Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
16. okt 2009

siamka - gratulujem 😵 😵 tusim ze koudelka@reprofit.cz.....ale urcite na ich stranke si to mozes overit...
takynka gratulujem k 2 krasnym bobakom v brusku, nooo, pekny bunkovci su to veru 🙂 tak nech ti tie dnicky do // rychlo ubehnu, urcite budes tehulka na to dam krk 😵 😵 😵 😵
zabudla som lahhelik - tak nech to prirodne snazenie prinesie // aj tebe, moc ti to prajem bodaj by ziadna z nas nemusela behat po CAR-och, no ale zase by sme sa pripravili o vela skusenosti a nestretli by sme tolko skvelych ludi, to by bola skoda, takze vlastne vsetko je tak ako ma byt 😉 😵 😵
julinka diky za pozdravy pre mirindika za nas vsetky, neschadzaju mi z mysle, chudiatko mirindik, nech sa len drzi dievcatko nase.... kvoli malej princezne..

julietka
16. okt 2009

taky gratulujem k bobacikom v brusku, teraz uz len musis silno silno verit ze sa ti splni tvoj sen o dvojickach 😵

julietka
16. okt 2009

siamka to je uzasne, gratulujem ze ste to takto pekne dotiahli 🙂 tiez sa priznam ze som uz rozmyslala nad tym okamihom ked budu nasi drobci na svete ako ich pofotim a poslem im do reprofitu vysledok ich prace 🙂

lenik ja tiez dnes neviem na nic ine mysliet, stale rozmyslam nad mirindikom...a naozaj ked sa teraz pomaly aj ja stavam matkou uplne inak vnimam tieto veci tykajuce sa deticiek,vzdy som bola na deti citliva, ale teraz je to niekolkonasobne horsie a este aj tym ze aj my budeme mat dvojky, ani nahodou si neviem predstavit ze by sme co i len o jedno prisli..velmi zle to prezivam..a uplne ma dnes dorazilo ked sa dnes muzik vratil zo sluzobky a znovu doniesol krasne dupky a kosielocky pre drobcov, tak ma to znova dojalo a prislo mi to luto ..lebo to bolo kratko po tom ako sme sa to dozvedeli o mirindikovi..

tanitta
16. okt 2009

Naduska.. gonal+puregon=3vajka... 😉 cca 1600iu...
Siamka... super a gratulujem 😉 zatial poznam len dve mamicky z R. 😎 takze dufam ze coskoro kazda jedna tu bude niest ten hrdy titul
Takynecka... no vidis fici to tam 😎 .. ale maju dobre vysledky;).. su velmi sikovni 😵 takze bobikom teraz aby si nasli dobre miestecko a krasne sa zapelesili bobaci 😉
Olympia....on je taky ferovy.. s nim riesila co stimulku stopnut alebo to "risknut" .... 😉 risk bol zisk;)...

takyna
17. okt 2009

Ahojte babule 🙂 , veľmi ste sa šetrili po ET?, či tak primerane 😉 , pozdravujem vás všetučky 😵 , veľmi mi to psychicky pomáha, že nám držíte palce, cením si to veľmi ďakujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

olympia
17. okt 2009

Takynka, cítim v kostiach, ze ti to vyjde! 😉
Tanittka, preco hrozilo zastavenie stimulky, nabeh na hyperstimulak?
Peknu sobotu zelam.

takyna
17. okt 2009

No neviem Olympia, 🙂 nuž uvidíme 😉 a čo Zuzík neskúšala si testnúť?

takyna
17. okt 2009

Olympia aj tebe peknú sobotu, vlastne všetkým pekný víkend aj ked pocasie je trosku uprsané 😵

lenka20
17. okt 2009

ahojte zlaticka, takynka no vies, ja som sa vzdy dost setrila, teda myslim tym ze som bola doma... ale efekt nic moc, tak skus tak normalne fungovat, nenamahat sa fyzicky velmi ale normalne zit 😉 😎 ved ty vies najlepsie, co na teba zabera 😉 drzim palce strasne moc 😵 😵 😵
tipujem ze zuzlik netestovala este, vsak zuzi 😉 ja myslim, ze tentokrat nas bude natahovat az do oficialneho testovania 😀 😀 ale potom nas potesi // 😎 😀
julinka no snaz sa prosim ta sa nad tym vsetkym moc nezamyslat, si tehulka, nech to drobcekovia necitia, ze sa nieco deje... ja verim, ze aj mirindik sa drzi kvoli dcerke, je to strasne tazka situacia, ale vdaka Bohu aspon za jednu princeznu, ktora to zvladla, o to viac radosti z nej budu mirindikovci mat.....
pozdravujem vsetky 😵 😵

tanitta
17. okt 2009

dobre ranko kukucky 😉
Taky...tak normalne funguj... lebo aj maternica sa potrebuje trosku hybat 😉 ale dla mna ked to ma vyjst tak to vyjde ci lezis ci bezis 😎 ...
Oly... no s 3ks Ohss asi nie 😉 prave naopak...pri tych davkach ze cakal viac a proste sme mali dokupovat dalsie lieky takze zase financie naviac tak chcel nam usetrit nejake peniazky s tym ze bolo by riziko ze pri opu by nebolo ziadne vajko mali sme ratat aj s tymto...rozhodli sme sa ist dalej...vysledok sa vozi teraz v kociku 😉
Julie... Lenka ma pravdu lekari robili u Miri co sa dalo...teraz zazen prec chmurne myslienky teskaj sa z tych podarenych pidiveciciek 😉 kzady den si ich rozkladaj na postel a teskaj sa na drobcekov 😉
tak pa

avaka
17. okt 2009

Dobre ranko.. 😉
Tiez sa pridavam k pozdravom Mirinde 😔 Juli,viem,ze to asi velmi zle aj Ty vnimas,tiez cakas dvojky,ja na to tiez musim stale mysliet...Ale Mirinde a malinkej viacej pomoze pozitivna energia,budeme na nu mysliet a moc drzat palce bojovnickam 🙂 Ako Lenka vravi,vdaka bohu aspon za jednu princeznu,ved co keby naozaj zostala doma...tu by jej mozno ani na nic neprisli..radsej ani pomysliet... ☹
Mirindik,myslime vsetky na Vas..

Takynka,primněřene.. 😉 Ja som napr.na PN vobec nebola,mala som asi 4 dni volna po ET,ale vobec som nelezala,chodila som na dlhsie pesie prechadzky,k nasim a tak....doma som bola malo..ale zase ziadna velka namaha.. 😉 Nech sa bobacikom lubi.. 😵

Leni (Teodora) ako vies,ze Zuzlik netestovala??? 😀 Ved my sme zvedavci... 😀
Zuzli,kolky den po ET?no ale sak vydrziiiime... 🤐 😎

zuzla80
17. okt 2009

Takynečka blahoželám k dvom krásnym bunkáčom - držím, veľmi veľmi palce, nech to spolu dotiahneme do víťazného konca 😉

Avuška dnes som 6.deň - naša teodorka Lenka sa netrafila, ale je jej odpustené, ja som si urobila test, a baby je tam druhá čiarka 😵 - bojím sa tešiť, veď viete ako to u nás chodí...., aj som váhala, či vám to napísať, aby som to opäť nezariekla, ale povedala som si, že keďže sme tu mali včera takú smutnú správičku, tak vás trošku poteším. Ešte mi negratulujte, ešte je na to skoro, ale hádam, to u nás už do tretice dopadne tak ako má - víťazne 😉
Inak mužíkovi som ho ešte neukazovala, lebo pomáha bratrancovi na stavbe - takže ste prvé 😉

Pekný víkend vám prajem

avaka
17. okt 2009

jeeej,tak sa tesime potichucku.. 🤐 😵 a cakame dalej 😎 Vitazne embryjka vedia,ze ani dovolenku nepotrebuju.. 😉
pekny vikend 🙂

zuzla80
17. okt 2009

Avi veru, asi tentokrát ani dovolenku nepotrebovali, zrejme im stačilo len slovko výročie 😉 Snáď čiarka bude silnieť a dostaneme sa čo najďalej, už tentokrát...

evulka777
17. okt 2009

ahojte, prepáčte že sa vám sem miešam, ale môžem sa spýtať, prečo ste sa rozhodli práve pre Reprofit, keď liečba nie je uhrádzaná zdravotnou poisťovňou? Ďakujem. Možno sa pýtam blbo, ale práve rozmýšľam pre ktoré CAR sa rozhodnúť.

zuzla80
17. okt 2009

Siamka chcela som ti aj ja poblahoželať k ďalšiemu malému reprofiťákovi - takéto výsledky nás všetky inšpirujú. Inak Lenka ti napísala dobrú adresu koudelka@reprofit.cz - blahoželám 😉

Evulka väčšina z nás má hradené cykly tu na SK už dávno vyčerpané, a výjde to tam ako samoplatcu zhruba rovnako, možno aj menej ako nesamoplatcu tu na SK - a o kvalite Reprofitu ani nehovorím 😉

takyna
17. okt 2009

Ahojte 🙂 , Zuzík aj som mala taký vnútorný tušák, keď si písala o tých pocitoch čo ťa pichalo a tak..., ale nechcela som zakrýknuť, vy ste mali PK? Ani nevidem sorry, negratulujem a držím palce 😉 🙂

zuzla80
17. okt 2009

Takynka neďakujem 😉 😀 , hej my sme mali 5dňovú kultiváciu. Ako sa inak máš? Ako ste dorazili domov, lebo hore na severe je to vraj katastrófa so snehom.

takyna
17. okt 2009

dobre našťastie sme dorazili, ale cesta tŕnistá ako sa vraví, okolo Drietomy snehu ako na Donovaloch 😝 , a my letné gumy 🙄 , ale už sme doma 🤐

Cítim sa napato, ako každá z nás 😉 , aj ma popichuje v podbrušku podchvílou, tak to beriem ako dobrý znak 😉 , a bez PK je kedy také reálne testíkovať? Koudy mi dal Reprofiťácky tesík tak ho chcem potom skúsiť 😵

takyna
17. okt 2009

Siam ja sa tiež pripájam ku gratulácii, a prajem všetko dobré 😵

takyna
17. okt 2009

Inak Zuzlík počuvaj ma to vyzerá, nechcem zakrýknuť na dvojky, podla čiarky 🙂 , klop,klop,klop

zuzla80
17. okt 2009

Ani my sme ešte nestihli prezuť auto - vraj servisy narvané, akoby zadarmo prezúvali 🙂

Aj ja som vyfasovala Reprofit test 😀 - ten som nepoužila, mala som doma mamatest (inak som pridala fotečku do albumu). Moja veru to napätie a tá nevedomosť, či to vyšlo alebo nie je hrozná, nejako to zvládneme, zvládli sme aj horšie... A testíkovať, Taky kedy sa na to budeš cítiť, ale taký 8-9ty deň od ET myslím určite - Juli tak tuším testovala...

takyna
17. okt 2009

Zuzlík, ale ty nepolihuješ normálne funguješ nie?, lebo mne sa nechce vôbec nečinne ležať 😖
veru servisy sú totálne plné 😝

takyna
17. okt 2009

videla som tesík , vraví, že možu byť aj dvojky 😉 🙂

zuzla80
17. okt 2009

Taky nepolihujem - vlastne my sme hneď z transfer šli k našim, lebo mamka oslavovala narodeniny a na druhý deň normálne do práce - mne pohyb viac pomáha ako ležanie, určite len nelež, ako písala Tanittka, treba aj maternicu poprekrvovať - a inak, taký tip odomňa, ja si večer stále dávam také decko vínka 😉 len už asi začnem obmedzovať 😅 Inak moja ty picháš fraxíparine?

a dvojky tie by som brala všetkými desiatimi, len ja už budem nesmierne vďačná aj za jedného bobáčika, len nech už je 😵

evulka777
17. okt 2009

zuzla, dík za odpoveď, už som začala túto tému čítať pekne po poriadku, aby som sa dozvedela čo najviac informácií. Čo myslíte u hľadiska úspešnosti IVF, ísť hneď do Reprofitu alebo to skúsiť najskôr na Slovensku?

takyna
17. okt 2009

nie zatiaľ nepichám fraxiparin, len anopirin beriem, fraxik mi doktor povedal, že po potvrdený tehu by skúsil mi odporučiť, ja tiež neležím, tiež sme boli aj v ochode, aj na záhrade také normálne fungovanie, len sa nenaťahujem

zuzla80
17. okt 2009

Taky asi také normálne fungovanie je najideálnejšie 😉

Evi ak ešte nemáš vyčerpané cykly na SK, tak ja by som na tvojom mieste skúsila najskôr tu na SK - a z vlastných skúsenosti asi Helios v Martine - neviem ako to máš ďaleko. A ak chceš ako samoplatca, alebo ti nejde o peniažky, tak Reprofit je fakt dobrá voľba - len ono tá úspešnosť je u každého iná, niekomu sa to podarí na prvý šup, inému na tretí, inému na šiesty... Ťažko povedať a posudzovať z hľadiska úspešnosti, lebo každé centrum svojím spôsobom úspešné je...

evulka777
17. okt 2009

zuzla, nieže mi nejde o peniažky, nie som milionárka, ale nejaké úspory s manželom máme a rozhodli sme sa urobiť všetko pre naše zdravie a zdravie nášho dieťaťa. Máme zlé SPG a vyzerá to tak, že IUI nebudem podstupovať, chcem hneď IVF + ICSI. Ja sa obávam hormonálnej stimulácie, ako ju budem znášať. Čo to obnáša? Tie, ktoré ste to absolvovali, ako organizmus reaguje? Boli ste PN alebo ste počas stimulky chodili do práce?

lenka20
17. okt 2009

boze, ako dobre ze som nakukla - zuzlicek mam z teba velku radost, pamataj co som ti povedala 😉 😵 😵 😵
evulka moj osobny nazor - na Slovensku nie je CAR ktore by bolo na urovni Reprofitu, aj ked v Heliose som bola spokojna.. financne - minimalka v R. ta vyjde tak isto ako doplatky na Slovensku pri poistovnou hradenom IVF...ja som pri hradenych cykloch vzdy doplacala cca 35000Sk... ale je to len a len na tebe a mozno ti bude stacit 1 IVF na slovensku a budes tehulka na prvy sup a ja ti to prajem, fakticky 😵 ono vies, my sme tu baby ktore sme uz boli kdekade na slovensku a len ked si uz bola na inych miestach tak vies rozoznat ten rozdiel... uspesnost - v percentach vychadzaju vsetky CAR podobne, je to fakt individualne...najlepsie by si spravila ak mas na take nieco cas a chut - poobjednavat sa na konzultacie na rozne miesta a uvidis kde na teba spravia najlepsi dojem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre