Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sarasota
28. aug 2013

@nelly3 mne v minulom IVF uz na 8 den dala orgalutran a Opu som mala na 11 den 😉

miscok
28. aug 2013

Baby ja mam zacat s clostilom a merionalom 2 DC.Poobede sa mi rozbehlo take to zacinajuce spinenie-pocita sa to uz ako zaciatok alebo mam zacat s liekmi az v piatok?? Je to moje I. IVF,prosim poradte 😒

gaga83
28. aug 2013

@yanka1 ďakujem moja. Príznaky som nemala žiadne ale ja som dosť veľa pila možno aj preto. Akurát som mala velké bolesti po opu týždeň a nakoniec s toho vysvitlo že mám cystu. Ja som sa k ET ani nedostala lebo som nemala zdravé embryá. Hlavne nestresuj, veľa pi ale nie čistú vodu, acytko, čaj, minerálku. džús, slepaí vývar - to mi poradila jedna baba čo malo silný ohhs. Mne už je zle čo toško veľa pijem 😝 😝 😝 😝 😝 😝 Drž sa

sarasota
28. aug 2013

@miscok mne Stelcl povedal ak zacnete krvacat po 18.00. hod. pocitajte prvy den az ten nasledujuci drzim palceky nech je uspesne 😉

zibi
28. aug 2013

@miscok pocitaj az od zajtra ked sa ti rozbehne silne krvacaie..ja som mala 15 teho spinenie a vecer sa mi rozbehla mrcha poriadne tak som pocitala od 16 teho az a vsetko bolo ok 😉

lienka_1
28. aug 2013

@yanka1 Ked Ti dokina o tom povedala uz teraz, tak sa aspon mozes zariadit. Je to od nej velmi zodpovedne. Hlavne vela pi, hlavne mineralky s vysokym obsahom soli a jedz vela bielkovin. Kamoske odporucali aj solene arasidy alebo soletky, aby do tela dostala viac soli. Nic sa neboj, lekari na teba davaju pozor a nedovolia, aby sa Ti nieco stalo. Ked uz si si zvladla pichnut injekciu, OHSS pobijes lavou zadnou. Drzim palce! 😉

lienka_1
28. aug 2013

@sarasota Drzim na zajtra silno palce! 😉

yanka1
28. aug 2013

@gaga83 prve co som prisla z brna som sadla na mk a hladala info o OHSS, odvtedy drzim stale flasu s vodou v ruke a pijem a pijem a pijem ... a navstevujem wc 🙂
prestavam uz hladat dalsie info o tom, lebo som sa zbytocne vystresovala 🙂
dufam,ze v tom to cykle ivf vsetko dobre prebehne a k ET sa dostanes, drzim palce 🙂

miscok
28. aug 2013

@sarasota Dakujem za info,mne Pospisilova hovorila o 20:00,ale to je skoro to iste 😉

fantinka
28. aug 2013

@miscok musi to byt riadne silne krvacanie, cervene, nie spinenie.

lienka_1
28. aug 2013

@yanka1 Ja som sa pred 1.ivf tak vystresovala citanim o ohss az som si uhnala pasovy opar a moje vajecniky su take lenive, ze u mna ohss ani nehrozi. Niekedy kon naozaj skodi 😝

miscok
28. aug 2013

@zibi Ach jaj,takze o den naviac,no co uz 😖
Som na teba dnes cez den myslela,ako to zvladas.. urcite nejakych silnych chrustov vydolovali a vzniknu pekne a zivotaschopne embrijka 😉

gaga83
28. aug 2013

@miscok ja mam zas v protokole napisane ze ked pride po 16.00 mam ratat az dalsi den ako prvy. Tak si vyber😀😀😀

yanka1
28. aug 2013

@lienka_1 jasne, som rada, ze dokina bola dosledna a nepresla tym bez povsimnutia, len ja som sa tak zlakla, ze sa nieco moze skomplikovat a ze by som sa nemusela dostat k opu a et , ze som sa samovystresovala 😀
vies, ani sa nebojim, ze mne sa nieco stane, skor toho, ze by som sa k tomu ani nedostala 😒
pijem vela, to som si uz nasla na nete, tiez o bielkovinach, ale o soli nikde nic nespominali, hned utekam preventivne po nejake soletky do skrinky :- 😀 D

dakujem za radu, si zlata ... si ma to injekciou pobavila 😀 😀
veru, ked ja, co odpadavam pri inj a odberoch som zvladla pichat si ich sama, nejaky ohss ma nezlozi 😎

yanka1
28. aug 2013

@lienka_1 no nazdar, to si musela byt fakt vo velkom strese .. pasovy opar teda nie je sranda ... mala som ho asi 10 rokov dozadu v takom hektickom zivotnom obdobi a bolo to dost zdlhave a bolestive, kym to odoznelo ...

no a teraz nam bude uz len lepsie : ))

mimika1973
28. aug 2013

@zibi 3 vajka je dobre, ja som tiez mala 3 zrele na oplodnenie.
A pri tom druhom odbere spermosov nieco nasli uz, ci nie? 😕
Urcite vas zajtra budu cakat pekne embryjka, posielam pozitivnu energiu!!!! 😉
Skus mu nasadit dake vitaminy, a je pravda, ze teplo zle posobi na spermose! 🙄 Ja furt hresim mm, nech si nedava tiez PC notebook na kolena! alebo aj horuci kupel a tak....
Vy mate problem s morfologiou, ci mnozstvom ci ine? Nas trapi ta morfologia, ale vzdy sa najde daka schopna spermoska co oplodni, aj ked embryjka sa nam neuchytia, tiez nevieme preco...ale bojujeme este dalej, aj ked ma to uz dost vycerpava po tych neuspechoch, ale este sa nevzdam, nesmiem! 😉
Drzkam ti palce na dalsiu etapu! urcite bude aspon jedno pekne embryjusko na vklad, minimum! 😉

mirkakn1
28. aug 2013

@nomxxx je mi to luto :( . inak aj ja som rak 😀

izzie27
28. aug 2013

Dievcata, tak aj moj test je negativny ☹
@nomxxx mne po vysadeni utrosu mrcha prisla az na 12.den Teraz som mala len 2-0-2 a mrcha sa rozbieha. Prajem vela sil a uspesny KET 🙂

mimika1973
28. aug 2013

babky, treti den mrchy, a bolia ma vajecniky,hlavne ten pravy! moze to byt z minulej stimulky akoze? dufam, ze dake cysty sa mi tam nevytvorili, lebo clostyl je casto toho pricinou vraj... 😒

mimika1973
28. aug 2013

@izzie27
Ides dalej bojovat este? tiez musis odznova zacinat, ci mate este dake nanuciky?

lienka_1
28. aug 2013

@yanka1 No veru, az tak som si pripustila stres z niecoho, co sa u mna nikdy nestane. Ale to som bola este taka neskusena. Dnes po tolkych procedurach ma uz iba tak nieco nezlozi. 😉

lienka_1
28. aug 2013

@mimika1973 Mimi, cysty su po IVF uplne normalne. Aj ja som ich mala po januarovom IVF a s dalsim cyklom praskli a vstrebali sa. Mna vajecniky pobolievaju aj 2 cykly po IVF.

izzie27
28. aug 2013

@mimika1973 musime ist odznova. Mali sme len 1 nanucika, ach jaj ☹ Ale dam si oddych nejaky ten mesiac.

nomxxx
28. aug 2013

@izzie27 tak to mi je ľúto ☹ ...držím palce, nech to vyjde v ďalšom kole 🙂

gaga83
28. aug 2013

@izzie27 to mi je luto, pekne si odychni a sup do dalsieho kola;)

lubicaligocka
28. aug 2013

@yanka1 vobec neviem co to je OHSS. Mne len povedali ze nie vsetky budu zrele. Mozno na mne uplatnili teorii, ze ked neviem tak sa aspon stresovat nebudem.

Ja som mala 20.8. Vklad a kazdy kazducky den ma boli brucho niekedy viac a niekedy brutal. Tak mam obavy ci je vsetko v poriadku. Mam tam napisat alebo su bolesti tyzden po transfere bezne?

mimika1973
28. aug 2013

@izzie27 mozno ze pojdeme naraz nabuduce, ktovie? 😉 aj ja teraz oddych pre moje telo od hormonov!

mimika1973
28. aug 2013

@lubicaligocka noooo, mozno sa daco dobre deje tam dnu! 😉 😵
Mna nebolelo nic, okrem 3.dna po vklade ovsem, a nic z toho nebolo... tak u teba je to urcite na dobrej ceste.
Bolia ta aj prsia ci len brusko? moze za to aj ten utros progesteron, dakedy je to tazke odhadnut veru....

lubicaligocka
28. aug 2013

@mimika1973 uz ti Dr odpisal??

mimika1973
28. aug 2013

@lienka_1 a normalne mam taky krc aj do pravej nohy nad kolenom, to co moze byt? niekedy v minulosti sa mi to robievalo cez menzes prvy den, ze len tabletka pomohla na upokojenie, no a teraz mi uz skoro koncia, tak neviem preco ma boli ta noha, zla krvna cirkulacia??? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre