Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
16. jún 2011

ahojte babule 😉
@callex jasne,ze si nam chybala,sme si mysleli,ze si nam usla na dovolenku 🙂 vrhli sme sa do toho riadne,zajtra mam sono,aj mam trosku obavy,ale verim,ze je tam kopa folikov,ktore podrastu

rebeka33
16. jún 2011

@callex iný spisovateľ 😀 moja , už zachvíľu skončíš 1 trimester a bude ti lepšie. Ten 2 je fakt super, 😵 jasné ,že doma mi je lepšie. A musím ešte pár týždňou vydržať a posledné týždne už budem viac riskovať a plánujem aj nakúpiť veci pre malú. 😀 😀
@gabikaa sme zvedavé na usg. Veľmi držím palce.
@rienok chápem ,že si sklamaná. ale jediná cesta k bábetku je skúšať znovu a znovu, alebo riešiť adopciu ako lenka. Skúšať kým máš vajíčka. Kedy budeš mať to amh? Ten MT ,kde bola Lenka sa mi páči, čo sa týka vyšetrení tak to bierie fakt podrobne ten doki. MNe tie vyšetrenia robili 2 roky. Podľa mňa nie ste štatistický omyl,ale niečo prehliadli. A poznáš môj názor , poriadne vyšetriť mm. No prepáč ,že som sa takdo teba zastarala. Len som si ťa veľmi oblúbila a rada by som keby si bola tehuľa. 😉 😵

kajka39
16. jún 2011

@lenka_21- k tomu FSH, tak ako pise cecil.. Je dolezite pri horm.profile aby sa robil v 3DC,13,21. Jeho hodnota je velmi dolezita, ak je FSH velmi vysoke, ono stimuluje rast folikulov a vajícok v ováriách.
Vajecniky/pri vysokych hodnotach fsh/ postupne prestavaju tvorit vajicka, napriek tomu moze byt ovu aj menstruacia pravidelna este niekolko rokov.... Myslim, ze ty tuto hodnotu mas zvysenu, ale hranicna je az nad 12, takze to nebude az take zle. Niekedy sa stane, ze pri opakovanom odbere HP je v norme, urcite ti vezme dr. kontrolny HP FSH.
Akosi sa ti to nakopilo az,az... 😒
😒
@cecil36-pekne oddychuj, 🙂

kajka39
16. jún 2011

@callex- ahoj, ja som myslela, ze si niekde ,,lebedite,, na dovolenke, ked si sa odmlcala... Tak teba tie nevolnosti este nepresli?? Dobra spravicka je, ze nevolnosti su len docastne a babätko navzdy. Drzkajte sa 😵

lulu10
16. jún 2011

@callex ahoj no my sme uz lieky dobrali, teraz ma cakaju kontrolne stery a niekedy v auguste-septembri by sme chceli skusit nase prve IVF 😕

luly3
16. jún 2011

ahojte žienky 😉
@callex nie nie už neobímam misu už ju nelúbim 😀 😀 😀 moja mne tak bolo
strašne zle od 8 tt do 14 tt asi týden aj niečo mi je fajn už sa necítim ani taká unavená
no niekedy sa mi žalúdok prevráti ešte aj teraz ale nevraciam iba ma napne 😉 tak ešte cca 3 tt
vydrž 😀
@gabinkaa mooooc držím palečky nech je už aj srdiečko no keď nebude ešte nevadí 😉
@tonytony ty máš dnes tiež ULT????? dúfam že to budú dvojky ako vyšité 😀 😀 😀 tiež držím
palečky 🙂 🙂 🙂
@cecil36 ak špiníš po vkladani utrošu tak ho papaj neriskuj vkladaním zbytočne ta to stresuje potom

lulu10
16. jún 2011

@cecil36 ja som s tym uz zmierena ze budem takto stresovat, spinit a krvacat, myslim ze ma to neminie ☹ a nevolnosti tie som mala teda riadne, vracala som aj 5x denne a stale mi bolo zle zo vsetkeho...no vsetko to vydrzim len keby uz bol aj nejaky vysledok ale verim ze raz BUDE!

callex
16. jún 2011

a predsa som na niekoho zabudla:
@ninockaskv gratulujem k mrazaciku..vidis aky krasny vysledok stimulky..a o par dni bude este krajsi.
@kajka39 ja mam dovcu posledny julovy prvy augustovy..by som sa rozlucila predtym.ty ako pokracujes?

lulu10
16. jún 2011

babulky je tu niekto kto sa chysta zacat stimulku v auguste? potrebujem sezonu spolubojovnicku 😵

callex
16. jún 2011

@miminkad neboj..ty si dobre reagovala na stimulku..teraz tomu nebude inak.
@rebeka33 cez internet nenakupujes?
@lulu10 jaj to bude prve IVF?tak dufam ze aj posledne.ale vies ako?treba sa drzat pri zemi. 😉
@luly3 tak ty si to teraz zacinas uzivat?vsak?

callex
16. jún 2011

inak ohladom leamax..nemozem sa zbavit zleho pocitu ze to nemdopadne dobre.. ☹ dievca tiez musi byt natiahnuta ako na spagatiku s nervami.zelam jej nech to v nedelu ci kedy jej budu robit dalsu ultrazvuk dobre dopadne.

lulu10
16. jún 2011

@callex veru prve... a pri zemi sa teda drzim riadne mozno az moc 😅 ja som pesimista ako vysity 😨 ale verim ze RAZ to vsetko bude mat dobry koniec ...

lulu10
16. jún 2011

@callex aj ja zacinam mat ten pocit.... ale nadej umiera posledna, bolo to beznadejne a celkom sa to inak otocilo, uvidime v nedelu a kazdopadne drzim palce a tiez zelam stastny ultrazvuk

rebeka33
16. jún 2011

@callex ja sa už týždeň snažím kúpiť skriňu cez net a ešte mi to nejde. 😀 Ja musím veci vidieť ,vyskúšať, kvalitu. Ale asi budem musieť aspoň niektoré veci takto nakúpiť. Aspoň nábytok pre malú. 😵 No som stará škola. Hlavne stará 😀 😀

callex
16. jún 2011

@rebeka33 ale prosim ta jak stara?si akurat. 🙂 u nabytku je dolezite aby ti pasovali rozmery..ako to vyzera vidis na obrazku.my sme tak kupili predsien..a je super.a pasuje na mm.ani mravec tam nevlezie.a hlavny bonus je usetrenie penazi.niekedy brutalne.minule som pozerala chladnicku,..a rozdiel optori kamennemu obchodu a netu robil krasnych 100eur.takze oplati sa surfovat.

cecil36
16. jún 2011

tak ja mam dnes fasa den, mame pozitivne PAPP testy ☹

lulu10
16. jún 2011

@cecil36 co je to? co to znamena? 😕

callex
16. jún 2011

@cecil36 este sa neplas..dolezity bude screening..uz si mala meranie NT?na ten screening si tusim objednana k cunderlikovi?kedy to mas?

cecil36
16. jún 2011

@lulu10 ze dietatko moze mat downa a ine geneticke ochorenia. Doprdele co sa na mna este zosype ☹
@callex ano mala by som ist na to cunderlikovi buduci utorok, ale pri nasej genetike fakt nedokazem byt optimista 😒 Inak neviem preco moj dr. sa spolieha na AFP testy a nespravil mi NT ani to nenavrhol.

ninockaskv
16. jún 2011

@cecil36 tie testy su blbost... pockaj na uzv u cunderlika.. my sme tiez mali zle testy a cunderlik povedal, ze ok 😉

ninockaskv
16. jún 2011

@callex no jo.. chlap to vidi pozitivne, ze aki sme sikovni .. 😕

callex
16. jún 2011

@cecil36 to budes mat zrejme uz postarsieho pana doktora...ved vsade sa docitas ze tieto testy su nespolahlive..a malo by sa z nich aj upustat.kedy mas poradnu?ti mal aspon to NT spravit.. 😠 ..a mali ste zlu genetiku?
@ninockaskv jasne ze ste sikovni..ja ked som sa dozvedela ze mame aj mrazacikov tak som aj viac verila tym v brusku..ze tentoraz boli vsetci velki bojovnici a dodalo mi to dost optimizmu.

miminkad
16. jún 2011

@callex dufam,ze mas pravdu 😉 tak to uz mas v robote za par 😉
@cecil36 este sa neplas kvoli testom,je to blbost a uz skoro nikde sa to nerobi len na sk a este niekde

jada1
16. jún 2011

@cecil36 vôbec sa nestresuj tými výsledkami, vo svete sa už od týchto testov upúšťa, lebo sú nespoľahlivé. A čím je žena staršia, tým horšie výsledky. Veľa kočiek malo tieto testy na figu a narodili sa im zdravé bábätká. Dôležitejší je NT screening.
Verím tomu, že váš drobec je v poriadku 😉

tinna13
16. jún 2011

@cecil36 kasli na cele testy, su nespolahlive. pockaj si na tie od Cunderlika. aj mne vysli zle /vyssie riziko na DS/a babetko je v poriadku. Kombinovany screening mi vysiel super. Samotna geneticka mi povedala, ze su na figu.Zo 100 bab ktore k nej pridu sa iba u 2 potvrdi, ze tam naozaj nieco je. sa divim, ze ti ich uz robili. mne ich robili az v 16tt.
Ak budem este raz tehotna tak si uz tie testy robit nedam

tinna13
16. jún 2011

@pikha
@rebeka33 tak sa pridavam do klubu. Tiez cakame dievcatko.
vy uz to mate za par 🙂

cecil36
16. jún 2011

@callex poradnu mi dal az o styri tyzdne a chce mi nabrat AFP este, len ma stve, ze PAPPP ma byt kombinovany
s NT tak ja uz fakt neviem. Dr. ma cca 50 rokov takze tiadny dochodca, kedysi bol primarom. A genetiku mame naprd, mm je prenasac spinalnej atrofie, deticky budu v 50% prenasaci, ale zdravi, lebo ja som ok. Fragmentacia je na pord a morfologia tiez. Tak toto ma desi. Inak ten utros vysadzujem a koncim s nim tento tyzden, ak sa ma mimi udrzat utros nepotrebuje.
@ninockaskv @tinna13 nam robili PAPP test nie AFT, tie PAPP su vraj spolahlivejsie ako AFP, ktore vychadzaju pozitivne.
@tinna13 tinka tebe robili tie PAPP az v 16tt, lebo to sa vraj robi v 11tt-13tt 😕

tinna13
16. jún 2011

@cecil36 aha, tak teraz som domylena z tych testov. mne robili v 13 tt v Brne kombinovany screening /to je to co budes mat u Cunderlika/ a v 16tt triple test-AFT ci AFP.
tak potom mi PAPP nerobili

cecil36
16. jún 2011

@tinna13 kombinovyny je vlastne PAPP test + NT screening (teda uzv). Ja nechapem na co mi moj dr. naberal PAPP ked vsade citam, ze bez kombinovaneho a porovnania vysledkov to ma nijaky vyznam. teda ak neratam vystresovanie mamicky 😠 Vdaka Bohu, ze som sa objednala k cunderlikovi, lebo takto by som za 4 tyzdne zosedivela.

lulu10
16. jún 2011

@cecil36 draha este nerob zavery pockaj na ten screennig a uvidis ze to bude v poriadku, verim tomu, no a uz by aj stacilo stresov 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre