Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
31. máj 2011

@cecil36 No ja som z toho uz jelen, lebo podla dostupnych informacii a vsetkych clankov, nieco robia v KE (ako pises ty), ale pre zvysok treba ist do Prahy 😕 😨 😕 Ja som chodila tiez do Heliosu (papiere mi dali iba pred mesiacom) a ked som sa pytala na toto vysetrenie tam ma Krajko poslal do Prahy 😕 😨 😕

rebeka33
31. máj 2011

@jada1 Supéééééér, krásne kolajnice na 10deň ,to budú dvojky ako vyšité. Až mi slzy vyšli,že po 14 rokoch. No teraz sa extra šetri, nič nie je dôležitejšie ako ty a bábetká. Tešíííím. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@rienok už som ti to síce písala,ale bolo by fajn vyšetriť mm. teba sa už viac nedá. Ja som na tom obdobne ,ale ja som mala pozitívnu hematológiu ináč zdravá. Jeden dr.,čo chcel byť vtipný 🙄 ,mi navrhol podviesť mm a bude. Plne súhlasím s @mircalla lebo ja som otehotnela len a PK a z 8 oplodnených sa len 3 dostali do štádia hatchujúcej blastocysty a to jedno sa slabo vyvíjalo a aj tak odišlo. Jednoducho v našom veku je slabá kvalita vajok a spermií.a šancu na uchytenie má maloktorá. Ja by som šla do PK alebo predimplatačnej ak chceš svoje ,alebo do darcovských.Pozri jadu. To som ale mudraňa 🤐
@martini aj mm chcel chlapca, ale je rád aj babe. Len keby ju nevolal Simi 🙄 😀 Ak to nie je tajné koho máš hore. Ja tam mám známeho a idem tam rodiť ak by bolo pred termínom. Hociako majú super detskú isku. Dúfam ,že nevyskúšam. ak nie porodím tu u mojej dr. v starej na rastislavke. 😵

miminkad
31. máj 2011

@cecil36 dnes sa uz sem tam nejake pichnutie objavilo.tak snad je to ok.mne sa este nechcee spat,ta o hodku mozno padnem aj ja 😀

lenka_21
31. máj 2011

@jada1 Jada no supeeer ... blahozelaaaaaaaaam... toto su uzasne spravicky 🙂 😉 🙂 😉

cecil36
31. máj 2011

@lenka_21 teda ja fakt nerozumiem ako to je 😕 my sme sli vyslovene na trofoblast do MT, lebo tam to je zadara a v CZ by som musela cvakat, tak sa mi to zdalo zbytocne, navyse sme spojili prijemne z uzitocnym a navstivili v MT svokrusku 🙂

luly3
31. máj 2011

@jada1 to su krásne testy na 10deň to budú dvojky ako vyšite mooooc mooooc
ti to želám a gratulujeeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂 teším sa s tebou a pekne odpočívaj
teraz ..., júúúj konečne dobrá správa

rebeka33
31. máj 2011

@cecil36 Vieš čo možno posielajú vzorky kurierom do Prahy.,

cecil36
31. máj 2011

@rebeka33 hmm mozne to je, ale @lenka_21 to v MT nechceli spravit a nam hej. Mozno to mali len pokusne vtedy, no to uz nezistime 😉

lenka_21
31. máj 2011

No baby, tak ja stale cakam na tu moju cervenu ciapocku (kukla som sa konecne do kalendara) a vyzera, ze meska 3 dni ... POTVORA jedna 😀 😀 😀 Zaujimave je, ze doteraz som mala aj mrskovske priznaky a dnes tusim zmizlo vsetko (ako by som uz mala po nej) - brusko necitim a ani prsia velmi nie .... Koudelka mi v R. povedal, ze uz som po ovu, lebo vraj vidi rozliatu tekutinu a zlte teliesko (inac kedy sa tvori to teliesko???, takze aj priblizne viem kedy bola ovu...snad to tam dobre videl 🙂 😉 🙂

No nic, idem si sadnut do kutika a cakat. Je pravda, ze moja mrska si donedavna robila co chcela a mala som ju od (26 do 36 dni), ale po MA chodila ako hodinky na 26-27 den a teraz toto 😀 😝 😀

tinna13
31. máj 2011

@jada krasne testiky, ukazkove, blahozelam 🙂 uff po 14 rokoch
@tonytony-od vysky hcg je tazko urcit ci su 1 alebo 2, ja som mala na 12 den 935 a cakam jedno, uz len vydrzat na sono bude prekvapenie
@miminkad-prsia su dobre znamenie, aj u mna to tak bolo,podla toho som citila, ze to vyslo, verim, ze aj u teba sa podarilo 🙂 kedy budes testovat?
@callex blahozelam k srdiecku. ides este do Brna? ja som tam bola na kombinovanom screeningu u dr. Doubeka v 13 tt. odporucam absolvovat tento test, pretoze triple su nespolahlive casto s falosnou pozitivitou.Na SR tento test robia tusim zatial iba 2 lekari.

miminkad
31. máj 2011

@tinna13 ked u mna mozno ani nie su tie prsia smerodajne,vzdy sa mi pred MS zvacsia,len vtedy neskutocne bolia a teraz nic 😕 ak neratam jeden dvakrat za den strasne bolesti,tak vobec neviem.len su asi vacsie,pocit zvacsovania sa.testovat az v pondelok,muza skor nenahovorim,aby ho spravil 😅

cecil36
31. máj 2011

@tinna13 ja som objednana v BA k cunderlikovi, tak snad je to ten kombinovany screening, lebo mi bude brat krvicku na nejake speci vysetrenie a robit morfo uzv. Tak snad je to jeden z tych dvoch co spominas 😉

ninockaskv
31. máj 2011

ahojte.. clovek nie je dve hodiny v praci a vy toho popisete ...🙂

@callex waaau .. tak aspon nejake dobre spravy zo vcera 🙂

@leamax baby, ja vas nechcem stresovat,ale my sme mali krasne hcg dokonca aj srdiecko na uzv a bolo to mimomaternicove tehotehnstvo,
uz neviem neviem, ci treba na to tlacit..

@pikha @mircalla dnes kontrola .. nasli nejake vajka (5 na pravo a 1 sa ukazal na tom mojom malom chudatku), punkcia v sobotu.. hladala som inak po ceste aj nejake pozitivne znamenia ako napr. bociany a tak.. namiesto toho som nachadzala same mrtvolky na ceste ☹ musim vam teda povedat, ze vcera v noci som zacala podliehat hysterii, panika, stres.. ze co preboha sa zase stane .. musim si zakzat takto rozmyslat 😅

@lenka21 tie mama testy podla mna v dm nemaju.. ja som ich tam hladala a neboli 🙂 len v lekarni

@jada1 tak to teda 14 tfuj tfuj .. nech to dobre dopadne

@rienok.. no ja sa celkom prklanam k mircalle a rebeke, mozno treba chlapa preverit .. 😉

jada1
31. máj 2011

Kočky ďakujem vám všetkým za podporu, ste veľmi milé. 🙂

jada1
31. máj 2011

@callex a tebe ešte dodatočne gratulujem k srdiečku. Teraz si už pokojne tehulkuj 😉 . Na sone si včera bola v RF, alebo u svojho gyn.?

tinna13
31. máj 2011

@cecil36 ano je to ten test. v Ba ho robi Cunderlik a v Ke Dankovcik. je to dobry test. potvrdila mi to aj geneticka v Nitre minuly tyzden. Pri kombinovanom screeningu mi vyslo riziko na DS 1:4300 a na triple teste 1:250.
Geneticka povedala, ze povazuje za smerodajny ten 1 test a triple test povazuje za nestatny. neposielala ma ani na amniocentezu. urobili mi este raz merania a vsetko v poriadku. nemala si problem objednat sa k nemu? asi tam musi mat velky naval, ked je jediny siroko daleko. aj ked vela doktorov asi o tomto teste pacientakm nehovori. Vraj vsade v europe sa uz triplle testy nerobia iba v CR a na SR.
mne o tom teste povedali v Brne, som rada, ze som na nom bola. aspon som po triple testoch nemala stres

tinna13
31. máj 2011

@miminkad moje priznaky boli jemne bolestive zvacsene prsia, pobolievanie podbruska ako pre mrchou, obcas nejake pichnutie ale tah v podbrusku a bazalna teplota 37,0-37,1. na 8 den po Et som mala pozitivny test. aj mne manzel zakazal, ale zakazy sa maju porusovat, no nie? 🙂 tym chlapom sa to lahko hovori, ze netestuj 🙂

tinna13
31. máj 2011

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI, 1xIVF, 1MA

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6.
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6.
leamax ET 9.5. hcg test 30.5.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6.
jada1, ET 21.5 2xHB, 31.5 pozitívny HCG test
TEHULKY:
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
shandy
dior
mircalla
violoncielka
modra
tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI, 1xIVF, 1MA
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska spolu - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite

Dnes o 09:34 • Odpovedz • Páči sa mi to • •

miminkad
31. máj 2011

@tinna13 mna tie prsia tiez pri dotyku len tak zlahka bolia,podbrusok vcera vobec,predtym hej,dnes len rano trochu,sem tam pichne,teplota 37,1-37,2,dnes bola presne medzi.inak stale pocit sucha v ustach a hrce v krku momentalne.no ja musim testovat vydrzat do pondelku,nakolko sa bojim,tak som prinutena cakat na muza 😀 ale curam ja 😀 aj tvoj bol taky kludny?moj neskutocne,je si isty,ze su tam dvaja chalani 😅

callex
31. máj 2011

@lenka_21 imuno robia aj v brne..viameda.cz...a aj ste sexikovali pocas ovu?
@jada1 dakujem..uz som bola u svojho..dal mi aj knizku..a svokra hned ze uz povieme?dala som jej zakaz este na mesiac.
@miminkad pocuvaj ved ty za chvilu odletis niekam do vesmriu ked ti tie prsia tak rastu..sa budes nadnasat.
@lulu10 dikes..
@ninockaskv tak snazila som sa o dobre spravy..a vysledok mas krasny..neboj dobre bude..mrtvolky su teraz vsade..je sezona 🙂 ..co takto sa na to pozriet tak..,, kde ini koncia my zaciname!!!!!,,napis si to na nastenku 😀
@tinna13 a aky je ten kombi screening?si sa sama doporucila alebo ti tvoj doky povedal ze by si mala ist?
@cecil36 joj mena ty po mne chces? pracovne je zemiacik. 😀 chlapske zatial Matus, babske: Lilien,Ameli,..jevela peknych mien ale tie co sami pacili..take typykos slovenske tak na vecsinu z nich mam zle asociacie. 😠

cecil36
31. máj 2011

@tinna13 ved to, ja som tiez citala o tych triple, ze su nespolahlive a najmä u zien nad 35rokov castokrat vychadzaju falosne pozitivne. A toho som sa strasne bala, lebo ja som panikar a navyse mam 37r., co je uz tiez vyssi vek. Na amnio sa tiez bojim (snad nebude potreba), lebo kamoska bola na nej len kvoli veku a vyslo jej, ze maly ma razstep chrbtice, tak sa skoro zrutila a nakoniec sla na morfo ultrazvuk a nejake testy a vsetko bolo ok. Malinky je zdravy ako buk. Ja som sa k nemu objednavala pred cca dvomi tyzdnami a v pohodke mal volno na ten cas, ktory som ja potrebovala, ale vraj sa to u neho rychlo rychlo zaplna 😉 Tak mozno som mala len stastie. Ta cena u neho je trochu vyssia- 95 eur, ale proti tomu co sme uz dali za ivf-ka a vsetko okolo toho je to zanedbatelna polozka 😉
Tymto dakujem @lenka_21 za cisielko na dr. cunderlika.

miminkad
31. máj 2011

@callex co ti poviem,kazdy ma nejaku inu vymozenost,ja budem lietajuci stryko fedor 😀

ninockaskv
31. máj 2011

baby, k tym tripple testom.. vo velkej casti EU sa nerobia .. len u nas, nechapem naco.. a cunderlik a holan su najlepsi na slovensku na prenatalniu diagnostiku, toho dokiho z KE tiez spominali .. ani amniocenteza neni na 100% (pri tejto prilezitosti mi ten "mudry" doktor zahlasil, ze medicina nie je matematika a ze co chcem..a vraj uz nerobia statistiky, kolko potratov sposobi amniocenteza, ze kedysi to robili, ale teraz nie su peniaze)
takze tripple testy treba brat s rezervou, skor je dolezity morfologicky uzv 😉 aj to len s kvalitnym doktorom na kvalitnej masine.. 😎

miminkad
31. máj 2011

inak co sa tyka amniocentezy,tak ma napadla pikoska,ma byt najspolahlivejsia na urcenie pohlavia,neviem,z akeho dovodu sla kamoska na nu,ale je to jedno,povedali jej,ze bude mat babu,podla sona to mal byt chalan a porodila chalana.tak comu sa uz da verit...

cecil36
31. máj 2011

@callex sak aj u mna tie asociace 😀 vzdy mi to niekoho pripomina, tak tie dievcenske stale menim 😀 A este mi do toho frfle stale dcera, ze ci zijem v praveku ked take mena vymyslam. Ona chce Sofiu 🙂 Keby je chlap, tak je jasny, ten bude po mm.

cecil36
31. máj 2011

@miminkad aspon nebudes mat problem kamkolvek sa dopravit 😀

ninockaskv
31. máj 2011

@callex mrtvolky su teraz vsade..je sezona???? ty mas dnes zase dobry den 😀 😀 😀 😀 jo jo, dam si to na nastenku 😕 😕 tak slubujem

tinna13
31. máj 2011

@cecil36
@callex
@ninockaskv ja som sa o tych testoch dozvedela od Stelca alebo Koudelku, uz presne neviem. pri jednej navsteve mi povedal, ze maju dobreho certifikovaneho odbornika na prenatalny screening, a ze sa k nim mozem objednat. stalo to tam 1500 KC cca 60 eur. robil morfologicky screening, merania a bral mi krv. cca do tyzdna mi poslal vysledky na meil. Aj on mi vysvetloval, ze triple testy su nespolahlive , vykazuju falosnu pozitivitu a zbytocne zeny vystresuju.

tinna13
31. máj 2011

@miminkad chapem, ze sa bojis. tak teda musis vydrzat do pondelka. snad ti tvoje telo napovie a budes si istejsia ked si ho budes robit. jasne aj moj bol optimista, ze to vyslo 🙂 myslim, ze tvoje priznaky nasvedcuju tomu, ze sa podarilo 🙂

tinna13
31. máj 2011

@callex ak sa tam budes chciet objednat staci zavolat na recepciu a objednat sa na prenatalny screening.
termin dostanes tak aby si bola 12+nieco.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre