Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
15. nov 2009

veru mirindik, esteze vam na to prisli a ze ste stihli zasiahnut... a aspon jedno zlaticko sa vam bude motat popod nohy uz coskoro 😉 😵 a co ty vies, mozno sa vam to zapaci a skocite si este po chlapceka, nikdy nehovor nikdy 😉 😎

julietka
15. nov 2009

mirindik pozerala som to a veru naozaj to bol aj vas pripad, akurat ze tito rodicia mali stastie ze sa im podarilo zachranit obidve babatka, ale vy aj tak mozete byt niekolkonasobne stastnejsi, pretoze sa vam podarilo zachranit aspon jednu babulku v porovnani s otatnymi babenkami z SR ktore prisli takto o babatka, pretoze u nas nikto ako vravis nema zaujem riesit zivoty nenarodenych deticiek, zial 😔

juja
16. nov 2009

ahojte 🙂 ...ja len na skok ..Zuzlík želám Vám dnes krásny srdiečkový duet 😵 😵 🙂
..krásny deň všetkým kočkám 🙂 ..neskôr sa "zastavím" ..zatiaľ pa

mirinda10
16. nov 2009

juli ono to zalezi aj kedy ta choroba prepukne cim je to neskor, tak tym lepsie u nas sa to stalo moc skoro a babulka nebola moc silna a este boli na placente zle rozlozene ta mensia mala menej ako 1/3 placenty co bola velka skoda ale ako pisete s lenkou sme moc stastni, ze mame aspon ju

no ci pojdeme do dalsieho kola asi uz nie ja mam 40 rokov a muzik 45 iba ak by sa zadarilo prirodzene ta priroda je silna a moc ju neoklames ale nasa princezna je nas najvacsi poklad na svete a moc sa na nu tesime 🙂 Lebo ak by sme isli dalsieho kola to ja by som mala 42 a muzik 47 a to je uz vela, iba ak by sme mali snehuliacikov a to nemame ☹

zuzik, tak cakam kedy nam prides napisat spravicku ako dve srdiecka krasne blikaju na monitore

julietka
16. nov 2009

miri a mozno sa naozaj zadari aj prirodzene 😅 😉

zuzlik este si sa nevratila z UTZ?

taky a ty nemas nahodou tiez teraz niekedy UTZ?

kanhwa
16. nov 2009

Ahojte babulky,
ja len tak velmi narychlo, lebo nic nestiham...
Boli sme na kontrole v repraku a som v soku, lebo mam len 3 foliky, ale su vacsie, ako by mali byt, takze odber bude uz 11. den a to v piatok. A my sme ratali ze asi v nedelu alebo v pondelok.
Pri prvom aj druhom ivf som mala 6 folikov a pri prvom opu dokonca az 14. den, lebo rastli pomaly. A minule som mala 13. den.
Nebol tam Koudy, tak uzv robila nejaka doktorka, tak snad vie, co robi. Vraj by bolo riziko prasknutia, keby sme cakali dlhsie a co sa tyka zrelosti, tak ze vraj bud budu, kedze su take velke, alebo by neboli vobec.
Takze to ide vsetko rychlejsie, ako sme cakali, aj vajok bude zrejme menej, ako predtym, ale ved staci aj jedno, len nech je z neho zdrave babetko.

Tomka, ty si bola tiez dnes na kontrole, kedy ides na odber?
Olympia, tento tyzden zacinas stimulku?
Zuzli, uz som nedockava.

Pozdravujem vas vsetky 🙂

kanhwa
16. nov 2009

Baby, chcela som sa este opytat, viete nieco o pripravku "embryoglue"? tzv. lepidlo na embrya - chemicky napomoze prichyteniu o stenu maternice. Vam to niekto nukal v repraku???

zajacik...
16. nov 2009

Kanhwicka nieje dolezita kvantita, ale kvalita, a ako vravis staci jedno vajko, aby bolo to spravne 😉 Strasne silno drzkam palceky na piatok!!!
Zuzlik uz aj ja som nedockava, verim ze prides s dobrymi spravickami 😵

kanhwa
16. nov 2009

Zajko vdaka 🙂 🙂 🙂 aj vsetkym ostatnym vopred dakujem za drzanie palcov 🙂 🙂 🙂
Zajko kedy ides na ultrazvuk???

lenka20
16. nov 2009

caute babulky, no veru aj ja cakam na spravicky od tehulky zuzlinky 😎 😵
kanhwa - v repraku neponukaju taketo kadejake ,, vymysly ,, oni razia teoriu ze su to zbytocne vyhodene prachy, ak by si chcela ty sama tak urcite by sa to dalo, aj hatching aj lepidlo, ale ako vravim - doky ta skor od toho odhovori... a k tym folikom - kuk tanicka mala 3 vajka, vznikli 3 embrijka a 1 krasny chlapcek je uz aj na svete 😉 a bude mat rocik 😉 takze neboj nic, vsetko dobre dopadne, ked je ich malo tak byvaju zas kvalitnejsie, takze za pokus to kazdopadne stoji...
pekny pondelok vsetkym 😵

tanitta
16. nov 2009

ahojte baby... ja sa tu tak 3dni neukazem....ideme na nejake vysetrenia do nemocnice na poslali ....tak drzim vam kocky palce co stimulkujete a zdravim vstek cakatelky aj tehulky 😉 ....

zajacik...
16. nov 2009

Kanhwi na UZV idem o tyzden v utorok 🙂

kanhwa
16. nov 2009

Zajko, budem na vas mysliet 🙂

zajacik...
16. nov 2009

Kanhwi dakujem, dufam ze bude srdiecko 🙂 A aj ja budem mysliet na vas, to uz budes mat babiky v brusku 😵

lenka20
16. nov 2009

tanicka paaaaaaa, drzte sa 😉
zuzlicek ta de si? 😀 😝

takyna
16. nov 2009

Ahojte kočky 🙂

Mirindik sledovala som aj ja JOjku, bolo to zaujimave, skoda, ze sa to veru tu na Slovensku zatial nerobi 😔 , len opatruj princeznicku a pekne sa setri 🙂

Tanit taký zivy sen sa mi s tebou a malym Adamkom snival, neviem preco ste sa mi dostali do sna.... 😉

Zuzík čakame spravy od teba 🙂

Zajko, Leni, aj všetky pozdravujem 😵 Kanhwa neboj aj jedno to správne vajko je to pravé orechové 😵

lenka20
16. nov 2009

cau takynka, no a zuzlik co? kasle na nas, a my sme uz take zvedave, teda skor nastelovane uz na 2 srdiecka, tak dufam, ze nam to pride zuzlik este dnes oznamit 😉

takyna
16. nov 2009

Ahoj Leni 🙂 , ale nesiel konik, neviem ako tebe , ale nedalo sa dost dlho dostat na stranku

takyna
16. nov 2009

mna zacali neskutocne boliet prsia, doteraz ma boleli ale teraz je to nenormalne ☹

zuzla80
16. nov 2009

Ahojte, ahojte, nebojte nezabudla som na vás, lenže až teraz sme dorazili domov. Boli sme objednaný až na 12h. a ešte sme boli nakúpiť nejaké potraviny a až teraz sme dorazili.
Tak hlásime krásne 2 bijúce srdiečka 😀 ; jeden drobec má 1,55cm zodpovedá 7+6tt a druhý má 1,66cm a je väčší a zodpovedá 8+1tt. Baby až mi balvan spadol zo srdca - fotečku opäť nemám, čo ma mrzí, lebo som ju chcela opýtať, no len čo som stihla povedať, tak doki už s utz skončil - no bol rýchlejši ako moje slová. Kontrolu mám o 2týždne u svojej dokiny, dnes mi robil utz opäť dankovčík a taktiež ma objednal na 16.12. na to presvietenie šije - na to sa pýtala Zajačik 😉 , platí sa 7eur. Verím, že nabudúce už aj fotečka bude, už si ju vydupem 😅 .

Ani som vás nestihla prečítať, len som postrehla Takynine prsia 😅 tak idem počítať 😉

zuzla80
16. nov 2009

Tánička moja tak sa v tej nemocke držte - to idete s malým, či ideš so sebou - každopadne, nech to nieje nič vážne 😉

Kanhwi ako vravia baby, niekedy aj 3vajka stačia ku krásnemu dieťatku a ako ti písala Lenka, tak Tanittka je toho riadnym dôkazom - držím palce na OPU, inak aj ja som mala teraz naposledy OPU o 2dni skôr ako inokedy. Predtým stále na 14DC a teraz už na 12DC.

Lenik mojko a ty ako sa máš? Ja tak stále na teba myslím v súvislosti s mužíkom, že už len taký mesiac a bude konečne domka. A začne eľká prípava na tehuľkovanie - dúfam, že sme ťa poriadne navnadili - i keď ako ťa poznám, tebe ani návnadu netreba 😅

Takynečka ako sa máš tehuľka, ako čítam prsia bolia, mňa len tak na dotyk, ale za to rozdýchavam nevoľnosti, prípadne hlad 😉

Zajulko tebe o týždeň prajem takýto krásny zážitok zo srdiečka, hlavne stačí tá krásna správička, že bliká 😉

Mirindik ja som tú reportáž nestihla, škoda, tiež som chcela pozrieť, ale pozriem zajtra v archíve - tie čechy nám asi boli všetkým súdené 😉

A zvyšok, všetky do jednej pozdravujem 🙂

mirinda10
16. nov 2009

zuzik moc gratulujem 🙂 🙂 ,super a Dankovic robi prenatalny screening, tak to budes mat pod kontrolou super tak teraz si pekne uzivaj tehulkovanie a setri sa a nebehaj po obchodoch vsade je chripka, teraz ti to naozaj netreba

taky aj mna boleli ani som sa dotknut nemohla ale to prejde mna teraz vobec nebolia ale pride cas

tanitka, verim, ze nemocka rychlo ubehne a vsetko bude tak ako ma byt

kanhwa asi ti utz robila Vitouskova je velmi sikovna mne robila opu a presne kvantita nie je dolezita ale kvalita a juli mala asi tiez 3 vajka a ma parik 😉

zajacik...
16. nov 2009

Zuzlik gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmm 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Mam obrovsku radost, jupiiiii 🙂 Nenapises aj na bab@tko? Babulky su nedockave, vsetky na teba myslime, teda na vas 😵
Takynka pozdravujem 😉

takyna
16. nov 2009

Zuzík Gratulírujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenka20
16. nov 2009

zuzanka gratulujem - niezeby som pochybovala, od zaciatku viem, ze budu dvojky a parik, takze jasne ze aj dve srdiecka 😎 😉 som za teba straaasne stastna 😵 😵 😵
takynka tie prsia no, ked to bolo aktualne tak boleli aj mna priserne, to je asi taky tehu priznak, niektore ho maju silnejsi, niektore slabsi..je to neprijemne...

gabika24
16. nov 2009

Ahojte.
Zuzlik - z celého srdiečka gratulujeme - moooooooooc sa teším 😵
Taky, no bolesť pŕs bola aj u mňa strašná. Idem si vás prečítať - ak stihnem, lebo chlapci vystrájajú v postieľkach ako diví, ocino sa nad nimi zľutoval, tak si tam teraz vyspevujú pesničky od výmyslu sveta 😉

pecka
16. nov 2009

Ahojte, som sem prisla nakuknut, lebo som tiez cakala na Zuzlinkinu spravicku.......gratulujeeeeem ku krasnemu duetu dvoch srdiecok, strasne sa tesim. Zuzlik drzim malym chrobacikom moc prsty, nech si krasne hoveju a rastu v brusku. 😵 😵 😵 😵

olympia
16. nov 2009

caute kočky,
Zuzlik, gratulujem k dvojciatkam, perfektnééé! 😵
Kanhwa, ja si myslim tak ako ostatne baby, ze najdolezitejsia je kvalita a to tvoje folikulove trio je iste to najkvalitnejsie! 😉
Tomka a ty ako, uz si bola na kontrole?

Ja zacnem tento tyzden, ale zatial neviem, kedy presne, zavisi od MS. Snad uz onedlho! 😉

Zdravim vsetky, pekny vecer!

tomka12
16. nov 2009

Ahojte 🙂
My sme teraz dosli z Brna. Takze mam v lavom asi 3-4 vajicka a pravy sa "neukazal"...tak neviem. Na odber idem v sobotu.
Kanhwa, tak silno drzim palce na piatok 😉
Zuzlik, gratulujem k srdieckam 😵 😵

olympia
16. nov 2009

Tomka, tak tiež pekný výsledok! Držte sa, baby! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre