Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

aanetta
15. apr 2010

Dakujem 😉 Tak co mam to zoberiem pre istotu.Len som nevedela ci po mne nebudu chciet aj nieco z predosleho centra.Ale ved ked sa ma opyta tak budem vediet povedat aj bez toho aby som mala papiere 🙂
Ja idem ku Koudakovi 😀 vsak som si aj pekne dlho pockala na termin ☹ ale tesiiiiiiiiim sa 😵

shandy
15. apr 2010

lenny ved hej, este ze ten konik je 🙂 🙂
aanetta aj ja som u Koudaka, tak sa priprav na to ze velmi rychlo rozprava a obcas mu nebolo dobre rozumiet, ale inak sympatak 😀 , no ja som si tiez pekne pockala veru 🙂 , ja som tiez nevedela koho si mam vybrat, lebo mna sa pytali, ze ku komu chcem a ja som si zapamatala z tejto temicky len Koudyho podla tej jeho prezyvky, tak som dala jeho 😀

lenny71
15. apr 2010

Baby môžete mi prosím napísať nejaké referencie ohľadne doktorov v R, lebo ja vlastne ani neviem kolko ich tam je a akí sú, teda spomínate tu najviac Koudelku a ja teraz neviem či som neurobila chybu že som si nikoho konkrétneho nepovedala na tú prvú konzultáciu. A neviem či nebudem už otravná ak tam zas zavolám a budem si žiadať dodatočne niekoho konkrétneho. 😒 🙂

takyna
15. apr 2010

Ahojte kočany 🙂

samé nové tváričky 😉 , Leny podla mna je to uplne jedno ku komu tam pojdes lebo vsetci su dobry, kazda z nas si chvali niekoho ineho s tade, a este to je super , ze maju skvelu embriologicku, stimulka vam prejde ani sa nenazdate, a budu stresiky pri testoch 😉 drzim palce, a trebalo by veru nejaku tu tabulku pripravit nikomu sa nechce do toho?

lenny71
15. apr 2010

aanetta , shandy a ako dlho ste čakali konkrétne na jeho termín?teda ak sa môžem spýtať...

aanetta
15. apr 2010

Shandy a ty ides teraz na 1IVF?a kedy zacinas stimulovat?
Lenny ja som si Koudaka vybrala aj podla fotky lebo mi bol najsympatickejsi 😀 ale teda aj preto ze mal najlepsie referencie co som si o nom precitala tu od bab a aj na inych forach 🙂

aanetta
15. apr 2010

lenny ja som cakala skoro dva mesiace 😒 ale neviem ci medzi tym nemal nejaku dovolenku 😕

lenny71
15. apr 2010

Takyna , veď v to teraz dúfam , že je to jedno a že sú tam všetci skvelí ked ta pekne o nich píšete. Ja totiž už ani tak dlho čakať nechcem ...koli veku...tak snád robím dobre čo robím. Inak tiež už mám doma dve také velké dievky ako máš aj ty 🙂 a aj som sa ťa chcela spýtať že či vám to vyšlo tu v R na 1x ak môžem. A s tou tabulkou ...tak ja určite nie 🙂 , ja som strašný antitalent čo sa týka PC ja som rada že tu teraz píšem nie to ešte nejaké tabulky 😀 .

takyna
15. apr 2010

Leny na prvy krat to vyslo v Reprofite 😉 🙂

lenny71
15. apr 2010

Kokso takyna ,ani nevieš ako si ma teraz povzbudila 🙂 🙂.Aanetta tak teda dosť dlho ste čakali, ale asi sa to vyplatí. Ja budem teda dúfať....nechcem byť otravná ....budem im veriť 🙂

orsulka
15. apr 2010

tak mne už prisla od "mladeho" 😀 😀 aj odpoved, že možm začat s touto mrchou 🙂 😉 už potrebujem len centrotide a orgalutran......tak prosim Vas.....to je len jedna injekcia??? alebo je ich viac???? na nete som sa docitala, že je to proti predasnemu uvolneniu vajok.....ale este nikdy som toto nepotrebovala...... 😕

lenny71
15. apr 2010

Takana a môžem sa spýtať ešte , že vy ste boli u koho?Že by Koudelka 🙂 ?

lenny71
15. apr 2010

Takyna 🙂 ?

aanetta
15. apr 2010

Lenny ja myslim ze je to aj tak jedno a myslim si ze vsetci su tam dobry,tak ako pise takynka 😉

takyna
15. apr 2010

Leny Koudelka to bol, sa mi najviac páčil 😉 , a okrem ineho ma bohovske vyjadrovanie, " že já sú iba doktor" 😀

rebeka33
15. apr 2010

ahojte babule. Koľko nových reprofiťáčiek. Super ,aspoň nás bude viac na stimulku. Ja som bola u Kouďáka na prvej konzultácii, baby poradili aby som si napísala zhruba čím sme prešli, a brala som si výsledky z imunológie a hematológie, a čerstvý HP na 1-3 deň cyklu. Koudy povedal,že mám všetko a viem čo chcem , tak nie je čo riešiť a dohodli sme sa na stimulke. Ja som chcela mimnimálku. Začinam koncom apríla. Dúfam,že sa pridáte. 😵
emuliatko po minimálke môžeš do nového cyklu hneď, nie je to také narušenie cyklu, ako robia v našich centrách. na gonal máš IP.
Bobjan ak máš dobrého dr. tak ťa určite pošle na hemato, moja dr. povedala,že poiťovne nechcú preplácať po 1 potrate 😠 , ale poslala ma a kašlala na nich. Myslím na teba a prajem veľa sily a čo najskôr lepšiu náladu.
lenny ja by som si počkala na konzultáciu a oni ti poradia . Ja som sa tiež dohodla,že ho radšej preventívne nasadíme. Ale ja ho mám brať od prvého dňa stimulky ,tak by som som sa na tvojom mieste neponáhľala.
zufalka držím palce a myslím ,že budeš prijemne prekvapená, v porovnaní z našimi centrami.
K tým cenám majú ceník na stránke. Ale mne dali 10.000čk OPU, 1000čk ICSI každé vajíčko, PK 6000čk ak bude z čoho+ lieky. Ak si to porovnám z tým čo si tu za nás berú z hradeného ivf+doplatok, tak je to až neuveriteľné. A k tomu prístup , no som veľmi spokojná. 😵 😵
Prajem pekný deň a čakáme na výsledky. 🙂 🙂

lenny71
15. apr 2010

Pevne verím , že je to tak, inak by tu baby tak pekne o nich nepísali. A som strašne rada , že toto forum vobec existuje.Ja už vás čítam dosť dlho, a pri každej som sa pekne vyrevala ked to nevyšlo a aj ked to vyšlo /týmto vám úspešným aj zároveň gratulujem/. Strašne to pomáha a hlavne mi to pomohlo, ked mi po ET a potom aj po KET oznámili , že výsledok je negatívny.Len som vás čítala, a hovorila si že " nerev sú tu dlhšie snažilky a majú tú silu bojovať ďalej ,tak sa vzchop". Tak pevne verím,že teraz to výjde a budeme mať doma mimi z Reprofitu... 🙂

orsulka
15. apr 2010

rebeca....s tymi peniažkami mas uplnu pravdu, tiež som bola prekvapkaná, ked mi povedal tie ceny !!!! 😕 😀

shandy
15. apr 2010

lenny ono je to asi fakt jedno, ku komu tam ides 🙂
mna vtedy sestricka tak zaskocila, ze ku komu chcem, ze som jej povedala prve meno na ktore som si spomenula tu od kociek... 😀. ja si to tiez presne nepamatam, ale mozu to byt tie 2 mesiace co som cakala...
aanette hej na prve, ak sa nic nedototo, tak by som mala zacat v polovici maja 🙂
rebeka ja som sa na to Koudyho pytala, ze ci pokracovat v dalsom mesiace s minimalkou ale neodporucal to. Vraj aspon mesiac, idealne dva pauza, aj ked je to len minimalka...

lenny71
15. apr 2010

Rebeka ved hej už počkám tie dva týždne do konzultácie a uvidím čo mi povedia.A baby tie lieky oni nepredpisujú na recept automaticky čo potrebujete?Teda pýtam sa či to dobre chápem , že predpíšu len tie čo vám vlastne chýbajú ano? A ak nemám nič z toho čo budem potrebovať , tak mi to predpíšu všetko ano? Asi sa pýtam ako hotentot ale nech som tam neni za debila ked tam pojdem 😀

lenny71
15. apr 2010

Lebo ja mám z predošlého len dve ampulky merionalu a nejaký utrogestan ...to je všetko čo mám

takyna
15. apr 2010

Leny najlepsie by bolo keby si si sama pozhanala lieky od bab co im zostalo nieco po stimulke, to sa ti vtedy najviac aj financne oplati, a konkretne povies ake lieky ty mas doma, a oni ti prisposobia stimulku a usiju podla liekov na mieru pre teba

mircalla
15. apr 2010

predpisu ti samozrejme vsetko co potrebujes....tu baby zhanaju lieky cez net, preto, ze to je lacnejsie ako samoplatca v lekarni...kvoli minimalizacii nakladov....nemas ako mat tie lieky len na predpis, pripadne to kupit tymto sposobom z druhej ruky

samozrejme predpisu vsetky lieky, ktore su potrebne a v potrebnom moznostve

mircalla
15. apr 2010

dohodnes sa na liekoch s lekarom, co ti odporuci - su drahsie aj lacnejsie....mozes si skusit zohnat cez net a ked nezozenies, tak na recept....taky clostyl je napriklad lacny, mnohe baby to mali miesto klasickych liekov ako merional, purgeon, gonal.....su to tabletky nie injekcie....pouziva sa to vacsinou pri minimalnej stimulke, nie pri dlhom cykle...vsetko je vec dohody

lenny71
15. apr 2010

Ved hej ja by som to aj skúsila nejako pozhánať len ked ja vlasten neviem čo budem potrebovať. Tento prvý krát som stimulovala merionalom 75 IU to som si pichala do svalu a cetrotide do brucha . A mám ešte 3 ampulky agolutinu, to mi tuším pichli pred OPU...myslím 🙂 . Len neviem čím ma budú chcieť stimulovať teraz, že čo si má vlastne zhánať popredu zhánať. neni som v tom taká zbehlá 🙂 😕

lenny71
15. apr 2010

Ja by som vlastne nemala mať žiadny zdravotný problém, ja mám totiž po dvoch cisárskych rezoch koli úzkej panve podviazané vaječníky tak preto inak ako IVF sa nám bábetko nepodarí. A neviem teda či je to jedno čo si zoženiem alebo či mám zhánať niečo konkrétne ohladne tých liekov. 😒 🙂. Tiež by som bola rada keby nám stačila len tá minimálna stimulácia ale ani to neviem čo na to stačí.

olympia
15. apr 2010

ahojte všetky, aj nové tváre,
maciatko, je mi strašne ľúto... ☹ Tak som verila, že budes mat ten testík pozitívny... No som rada, že si plna odhodlania bojovat dalej. Ja som mala medzi dvomi minimálkami mesiac pauzu, ale viem, ze niektore baby tu stimulovali aj hned dva mesiace po sebe.

Lenny, ja mozem potrvdit, ze vsetci doktori su tam skveli, v ramci kontrol a OPU som bola v kontakte s viacerymi.
Drzim palce všetkym.

lenny71
15. apr 2010

A ked sa môžem spýtať mircalla ty si mala tiež minimálku a ak ano čím si stimulovala,? Aby som mala aspon trochu aký taký obraz o tom že čo mám asi zhánať....

mircalla
15. apr 2010

ja uz som mala vselico...ale ano, aj minimalku....mala som clostil a na konci som to dopichla tusim menopurom....
ja by som sa liekmi zatial vobec netrapila....az po konzultacii...vsetko vysvetlia....je to teraz skoro riesit, kedze ste sa este nedohodli na postupe....ci dlhy protokol minimalka a ake lieky...vsetko ti podrobne vysvetlia....potom mozes riesit lieky.....

mircalla
15. apr 2010

este tolko ze na zhananie liekov cez net budes mat dost casu, ak nezozenies, napises dokymi email o recept, nech to poslu postou a mozes si to vybrat aj u nas

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre