Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
15. dec 2009

mircala no vidis, zazraky sa stale deju, to je uzasne ze babatko tam ostalo a ze mate uz aj akciu srdiecka🙂

takyna
15. dec 2009

Zuzík mna tiež stále suší ako po opici 😒 😀 , a Juli tie sliny nuž mám sa na čo tešít 🙂

diapozitiv01
15. dec 2009

Taky, fuha tebe uz svieti 11t, si pamatam ako ste cakali na vysledky ci sa podarilo 😉 .Tak sa drzkajte

takyna
15. dec 2009

Dia díky moc 🙂 , dúfam, že aj tebe čoskoro sa tiež podarí, držím palce 😵

mirinda10
15. dec 2009

zuzik neboj zajtra bude aj nosna kosticka aj NT bude ok, max je 3mm ale uvidis budes mat max 1,5 aj ked ja som mala iba 0,6 ale vsetko do 3 je ok
lulu ja som s PK na 14den s reprofitackym testom mala slabu ciarku a mamatest nadherne silnu takze na ten ich test si testovala skoro tak ziadna panika a to mamatest uz vybehla ta testovacia skor ako ta co tam ma stale byt tak vidis cakaj co povie vo stvrtok krvicka
takynka velka gratulacia ku knizocke a k super hodnote na NT, takze drobcek rastie a hybe sa tak to ma byt tak len teraz nech tie tt skacu
mircalla to je dobra otazka od juli a bol aj muzik na genetiku nakolko ak v 7tt je potrat je to naskor dane genetikou a darkyna urcite genetiku ma ok inak by ju nebrali a ak sa to ujme u teba tak si aj ty ok, skor to embrio ma nieco geneticky chybne, ale stale v dusi verim, ze podla utz bude vsetko ok a drobcek tam bude

zuzik - 2L vody je ok tak by si mala pit ved aj drobcek potrebuje vodu ale ak by si vypila v zime 4 lt tak to by mozno znacilo tehu cukrovku ale inak je to vsetko ako ma byt nebojkaj

babulky co je to darceky, ja som tento rok hrozna, rozdala som peniazky sestra pre ich rodinky a deturance s komentarom,ze mna tehu nemoze nikto vyhnat do preplnenych obchodov a vsade chripka tak to zobrali, ze ok aj tak najlepsie vedia co im treba
nasim sme sa zlozili na laptop so sestrami a este nieco muzikovi a neviem co, no asi ja si lahnem s Emkou pod stromcek a dam si maslu okolo krku a dostane najkrajsi darcek 🙂 este mam trosku casu ale ani nic ma nenapada

lulu27
15. dec 2009

Mircalla super 😀 , veľmi som dúfala. Kamarátka mala niečo podobné ako ty, zaliala ju krv a už má bábatká na svete nejakú chvíľu. Babuľky veľmi pekne ďakujem za podporu, oficiálne som ten test mala použiť až 19steho, no nedalo mi to. Už radšej nebudem pokúšať a počkám si už len dva dni a bude to isté. 😒
Taky bobík krásne rastie, len tak ďalej 🙂
Pozdravujem všetky babulky aj tehulky aj čakateľky...

tanitta
15. dec 2009

Mircalla... tak toto je naozaj ta najskeveljsia sprava 😉 .. takze nakoniec potvora hematom 😠 ...

olympia
15. dec 2009

Mircalla, teším sa s tebou! Vidíš, všetko bolo našťastie úplne inak! 😉
Taky, gratulujem k dobrým výsledkom aj k tehuknižke a Zuzle držím palce, aby ťa nasledovala.
Lulu, mrzí ma to, ale daj na baby a skús ešte iný test. 😉

kukulik30
15. dec 2009

mircalla, supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, rano som si citala, co sa stalo a napadol ma hematom, ale ja ako laik som to sem ani radsej nepisala a predsa.....teeeeeeeeda, to krasa, velmi sa tesim, davaj na seba pozor 😵

pozdravujem vas reprofitacky 😉

mircalla
15. dec 2009

baby dakujem....

K tej genetike partnera - dobra otazka - ja som s ana to pytala, 2 odborne zdroje povedali, ze netreba...ale nevidim dovod preco nie. ja si myslim, ze urcite to treba

ono,praiatelova ex bola s nim tehotna, dala si to zpbrat v 12 tt (hrozne), a vsetko bolo ok....kazdopadne ono otehotnela akoze neplanovane po jednom posmyknuti uplne okamzite a dala si to prec....ja sa komplikovane snazim a zatial sme mali len same neradostne skusenosti s doosenim plodu...snad to uz vyjde....musim lezat a posluchat

lulu - ja som vzdy test pouzila maximalne 1 den pred terminom - a vyhradne mamatest, ten reprofitacky ako pisu baby nema taku citlivost

zajacik...
15. dec 2009

Mircalla vcera som ta citala a bolo mi velmi smutno, nevedela som co napisat, ale dnes sa s tebou strasne tesiiiiim, mas v brusku velkeho bojovnicka, uvidis vsetko bude dobre 🙂
Zuzlik zajtra drzim palceky, ja idem na NT az o 2 tyzdne, to tiez budem v 13tt 🙂
Taky gratulujem k tehuknizke a k dobrym vysledkom NT 🙂
Zdravim vsetky Reprofitacky 😉

takyna
15. dec 2009

dakujem kočky 🙂
Zajko verim, ze aj u vás bude NT uplne ok 🙂
Kukulicek sledujem ta...., verim, ze onedlho budes v augustovkach 😉 , drzim palce 😵

Mirindík myslim si, ze to bude najkrajší vianocny darcek co si im mohla dať 😵 😵 😵

u nás to bude nápodobne 😉 🙂

zuzla80
15. dec 2009

Mircala tak predsa - aj zázraky sa niekedy dejú, je to skvelá správička. Teraz sa pekne šetri a opatruj drobčeka, aby ste sa z neho mohli tešiť 😉

Mirindik pevne verím, že to bude zajtra ok, len do 15tej asi zošedivejem 😅 Inak máte to celkom dobre poriešené s darčekmi - ty máš ten najväčší darček v brušku a je pre celú rodinu 😉 My sme sa s mužíkom dohodli, že si nič také kupovať nebudeme a behanie po obchodoch tento rok vylúčime - on si kúpil vrtáčku cez net a ja nejaké tehu oblečko, tiež cez net, takže sme si to podelili 😅 A o ostatných sa postarajú sestry 😉

Zajulko ďakujem, už nech je zajtra neskoro poobede, nech viem, že je všetko oki-doki 😉 Ako sa inak máš zajulko? Nestihla som čítať bab@tko...

kukulik30
15. dec 2009

taky a tebe blahozelam , ze uz aj tehuknizocku mas, no super, aj vysledky NT su dobre...parada, mam radost 🙂

kukulik30
15. dec 2009

zuzlik, zajtra myslim na teba,nech je vsetko oki 🙂

zajacik...
15. dec 2009

Zuzulik mam sa super 🙂 A ty sa nestresuj do zajtra, uvidis ze vsetko bude OK 😵 Ja som sa takto bala pred prvymi dvomi UZV - na potvrdenie tehu a na potvrdenie srdiecka, ale teraz sa uz nestresujem, verim ze vsetko bude v poriadku 😵 Ja sa uz neviem dockat toho NT, skoda ze nas neobjednali este pred vianocami, no ale nevadi 🙂

zuzla80
15. dec 2009

Kukulik 😵 😵

Zajulko keď ja som pred každou kontrolou nervózna - ja som taký typ človeka, čo narobíš. Ale inak sa nestresujem 😉 Neboj moja, vy dostanete silvestrovský darček 😉

mirinda10
15. dec 2009

mircalla nadherna sprava do krasne pocasia, ja som pisala,ze verim, ze vsetko bude ok tak mate nadhreny darcek na Vianoce ved co si viac mozeme priat ako byt tehu a mat babo, ved na Vianoce sa mame obdarovat tym po com najviac tuzime

taky inak ja stale ficim na dufiku beriem to od operacie ale uz opat mi znizil davky z 3x1 na 2x1 a dufam max do 30tt, ak ti davaju dufik tak ber a skonci s utrosom

zajacik o 2 tyzdne uvidite drobca v akcii mne ked robili NT tak to bol zazitok ale vsetko bude ok nebojkajte

zuzik, musis vydrzat nebojkaj drobcek je tak ako ma byt a uz koncis 1 trimester, tak bude aj lepsie nebudu tie sliny, inak mne teraz ako mi narastlo brusko presla zaha aj ked jem vsetko co som jedla doteraz ale asi mala tolko netlaci, urobila si viac miesta

zajacik...
15. dec 2009

Mirindik dakujem 😵 A to si krasne napisala ako si s Emkou lahnete pod stromcek, ved ozaj je to ten nakrajsi darcek aky si mozme priat 🙂

julietka
15. dec 2009

mirindik dobre si to vyriesila s tymi darcekami a muzik naozaj dostane ten najkrajsi darcek v zivote 😵
ja som si tento rok dala napiect aj kolaciky..nasla som si na nete kontakt..takze v sobotu si uz pre ne ideme k jednej pani do Vajnor

mirinda10
15. dec 2009

juli potom povies ake boli a das kontakt ved to ja mam Vajnory tod za humnami

mne v sobotu pridu rodicia a mama bude piect a aj sestra nieco donesie ak nie kupime ako juli a hotovka co sa budeme trapit, dobre si to vymyslela

kanhwa
15. dec 2009

Ahojte krasavicky moje 🙂
Nemam cas prispievat, lebo uplne blbnem v praci 😒 no co uz, koniec aj zaciatok roka mam vzdy taky...teraz si hovorim ze nastastie, aspon sa nemam cas lutovat a oplakavat neuspechy.
Vsetko som precitala, ale nestiham reagovat, tak len tolko, ze drzim palce na vsetky kontroly, co mate pred sebou a gratulujem k vsetkym dobry vysledkom, co uz viete 🙂 no a zatial netehotkam prajem ved viete co 🙂 🙂 🙂

Mircalla - uplne mi bolo zle, ked som to citala, ale nastastie som sa docitala aj k tymto poslednym spravam, velmi drzim palce, nech to tentoraz vsetko stastne dopadne.

Pozdravujem vsetky 🙂

gabikasz
15. dec 2009

Mircalla!To je úžasná správa,vééééééééééééľmi ti držím palce ,aby ten sa ten drobček držal statočne až do úspešného konca 🙂 🙂 🙂

mircalla
15. dec 2009

dakujem vsetkym este raz za slova podpory....nastastie od rana uz len take hnede spinenie, ktore ustava....ako ked konci menzes....nechcem to ale zakriknut....

takyna
15. dec 2009

Mircalla neznepokojuj sa aj ked by to este trvalo par dní, hematom sa musi riadne vyplavit, aby neskodil, vsetko potom bude v pohode 😵

pozdravujem babule a prajem krásny večer 😵 😵 😵 😵 😵 😵

avaka
15. dec 2009

Ahojte koceny 🙂
Mircalla.nadherny sprava 🙂 drzanie palcov pomohlo,fakt sa zazraky deju 🙂 Tesim sa s tebou.A vobec nie si hysterka,urcite by tak ako Ty reagovala asi kazda z nas..

Lulu,tiez si myslim,ze este pockaj,alebo skus iny testik,asi ten reprofitacky nema bohvieaku citlivost.Urcite tam // budu 🙂

Juli,a ten jacmen sa moze?Ja s nim ani skusenost nemam,ale poznam aspon z pocutia..Asponze nieco Ti zabera..Asi Ti Tvoji drobci budu mat veru riadne hara 😎 😵 som zvedava,ci to vyjde 😵 Nasa malinka podla zahy bude mat asi len zopar vlaskov.. 😀 ,ale nevadi,mne sa pacia take holohlave babenka.. 🙂
Na tej predporodnej cvicime(som to spominala myslim),a hlavne cviky na uvolnenie panvoveho dna a take,kt.mame potom vyuzivat pri porode pri kontrakciach..alebo na predchadzanie krcov v nohach...A potom nam porozprava napr. o fazach porodu,co ma manzel robit s nami pri porode,o dojceni,mali sme pozvanu aj laktacnu poradkynu..No a na tej exkurzii,mas veru pravdu,bolo nas tam 27 a vyzeralo to ako keby sa rodilo ako na pase 🙂 poukazovali nam porodnu salu,kde hned po porode osetria babatka,porozpravali ako to tam prebieha,boli sme aj na novorodeneckom,aj predvcasnicke odd.nam ukazali.. 🙂

Zuzlinecka,zajtra pekny zazitok,a neboj NT bude ukazkove 😉 Ved Ti to aj naznacili.
My uz byvame davno domka,nastastie uz porobene,este skrine pridu namontovat a uz kukame len take ze- nabytok ,sedacka...tak to su uz len take "ciste veci" 🙂

Taky,gratulujem ku knizocke,tak aj Ty mas darcek pod stromcek 😉 a ako Mirinda povedala,mozeme si bruska zaviazat maslami a mame najkrajsie darceky,no kde take kupite?? 😵
pozdravujem vsetky,dobru nocku

mircalla
16. dec 2009

ahoj takyna, no jo, ved ani necakam, ze to ustane zo dna na den, ale je to lepsie a lepsie, len hnede slabunke spinenie...doky hovoril, ze nastastie dalsi hematom nevidi...

pozdravujem vsetky a prajem krasny den

pariska
16. dec 2009

ahojte baby. chvilu som tu nebola, ale nemala som ziadne novinky. no v pondelok som bola na sono a konecne som sa dockala, boli obe srdiecka. takze konecne sa citim uz oficilane tehotna. 😅 nevolnosti u mna stale pokracuju, aj ked to uz nie je v takom rozsahu. uz nevraciam kazdy den- nastastie- lebo doki mi uz pohrozil infuzkami v nemocnici. aj ubytok na vahe sa upravil a je to nakoniec -4kg. takze sa to zastavilo, dokonca to jedno kilecko slo navrch, asi ze uz tolko nevraciam. dokonca uz 4.den vobec ani nespinim. takze asi sa t vsetko zacina zlepsovat.
mircalla a neuveritelne, ako si sa vystresovala, ale som stastna, ze to takto dopadlo. nesmies hned mysliet na najhorsie, drzkaj sa.

mircalla
16. dec 2009

pariska, gratulujem🙂

ja mam inac presne termin ako ty. zle mi byva tak zvlastne....vracala som len 2 krat, ale dost casto citim nevolnost aj par hodin denne, a tiez nechut do jedla....neni to nic strasne, ale taky zaludok dost na vode ako keby. na jednej strane som hladna, ale mam pocit, ale jest na mi kvoli tej nevolnosti moc nechce. samozrejme, ze jem, ale zeby som si to uzivala, to rozhodne nie. obcas tak za raz za tyzden mam brutalnu migrenu....davam si na to studeny obklad, kedze tabletky nemozem

pariska
16. dec 2009

ja som si to az teraz vsimla mircalla, ten termin. a ty mas jedno alebo dve embrijka?
inak tie nvolnosti ako ty pises, akoby mi bolo zle od hladu, ale ked idem jest, tak mi je zas z toho jedla zle.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre