Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
6. máj 2010

babule zdravim

tak mi sme prisli vo vajicku a videla som odchadzat vsetky maminy s drobcami vo vajicku, takze ho treba pripravit tatinovi a ked po vas pojde tak ho donesie aj s oblecenim pre drobca

avi citam, ze je vsetko ako ma byt super si to uzivate nasa mala uz sleduje ale este nie je moc aktivna az na ten spanok

mate krasnu vahu ale za chvilku vas dobehneme ja some vcera vecer malu vazila a mame 4610gr dnes ju este zmeriam ale my sme na UM moje ma iba 2 davky a 4 ma UM tak preto viac priberame ale nevadi aj tak je to ok

nasa mala je stale vonku a vobec to nepomaha vecer vystraja a to sa tiez rada kupe ale obliekanie barak nam ide spadnut od revu ale uz sme pripraveni kvapky a sup flasa a je ticho pokial nevyzugne flasu ale uz aj spanok sa trosku ustalil a zaspavame o 21,30 a to o 20,00 dostane flasu budime sa medzi 1-1,30 dostane flasu hned nezaspi tak tatko strazi a mama odsava a ked sa vratim este stale nespi tak prevezmem stafetu ale tak o 3 tej uz spi a dalsia flasa 5,30 a to sme kompletne vyspaty oci ako cez den a uz ide vtedy do svojej postielky mama pusti kolotoc a hudbu aby mala cas na hygienu a potom sa prezliekame a ideme dole a nosime sa v baby vaku
aj teraz som ju v nom uspala a sup do kocika teraz dostane mamine mlieko a sup do koca a ideme von ale este musim odsavat to bude rev ale este vydrzim

ideme dnes do MT k rodicom nech si ju trosku uziju iba som im oznamila nech sa este dobre vyspia, ze ako tam budeme tak nebude moc sanca a susedia asi budu buchat na stenu 😀 😀 😀 😀 su tam iba dochodcovia vo vchode, tak sa asi zblaznia asi budeme musiet viac pestovat ale baby vak to isti je to super vec asi nieco podobne ako ma avi

som zvedava ako mala prezije vo vajicku 230km to bude prvy krat normalne chodime iba po meste ked ideme po dr

taky, zuzik na pranie mate cas aj potom ved drobec potrebuje malo a poproste maminy a urcite pomozu nemusite oprat vsetko staci bodika 52-56 par, latkove plienky a nejake dupacky potom uz ked sa vratite z porodnice budete mat cas, este stastie, ze je to tak male a rychlo sa to zehli

ja som asi az pred mesiacom zacala malu davat do pyzamka nema rada obliekanie aj ked kupanie si moc uziva, celkovo vodu

utekam kukucka sa hlasi a mlieco uz je asi aj zohriate 🙂 🙂

prajem pekny aj ked asi uprsany den

shandy
6. máj 2010

ahojte dievcence 😵
moni a ty si na PN, ci ako ste to baby riesili s PN alebo dovolenkami pocas OPU a cez ET?
tomka tak verim, ze tentokrat bude tvoj pokus uspesny 🙂
zuzlik, no ved ja tie tt prezivam s vami. Uz ako som si precitala tuto temu od zaciatku, so mala pocit, ze uz vas poznam, ked som sem zacala pisat 😵
lahhelik, mne brali na hemato fakt asi 8 ampuliek a vysledky kvoli genetike trvali cca 5 tyzdnov, hovorila ze genetika u nich trva tak 4 - 6 tyzdnov, inak by boli tusim do tyzdna, ak si dobre spominam. a daj vediet, co ta stitka, dufam, ze to budes mat ok, lebo mne robila riadnu sarapatu teda....
tanitt no tak veduci je veduci, on je na to, aby ta zamestnaval 😀
teda avi, vy ste toho stihli za ten cas s Elou 🙂
cavik, ty mas stale veselo 😀 , ci na ultrazvuku alebo doma, ale hlavne, ze je drobcek v brusku ok a gratulujem k srdiecku 🙂 , onedlho budete mat doma este veselsie 😀
rebeka tak gratulujem, to je krasna urodicka. a co si mala oblecene, ze ti bola zimka? tak nech sa emrijka krasne delia 🙂
mirindik, tak ty ides spestrit dochodcom starobu? 😀 😀 , no inak my byvame v takom byte, ze to tam je tiez samy dochodca, tak to bude radosti 🙂
vsetkym babulkam pekny den.
jo a teda urobim tu tabulku, ked inak nedate 😀 😀
len mi povedze, ake vsetky udaje tam dame 😉
pekny dnik vsetkym babulkam 🙂

violoncielka
6. máj 2010

Baby dakujem za vycerpavajuce odpovede.
Normalne zacinam verit tomuto centru
Rebeka ten vlak je celkom fajn napad (pozriem si cez ake mesta ide,kedze ja budem u rodicov v PD)
Zuzi jasne, ze si ta pamatam. Ano zial ani po odstraneni tej prepazky sa zazrak neudial. Chcem vyskusat Brno lebo ma oslovil sof tu vsetkym zenam davaju take vysoke davky gonalu, ze pomooooc.( Aj ja si myslim, ze aj tak je to zbytocne ).....ved uvidim co mi povie 1.jula na konzultacii. Povedala mi, ze ma da k Machacovi. Je fajn? Ale citala som si, ze tamsu vsetci fajn....
A tiez mi urobia 1.7 aj genetiku a hemato nech to odbijeme jednou ranou
Uz sa tesim s mm si zoberieme stan a po konzultacii si pojdeme pozriet krasy Moravy.
Ste symposky a velke bojovnicky, rada sa ku vam pridam

moni19
6. máj 2010

Ahoj dievčatá, Rebeka gratulujem k úrodičke a držím palce, nech sú všetky pekné, keď budeš volať.
🙂
Shandy ja nie som na PN. Pracujem v kancli. Koudy hovoril, že sa mám chovať normálne, že to sa vyležať nedá. Akurát v deň ET som bola doma v kľude.

Teším sa že sa ozvali aj maminky avaka a mirinda. Máte toho veľa, ale určite sú to krásne starosti.
Mircala máš už pekné tt.
🙂

Pozdravujem všetky.

moni19
6. máj 2010

Cavik, každá ďalšia kontrola bude určite lepšia a lepšia. Držím palce. 🙂

olympia
6. máj 2010

ahojte všetky,
teda normálne strácam prehľad, tak dúfam, že na nikoho nezabudnem. 😨
Lahelík, Mircalka, Zuzlik, Avaka, dakujem za priania, takisto Cavik, no a s radosťou na revanš tiež gratulujem k srdiečku. 😵
Rebeka, perfektný výsledok, dúfam, že dnes ťa v labáku potešia vynikajúcimi správami! 😉
Moni, ja som tiež len prvý deň po Et ležala, ale vecer som uz mala naordinovanú malú prechádzku.
Shandy, čo sa tyka tabulky, ja by som tam dala len udaje, ktore pomozu povzbudit dievcata, ktore si nas citaju a neprispievaju. Sme verejne forum, takze osobne udaje moc nechcem davat. Ja by som to ponala takto: nickname - stav (snaží sa, tehulka, mamina) - kolkaty pokus v RF - o aky zakrok islo (IVF, soft IVF, ISCI atd.). Pripadne navrhnite aj hocico ine, ale miera zverejnenia tychto udajov nech je na kazdej zienke.
Violoncelka, aj mne baby z tejto temy "padli do oka", este ked som len poškuľovala po RF. Neuveritelne pozitívna atmosfera. 😵
Mirindik, maličká ti dáva zabrať, ale pekne prospieva a to je hlavné.
A ešte ma zaujalo, ako Avaka písala o nejakej anneg, pochopila som, ze je to jedna zo zaregistrovanych na MK, co robi online laktačnú poradkynu? Je to obdivuhodné, že ti vedela pomoct dobrou radou aj na dialku.

orsulka
6. máj 2010

pekny den vsetkym prajem 🙂)))
dakujem velmi za podporu, rebeka aj za infosky o OPU ...... 😉
tak odber mam dohodnutý na sobotu ráno, vraj tam bude Stelcl....sak sa asi budem aj hanbit pred takym mladym.... 😀 😀 😀 dnes na kontrole boli 4 pekne foliky, 2 vpravo 2 vlavo......a mensie, ale s tych už nic nedorastie.....takže večer o 21,00 pichnem pregnyl..... 😉

neviete ako maciatko ????? kedy ma ET???? alebo ako pokracuje ?????

orsulka
6. máj 2010

prosim vas co si mam priniest ja na ten OPU????? dik

moni19
6. máj 2010

Shandy, ešte k tej tabulke, súhlasim s Olympiou.

Orsulka ahoj, takže dalšia na rade? Ja som mala také dlhšie tričko, čo používam ako nočnú košelu a ponožky. Som cez chodbu prebehla len v ponožkach. Naspat Ti to je už aj tak jedno. Stejne by Ta nemal kto obut. 😀
Tak sa drž.

olympia
6. máj 2010

Orsulka, ja si ešte dovolím doplniť, vezmi si aj mydlo, uterák, rezervné nohavičky a vložky. (Nie je to pravidlo, ale ja som po poslednej punkcii aj krvácala.)

orsulka
6. máj 2010

oki...dakujem kočeny .-)

a este jedna otazka, je možne zaplatit aj v Eurách, alebo treba mat česke koruny???? sak aby som to zajtra vymenila ak je treba.....

moni19
6. máj 2010

Tu vložku som potrebovala aj ja. Na to som zabudla. Myslím, že niekto platil aj v €.

orsulka
6. máj 2010

tak skusim este napisat mail do Repriku ???????? 😕

moni19
6. máj 2010

Ja si tam vždy zavolám, je to rýchlejšie. S mailom Ti neviem poradit.

orsulka
6. máj 2010

moni...dik za radu...tak som si zavolala....a je to možne......a je to možne aj v sobotu 🙂 😉 😉

moni19
6. máj 2010

Super, som rada. Na recepcii vždy odpovedia na otázky. 🙂

orsulka
6. máj 2010

moni......tak z recepcie ma prepojila do "účtárny" a tam mi Katka odpovedala 😀 😀 😀

shandy
6. máj 2010

no vy ste sa dnes pekne rozpisali 😀 😀
oly suhlasim, tiez by som tam osobne udaje nedavala, skusim to premysliet a niekedy vecer urobit, termin radsej neslubujem 😀
dakujem za info babulky, ja tiez PN neplanujem, len v den OPU a v den ET chcem byt doma, inak v pracicke 🙂 .
orsul, tak pekne rovnomerne sa ti urodili foliky, 2 vlavo a 2 vpravo, drzim palce v sobotu na OPU.
oly a moni dakujem aj ja za info ze co si zobrat na OPU, tie vlozky by mi asi nenapadli 😕

bobjan
6. máj 2010

Ahojte,

tak v Martine na hematolke objednávajú až na september, pomooooooc 😢

julietka
6. máj 2010

ahojte babulky 🙂
citam ze riesite pratie veciciek a veci do porodnice. Vsetky tie zoznamy co su na nete a kdekade su uplne nanic. Z vlastnej skusenosti mozem povedat ze som potrebovala akurat tie vlozky a plienky pre babatka. Ja truba som nakupila odsavacku a vlozky do podprsenky a bolo mi to uplne zbytocne, vobec som nepouzila vlozky do podprdy a odsavacku asi 5krat...este aj koselu nam dali v nemocke, aj ked je strasna a vyzerala som v nej ako strasidlo do maku, bolo mi to jedno
a mirindik ma pravdu ze aj so zehlenim to netreba prenahat, tiez som bola krava a zehlila som vsetko az som pri tom padala na hubu a uplne zbytocne. tie najmensie veci pouzivame doteraz a to uz mame 3 mesiace, a perieme ich stale dookola, vobec som nevytiahla tie vacsie co sme podostavali a zbytocne som ich prala a zehlila vopred.
takze babenky usetrite si cas, peniazky aj energiu, budete potrebovat na ine veci

nasi drobci su zlati, uz mame konecne rezim, do obeda mi okolo 11h az pol druhej spinkaju na balkone, dvakrat sa im zadarilo pospat aj 4 hodiny, takze si mozem vyluxovat byt aj navarit a pod...uz pred mesiacom zacali "rozpravat" a usmievat sa, sadaju si pekne ked ich chytim za rucky a mala sa dokonca sama zdviha ked je na vankusi polozena a ked ju chytim za rucky tak nie ze sa len posadi, ale rovno sa chce staviat a chodit, uz z oci jej trci aka to bude betarka..

tehulky myslim na vas a drzim palce nech to mate co najskor za sebou 🙂
vsetky babenky pozdravujem

naduska
6. máj 2010

Ahojte 😀 este by som chcela dodat do tej tabulky prípadné zdravotné problémy ako sú napr.vela krát podcenovane hematologicke problemy:mutacie Mthfr .Leiden .antifosfolipidy atd .Ako tak citam vsetky príspevky aj v inych temach dlhsi cas ,tak je nás čím dalej viac s hemato.problemami . 😢

moni19
6. máj 2010

Orsulka, to ma tiež napadlo, tam ma prepájali, ked som sa pýtala akým sposobom mám uhradit platbu za mrazáčikov. 😉

shandy
6. máj 2010

bobi no to je des 🙄 😠 a nemas moznost ist niekde inde este?
julietka drobcekovia su krasni, to je super, ze sa vam podarilo si najst taky super rezim a este aj pri dvojkach, no klobuk z teba dolu 🙂
naduska, to je dobry napad, ak budu baby suhlasit, tak by sme tam mohli dat aj toto...

naduska
6. máj 2010

to urcite shandy to by sa tam malo dat je to velmi podstatne 😢

bobjan
6. máj 2010

Shandy, neviem, či by ma niekto vzal....nemám ani lístok od dr. ešte..možno že by Drakulka by ma vzala skôr?? Keď tak, už by som aj cestovala, neviem. V BA som cca za 2 hoďky, tak čo už no...

dior
6. máj 2010

cavik-gratulaaacia k srdiecku 😵

tak my sme stale v nemocke,uz 4t tahame,kazdy den je dobry,este tske 4t keby sme vydrzali s diorcatkami spolu,lezim s vylozenou panvou-nonstop kyselinu mam a jedlo sa mi tlaci, lebo ako lezim dole hlavou,tak vsetko sa mi tlaci hore-otras,vkuse mi tocia monitor,liekmi ma udrzuju,vstavam len na wc a jedlo

jedna baba si dnes odniesla babo na aute vpredu -NA RUKACH 😕

ja este nemam zavinovacky,ja si uz vlastne ani nepamatam co mam a co nie 😅

zuzi,taky kupte si tie zdravotnicke podlozky,je to vyborne

moni19
6. máj 2010

Dior, držte sa, hlavne že ste pod kontrolou. Držím palce. Musí to byt tažké.

Chcem sa spýtat, ako ste platili za mrazáčikov, ked niekto mal? Dnes mi prišla faktúra a že splatnost dnes. Tak ja to dnes do banky už nestíham. Myslíte, že bude problém, ked to uhradím zajtra? Ešte mi ich tam chvílu podržia nie?

zuzla80
6. máj 2010

Ahojte babulky,
Avuška sa teším, že sa nakoniec reflux nepotvrdil, ešte že to bolo "len" nedostatok spánku. Krásne rastiete a priberáte, len sa tak krásne držte aj ďalej.
Mirindik, Juliček juuuj ako vás tu tiež rada vidím, a ďakujeme za cenné rady - inak mne sa moja mamka divila, že na čo idem prať nové veci, že oni to nikdy nerobili, ale určite operiem aspoň do 62ky, inak ja také ako 52 ani nemám a 56tky možno len 2-3 kúsky. Ale povedala som si, že to budem riešiť za chodu, uvidíme aká bude maličká "tučnučká" a podľa toho sa zariadime a podokupujeme. Posielam božteky vašim uzličkom všetkým štyrom 🤐

Diorik moja to fakt ste ešte stále v nemocnici, moja zlatá, musí to byť asi riadne ťažké na psychiku však, ale dôležité je, že sa pekne držíte, len sa ešte pekne držte pokope čo najdlhšie ako to len pôjde - to vyzerá, že my tu všetky tri - ty, Taky a a ja asi budeme rodiť v jeden čas 😉 . Inak tie podložky mám, vraj sú dobré aj pri prebalovaní bábätka, aby sa náhodou nevycikalo na posteľ prípadne prebaľovací pult.

Tánička pozdravujeme vedúceho - ten teda dáva maminke riadne zabrať. To už nie keď si ho posadila do kočiarika a on pozeral, teraz aj pobežať za ním treba čo?

Čavik gratulírujem k 80%tnému srdiečku, v piatok to už bude tuti-fruti 100%tné uvidíš. Len sa pekne opatrujte, i keď malý asi dáva tiež riadne zabrať aj tebe a už sa to druhé tehotenstvo nedá tak vychutnávať ako to prvé však?

Orsulka my sme brali na OPU nočnú košeľu, šľapky, uterák a vložky - na izbe sú sprchovacie pulty, ktoré môžeš využiť po OPU ak budeš vládať... A Štelcl je fajn, oni sú tam skoro všetci mlaďasi a hlavne fešáci - ja som sa tiež zo začiatku hanbila, že ma bude "robiť taký fešáčisko ako Koudy 😀 , ale potom som si zvykla...

Moni a nemôžeš mi prosím ťa napísať z akého emailu si dostala faktúrku za zmrazené embryjka. My totiž tiež máme nejaké zamrazené, ale nás doteraz nik "neurgoval" , že máme niečo zaplatiť... Inak si myslím, že v pohode ak sa jeden - dva dni oneskoríš s platbou, určite embryjka nevyhodia čo si 😉

zuzla80
6. máj 2010

Violoncelka tak som si dobre pamätala - veľmi prajem, aby sa vám v Repráku páčilo ale hlavne, nech vám prinesie ten vytúžený uzlíček.

Avuška počuj moja ja som sa ťa chcela opýtať, malá Elka má krásne tie lesklé asi zamatové nohavice - tie čierne, môžem sa ťa opýtať, kde si ich kupovala, sú ozaj nádherné aj tie fialové čo ma na jednej fotke, vyzerá v nich tak frajersky...

moni19
6. máj 2010

Zuzlik, ked mi prišiel meil, že nám zmrazujú, tak som si tam volala a prepojili ma do kanclu. Lebo tiež som nevedela čo mám robit. Som myslela, že to bude pripojené k správe o mrazení. Tam mi povedali, že tak do 2 dni po zmrazení, posielajú faktúry.
Prišlo mi to z emailu: eva.n@reprofit.cz.
Dúfam, že Ti to pomože.

Rebeka ako? Volala si? Aký je stav?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre