...toľko dobrých správ naraz - je v maternici, rastie ako má a bije mu srdiečko...super super... a predpokladaný termín ti povedal alebo napísal do správy? A to bruško mam aj ja...musela som si komplet novu nohavicovu garderobu kupiť, lebo už som chodila s rozopnutým zipsom a dlhym svetrom 🙂 a vraj to si aj nejake plyny, čo v prvom trimestri zvačšuju bruško.

maticap.
29. mar 2011

@martini veru, veru, som asi... stastna? (ty brdo, fakt je slovicko stastna uplne na mieste 😀 ). Co sa tyka tych plynov.... no, odkedy som v tom, tak som rano a vecer ako balon - uz len cakam, ze sa budem vznasat pod stropom... 😕 . Termin mi dr. nepovedal, no kedze vieme kedy sme otehotneli, tak som si to vyratala na druhu polovicku novembra. 😀 A teraz fakt musim ist jest, lebo inaaaak....! 😠

ninockaskv
29. mar 2011

@maticap. uuuzzzaasneee.. drzim drobcovi vsetky prsty.. 😵 😵 😵 ooooo 😨 aj by som zase chcela mat ten uzasny pocit, vidiet drobca na spravnom mieste a nie chodit na uzv a sorry, ze priama ciara do nemocky 😅

plyny su normalne, aj ja som to mala na zaciatku .. xixixi bolo to dooost smiesne. chlap mi masiroval brusko stale .. skuste feniklovy caj, moze sa to v tehu? ale to je na nafuknute brusko pre deti 😉

cecil36
29. mar 2011

@naduska ano, ja len cez PICSI, ICSI by bolo len strielanie naslepo pri nasej fragmentacii 😒
@martini tak sa spolahnem na ich rozhodnutie 🙂 a uvidime kolko bude vajok a kolko z toho nakoniec embryjok 🙂

tinna13
29. mar 2011

@maticap. blahozelam 🙂 k srdiecku 🙂
naozaj sa to tu pekne rozbehlo a kazdy tyzden pribudne nova tehulka, len tak dalej.
aj ja uz mam riadne brusko, rano je celkom malé ale vecer som tiez ako balon, strasne nafuknuta. idem si aj nieco zobnut dobru chut
@martini ano ten lekar je na 2 poschodi, to ma upozornili

baby pozrite si ake krasne fotky robi tato fotografka www.leada.sk , hlavne miminiek a malych deticiek. ja uz som si rezervovala termín na august s bruskom a na december pre miminko

luly3
29. mar 2011

@cecil36 PCSI moc stenclovi nereže. ja som sa nato pítala
že by som to chcela a on mi povedal že to su zbytočne vyhodene peniažky
že to iba ukazuje že je dobra hlavička ale že to vidia aj sami dôležite je vraj
genetická informácia v telíčku a to nevidia pri PCSI

luly3
29. mar 2011

@tinna13 pekne fotečky už som to preluskala 😅

naduska
29. mar 2011

@luly3 toto povedal aj mne S..........nevidi v tom PCSI nejake pozitivum .....;[

lulu10
29. mar 2011

@luly3 ale ved pri PICSI predsa vyberu spermiu ktora je geneticky ok ci nie? ved o tom PICSI je aspon si myslim 😅

cecil36
29. mar 2011

@luly3 no ja neviem, ale geneticka informacia sa nachadza v hlavicke a kedze sa naviaze na hyaluronan, tak by tam mala byt dobra geneticka info. Potom je este IMSI- ale na to nemame bubase, takze skusime PICSI, kedze to 2x s ICSI nevyslo 😒 Asi nam ani nic ine nezostava 😒

naduska
29. mar 2011

@cecil36 uplne som zabudla ides do Repraku 1x?

cecil36
29. mar 2011

Baby tu som nasla vsetky dostupne info aj so statistikou: http://www.praktickagynekologie.cz/pdf/pg_10_04... Kto ma zaujem nech cita 😀

cecil36
29. mar 2011

@naduska nie uz sme v RF mali nativ, ale embryjko sa neuhniezdilo 😒 (sliznica bola krasna 12mm). Predtym sme mali soft v Unice a tiez nic 😒

luly3
29. mar 2011

@cecil36 mnoooo ja neviem mne to takto vysvetlil S 😉 ved uvidíš
čo ti nato povie a komu chodíš??? neviem kde je genet.info.,ale
viem že oni nevidia či je dobrá ale iba tvar hlavičky a to vidia aj pri ICSI

cecil36
29. mar 2011

@luly3 ja tu nechcem obhajovat PICSI, ani neviem ci tato metoda pomoze u nas, ale to je jasne ze oni vidia len hlavicku, na to aby sa oddelila zla spemia od tej dobre sa pouzije hyaluronan na ktory sa naviaze spermia, to zvysi sance pri ICSI. Jasne nie je to 100% metoda. Takze jasne embryolog stale vidi len hlavicku, ale na ICSI vyberie taku spermiu, ktora sa naviazala. Cokolvek co mi aspon trochu zvysi sancu na otehu pri nasom spg beriem vsetkymi desiatimi 😀 Toto som samozrejme prebrala aj s Machacom, ku ktoremu chodim a on to schvaluje 😉

lulu10
29. mar 2011

@cecil36 prosim ta co je IMSI? a kolko koruniek to stoji? 😅

luly3
29. mar 2011

@cecil36 😉 tak jasne že vyskúšame všetko to je pochopiteľné 🙂
mi máme tiež SPG čistú katastrofu a prirodzenú cestu sa vôbec nechytám
a kedy sa chystáš???

naduska
29. mar 2011

@cecil36 ano aj ja si to tak myslim, aj ked Stelcl nebol moc nadseny ;[ ano tie spermie sa naviazu na ten hyarulon .....myslim si ,ze je to aspon trocha krok v pred;]

maticap.
29. mar 2011

@ninockaskv @gabinkaa - dakujem babulky! 🙂 @gabinkaa, drzim Ti palciaky! Nech ma rychlo dobehnes! 😵
@ninockaskv verim, ze coskoro aj Ty uvidis srdiecko svojho drobceka. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre