Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
28. jan 2011

@pikha machac navrhol tamoxifen, femaru, proveru (tusim) a este nieco, vraj on je rad ak su aspon tri foliky. Tak uvidim na com sa dohodneme 🙂 A zmenili nam termin. Dnes mi volala sestricka, ci by sme nemohli prist uz tento pondelok, tak ideme 😵

pikha
28. jan 2011

@luly3 fuu, dakujem 🙂 len tym rozumom som si obcas vobec nie ista 😀 A co robi maly bojovnicek 🙂 dufam ze sa pekne zahryza..
@callex nooo.. tak sa tomu zakroku nakoniec mozno aj vyhnes 😉 A to svrbenie mas ako dlho.. nezachytila som nejak 😕 Poznas knihu doktora Sinelnikova-Dohoda s nemoci 1,2? Jednotka je na dlhsie trate, ale v dvojke su popisane choroby a ich psychicke priciny a prejavy a co s tym, a velmi trefne myslim. Existuje aj slovensky preklad, ale-bohuzial ako vacsina prekladov-ten cesky je lepsi.. ale v podstate vypovedna hodnota zostava. Ak chces, skus niekedy behnut do knihkupectva a prelistuj, mozno ta to zaujme. Panvovy blok si daj kuknut Batalikovi, vsak tam sa da aj prednostne objednat ked treba.. a kedy by si chcela tu stimulku? Taky tvoj osobny pocit bez ohladu na cokolvek... Nechcem ti kecat do planov 😀 ale byt tebou, najprv si dam do poriadku psychiku a jej vonkajsie prejavy, vysadim antihistaminika a potom s novou silou a na cistom liste skusim riesit nieco tak silne ako materstvo 🙂 🙂

pikha
28. jan 2011

@cecil36 v zivote som ani jeden z tych nazvov nepocula 😀 to su tabletky ci aj injekcie? Foliky budu urcite, fakt dost bab reaguje lepsie na mensie davky hormonov. Drzim palce, moc moc 😉

gwenni
28. jan 2011

@mircalla dnes som vola s tou pani doktorkou čo sa starala o našeho Maxa v BB a bohužiaľ ešte stále nemajú tie výsledky že aby som skúsila zavolať tak o týždeň dva :(( .....na ale pýtala som sa na jej názor že či si myslí že môžeme teraz otehotnieť aj prirodzene a či bude všetko v poriadku, tak povedala že je veľká pravdepodobnosť a že Maxinkova vrodená vada bola získaná počas tehotenstva a že keby sme si aj dali vtedy urobiť tú predimplantačnú diagnostiku tak by nám to nepomohlo.
ale že skúsi sa ešte poradiť z genetičkou u nich čo by odporúčala do budúcnosti ona a keď prídeme po výsledky tak nám všetko vysvetlí ...... je veľmi milá

cecil36
28. jan 2011

@pikha ani ja nie 😀 Ale hadam machac vie co robi, ja mu verim 😉 Co som pozerala na nete, su to tabletky.Nastastie. Injekcii som si uzila pri prvom ivf, ked som 14 dni pichala agolutin 😠 Ja som nejako asi zle reagovala na clostyl. Mala som len tri foliky, jeden zrely, jeden nezrely a jeden zlej kvality. A k tomu ta sliznica (inaku ju mavam peknu). Tak som sama zvedava aka bude tato stimulka. Inak, mate pekne mena vymyslene pre babätko 🙂

mircalla
28. jan 2011

@gwenni mas IP....inak rarita, ale super, ze su u nas aj lekari, ze chcu pomoct a maju srdce a su mili. poznam par takych aj na slovensku

jada1
28. jan 2011

@zufalka no čítala som na neho len samé chvály, tak uvidím. veď potom písnem ako sme dopadli. Ty už ideš 7 krát? Ja som ešte zatiaľ nepodstúpila žiadne IUI, IVF, žiadnu stimulku, tak uvidím. Som teraz na pochybách , lebo od 14.2 som mala začať s min. stimuláciou tu (2 balenia clostylu už mám v kabelke), ale rozmýšľam, že či to nezačnem v RF. Veď uvidím čo mi povie. Ja som ťa zazrela aj v téme darované vajíčka. Ty si nejaké IVF absolvovala aj s darovanými? Dlho si čakala na darované?

tamaja
28. jan 2011

@mircalla no ono to je presne tak, ze ked sa im podarilo dieta na prvy krat, riesia uplne ine veci. nikdy nebudu vediet pochopit nas, ktore na mimco cakame tak dlho a my zase nikdy nepochopime ich "banalne" problemy 😒

@gwenni urxite mrazacik! Ja som fatalista, verim v osud, aj hrozne veci sa deju pre nieco. Citala si Proroka od Chalila Dzibrana? Je to typ knihy, z ktorej clovek nacerpa silu 🙂

tamaja
28. jan 2011

Napíšem sem úryvok z Proroka 🙂

O BOLESTI
Vaša bolesť je praskanie škrupiny, ktorá zahaľuje vaše poznanie.
Tak ako kôstka plodu musí puknúť, aby jeho srdce uvidelo slnko, tak vy musíte poznať bolesť.
A keby ste dovolili svojmu srdcu stále sa nadchýnať každodennými zázrakmi svojho života, vaša bolesť by sa vám nevidela o nič menej hodna obdivu než vaša radosť a premeny svojho srdca by ste prijímali, ako prijímate kolobeh ročných období, čo sa odjakživa striedajú vo vašich záhradách.
A s jasnozrivou mysľou by ste prijímali zimy svojho žiaľu.
Veľa zo svojej bolesti ste si vybrali sami.
A liek, ktorým vaše choré ja lieči lekár, čo je vo vás, je trpký.
Dôverujte tomuto lekárovi a pite jeho liek bez slov a pokojne.
Lebo jeho ruku, hoci je ťažká a tvrdá, vedie nežná ruka Neviditeľného,
a čašu, ktorú vám podáva, hoci páli vaše pery, tvaroval Hrnčiar z hliny, skropenej jeho vlastnými svätými slzami.

luly3
29. jan 2011

dobré ránko a pekný víkend prajem 😉

rebeka33
29. jan 2011

Ahojte ,
@christim je mi to ľúto. ☹ Mne pomohli tieto veci: soft s predlženou kultiváciou a vkladanie kvalitných blastocýst.. prednison a fraxiparín. Možno aj ten femibion 800 je lepší ako iné vitamíny ,ale tie asi nie sú naj dôležitejšie.
@gwenni súhlasím s babami, ísť na konzultáciu do RF,ale ísť aj po mrazáčka. Ja som bola po všetkých na SK ,aj keď som tušila ,že nič s toho. Mala som pocit ,že by sa mi to zle vrátilo,keby som sa na nich vykašlala.
@luly3 hrozné čakanie. Väčšina z nás nič necítila ,alebo len účinok utrošu. Len vydržať aspoň 10 dní. Držím palce.
@jada1 Držím palce, Štelc je naozaj super. Stimulku mi nastavil Koudelka ,ale on je autor týchto dvojičiek. Tak nech ich pomôže aj tebe. 🙂
@cecil36 super pondelok sa ozvi, ako ste dopadli a ako sa vám páčilo. 🙂
@callex ak máš naordinovaný prednison ,po OPU .Tak ten ti to svrbenie stiahne. je oveľa účinnejší ako antihistaminiká. no len ak to nie je infekcia, vtedy sa to zhorší 😉 Neskúsiš na psychiku meditovať. Mne to pomáha.Mna to učili zen-budhisti a fakt mi to veľmi pomáhalo celý život sa dostať do normálu a niekedy až zlepšiť stav. 🙂
PRAJEM VšETKýM PEKNý VýKEND. 😵

rebeka33
29. jan 2011

sorry mal to byť pekný víkend. 🙂

callex
29. jan 2011

@rebeka33 prednisom nemam ordinovany..machac povedal ze teraz to skusime bez akejkolvek imunitnej stimulacie..ci uz jej utlmenim alebo alebo podporovanim. psychologicka co k nej chodim mi hovorila ze ma nauci autogenny trening. tak meditovat sa chcem naucit uz davno ale chodim z roboty taka ko ze by som pri tom zaspala. 🙂 tak teba to ucili machri to sa potom lahko medituje.

callex
29. jan 2011

ja som stale nevyriesila otazku ci zacat stimulku alebo nie????

luly3
29. jan 2011

@rebeka33 ty berieš fraxík a aj prednison?????mala si niekedy potrat?
ja tiež beriem fraxik a aj prednison 😉

rebeka33
29. jan 2011

@callex podľa toho ako sa cítiš, a či ťa nezlomí ak to nevíjde.Určite najdôležitejší je stav maternice a tvoja psychika. Ale tá sa stálym odkladaním podľa mňa len zhorší. Ale každá sme iná. Ináč pri meditáciach som zaspávala aj ja. Teraz si málokedy na to nájdem čas. Držím palce ,aby si sa správne rozhodla.
@luly3 áno beriem aj,aj a potraty som mala dva. preto teraz tak panikárim. 🙂

luly3
29. jan 2011

@rebeka33 😉 aj ja som mala 3 😠 neboj teraz ti fraxík pomože

ofinka
29. jan 2011

ahoj babule, pozdravujem vas vsetky, luly3 drzim palce, nech je o par dni test pozit. 😉
ja len ze aby ste ratali aj so mnou v nejakom pomyselnom prehlade snaziliek, ja mam v RF stimulku v marci. 😅 ale nechodim sem az tak casto, lebo prave nemam moc co pisat, kedze som len cakatelka.

@gerdusha, tebe som chcela len tolko, ze psychiater nemusi mat niekedy nutne vaznejsi pripad ako psycholog, len ty si musis zhodnotit, ci je tvoj stav taky, ze ta uplne paralyzuje, ze si v sukromi aj na verejnosti uplne mimo, rozplaces sa kdekolek a kedykolvek, nie si schopna ist ani do prace, velmi zle spis a nechce sa ti ani dychat, tak vtedy by som dala psychiatra, lebo ti moze predpisat aj nejake lieky, aby ta ako-tak stabilizoval a ked lieky zaberu a ty si schopna komunikacie, je dobre zacat psychoterapiu. ak si ale taky typ ako ja, ze vacsina ludi nutne netusi, ako zle sa citim, fungujem navonok normalne, robim si pracu, smejem sa s kolegynami, komunikujem v pohode v obchode, na uradoch a kdekolvek, lenze pritom vo vnutri mam pocit, ze sa mozem kedykolvek rozplakat {ale nespravim to, len sa tak citim}, doma si aj poplacem, ale rano vstanem a zase fungujem navonok skoro v poriadku, tak vtedy by som volila psychologa. ked sa este dokazes navonok kontrolovat. ja som tento typ a navyse celkovo neznasam akekolvek lieky, tak chodim k psychologicke. no ale takto to vidim len ja, mozno holky maju iny nazor, ale aj ked pojdes k psychiatrovi, neznamena to, ze si tazky pripad. na psychiatrii casto lezia ludia, ktori stratili pracu a su z toho hotovi, ktorym zomrel niekto blizky, ktori sa citia nestasni a nespokojni so zivotom, cize presne tie iste problemy, s akymi sa chodi aj k psychologovi. len ich stav ich uz uplne paralyzuje a nedokazu existovat.

gerdusha
29. jan 2011

@ofinka ,

dakujem...niekedy mam pocit, ze to v pohode zvladam...napriklad sama alebo za pomoci mm...niekedy mam pocit, ze by bolo fajn pokecat o tom s odbornickou...ale tie cakacie doby ma trochu odradzaju...verim tomu, ze kym by som prisla u nich na rad ja, uz budem opat tehotna 🙂 /nie je to aspon naznak optimizmu vo mne? 🙂 /

ofinka
29. jan 2011

@gerdusha ano, je to vazny naznak optimizmu, chvalim ta. 😉 proste ja mavam lepsie aj horsie dni, ale ked mas pocit, ze ti pomoze vyrozpravat sa, chod k psychologicke sukromne, mala by si dostat skor termin. ono stoji to v BA okolo 20 eur, inde to tiez asi moc lacnejsie nebude, ale na druhej strane, ked mas v poriadku psychiku, naladi sa tak cele telo. takze to by mala byt priorita, byt z tejto stranky v poraidku, lebo to ovplzvnuje cloveku cely zivot a pohoda je dolezita po kazdej stranke, takze ked na toto clovek neda peniaze, tak na co uz potom? nie je to investicia len do teba samej, ale aj do vztahov s okolim, proste "hlava" naozaj ovplyvnuje vsetko. ked je to naporiadok, tak aj telo spolupracuje.

gerdusha
29. jan 2011

@ofinka ,
amen....pekne si to...

jada1
29. jan 2011

Kočky chcem sa spýtať, tie ktoré ste absolvovali stimulku v Brne ako je to s liekmi? Dajú sa tam kúpiť, alebo mi odporučia aké a dám si ich predpísať u obvodného gynekológa? Predpokladám, že poisťovňa neprepláca nič a keby som aj mala stimulku tu na Slovensku kúpiť ich v lekárni nemôžem len tak bez predpisu. Keď mi ich predpíše český lekár, tak si ich môžem kúpiť aj tu na Slovensku v lekárni? Som ako také teliatko, ešte som to neabsolvovala ☹ .

gerdusha
29. jan 2011

@jada1 ,

je to v podstate na tebe...su velmi ustretovi...lieky ti bud daju oni a po embryotransfere ich zaplatis alebo ti povedia ake lieky si mas zohnat a ty si ich zozenies...mozu to urobit tak, ze ti napisu recept a tvoj gynekolog ti ich napise na slovensky recept...neviem, ci sa da na slovensku ist do lekarne s ceskym receptom...

a poistovna nepreplaca...iba ak by si mala vopred odsuhlasene IVF...ale my vacsinou chodime na soft ivf do brna...je to menej narocne pre telo

jada1
29. jan 2011

@gerdusha ďakujem za odpoveď 🙂

brita
29. jan 2011

@jada1 Ahoj Jada, presne, ako pisu kocky. Bud ti ich doktor v Brne odporuci, ze ktore ti treba a kolko a ty si ich das predpisat u svojho gyndosa na Slovensku. Zial poistovna ti ich nepreplati. Alebo ti da doktor v Brne recept a ty si ich kupis tam v Brne v lekarni. S ceskym receptom do slovenskej lekarne ist nemozes. Ja to kombinujem. Nieco pri predpise moj gyndos a vyberiem si to tu na Slovensku a ked ideme na ET do Brna, tam si dam napisat lieky, ktore mi este chybaju a hned si ich kupim v lekarni, ktora je dole v budove Reprofitu. Potom este aj tu na konikovi je tema Mam/nemam lieky, aj tam sa daju zohnat lieky. Kocky su tam vacsinou seriozne, nemusis sa bat. 😉

jada1
29. jan 2011

@brita ďakujem 😉

zufalka
29. jan 2011

@jada1 ano mala som prvy krát darované v júli aj sa nám to podarilo ale prišla som o mimi v 14 tt.Máme ešte dvoch mrazáčikov tak vo februári si ideme pre ne 😉 držím ti palce určite budeš spokojná.Predtým som absolvovala 5 ivf na slovensku a bohužial nič,a ten prístup sa nedá porovnat! V čechách ta neberú ako "penaženku" ale ako klientku s problémom 😉

jada1
29. jan 2011

@zufalka tak držím silno pršteky, nech vám to vo februári vyjde.

ninockaskv
29. jan 2011

@ callex a nevydrzis pocakt? ja viem, ako velmi by si chcela ist, presne take to mam aj ja .a teraz mi ta moja akupunkturistka povedala, ze by na mojom mieste pockala tristvrte roka a ja som z toho na prasky... ale trufas si na to psychicky? mozno by si mohla pockat do toho aprila, ked bude vsetko kludnejsie.. aj ty ty v pohode aj partner 😅

@pikha ano, k andrasiovej.. nejak ma to k nej doviedlo.. je zlata, teraz bola v januari 2 tyzdne v indii v ashrame, uz na nu cakam ako na spasenie, po tom nasom poslednom zazitku

citam citam aj trosku filozofie a knizky 😉 pre zmenu

moj chlap dnes odletel, ja po tom vsetkom podlieham absolutnemu hysterickemu zachvatu, ze sa mu tam nieco stane a ja budem na tomto hnusnom svete sama... 😠 byt cely rozburany, zajtra dokoncuju elektrinu a zacinam upratovat.. 😕

ninockaskv
29. jan 2011

akoze to co? ta pariskova s tym chlapom chodi ledva 4 mesiace a je tehotna? no je toto normalne?? 😠 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre