Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenny71
15. apr 2010

Mircalla ďakujem za info aj vám ostatným babenkám. asi ozaj bude najlepšie počkať na tú prvú konzultáciu. Ale aj tak som už teraz vďaka vám viac v obraze. Idem si trocha zdriemnuť 🙂 pred nočnou. Zatial sa tu pekne majte a ked budem mať zas trochu času tak sa ozvem a podám info po konzultke.

emulienka99
15. apr 2010

mircalla, recept z ČR môžem vybrať aj v SR ? Som myslela, že nie.

mircalla
15. apr 2010

hej, niekto z kociek si to vybral na slovensku...sme si o tom tuto pisali asi mesiac dozadu.....

emulienka99
15. apr 2010

nebola to len náhoda, že si magistra nevšimla, kto a v ktorej krajine ten recept vypísal?

takyna
15. apr 2010

Emulienka to urcite nebola nahoda, pretoze oni aj recepty maju ine ako my na Slovensku

mircalla
15. apr 2010

konkretne sme tuto temu s receptami riesili na strane 283 dole a pokracovanie na 284🙂

lahhel
autor
15. apr 2010

Ahojte babulky 😉

Fuuha kolko novych tvari, uz som tu davno nebola, nestiham ani sledovat...
Gratulujem vsetkym novym tehulkam.....a vsetkym novym stimulantkam zelam uspesne stimulky 🙂 🙂 🙂

My ideme do Brna 28.4., ideme dat spravit manzelovi spermiogram a idem na konzultaciu ohladom dalsej stimulky k stelclovi, tak som zvedava co vymyslime....

Mircalla, mzi ma,ze to u vas takto dopadlo, ale v tom nestasti mas jedno obrovske stastie - svojho maleho chlapa (na toho velkeho uz nemysli, nestoji za to, ked sa takto zachoval)

Dior, teeeeda to je brušisko....fakt vyzera take napnute....ale ved ma byt preco, ked tam byvaju dve mimiska 😉

Pozdravujem vas vsetky....Zuzlik, takynka, mirindik, bobjan, tanitka, julietka, avaka....a vsetky ostatne babulky, ktore som zabudla (dufam, ze mi to prepacia) 😵

mircalla
15. apr 2010

lahhel....to je dobre, ze mas termin - mne to vzdy pripadalo ako take pozitivim - novy zaciatok
vzdy som sa tam tesila, k mnohym lekarom clovek chodi so stresom, tam naopak

ale momentalne mam dobreho praktickeho aj gyndosa aj u nas, tak sa vobec nemozem stazovat

takyna
15. apr 2010

Lahel tak nech sa čím skor podari skočiť do dalšej stimulky, nech vám ju riadne Štelc namieša a nech je super úspešná 😵 , držím silno palce 😵

tanitta
15. apr 2010

Lahelik.. 😉 tak dufame ze nieco vymyslia namiesaju na mieru poriadne pomixuju aby z kazdeho rozska troka mal drobcek 😉
emulienka... ja som vyberala ceske recepty na sk... za plnu uhradu...bezproblemu

lahhel
autor
15. apr 2010

Dakujem, no najblizsia stimulka zacne asi az v auguste, lebo laparku mam naplanovanu na 19.7. a potom na dalsi cyklus by som chcela ist...ale ked uz tam budeme, tak si dam predpisat tu stimulku, aby som mohla zhanat lieky...
Mircalla, veru, tam clovek chodi len s radostou, asi ziadnemu inemu doktorovi sa netesim, len tam...hlavne je to taky zvlastny pocit ked tam clovek ide, aspon ja vzdy citim taku strasnu nadej, lebo citim ze v tom centre to mame na dosah...

mircalla
15. apr 2010

ved lahhel ktovie ci dovtedy motyka nevystreli....netreba sa na to sustredovat, tusim si spominala daku dovolenku, tak si to tam uzite....celkovo jar, leto ide.....i ked tento tyzden to je des a hruza

lahhel
autor
15. apr 2010

No veru mircalla, bodaj by vystrelila, ale ako hovoris, netreba sa sustredovat...Ale ako si tu pisala tusim bobjan o tej hematologii, asi si pojdem aj ja dat urobit toto vysetrenie, uz mam vsetko mozne, ale toto nemam, mozno to nebude naskodu, mozno by som si mala dat urobit vystrenie aj na stitnu zlazu, to som niekde pocula, ze to to moze vplyvat na oplodnenie...

takyna
15. apr 2010

Lahel stitna zlaza je jedna z najdolezitejsich, ak nepracuje ako ma, tak to ovplyvnuje celu cinnost tela

lahhel
autor
15. apr 2010

Taky, ty si bola na take vysetrenie? To ma moze poslat obvodny doktor? A ako sa to vysetruje..

takyna
15. apr 2010

Ja beriem L´tyrox na stitnu zlazu uz 5 rokov, poslal ma áno obvodny , a potvrdilo sa to , nefunguje mi ako ma, normalne ti zoberu krv, a potom ta aj pozrie doktor, ci nemas suchu kozu, krk ti prehmata ci nie je struma na krku zvacsena, a popyta sa ta ci mas rada teplo ci zimu, nie je to ziadne narocne vysetrenie, ale v Reprofite ti urcite budu robit aj hormony stitnej zlazy, lebo to je v podstate zaklad pred stimulkov aku mas vysku hormonov v ktory den cyklu

takyna
15. apr 2010

Je to presne hormon TSH

dior
15. apr 2010

mircala ty myslis ten kocik asi golface -nie 😕 ,kamoska to mala bola velmi spokojna,ale ja ked som kocikala a zazvonil mi mob. tak som mala problem s jednou rukou tlacit kocik -inak aj taska tam trosku horsie drzala a potom treba myslet na tie male koleska v zime je to na snehu problem-no ja ked nasnezi tak budem doma ,lebo 2krpcov neotlacim ani nasuchu 😅

cavik
15. apr 2010

Ahoj žienky

taaaaakže, tramtadadááám.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ....dnešné HCG je 487 😵 😵 😵

dior
15. apr 2010

caviiiiiiiik-gratulacia 😉 🙂 ,kedy ides na ulz 🙂

cavik
15. apr 2010

A Taky........tak, ako píše Dior, pozor na malé kolieska, ja som mala pri Miškovi Cam MB X6 Tris a to malo vpredu po 2 malé kolieska a vzadu veľké kolieska a ja už by som chcela len veľké.....ja som raz cestou až plakalaod zúfalstva, čo som nevedela kočiar pretlačiť po snehu 😉 a musela som, išli sme do poradne ....ja by som si teraz vybrala tuším tiež od Perega podvozok s veľkými kolieskami a na to pevnú vaničku, takú plastovú, popr. keby sa dalo nakliknúť ešte autosedačku....a šporťák by som už riešila nejaký menší, skladný 😉

mircalla
15. apr 2010

jasne, dakujem za tipy...urcite vsetko zvazim, ako som pisala, bola som v jednom obchode....a predavac jasne, ze chce predat....tie kolieska ozaj boli male....na sneh som nepomyslela, dobre ze ste spomenuli

lahhel - hormon stitnej zlazy je jednoduche vysetrenie - staci odbor....este ako spominala takyna aj palpacne + da sa aj na sono myslim...ale krv je zaklad....vysledky su rychlo...mama ma problemy s tym a bere lieky

cavik tramtarara super super.....

lahhel
autor
15. apr 2010

Cavik, moc moc blahozelam..

cavik
15. apr 2010

Dakujem,

dior...idem 27.4. pravdepodobne, to mi len môj kamarát gyn. volal, že už nemám chodiť na kontrolný odber, ale mám prísť na UTZ

takyna
15. apr 2010

Cavicek moc gratulírujem 😵

takyna
15. apr 2010

Cavik asi budem mat vtedy problem v zime lebo ideme mat Neónato, a to su take kolieska asi male, ma ho aj Zuzik tak budeme sediet doma v zime ☹

dior
15. apr 2010

taky-myslim ze u vas budu chodniky odhrnute,alebo potom budes vyvolavat cestarom,ze chces ist von

cavik a kloko ste vkladali

rebeka33
15. apr 2010

Cavik gratulujem, gratulujem super. 😵 😵 😵 😵 . Keď si dobre pamätám ty si tiež "splňáčka" tak pre mňa je to veľmi pozvbudivé. Veľa oddychuj. Strašne sa teším. 🙂 🙂 🙂

olympia
15. apr 2010

Cavik, gratulujem, krásne hcg! 😵 😵 😵

zuzla80
15. apr 2010

Cavik gratulujeeeeeeeeem 😀 😀 😀 krása, tuším ste vkladali dve, tak bodaj by aj dvojky z toho boli 😉
Olyček tak nasleduješ a dúfam, že také krásne hcg nahlásiš aj ty 😉
Maciatko u teba ma mrzí ten negatívny test, ale nevzdávaj sa. My sme hneď po stimulke šli do KETu, vôbec sme nepauzovali a bolo to po psychickej stránke fakt super, to nám vtedy aj KET vyšiel. Určite ak sa rozhodneš, že chceš ďalšiu stimulku v ďalšom cykle, vôbec to v Brne problém nebude - záleží od teba ako sa cítiš 😉

Takynečka ale tie kolieska nie sú až také maličké - čo som videla tak sú aj menšie od Neonatá, ale napr. Cam Cortina má tentokrát väčšie. Tak snáď sa v zime do snehu vytrepeme, čo by sme doma kysli 😅

Mircalla ja som ozaj spokojná s kočiarikom, ja len môžem odporúčiť. Skús pozrieť to videjko, čo som poslala Taky, aspoň uvidíš ako sa skladá a manipuluje. Nám sa ešte páčila Cam Cortina, ale bola drahá. Za Neonato sme dali 399Eur, ale to sme vystihli super akciu...

Lahlik aj ja ťa pozdravujem a prajem, nech v Brne už konečne namiešajú takú super stimulku, aby boli super vajka a z nich krásne embryjka.

Fuuuha baby, koľko nových vás tu pribudlo - normálne som mala problém prečítať, že 3strany za deň, to už dlho také romány tu neboli. Držte sa všetky...

My máme zajtra veľký utz, tak sa ozvem aký sme už veľký a tlustučký.
Pekný večer vám prajem paaaa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre