Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
31. aug 2013

Hello girls! 🙂
Prave som mrkala do mojich papierov robenych v 2010.
Autoimmunité: protilatky anti-DNA natifs je 17 ! ma to byt inf. nez 10 podla tabulky. Ked je to nad 15 tak je to uz akoze pozitivne.
Myslite, ze na toto mi davaju ten Prednison?
A este som pozerala tu thyroidu. Tak tam mam zvysene akurat tie protilatky anti-thyropéroxydase na 85 a v tabulke je uvedene <60.
Ostatok je tam v norme ako vidim.
A este je tam uvedeny nejaky test na thromplastine a prothrombine, to je asi ta koagulacia krvi, s vysledkom, ze test na lupus anti-coagulant negatif, takze asi so zrazanlivostou krvi nemam problem, ze? myslim tym, ze asi nepotrebujem fraxiparin, heparin a pod....
No ale toto bolo robene v 2010 a odvtedy sa to mohlo zmenit myslite?
Normalne uvazujem, ci moja maternica a sliznica su funkcne ako maju...a ci sa urobi to "implantacne okno" na nidaciu aj.
Co ak jednoducho moje telo vyhostuje praveze to embryjko ked uz sa ma uchytit a zivit? hmmm...neviem, ci si nemam dat spravit tu biopsiu endometria aj, pre istotu 😕
Lienuska, hovori ti toto nieco?

nomxxx
31. aug 2013

@lubicaligocka
@mimika1973
nič, žiadne príznaky, prsia ma boleli 1 deň, inak ma bolievajú aj týždeň pred mrchou, nemám nafúknuté brucho ako zvyčajne, občas ma pichnú vaječníky ako pri ovulácii, a včera som zametala chodníky a ma pichalo v maternici, a pri každom pichnutí si hovorím a mrcha je tu a nič 😲 . Posledný test som si robila ten z RF, iný nie, to bolo na 12 deň po vklade, a bol snehobiely, tak mi to prišlo definitívne. Počkám do pondelka a ak nič, tak zájdem za gynekológom nech mi dá vyvolávačku. Ďakujem 🙂

mimika1973
31. aug 2013

@nomxxx no skus urobit dalsi test, pokial mrcha tu este nie je! ktovie? 😉
Utros si uz od stredy vysadila?

nomxxx
31. aug 2013

@mimika1973 áno, ráno po negatívnom teste som si už nedala, takže posledné som vkladala v utorok večer, mrchu som mala dostať v pondelok, príp. utorok. No, nechám sa prekvapiť, taký dlhý cyklus som ešte nikdy nemala 😲

nelly3
31. aug 2013

takze dnesna kontrola utz 8DC bola som v RF, boli tam aj nejake slovenky, hlaste sa kto to bol 😉 sluzbu mal koudelka, ale aj vitouskova, nakoniec ta mi robila utz, dosli sme skor a skoro hned nas aj zobrali, koudelka robil asi opu, velmi mily, usmiaty ako vzdy 😵 na kazdej strane mam 3 folikuly - od 10-14mm, endometrium 6, ale ze to este narastie, v utorok este jedna kontrola, ale to uz k svojmu, snad bude robit, musi, v pondelok uz aj picham okrem menopuru aj orgalutran, takze tak, urobili sme si aj vyletik, bolo krasne, aj v centre bolo krasne. som spokojna 😵

nelly3
31. aug 2013

@nomxxx
ked si vkladala v utorok vecer utros, tak cakaj cca 4-6 dni, ja niekedy az na 5-6 den dostanem mrchu po vysadeni 😉

gaga83
31. aug 2013

@nelly3 super spravicka;);) a uz ti urcili aj opu? Preco este jeden ulz? Mne hned povedalu kedy mam prist na opu.

gaga83
31. aug 2013

@zibi ako si dopadla??

zibi
31. aug 2013

baby tak vklad za mnou mame osembunkove jednotkove embryjko tak drzte palce..sliznicu mam 8 mm hadam to bude stacit 😉
vklad mi robil Koudelka bol strasne zlaty a mily a aspon desat krat mi prial vsetko dobre 😉 drzte mi palce nech to vyjde

nomxxx
31. aug 2013

@zibi držíme, aj na nohách 🙂 ...nech sa, čo najskôr zahryzne do tých 8mm 🙂

gaga83
31. aug 2013

@sarasota zajtra drzim palce nech to dobre dopadne ;);)

sarasota
31. aug 2013

@gaga83 dakujem Prednison si dam az po Opu 😉

sarasota
31. aug 2013

@zibi krasne embryjko nech sa zahryzka do maminky na 9 mesiacov 🙂

nelly3
31. aug 2013

@gaga83
opu mi neurcila, v utorok rano nepicham, musim ist este na jeden utz k svojmu gyn. potom hned volam a uvidime kedy. minule som mala az na 15DC opu.

nelly3
31. aug 2013

@zibi
nebola si to ty tam dneska? my sme tam boli cca okolo 9.30 hod. uz, taky par tam sedel jeden ci?

nelly3
31. aug 2013

@sarasota
prednison sa dava az po opu? aby som aj ja vedela 😉

nelly3
31. aug 2013

baby ten prednison ked uzivam denne 1x 5mg to akoze musim sexovat s ochranou? 😕 a este jedna vec, teraz ked este len stimulujem tak mozme normalne sexovat? asi ano, len sa chcem utvrdit 😉

sarasota
31. aug 2013

@nelly3 krasne vajicka mas aj ja mam 6 a verim im ze budu tie prave 🙂 Ja si davam vzdy az po Opu ked uz od pol noci nemam pit ani jest 😉

izzie27
31. aug 2013

@zibi drzim palce a prajem krasne // 😉
@nomxxx ja som minule po tych konskych davkach dostala az na 12. alebo 13.den.
@sarasota drzim palce 🙂

nelly3
31. aug 2013

@sarasota
ok a pravdepodobne tam bude koudelka si myslim, ked aj dneska tam bol. drzim na zajtra palce, budeme spolu tehulkovat 😵

sarasota
31. aug 2013

@nelly3 mala by si s ochranou ja to mam napisane tak pri vysledkoch z Prahy 😉

nelly3
31. aug 2013

@sarasota
aha lebo ja nemam imunologiu urobenu a beriem preventivne.

sarasota
31. aug 2013

@nelly3 este som nemala cest s Koudelkom bude premiera 😀 to si pis ze teraz tehulkujeme spolu 😉

sarasota
31. aug 2013

@izzie27 dakujem 😉

nelly3
31. aug 2013

@sarasota
on je super, bola tam este vitouskova, som si myslela, ze len jeden lekar ma sluzbu cez vikend, ale asi bolo vela bab. vsetci su dobri no nie, hlavne, nech sa to podariiiiii 😵

sarasota
31. aug 2013

@nelly3 to je ten fesi co ho tu tak ospevuju?oni su tam vsetci dobri, presne len nech sa to podari 🙂

nelly3
31. aug 2013

@sarasota
ano 😉

nelly3
31. aug 2013

inac mam take modrinove brucho he-he, tak sme sa pytali sestricky ci to teda dobre manzelik picha, ze ano, len treba rychlo pichnut tu ihlu a moj manzlik mi to aby ma to nebolelo pichne pomaly a to je zleee, vtedy to boli najviac, tak sme o nieco mudrejsi 🙂 len tu vodicku potom treba pomaly, ale pichnut ihlu do brucha uplne, ze rychlo az vrazit ju tam 😀 a dala mi ich injekcie tie kratke a tenunke, ai na miesanie, dezinfekciu, striekacky, sice mam,ale dala mi zopar, mila, vsetic su tam velmi ochotni.

zibi
31. aug 2013

@nelly3 my sme dosli za desat 10 tak asi sme to my neboli a ako vyzerali?

nelly3
31. aug 2013

@zibi
no podla mna ste to boli lebo my sme tam o takom case este boli, cakali sme na sestricku este, ty chuducka pekna blondinka, mala si nieco riflove 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre