Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
4. mar 2010

mirindik tak kramare, no ja myslim, ze teraz aj po cisaraku nedrzia mamicky dlho v nemocke, ked je vsetko ok tak sa vas rychlo zbavia 😉 jaaaaj, uz sa tesime na dalsie baby fotecky, vsak baby 😉 mirindik po tom vsetkom co si si uz prezila bude porod uplna malina, lebo to uz bude len taky uplne malinky krocik k dietatku v naruci 😉 😵 aj keby ta mali odrodit vo vestibule 😉 uz sa urcite straaaaasne tesis 😵 😵 😵 😵
ozaj havuska ako sa ma maly? ake robi pokroky?
no a tanicka kde si sa ty stratila, ani nereferujes 😉
avuska aj ja som mala pruh ked som bola malinka, nemohli ma nechat plakat, tak som bola najrozmaznanejsie dieta pod slnkom, vecne na rukach a vecne ma museli hojdat, poriadne som zneuzila situaciu 😉 nakoniec ma ale aj tak museli operovat na ten pruh, ale az v 3 rokoch, a to uz bolo prilis neskoro nieco zo mna vychovat.. zostala som rozmaznana... no ale u elinky to bude isto ine, urcite sa jej to vstrebe 😵 😵 😵 to ja len na margo toho, ze nesmie plakat 😉

zuzla80
4. mar 2010

Ahojte babulky 🙂

Mirindik takže 10.3. je váš/náš veľký deň D, pánečky, veď to už hodiny môžeš začať odratávať. Mne sa ani veriť nechce, že z vás prvých troch už budú všetky maminy. Neskutočne ako to ubehlo. Aj ja mám skúsenosť s rybami, aj môj mužík je 15.3. a nemôžem sa sťažovať, i keď ja nie som stotožnená s tým, že za povahu človeka stojí znamenie 😉

Avuška som rada, že ste si na seba s Elkou už zvykli, musí to byť krásne. Inak k tomu pultíku, nám sa zase nemá kde zmestiť komoda, preto sme to museli riešiť takto. My ledva vopcháme postielku k nám do spálne, a detská nieje príliš veľká - je úzka a dlhá. Ale sa mi páči, je to aj s vaničkou, vo vnútri má protišmykové podložky, no uvidíme ako to bude v reály 🙂

Juliček ak si pamätáš my sme sa tu jeden čas bavili o menách a vtedy si mi písala, že tvojmu mužíkovi sa veľmi páči meno Nina a aj ja som ti vtedy napísala, že aj u nás je favorit Ninka - no a vy s Lenkou ste riadne teodorice, možno aj ten párik by bol nakoniec vyšiel 😉

Rebeka vítame ťa v našej Reprofiťáckej bande. Uvidíš, že je to o niečom inom a vôbec nemusíš mať pauzy ani medzi softami ani medzi Ketami, dá sa ísť v pohode od cyklu do cyklu, ale rozhodnutie je samozrejme na tebe.

Lenik opatruj sa moja a máj je tu cupi-dup 😉

Pozdravujem všetky do jednej 😉

lenka20
4. mar 2010

zuzlinka tak u vas to bude ninka alebo tamarka nakoniec? 😵 😵 obidve krasne mena...a ten parik - vyjde nabuduce 😉

zuzla80
4. mar 2010

Lenik skôr tá Ninka - na 99,9% 🙂 , i keď veľmi dlho sa mi páčila Tamarka, len teraz je to tu u nás akosi presýtene.
Inak ako podarilo sa ti vybaviť u lekárky pn?

lenka20
4. mar 2010

zuzlik, prisla som k dokine a povedala som, ze chcem byt chora, ze tak na co najdlhsie 😉 😀 a tak som PN 😉
ninka je krasne meno naozaj, keby nasi znami tiez nemali ninku tak by sme mozno aj my uvazovali.. ale u nas je to uz tak na 90% zuna 😉

rebeka33
4. mar 2010

Ahojte dievčatá,
betianka ďakujem za gratuláciu. Aj Vám všetkým za privítanie. Veľmi dobre padlo.
Tak som tam zavolala a šokly ma otázkou ku komu chcem ísť, tak jediné čo ma v tom zmätku napadlo bolo ku Kouďákovi, tak ako píšem, čo vyvolalo smiech na druhej strane linky. 😀 trapas, ako vždy. No a volný termín mal na 8.4. o 13.00. Dosť vyťažený človek, lebo potom tam nebude 2 týždne, tak som brala hneď ,nech mi ho nevyfúknu. 😀 .
Tak som až taká zaskočená z toho,že som to fakt urobila. Ja som strašne nerozhodná. 😅
Povedali,že nepotrebujem žiadne extra vyšetrenia, nech donesiem čo mám z predošlých ivf. Ale čo ste potrebovali vy? Nech si to prinesiem. Hoci ako ja som z Košíc ,tak nechcem behať zbytočne viac X.
zuzla moja dobrá priateľka má Ninku už veľku puberťáčku a je to veľmi pekné meno a kočka je tiež super.
leni tak ak ja mám konzultáciu v apríli tak možno budem v máji stebou tŕpnuť. 😵
Prepáčte som ukecaná. Prajem pekný deň.

lenka20
4. mar 2010

rebeka nie trpnut, ale tesit sa 😉 😵 dobra si bola, ze ku koudakovi 😀 😀 😀 😀 😀 chudak, uz sme mu to meno tak spotvorili, ze ani nevieme poriadne ako sa vola 😀 😀 😀 😀 no, daj si spravit komplet HP doma a chod tam uz z vysledkami... a snaz sa, aby si 8.4. nemala mrsku 😝 aby ti koudak mohol spravit sono.. a tym padom budes mat vsetko a mozes ist do stimulky.. neboj, aj ked si nerozhodna, po konzultacii si budes uplne ista, ze si spravila dobre 😉

ninockaskv
4. mar 2010

tak vas tu citam, leni, obvodna gynekologicka moze dat normalne spravit hormonalny profil? to pridem tam, vysvetlim situaciu a poviem, nech mi to da spravit? 🙂

lenka20
4. mar 2010

ninocka - no ja myslim, ze by to nemal byt ziadny problem.. ak je nejaka normalna tak ti to bez problemov spravi.. ak je nenormalna tak jej povedz, ze si to zaplatis... myslim, ze z bab niektora - tusim zuzlik??? - si to dala robit ako samoplatca a nestalo to vela.. ci sa mylim? no skratka da sa to aj takto ak to nepojde cez poistovnu.. ja som si davala aj interne predoperacne ako samoplatca, aby som to mala bleskovo spravene, tak ked to ide na interne tak urcite aj na gynde 😉

zuzla80
4. mar 2010

Leni fajne, že doki nerobila problémy, treba využiť ako sa len dá 😉 ... no a s tým tvojím menom si ma dala do pomykova - nechýbajú tam ešte dva písmenka??? Či ozaj Zuna??? 😅

Rebeka tak to si už druhá, ktorá sa v Reprofite dožadovala Kouďáka 😀 to je ozaj perfektné. U mňa Koudy ani nechcel výsledky z vyšetrení, stačilo, že som mu porozprávala čo všetko máme za sebou, s akými dávkami a aké vyšetrenia, úplne stačilo povedať. A čo sa týka HP, tak Lenik si dobre pamätá, mne ho môj gyndoš nechcel urobiť, tak som si to dala urobiť ako samoplatca, a stačil iba jeden odber medzi 1-3DC a stálo to cca 30Eur, čo je si myslím dosť vzhľadom na to, že na HP máš nárok. Inak boli tu baby, ktoré ani HP nepotrebovali. Ja by som sa asi zariadila s HP až po konzultácii, ak by ti v R. povedali, že ho od teba chcú. A stále si ho vieš urobiť dodatočne a poslať im výsledky mailom. Len ide o to šetrenie času 😉 ...

Ninocka presne ak máš správnu gynekologičku, nemal by byť problém 😉 .

mircalla
4. mar 2010

ahoj ninocka, mojej kamoske robil obvodny gynekolog...myslim, ze neni problem...

betianka
4. mar 2010

ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂

ninočka ja som sa objednala do brna na tretí deň cyklu, samozrejme vopred, ale s tým, že keď príde m, tak upresním, a tretí deň konzultácie mi robili aj HP, neplatila som

Rebeka doma som si zrekapitulovala všetky predošlé transfery na papier, aj dávky ktoré sa aké liek som brala, aj dni cyklu atď. vytlačila a doložila som to s výsledkami hemato a to je všetko, ak niečo ešte chceli opýtali sa, stačilo to. Tak si si vybrala Kouďáka? 😀 😀 😀 asi ho mali viaceré aj ja som sa k nemu natisla 😀. Musia tam mať na tej recepcii z nás šou 😀

lenka20
4. mar 2010

no baby ja myslim, ze ked pocuju v telefone slovencinu tak uz vedia, ze si budeme pytat koudaka 😀 😀 😀
no tak este nemam sklerozu zuzlik 😉 aspon to 😉 mas pravdu, staci to HP az dodatocne im poslat.. ale sono si budu chciet spravit asi sami, tak nechodte tam babule v case MS..
zuzlik - no my chceme zuzanku, ale budeme ju volat zuna... to je jedine meno dievcenske na ktorom sa zhodneme obaja, inak mame uplne rozdielny vkus.. manzelovi sa velmi paci karolina, ale som ho ukecala, co ked bude suslat a ked sa jej opytas ako sa vola tak zasusle kalolina 😀 😀 on chce take meno co nik iny nema. ale zase nie nejake
,, neslovenske ,, a este sa mu paci meno michaela, ale ked som mu oznamila, ze michaela je vlastne miska, tak to uz sa mu nepaci..lebo to je svagrina 😝 takto je to u nas, zlozite 😵 😵 😵 😵

betianka
4. mar 2010

lenka a s možnosťou že by to mohol byť chlapec ani nepočítate? 😀 😀 alebo tam máte voľbu mena vyriešenú?

olympia
4. mar 2010

Rebeka, ja som ani HP nepotrebovala. Treba uviesť ale, aké dávky liekov si brala pri IVF.
Ninockasvk, ani ja este nestimulujem, uvidim, ako dostanem MS, tak budeme viac-menej bojovat spolu, hm?
Lenka, ani ja som nevedela, co je hycosy, tak som zas mudrejsia. 😀
Mirindik, budem na teba mysliet. 😉

Baby, ked ste si pichali injekcie, vzhladom k tomu, ze ma bude cakat aj kontrola v Brne, kedy je z praktickeho hladiska najlepsie pichat si injekcie? Poradte.

mircalla
4. mar 2010

no ja som mala stelcla, a musim povedat, ze ho zboznujem, takze koudak-nekoudak, u mna je stelcl No.1 a vzdy bude🙂)

musim sa ho zastat🙂)

olympia, ja som si injekcie pichala rano, tak mi aj kazali....ale mozno ked ides na kontrolu v ten den radsej pockat, keby menili davku..to ti povedia aj na recepcii, ked si zavolas, nemusis sa pytat dokyho

julietka
4. mar 2010

mirindik takze uz vies termin sekcie..viem ako sa asi citis..je to zvlastny pocit vediet to vopred,napokon som bola stastna ze sa drobci vypytali sami..a nemusela som odratavat dni 🙂
inak tiez som bola ten tyzden v poradni a doki mi povedala ze krcek je dlhy ako tyzden pred vyplatou a napokon boli v nedelu uz na svete..

avusik, veru my rezim nemame ziaden.. 😒 kazdy odporuca nieco ine...niekto ze mam budit kazde tri hodiny, ale ked som to robila mali taky tuhy spanok ze nic nespapali, potom sa budili uz kadejako a tak to aj ostalo..takze zacnem krmit jedneho, trva to so vsetkym cca hodinu, medzitym sa zobudi druhy, naasleduje to iste a ked skoncime zobudi sa zasa ten prvy...takze nic nespim a kruhy pod ocami mam ako kolesa na bicykli....no ale stale sa utesujem tym ze snad ten rezim raz bude a ked nie tak hadam nejaky ten rok to bude trvat kym sa to upravi..

lenik specialne tebe a lahek velmi moc drzim palce aby vam to uz konecne vyslo 🙂

a pozdravujem vsetky ostatne babulky 🙂

rebeka33
4. mar 2010

Ahojte babule,
nemohla som skôr, kvôli oslave. Ďakujem za odpovede. Ja mám gyndošku kamarátku takže ju asi radšej poprosím, aby mi to urobila. Mám vyše mesiaca.
miracla ja som vôbec tú otázku nečakala a toto bolo jediné meno ktoré som z vašej témy poznala. Ale fakt som ich pobavila.Stelcl je určite super. Mne je to vlastne jedno. Hlavne nech to dopadne konečne dobre.
ninočkasvk mala by ti to urobiť z poistenia. Nie je to žiaden nadštandart.
ďakujem vám a prajem dobrú noc. 😵

tanitta
5. mar 2010

ahohjky..
baby nejak som neni vobraze ale urcite R je c1 😉 ...
miri... pekny datum na MDZ 😉 bude jar krasne vonku budete si uzivat slniecko a babetko 😵
leni... no stratila som sa 😀 .. doobeda sa kocikujeme...potom ideme obedovat ulozit spinkat potom otvorim nachvilku pc pozriem .. rychlo potom kuchyna a len co si zase sadnem maly uz je hore 😖 po hodine... no a potom uz sa nezastavi az dovecera...zacne vykrikovat brm brm...podava mi capicu no a chceme ci nechceme zase niekam vyrazame vecsoinou autom medzi ludi uz bezkocika aby sa vybehal a vecer zalomil 😝
ale uz je to dobreeeeeeeee 😀 ...karasne obdobie.. fakt... zelam zo srdca kazdej za vas aby ste to uz prezivali aj vy 😉 ...Leni ...zuna?... 😨 to som este ani nepocula ....take pekne rozpravkove 😉

mirinda10
5. mar 2010

taky ak ma pamat neklame dnes mas narodky, tak vsetko naj nech ste zdravi s drobcekom a za chvilocku budes ho/ju mat v naruci

no ja uz naozaj pocitam hodiny a je to hrozne asi je lepsie prides a rodis ale uvidime ci aj nas Emma neprekvapi a neprekazi doc plany ale nech aspon do pondelka vydrzi, ked tam uz bude tak nech rodime aj do hodky to je mi uz jedno
hlienova zatka este neodisla, tak preto dufam, ze mam este mozno den, dva k dobru 😀 a mam este vysoko brusko aj ked asi su to rady starych mam, ze najskor musi klesnut brusko 😉

dnes je pekne a chcem ist von len neviem ci to mam este riskovat a pokusat stastie ked je tak pekne aj ked fuka u mna vedie Stelcl No1

krasny den

mircalla
5. mar 2010

taky, aj ja sa pripajam ku gratulacii

mirindi, tak v predstihu, keby doslo k tomu skor, pripadne sme sa nestretli na nete - nech ti to super dopadne, aby to bolo co najrychlejsie a najjednoduchsie....a verim, ze sa uz nevies dockat....je to uzasne, ze emka sa za par dni narodi....vaha je krasna uz teraz, este za tych par dni urcite daco pribrala....drzim palceky, a vobec by som sa nedivila, keby si nas prekvapila skor ako avka a julietka...hlavne nech je vsetko ok. uz sa tesim na spravy a fotky

potom si pockame do juna na zuzlinu malu

lenka20
5. mar 2010

takynke vsetko najlepsie k narodkam a nech si ten darcek co mas v brusku rozbalis presne v termine, zdravucky a krasny po maminke a tatinovi 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
mirindik no veru uz to mas za par 😉 ale uz to musi byt take prijemne cakanie, lepsie ako ked si v 20tt a bojis sa kolko este potiahnete 😉
co robime anketu, ze kto je v R. najlepsi? 😀 😀 😀 😀 ja myslim, ze vsetci su super, kazdy je troska iny...
bettynka no jasne ze chalan uz je dopredu dany po tatinovi... a ak by ich aj bolo viac tak na chalanskych menach sa zhodneme skor..
tanicka jeeeeej, to mate teraz vesele 😉 ked uz veduci vie povedat co chce 😝 no, nevesta sa u nas naucila, ze sa nemusi vozit len v kociku, ale moze ist aj po vlastnych, tak teraz uz nechce byt vobec v kociku.. a veduci v aute sa vozi - no, tipujem, ze to bude maly motorista, to aby ste uz zacali setrit na nejake faro 😉
julinka urcite sa to zlepsi, nebojkaj... vydrrrrrz 😉 a cez vikend zneuzi manzela nech si prebdenu noc dospis... a uz mas mliecka viec? ci mate umele?
olympik je uplne jedno kedy pichas... ako ti je najlepsie.. v Repraku nie su kontroly tak caste, a vacsinou aj keby ti upravovali davku tak az od dalsieho dna, takze kludne kedykolvek.. najlepsie ale vraj hormony posobia velmi skoro rano, tak neviem... ci sa ti chce kvoli tomu vstavat, nie je to az take dolezite..

ninockaskv
5. mar 2010

tak jo, dakujem za info.. moja gyn. je v pohode a este teraz po tom, co sa nam stalo, sa ku mne sprava v rukavickach.. hocico si zmyslim, tak mi spravi.. minule som si pytala papier na geneticke vystrenie.. na fleku mi ho napisala.. aj ked asi mozno zbytocne, lebo toto nebola geneticka pricina..

oly, no vyzera to tak, ze to tentokrat vyjde na nas dve.. a ja som prvykrat pichala rano, teda chlap pichal 😀

leni, ako? v pohode po ope? dufam, ze sa ti vsetko hoji ako ma.. inak ja ked som bola na laparke, kvoli cyste, som ani netusila, ze mi mozu najst endo a nepriechodne vajickovody, ale predpokladam, ze mi nezistovali, ako velmi su nepriechodne, ani mi tie zrasty neuvolnovali.. lebo to nebolo v sprave.. a ked som sa pytala, ze preco to nespravili, ked tam maju zenu na stole, 30 rocnu, ktora este nema deti.. a rypu sa v nej.. lebo to vraj nebolo v plane, asi planovali, ze mam absolvovat dalsiu laparku, lebo ved to robia ako na pase.. 😠 😠

inak moj chlap zahlasil, ako doma stale rozpravam o brne, ze tak podme rovno do brna.. ale este mame mrazacikov v GF, tak im ich tam nenecham.. 😉

a moj chlap veri na dvojicky 😀

julietka
5. mar 2010

jej tani, to mate krasne obdobie, tiez sa tesim na toto obdobie a aj na to ked zacnu vydavat uplne prve zvuky, ale take vedome, lebo teraz tiez z nich vselico vychadza 🙂 ale je to vsetko nevedome..a tie grimasy co robia, skoda ze nemam stale zapnutu kameru

mirindi ked to bude taka rychlovka z hodiny na hodinu ako u mna, tak ti predtym ani zatka neodide..mne sa udialo vsetko naraz v jednu sekundu, kontrakcie, zatka, aj voda..a do styroch hodin boli drobci na svete 😵

lenik ja mam stale malo mliecka..mala Ninka na mne visi aj hodinu a papa a papa a vydrzi spinkat tak pol hodinu a po pol hodke je zasa hladna, maly Samko sa niekdy prisaje niekedy nie..uz je mudry a zistil co je prenho lahsie, takze uprednostnuje flasku..takze sme na UM.. 😒

babule tak v ankete na najlepsieho dokiho v repraku u man vyhravaju uplne vsetci, vratane sestriciek, vsetci su tam uzasni..

ozaj chcela som poslat fotku drobcov a podakovat im tak...

tani ty si im tusim napisala vsak?
avka ty si posielala foto Eluski?

julietka
5. mar 2010

mircala aj nam "zarobil" Stelc 😉 a tiez nanho nedopustim aj ked sa priznam ze som zo zaciatku mala trosku nedoveru voci nemu, lebo ja akosi uprednostnujem "sediny", ale aj mlady moze byt skuseny 😉 a sikovny

mirindik naozaj je to krasny datum na den zien 🙂 skus poprosit Emmku aby sa vypytala skor...ja sa priznam ze som drobcom stale hovorila aby sa vypytali skor a necakali do 12.steho..bala som sa ze to bude vysoky datum na narodenie dvojok tak som tak dohovarala..

mircalla
5. mar 2010

juli, presne tak, tiez sa mi zdal taky mladoch🙂, prve co ma napadlo, ze to je take ucho, neviem neviem...ale hned to preslo.

a uzasni su vsetci....to je pravda....

baby mozem otazku? ten morfologicky velky uzv kde kontroluju organy a tak, je povinny? ja na neho chcem ist tak ci tak, len neviem, ci sa mam pytat, alebo je to automatika...

mirinda10
5. mar 2010

mircalla no je to normalne ista na utz v 20tt a ja verim, ze ti ho aj u vas urobia naju super masinu, normalne obvodaci nemaju take dobre pristroje tak posielaju specialne na morfologiu do ineho zariadenia

juli, ved zacnem dohovarat hned v pondelok rano, chcem uz byt v nemocke a potom uz mozem rodit kazdu minutku

ja sa vobec nesetrim, dnes som isla peso do obchodu co je viac ako 700m kazdu cestu, uvarila som obed, poupratovala, tak mozno sa sama nastartuje ale asi jej je dobre potvorka no ved uvidime 😵

inak ja sa chystam poslal Stelclovi foto a email ked sa Emma narodi, nech vidia co spachali ale v dobrom ja som len a len rada 🙂

olympia
5. mar 2010

Mircallka, Lenka, dakujem za podelenie sa so skusenostami, ste zlaté. 😵

Ninockasvk, ty ides na KET, alebo IVF vsetko od zaciatku?

Mirindik, drzim ti palce, nech je všetko tak, ako si predstavujes! 😉

Inak tiez si myslim, ze vsetci z RF sú perfektní. Zatial som sa tam nestretla s jedinou zamračenou tvárou, takisto vždy super prístup, pochopenie, podpora. Zvláštne, že niekde to ide a niekde nie. 😒

zuzla80
6. mar 2010

Zdravím baby 🙂

V prvom rade Takynečka všetko najlepšie k včerajším narodeninám, strašne veľa zdravia, lásky, čo najmenej stresu a hlavne ti z celého srdiečka prajem, aby výsledkom tohto tehotenstva bolo krásne zdravé dieťatko narodené v termíne 🤐 😵

Mircala to máš ozaj pravdu, veď po Mirindikovi som tu najbližší adept na maminu ja, fíííha, ale my až v júni, skôr nieee 😉 A morfologický nieje povinný, aspoň myslím, i keď veľa gynekológov posiela tehuľky na tento typ utz. Ja som po ňom kľudnejšia, keď viem, že je malá v poriadku.

Tánička no chlapské gény sa nezaprú čo chceš, lepšie ako by sa hral s bábikami 🙂

Mirindik neviem, či sa mi podarí zajtra dostať na net, v prípade, že nie, tak ti moja prajem ten najkrajší zážitok z pôrodu, čo najmenej stresu pred ním a hlavne zdravučkú Emušku, ktorej už teraz posielame božteky 🤐 😉

A keďže tu vyhlasujete adepta na no.1 v R. tak ja hlasuje tiež za celý kolektív - ja som mala tú česť aj s Koudelkom aj s VItouškovou aj so Štelclom a nemôžem povedať ani jedno jediné krivé slovko...

A chcem sa vám pochváliť, že mi od včera máme doma kočiarik - kuk album - to by ma ani vo sne nenapadlo, že ho budeme mať tak skoro a za takú super cenu. A môžem vám povedať, že je fakt skvelý, so všetkým sa ľahko manipuluje, ľahko sa vymieňajú jednotlivé časti - sú na ten click systém a aj vzhľadovo je pekný - je inak riflový 🙂 Nemáme ho síce doma, ale zložili sme ho u našich, lebo by nám v našom bytíku zaberal miesto.

tanitta
6. mar 2010

ahojky..
zula... krasny kociarik;)....ta vanicka hlboka je aj ako autosedacka?... ak hej super.. tusim aj cam maju take...
no maly sa vie zahrat aj s babikou 😝 velmi zodpovedne ju vie krmit...poviem daj napapat mliecko babike... zoberie flasku a uz krmi(babiky krmi len nanavsteve kde ich maju doma nemame)...
ja idem teraz kupovat novy kociarik.. pp si comlpeto 😉 ..len neviem ci hnedy alebo cerveny 😵..
ja som v R mala ja koudyho aj machaca... popravde u koudyho som sa citila uvolnenejsie...ale pristup u vstekych super 😉.. stelc mi robil opu....citila som sa dobre po opu... tiez som bola spokojna.. ale kto by nebol v R vsak??? 😀 😉..
pekny dnicek kocky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre