Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
14. apr 2011

@naduska no to ano, ale ja chcem už v maji zase skočiť na stimulku tak preto 😀 mi aj Štelcl napisal že mesiac pauza a môžeme opäť 🙂

naduska
14. apr 2011

@cecil36 ja sa liecim na stitku a beriem euthyrox ,ale aby mi to takto vyskocilo???9.marca TSH 2 a 1.aprila v Repraku 4.9 ???

ninockaskv
14. apr 2011

baby, ja dnes driem 😠 😠 😠

@naduska tiez si myslim, ze je fajn, ze vedia, v com je problem .. a pekne sa to da upravit, baby s problemami takymito tehotneju.. hlavne, ze to viete a vedia co s tym 😉 hlavu hore

naduska
14. apr 2011

@rienok no aj ja som mala v plane v maji ,ale ked ta stitnica takto ☹ tak uvidim bud.stredu mam napisat Koudelkovi ze ake boli hodnoty a dohodneme sa co spravit...

rienok
14. apr 2011

@ninockaskv šak dakto musí 😀 😀 😀 no ale veď už budeš pomaličky končiť tak to vydrž 😉 ozaj čo rekonštrukcia? už finišujete?

@naduska a nemohlo sa Ti to stimulkou tak rozhadzat? ja neviem možno to nebude take zle ... možno sa pomylili 😅
hej viem, je to stupidny argument, ale aspon ta rozveselil ? 😀 😀 😀

callex
14. apr 2011

@naduska tak mozno bude stacit len zvysit davky euthyroxu.
@rienok nech Ti gynekolog zoberie toto:TSH,FSH,LH,PROLAKTIN..popripade protilatky voci stitnej zlaze ak to bude v jeho moci.ale to vraj ma vecsina z nas ani o tom nevie.a ked ti nejake hodnoty vyskocia zle tak potom ries endokrinologa.oni su naozaj nedostatkovi tovar.. 🙂 a cakacky su dlhe.a nemyslim si ze by s tym mala problem.len pekne cvic a uvidis co to spravi.

rienok
14. apr 2011

@callex diky idem si to napísať a zajtra k nemu nabehnem, že či by mi to mohol zobrať, chudáčisko asi sa zo mňa zblázni 😀 no ten termín mám tak tam zájdem, prípadne zruším 😅

no a ako sa majú vajká? ozaj si písala že sa ideš baliť, to tam ideš na dlho?

naduska
14. apr 2011

@rienok stimulovala som vo february a v marci to bolo ok ☹

rienok
14. apr 2011

@naduska jaj, tak to je iné ... ale bude to fajn 😉 treba veriť , držím palečky, zajtra máš volať? uvidíš budeš to mať zase OK 🙂

naduska
14. apr 2011

@rienok nie az v stredu bud.tyzden mu mam poslat mail a on to checkne a odpise co dalej .

rienok
14. apr 2011

@naduska tak to budem na teba myslieť a držať palečky 😉

ninockaskv
14. apr 2011

@rienok no.. este keby mi to zaplatili.. nejako nestiham tento tyzden ☹

rekonstrukcia by mohla byt v hrubom hotova koncom aprila, tak ze v maji by mohla byt postel na svojom povodnom mieste, dnes mali naklusat chalani zacat robit podlahu..

bezim domov, uz som mrtva 😖

naduska
14. apr 2011

kocky mali ste robeny HP pred stimulkou???

gabinkaa
14. apr 2011

@rienok napísala som Ti do IP

gabinkaa
14. apr 2011

@rienok že by sme sa v máji zasa stretli a naháňali so stimulkou? 😀 mne tiež napísal, že mesiac pauza a v máji môžeme ísť na to, len sa ešte objednať na konzultáciu
dnes som taká ustatá, lietala som po Ba a keď ju nepoznám tak hotová katastrofa a doma som nechala majstra kuchynára, na obed som doletela domov, ale konečne už kuchyňa je hotová, suprová, podľa môjho želania, už aj vodár vodu urobil, ešte elektrikár a hotovo, len koláčiky musím upiecť v starej, lebo neviem ako bude nová rúra piecť.....

callex
14. apr 2011

@naduska ja som si dala urobit hore spominane odbery na 2DC..ale z mojej iniciativy a Machac iba napisal profil ok muzeme zacit.
@rienok s velkou pravdepodobnostou stravime vikend nedaleko Brna u svagra.i ked teraz hovorila ze jej syn ma teplotu a nechce aby som to chytila.tak uvidime ako na tom bude..ci jeto len nejake jednodnova viroza.a vajcuska citim..strieda sa to ..raz to taha viac inokedy menej.fuu ale ked si predstavim ze o piatej rano ideme z domu..este letim do roboty co to porobit a potom sup sup rychlo smer brno.
@gabinkaa a nejako tu novu ruru musis vyskusat..urcite bude dobra.

martini
14. apr 2011

@rienok ja som to mala s tým špinením naposledy presne tak, už som štyri dni špinila a mala pocit, že už sa to rozbieha a aj som ohlasila v RF prvý deň MS a nasledujúce dva dni nič, tak som volala do RF, že od kedy to mám počítať a zmenila som dátum začiatku MS... daj si červené víno, kúpeľ a sex presne ako ninocka radí 🙂, to je jediný babský recept, čo viem 🙂 A super, že nemám celiakiu. Si zdravá, nič ti nie je, všetky testy na choroby negatívne...nemohli by ti ešte namontovať tie vajcovody?
@gabinkaa @rienok takže máj je váš...
@gabinkaa tak kuchyňa nováááá...to sa bude variť...a nové rúry už nie sú taký risk ako tie staré kedysi, keď sa nevedelo, na ktorej strane bude hriať viac 🙂
@cecil36 no ja sa tiež pridávam k pozitívnej skupine, pred pár dňami to bol duch pregnylový, ale ten odišiel a hneď nabehol duch bábetkovský 🙂 a keď k tomu pridáme wckovanie nadránom a tú bazálnu teplotu...tak to znie skutočne nádejné...tak tfuj tfuj TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT A ešte ma napadlo, že @tina13 testovala na 8. deň po ET, ale pre ujasnenie ona počíta aj deň ET, aspoň ak si dobre pamätám.
@callex ja viem tak, že maximálne praskne jedno, to najväčšie, ale to je lepšie akoby ostalo to najväčšie a tri menšie nedozreli...takže to bude oki a my sa tešíme na pekný výsledoček...teda výsledisko (s veľkým číslom) 🙂 Budem na teba veľmi preveľmi myslieť a držať všetky prsty...zajtra tým pádom v práci nepracujem 🙂
@vrabcek24 tvoj gynekológ strašné kecá...my sa v IVFkach vyznáme lepšie ako on...máme viac skúsenosti 😀 a my všetky sme za nevzdávanie sa! 🙂

callex
14. apr 2011

@martini si zlata..spojis prijemne s uzitocnym..tie prsty a palce plus nicnerobenie.moje vajka dostali prisny interny zakaz prasknutia tak dufam ze posluchli.u mna hlavne ide o to aby co to islo na PK..machac chce vidiet 5dnove embryjka ako sa spravaju.tak to je dolezite.

gabinkaa
14. apr 2011

@cecil36 ahojček moja, dnes som bola u drakulky, fakt dobrá doktorka, dobre sme si pokecali, naozaj som bola prekvapená aj jej prístupom, s takým niečím sa len tak často nestretávame, dík za kontakt

martini
14. apr 2011

@gabinkaa a aký je výstup od drakulky? čo ti naordinovala resp. naplánovala?

rienok
14. apr 2011

@ninockaskv dobru noc, teda ... ozaj keď si vypustila mliečne výrobky, aké jedlá jedávaš? som sa chcela na to dať a zistila som že neviem čo by som asi tak mohla jesť 😒
@martini no kuknem či mám vínko 😀 , ten sex bude komplikovanejší ..mm vidí krv a odpadáva, tak ti nevím 😀
no a ako Ti povedali v RF že máš počítať tú mrchu
@gabinkaa no vyzerá to tak, prenasledujem Ťa 😀 idem aj ku drakulke, aj stimulka v maji... len mne sa mrcha vobec nechce rozbehnut
@callex tak si len daj na seba pozor, vajka máš, máš ich dosť ( musí) tak len teraz opatrne s virózami 😉 na zajtra držím palečky 😵 😵 😵
@naduska no ako kedy, ale mne ho robil tuším teraz naposledy môj gynekológ ale nie tesne pred stimulkou

martini
14. apr 2011

@callex to by bolo fakt super, keby si ste sa dopracovali k pekným blastocystičkám 🙂 taká expandovaná alebo dokonca hatchujúca a aspoň dve...by bodli 🙂 tak ich musíme posmeliť. 🙂
Mňa posledné dni pobolieva bruško viac ako inokedy, som z toho na nervy trochu...ale hladkám ho, tak verím, že všetko je okej...

martini
14. apr 2011

@rienok som tam volala, sestrička povedala, že sa ide pre istotu spýtať lekára, neviem s kým komunikovala, len mi povedala, že určite nemám špinenie počítať, až prvý deň ozajstnej červenej krvi, aj keby špinenie neviem koľko dní trvalo. tak tiež sa mi rozbehla MS až asi po 6 dňoch špinenia.

rienok
14. apr 2011

@martini no už by mohla ... dosť mi to lezie na nervy. No tak počkáme 😅
to bruško, možno viac odpočívať, dávaj na seba pozor

callex
14. apr 2011

@gabinkaa ved sa priznaj co hovorila drakulka..nech to netahame ako z chlpatej deky.
@rienok mrcha sa pocita tak ako pise martini..az ked ide cervena krv tak sa to rata.a s mm a krvou zhasni svetlo a je to 😎
@martini neboj..drobcurik si rozsiruje pole posobnosti.uz mas aj fotecku?kedy bude?

ja este tlacim do seba chlebik..lebo od polnoci nesmiem papat ani pit..a to mi tak chuti jedno aj druhe poslednu dobu.

martini
14. apr 2011

@callex najedz sa rýchlo kým ešte chvíľu môžeš 🙂 a nezabudni svoju kolu na zajtra 🙂
Fotečky sú, tri. prvé ešte len gestačný vačok, druhé, keď máme 2 cm a tretiu s 3 centimetrovým pokladom 🙂 škoda len, že sme si zabudli tú úplne prvú v RF 🙂

gabinkaa
14. apr 2011

@martini
@callex zobrali mi krvičku, jednu veľkú ampulku a 4 malé, skoro nič mi nezostalo 😀 , podebatovali sme troška o genetiky a doktor v RF mi navrhol, že keď už sme sa zmierili s darcovskými spermiami, že by stálo za úvahu aj darcovské embryá, pýtala som sa jej čo zapríčiňuje, že nejaký proces sa udeje - biochemické tehotenstvo, ale potom sa to zmení k horšiemu, vraj na to mi nikto nedá odpoveď, lebo to sa vraj jednoducho nedá vedieť, na v podstate aj túto variantu schvaľovala, potešila ma, že jej dve kolegyne porodili v 49. krásne zdravé detičky, povedala, že treba ísť za svojím cieľom, vraj sa to určite podarí, ale v prvej fáze tieto výsledky nie sú rozhodujúce. Mám volať o 2 - 3 týždne či už sú výsledky, ak nie termín máme na 10.5., ale vraj májovú stimulku môžeme v kľude absolvovať

gabinkaa
14. apr 2011

@rienok mne začala až v utorok a to som v piatok ráno mala posledné tabletky, chvíľku to trvalo, naháňame sa veru, len konzultáciu v RF si ma predbehla, musím zavolať, aby sme to stihli aj s liekmi

martini
14. apr 2011

@gabinkaa to je super, že si mala z nej dobrý pocit. a má pravdu, treba ísť za svojím cieľom, aj keď cesta je občas dosť trnitá...ale raz to príde 🙂 a bude to plakať v postielke 🙂

gabinkaa
14. apr 2011

@martini naozaj som z nej mala veľmi dobrý pocit, zvlášť ked lekári sú takí akí sú, dokonca doporučovala české car a aj Brno

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre