Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
10. júl 2013

@melisska - ahoj mojka 😉 , necitala som cele dozadu, len som zachytila nieco s tichou domacnostou. Co vymysla mm, ved by ta mal teraz obletovat

holly74
10. júl 2013

@tinka9075 krásne detičky, Tinka, gratulujem....teda vytrpela si si, ale verím že to stálo za to 🙂 Super 🙂

speranza1
10. júl 2013

@lagunasa takze v tvojom pripade ti preplatia este 2 IVF a to ci je uspesne alebo neuspesne, to zial nikoho nezaujima....a refundaciu by ti nemali zamietnut... samozrejme, ak nezmenia volajaky zakon...

nomxxx
10. júl 2013

Dievčatá, chcem Vás poprosiť o radu. Myslíte si, že je stres v práci skutočne taký dôležitý faktor pri neúspechoch? Mám fajn prácu, ale stále viac a viac, teraz sa to u nás vo firme úplne pokašlalo, som z toho na nervy, dokonca sa mi pred pár dňami stalo, že som si poplakala doma ☹ a to si myslím, že som dosť silná, proste už nezvládam, alebo v spojení s ďalším "tehotnením" je to sila ☹ Momentálne mám dovolenku, a soft začínam o 2 týždne, tak ma napadajú také veci, že či nemám zostať doma na dlhšej PN a odbúrať ten stres, poradíte? Viem, že keby sa nepodarilo, tak mi to po návrate do práce osladia, ale tak počítam s tým, že sa podarí konečne 🙂

falin
10. júl 2013

@lagunasa - poistovnu nezaujima vysledok, ci to bolo uspesne alebo nie. To by vela babam nemohli preplatit. Ich skor zaujmaju dovody, ze preco treba ivf. Ja uz mam vycerpane 3 pokusy na SK, ale z toho co dievcence pisali, VSZP preplaca bez problemov, vypisali si ziadost o refundaciu (je na nete), prilozili fakturu, blocky z lekarne za lieky, spravu z RF o ivf a od tvojho gyndosa nejake potvrdenie, preco vas poslal na ivf.
Ako si teraz na tom? Stimulujes? Drzim palceky

falin
10. júl 2013

@lienka_1 - ahoj lienka, ty si bola v nedelu na tom ket-e? Necitam vsetko dozadu, lebo tu za tych par dni pribudlo hodne stran 😔 . Ty si nieco pisala o fosfolipidovej infuzke? K comu je to dobre? Bola si na nej?

melisska
10. júl 2013

@speranza1 aj ja by som si to priala

dia03
10. júl 2013

Ahojte, tak moje 1. IVF dopadlo neúspešne ☹ .Viete mi poradiť, ak by som chcela pri 2. IVF zobrať lieky z RF vedia mi ich poslať? Riešila ste to niektorá takto?

vrabcek24
10. júl 2013

@dia03 z RF vedia poslať aj lieky alebo recept na Slovensko, ja som sa to už pýtala, keďže som z východu, aby som kvôli liekom neprecestovala celý deň

dia03
10. júl 2013

@vrabcek24 dakujem, veď toto že aj ja som z východu a ta diaľka 🙂

strapula27
10. júl 2013

dakujem za povzbudenie,velmi si to vazim!!!

lienka_1
10. júl 2013

@falin Ahoj Falinka, na KET sme boli v pondelok. Intralipidove infuzie sluzia na to, aby na seba naviazali protilatky a tie potom neskodia trofoblastu. A my uz nemame cas, tak sme isli na istotu a aj teraz som intralipidovu infuziu mala. Jedna este caka doma na pozitivny TT 🙂

lagunasa
10. júl 2013

@speranza1 preplatenie stále myslíš tu refundaciu, že? len aby son to malá jasné.
@falin nie, teraz nestimulujem. prave som sa v pondelok dozvedela, že 1.IVF nám nevyšlo a do dalsieho chceme ist až na jesen. dovtedy chce aspoň ciastocne vyrovnat dlh u priatelovej mamy a nasetrit na ďalšie IVF.

a teraz mám taku inu otázku. ta refundacia sa rata ako normalne jeden z troch možných schválení co dava poistovna, že? cize potom už budeme mať len posledný třetí cyklus ktorý nám moze poistovna schválit, že? nerata sa to mimo tých troch, že?
a ešte otázka. asi SR poistovna nepreplaca ( refunduje ) soft IVF? cize kebyze ideme na minimalku/soft a poslem poistovni papiere z tohto cyklu, tak mi asi peniaze spat nevrati, že? a to sa potom ani nezapocitava do tých 3 pokusov co preplaca poistovna, že? takže soft-tov mozme mať relativne nekonecne vela...
len či to vsetko dobre chapem.

skaredekacatko
10. júl 2013

@falin ja som dnes 7 den este len , neviem kedy testnem msm doma svoj test 10 a este ten z reorofitu 20 😀 tak uvidim.

buba08
10. júl 2013

@lagunasa aj tie ivf softy sa rataju do tych 3 cyklov, proste, ak pojdes na ivf 3x ci v SR alebo v CR a das si to z CR refundovat, tak sa to rata do tych 3 cyklov, takze mozes ist na softy kolkokrat chces, ale to uz budes ako samoplatca. Teda len 3x ivf bud preplatene zo Slovenska alebo refundovane z CR a potom si uz samoplatca.

skaredekacatko
10. júl 2013

Baby aky dovod ste davali do ziadosti o refundaciu.

dafy
10. júl 2013

akože už 3 zákazníčky mi povedali že som pribrala 😠 😠 😠 a ešte k tomu na leto 🙄 aj sa tak cítim ak v štvrtom mesiaci 😀 😀

lagunasa
10. júl 2013

@buba08 ok, cize to co sa refunduje sa rata do tých 3 preplacanych cyklov. to by som pochopila. len co som pochopila, že na slovensku soft nepreplacaju.... tak prečo by ho malí refundovat z čiech? tomuto uplne nerozumiem. alebo mám zlu informaciu a aj na slovensku soft preplatia? lebo co som si pozerala cennik Reprofitu, tak to co preplaca poistovna tak tam majú napisane "P" a pri soft-e to nemaju... tak preto som z toho zmatená.

melisska
10. júl 2013

@dafy to je dobre 😀 len ty davaj pozor , aby si nesfukla 😀

dafy
10. júl 2013

@melisska tak dnešným dňom bud alebo 😀 😀

lienka_1
10. júl 2013

@dafy Verime! Verime! 😀

lenka2013
10. júl 2013

Dievčatá neviete koľko dní trvá pozit HCG v krvi po podaní Pregnylu?Prečo sa pichá Pregnyl po embryotransfere?

lienka_1
10. júl 2013

@lenka2013 Mne Koudelka v pondelok vravel, ze to davaju vtedy, ked nemas antagpnistocky protokol, tak to takto doplnia, lebo je z cinnosti vyradeny jeden z prirodzenych procesov, ktory sa deje pri spontannom tehu. Ale velmi som nepochopila ktory, nebol cas na vykecavanie 🙂

dafy
10. júl 2013

@lienka_1 no veríme veríme ale este 9dní ved to dovtedy skapem od nervov 😀 😀 😀

melisska
10. júl 2013

Motivácia 😀

mimika1973
10. júl 2013

@melisska wow, ved ty si uz riadna tehulienka tu! Bambulko sa dobre zacal roztahovat v brusku, pekneeee!!! 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀

mimika1973
10. júl 2013

@melisska No ked ta vidim, uz sa zacinam pomaly aj ja na to motivovat! v pozitivnom hlavne! 😉 😀

lenka2013
10. júl 2013

@lienka_1
Dakujem za odpoved ,nevieš koľko je HCG po pichnutí Pregnylu pozit.v krvi?

holly74
10. júl 2013

@melisska 😀

mimika1973
10. júl 2013

@dafy ahoj, tak uz sa konala ta nidacia? si nieco aj zacitila vynimocne, ci ani nie? 😉 😀
A uz robis?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre