Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dior
5. máj 2010

zuzla,lenka,mircala,taky ahooojte 🙂

orsulka moc vam drzim palce 🙂

olympia
5. máj 2010

ahojte všetky,
Zuzlik, ja už som peknú úrodičku mala, ale si zlatá. 🙂
Rebeka, držím palce, daj potom vedieť! ;)
Maciatko, tak nakoniec všetko ok, však? Kedy máš ET?
Brita, ja som mala robenú genetiku aj hemato vyšetrenia ešte predtým, než som začala chodiť do CAR, a to z dôvodu opakovaných potratov. Ale taK logicky by mi vychádzalo, že hematologické výsledky sú dôležité aj pri darovaných, ved tehotenstvo prebieha rovnako.
Violončelka, pri softe mi robil monitoring môj gynekolog, pri normálnom IVF ma volali na kontroly na Brna. Ja som pôvodne zamýšľala tak, že od prvej kontroly tam ten plus-mínus týždeň ostaneme, aby sme nemuseli pendlovať (a to sme zblízka, hodina a pol), ale nakoniec to z rodinných dôvodov + práca nešlo.

Pozdravujem všetky, polihujem, mám sa vcelku dobre, videla som bábo na UZV, pekne narástlo a aj nádhernú srdečnú akciu som videla. 😵

tomka12
5. máj 2010

Ahojte 🙂 , na zajtra som objednana do brna, ale chcem sa vas opytat, ci ste niektora cestovali autobusom? Ako sa dostanem do R? Dakujem a pozdravujem vas vsetky 🙂

moni19
5. máj 2010

Olympia, gratulujem k srdiečku. Jéééj to musel byť zážitok, tak sa pekne opatruj, nech sa má u teba dobre.

tomka autobusom neviem, ale niektoré cestovali vlakom. A do R chodí tramvajka č.1. Smer neviem, ja som si našla Výstavište. Aby to šlo tým smerom.

takyna
5. máj 2010

Ahojte kočany 🙂

Vidím, že sa nám to tu spozitívnieva 😵 , samé nové tváričky pribúdajú, super teším sa strašne moc 🙂 vítam všetky

Oly gratulírujem k srdiečku, o chvílu nás dobehneš ani sa nenazdáš 😵

Diorík, Mircalka, Zuzlík, čafte, Zuzlík ja nemám ešte nič opraté, ale silno nad tým uvažujem už, po kontrole v utorok ak dobre dopadne a nebudeme v nemocnici tak sa pustím do toho

takyna
5. máj 2010

Preto som sa pýtala na to vajíčko, lebo mi švagriná vravela, že sa nemá bábo tam dávať iba od 1 mesiaca, že oni si niesli vo vaničke bábo domov, tak neviem
Zuzík ty máš už všetko nachystané?, lebo sa ešte nie , ale pracujem na tom
Baby mali by ste zrobiť niektorá tu tabulku nech máme o vás prehlad ..... 😉

shandy
5. máj 2010

ahojte dievcence,
ja som standardne zavalena pracou 🙂
orsulka drzim palceky a foliky nech rastu, nech su v sobotu akurat 🙂 , zajtra daj vediet aka bola urodicka
maciatko perfektne, ze tie tvoje deticky tak posluchaju a nechali sa ukecat a kedy mas teda ET? aj ja som zvedava...
rebeka sa tiez uz dlhsie neozvala...
moni ty sa ako citis?
zuzlik, taky, diorik, mircallka, no nadhera, ako vam tie tt pribudaju.
diorik futbalisti ako? kopkaju? trenuju? stale lezis?
oly, tom som rada, ze mas za sebou taky krasny zazitok na UZV, drzkajte sa pekne, len tak dalej 😵
violoncielka a tomka vitajte 🙂, krasne sa tato temicka rozrasta a dufam, ze coskoro tu budu uz vsetky s tt pri mene
🙂
violoncielka, ja idem na soft, ale aj tak si ma chce doki zmonitorovat sam, vraj ze na prvy krat je dobre aspon na jeden uzv ist k nim...
tomka ja som bola autom, ale snad niektore dievcata budu vediet a poradia ti.
pekny den vam vsetkym babulkam

shandy
5. máj 2010

taky a ako daleko mas z porodky domov?

olympia
5. máj 2010

Taky, Moni, ďakujem! 😉

Tomka, ja som šla vlakom, ako moni píše, električka č. 1 smer Výstavište, ale jednu cestu od stanice som si vzala taxík, aby som neblúdila a prišla včas. Až cestou z RF som si zistila tú električku a odviezla sa rovno pred hlavnú stanicu. Spoj z autobusovej stanice ti ale neviem poradiť.

olympia
5. máj 2010

Ahoj shandy, veď už aj tebe sa to kráti, o chvíľku budeš hlásiť OPU a potom dve čiarky. 😵

shandy
5. máj 2010

oly veru, uz aby to bolo, sa mi to taaaaak neskutocne vlecie 😀
budem strihat meter do mrchy 😀

takyna
5. máj 2010

Orsulka aj ja ti moc drzim palce nech vam konecne vijde ten softik v Brne 😵 😵 😵 😵
Shandy celkom dost mame z porodnice , a u nas su vkuse nejake policajne hliadky

shandy
5. máj 2010

Taky ja by som asi zvolila autosedacku, ako pisala zuzla a to nielen kvoli policajtom ale aj kvoli bezbecnosti, pripadne ak nemas autosedacku tak by som asi vanicku alebo vajicko, ak sa da nejako pasmi pripevnit ako autosedacka...

moni19
5. máj 2010

Jééj, ale sa to tu rozbehlo. To som rada. Fakt by to chcelo tabuľku. Je tu niekto, kto robí rád tabuľky? 🙂

Shandy, citim sa normálne. V deň ET večer ma pobolievalo podbruško, aj kríže. Aj celý druhý deň až do večera. Ale len tak jemne. Neviem či je to dobré, či zle. Som to pripisovala zásahu do maternice. Som si povedala, že sa nebudem sledovať. 😉
Ale nie vždy sa to darí. 😉

Aj tehulky a mamičky by nam tu mohli prispieť častejšie. Od Vás to je také povzbudivejšie. Tehulky síce píšu, ale už pomenej a maminky nemajú čas, to tiež chápem. Ale detičky som videla všetky. A sú krásne.

tomka12
5. máj 2010

Shandy, ja som uz jeden soft v brne absolvovala, ale nebolo to uspene...tak idem skusi stastie znova...Predtym sme chodili autom, ale polovicka nie je doma, tak musim ist busom...Tu elektricku c.1 som nasla aj na ich stranke, tak dufam, ze to nejako zvladnem. Dakujem vam vsetkym 🙂

zuzla80
5. máj 2010

Olyček juuuj moja ja viem, že ty si už tehuľka, neskôr mi to došlo, že som napísala blbosť 😅 A gratulírujeme ku krásne bijúcemu srdiečku 😵 len tak ďalej...

Takynečka ja práveže nemám ešte nič popraté, ani zbalené a dokonca nemám ešte ani pre seba nakúpené veci do pôrodnice. Ale asi už by som pomaličky mala zkompletizovať zoznam, lebo sem tam ma napadne, že čo ak to na nás náhodou príde skôr a ja nemám absolútne nič pripravené a nechávať to na mužík hmmm, to by som nechcela... Inak si myslím, že dieťatko v autosedačke nemusí byť od 1mesiaca - možno kvôli chrbtici je to otázne, ale keď som tak pozerala fotečky detičiek aj tu na MK, tak bežne chodili z pôrodnice v autosedačkách. Neviem ako je to naozaj s tým zákonom - nám to ktosi vravel, možno by stálo za to to overiť...

Diorik no halooo, kde si sa nám stratila. Ešte ste stále v nemocnici, či už ste domka? Ako sa máte, ako ste dopadli?

Violoncelka ahoooj, neviem, či si na mňa budeš pamätať, ale jednu dobu sme si spolu písali cez IP, spomínala si mi vtedy nejaký zákrok maternice (to už nepamätám, ako sa to volalo) Takže sa ešte stále nezadarilo 😒 to je škoda. Inak my sme z KE dochádzali autom do Brna za 6,5hod tam a 6,5h späť a dalo sa to v pohode zvládnuť. Na kontrolu som radšej šla do Brna, ale je možnosť chodiť aj svojmu lekárovi, ak máš ochotného. Do Brna už len na OPU a ET a počas tehotenstva ťa už môže sledovať tvoj lekár v Italy 😉 My sme počas tehu už v Brne neboli. Držím palce...
Shandy pozdravujem ťa, stále nám pochváliť ako pekne tt pribúdajú, verím, že nás o chvíľku dobehneš 😉

kvakuska
5. máj 2010

omlouvám se, že vám sem vstupuju
tomka12 od autobusového nádraží je nejlepší dojít pěšky před vlakové nádraží, není to daleko, trvá to tak 10 minut
z aut. nádraží půjdeš prodejní galerií Vaňkovka (dostaneš se do ní vlastně i přechodem nad silnicí přímo z nádraží), ve Vaňkovce si vyjedeš do prvního podlaží (pokud půjdeš z nádraží nadchodem, tak už v tom prvním podlaží budeš) , na konci na Vaňkovku navazuje nadchod přes ulici a potom podchod pod hlavním nádražím a vylezeš přímo před vlakovým nádražím ... tam sedneš na tramvaj č.1 (směr Hlinky) a pojedeš asi 10 minut (já to jezdím na ten nejlevnější desetiminutový lístek) na zastávku Výstaviště - vchod G2, tam vystoupíš a kousek po směru jízdy tramvaje už uvidíš budovu Reprofitu
... nelekni se toho popisu, je složitější to popsat než to projít 😉
Koukni na tuhle mapku: http://www.mapy.cz/?query=#mm=ZTtTcP@x=13816825...
uprostřed dole je Ústř.aut.nádraží Brno Zvonařka, nad ním vidíš naznačenou Vaňkovku a pořád nahoru přejdeš nad silnicí a podejdeš nádraží ... snad ti to pomůže 🙂

tomka12
5. máj 2010

Kvakuska, dakujem ti, veru je to zlozite, ale snad si poradim...Este raz vdaka 🙂 Aj ty chodis do Reprofitu?

takyna
5. máj 2010

Zuzik ved aj ja tak uvazujem ako ty, ze poprat vsetko, lebo tiez nam hrozi predcasne porod, tiez ten krcok je slaby, muz by to zvladol, ale ja budem spokojnejsia, ked si to sama popripravujem.
Dufam, ze mamicky nase nam prispeju ako odisli z porodnice, ci vo vajickach alebo vo vanickach 😉
Ja som si vcera kupila 2 tehotenske podprdy, ale este nocnu koselu na gombiky potrebujem

lahhel
autor
5. máj 2010

Ahojky babulky...

Zuzlik, takynka, mircalla, lenka......dakujem vam za rady ohladom hemato, aj ked to moje dnesne vysetrenie sa ani zdaleka nepodobalo na tie vase vystrenia. Tak najprv som si hladna odstala 3 hodky, pokial som sa dostala na rad na odber krvi. Mne brali len 4 ampulky, nie 8 ako ste mi pisali. A potom som isla k lekarovi, ktory sa ma opytal na 3 veci dokopy a povedal, ze mam prist 16.6. pre vysledky krvi.....tak ta nasa hematologia v tej Nitre je nejaka divna, ked vy ste mali vysledky este v ten den....To my vobec nevyhovuje, lebo som chcela ist na laparku este skor, teda ak by sa podaril najst termin, ale kvoli tymto vysledkom nebudem moct ist na tu laparku, az po dovolenke. Zajtra si idem pre vysledky k obvodnej na stitnu zlazu, tak uvidime...

Oly, moc moc gratulujem k srdiecku, musi to byt uzasny pocit...

Vsetky vas pozdravujem... 🙂 🙂

zuzla80
5. máj 2010

Taky veď to, že aj ja budem spokojnejšia keď si všetko pripravím sama 😉 Ja už si to začínam uvedomovať, že už ideme pomaličky do finále, tak si sem tam predstavujem aké to bude, ako to budeme zvládať a čo bude po pôrode. Ja sa ani tak pôrodu neobávam ako toho čo poňom... ale na maličkú sa nesmierne teším.

Lahelik ale ja som nemala výsledky v ten deň. Mne trvali výsledky 3týždne + ďalšie 2týž. pokiaľ som sa dostala k lekárke. Čo počúvam, tak v štátnych ambulancia zvyknú byť výsledky dokonca aj za 2-3mesiace. Inak mám pocit, že ti asi nebrali krv na všetky vyšetrenia, leda, že by mali väčšie skúmavky na krv 🙂 Uvidíš, čo zistia, možno potom bude lekár zhovorčivejší a odporúči ešte niečo. Inak na hemato nemusíš chodiť na lačno, aspoň ja som nebola...

mircalla
5. máj 2010

ahoj lahhel - ja som na vysledky cakala 4 tyzdne, robila sa naraz hemato + genetika a to neni sanca skor ako za 3...tak ja neviem...
neviem kolko amplulik mi brali, k tomu som sa nevyjadrovala..nepamatam

nemam cas to tu citat, uz v tejto teme uplne stracam prehlad....

ale rada by som pocula daco o starej garde - julinka, avaka a mirinda, ako sa dari aj tiez babetkam

mircalla
5. máj 2010

a tiez dior - dlho som o nej nepocula

lahhel
autor
5. máj 2010

Jaaaj, tak ja som to zle pochopila, tak je to potom asi OK...no dufam, ze ta krv stacila, vsak teda uvidime...

tanitta
5. máj 2010

ahojky kocky...
dufam ze mi odpustite ze nedocitam 😎 ...iba som zahliadla ze zopar kociek stimulkuje takze prestastie poplujem monitor 😵 ...
babulky po ete opartuje bruska a nech su stale vecsie a vecsie 😉 ...
veduci ma zamestnava na 110% 😝 😀 .. je uz vely velkac coskoro tahame na 18mesiac... leti to este len prednedavnom som ho nemohla vytlacit 😎 ..
Takynecka.. my sme si maleho odviezli vovajicku 160km a v pohode.....je zivy a zdravy 🙂 .. chvala...
pozdravujem vas vsetky i tehulky este drzte krcky...a ja niekedy prolezitostne zase nakuknem 😉 ...pa

avaka
5. máj 2010

Ahojte babulky moje 🙂
Drobcek mi buva na hrudi v manduce,takVas idem kuknut 🙂 Ja Vas aj po veceroch citavam,ale poviem Vam,uz by sa nejaka tabulka zisla,lebo uz sa mi nove kocky pletu...Ked vas vzdy docitam,uz padam do postele,lebo pomaly odbija polnoc,tak uz nestiham napisat...
Taky,Zuzli,vy uz idete prat vecicky 🙂 ,jaj ,sa tesim...to ubehlo,o chvilu budete mat babulky doma..Inak my sme niesli z nemocky vo vajicku,aj ked mame nemocku pod nosom,ale nahoda je blbec a neriskovala by som..A myslim,ze nie vsetky vanicky sa daju prevazat v aute..
Mircallka,krasne meno mas pre synceka 😉
Oly,som rada,ze vsetko dobre dopadlo 🙂
Juli,Mirinda,napiste ako sa mate aspon par riadkov,som zvedava na Vaaaaas.... 😵
My rastieme ako z vody,mala ma uz 4870g a 63cm,takze od odchodu z nemocky pribrala uz viac ako 2 kila 🙂 Dokonca uz mame aj nausnicky .Ked stihnem vecer pridam foto..
V manduce sme uz absolvovai aj prvu prechadzku do mesta,Ela si isla oci vyocit,este takto vonku nemala vyhlad,ked byva v kociku..Tak vsetko obzerala,ze aj buvat zabudla 🙂
Uz mame za sebou aj prve ockovanie,tak ma mala trochu zvysenu teplotu,ale snad to rychlo prejde..
A nase problemy-neproblemy z vecernym placom... 😅 Boli sme na gastre,kde sa reflux nepotvrdil.Ja som mala davno podozrenie(co som aj citala),ze mala byva prestimulovana,unavena a mozno aj preto plakava..A sama nezaspinkala.Tak som napisala annag,ta mi odpovedala,ze podla nej mala malo spinka...Zacala som chodit na dlhe prachadzky doobeda aj poobede,mala velakrat pospinkala aj zo tri hodky a veru to bolo vecer citit...Tak teraz byvame skoro cele dni vonku.Mat tak rodinny domcek so zahradkou...
Ela uz krasne dzavoce,rano kej ju mam v posteli sa zobudim ako sa rehni a rozprava.. 😵 😵 Najradsej sa kupe,tak kope nozkami,ze chodim z kupelne mokra.. 😅 Neznasa obliekanie po kupeli,ale uz rozumie,ked poviem,no no no plakat,tak sa snazi,ale nie vzdy a podari.. 😅
Uz je aj pokrstena... 😵
Tak Vas vsetky pozdravujem kocky,Lenku,Lahhel,...ani nejdem vypisovat..a svsetkym stimulantkam drzim palce 🙂

mircalla
5. máj 2010

ufff...tak som docitala

Avus - som velmi rada, ze si sa ozvala a ze sa s malickou mate dobre, prave som ta spominala
Dufam, ze aj foto pridas🙂) a si to pekne uzivate ako vidim

Lahhel - tak veru, hemato na druhy den, to je nerealne🙂)

Taky - inak aj ja uz mam dost vela veci kupenych, povedala by som ze vacsinu. Som strasne smutna s Rikusky, vidim, ze ste sa poznali, az vcera som sa dozvedela, co sa stalo, obcas sme si vymenili IP:((

Dior - ako sa dari?

Oly - gratulujem k srdiecku

Maciatko- ako sa dari ebmryjkam?

cavik
5. máj 2010

No ale ste toho dnes popísali 🙂 🙂 🙂
Ahojky

Tomka....ahoj, takže pokračuješ ? My sme išli len autom 😒
Oly....gratulujem k srdiečku 🙂 🙂
Lahel...ja som na výsledky hemato čakala mesiac 😒

Zuzi, Taky.....dieťatko by malo byť podľa zákona stále vo vajíčku...ale možno máte aj vaničku prispôsobenú na vozenie v aute....ak má nejaké špeciálne otvory na upevnenie pásu a možno aj v nej sú nejaké pásy, tak sa môžte voziť aj vo vaničke.....keď sa Miško narodil ( v marci ), ešte neboli povinné autosedačky, až od júla 2007 a mne to tiež voaľajako nepasovalo dať takého chrústika pokrčeného do autosedačky 🤐

ja som bola včera tiež na UTZ, tak na 80% si je dr. istý, že počul biť srdiečko bábetku a nie mne, videl to čo mal vidieť, bol s nálezom spokojný, tak som už spokojnejšia aj ja, ale ešte mám ísť aj v piatok
Doma som sama, bez mm, tak je to dosť náročné, po práci by som si najradšej niekde natiahla a pospala si, ale dieťa nepustí...raz dom stavať, raz tenis hrať, raz futbal, potom jesť, potom treba nutne merať skrine, kresliť, hrať hokej, doniesť nožnice, napiť sa, čítať knížku........

pozdravujem všetky žienky a stimulantkám a čakateľkám prajem veľa šťastia 🙂 🙂 🙂 🙂

rebeka33
5. máj 2010

Ahojte,uf ale ste popísali. tak aj ja sa pridám. Sme po OPU. A nakoniec aj odobrali 8 vajíčok, tak to Koudy vidí na predlženú kultiváciu. Ja som za , moje jediné teho bolo po PK. Boli veľmi milý a Koudák bol fakt super.
Orsulka ty si sa pýtala na OPU, tak v R je to celkom fajn. Izba pekná,ale dnes mi tam bolo trocha zima. Sestrička si najprv prišla po mm, potom zobrali mňa, pár krokov do operačky, za pol hod. som bola hore, ale nechali ma ležať ešte 1,5 hod.. Dostala som lieky proti bolesti do žily a to je všetko- nemáš sa čoho báť.
violočielka- mi chodíme z Košíc a je to 6,5 hod autom. Ja som si zohnala Nočný vlak , vyspím sa a ráno o 7 som tam.Skús si pozrieť aj to. Ja som tak chodila na USG.
Baby zajtra napíšem, som unavená. Aspoň budem vedieť koľko sa oplodnilo.
Prajem pekný večer. 😵

walle
5. máj 2010

ahoj REBI, nedalo mi, aby som si ťa neprečítala...úspech!!! 8 je fajn!!! držím ti palečky a daj mi vedieť u nás vo " vyšetreniach" 😉 pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre