Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kajka39
14. júl 2010

@nalala -GRATULUJEM K MIMINKU!! 🙂 🙂 Tiez dakujem, za tieto riadky ktore potesia a hlavne povzbudia 🙂 Prajem vela stastria aj drobcekovi

🙂

nalala
14. júl 2010

@mircalla hej, je to pekelne teplo.. Ja uz z toho tepla ani neviem gramatiku (fakt som dokazala napisat "nezakrikla" s "y"???? 😀 )
Nech sa vam podari dobre sa vyspat.. Dobru noc..

nalala
14. júl 2010

@kajka39 Dakujem 🙂
Verim tomu, ze aj ty budes mat onedlho dovod na taku radost ako mam ja!!!! Len sa netreba vzdat! 🙂

violoncielka
15. júl 2010

@nalala dakujem za povzbudenie. To musi byt nadherny pocit, vsak? Aj ja idem v auguste na soft u Machaca. Tiez na mna velmi dobre zaposobil a hlavne uz nechcem telo zbytocne zatazit takymi konskymi davkami ako som mala.Fakt je to velke povzbudenie pre nas vsetky 🙂.Gratulujem.

mircalla
15. júl 2010

caute kocky....pisala mi lenka....je v nemocke:(, zacali jej bolesti a silno krvaca
zatial sa nevie, drzme jej palce, nech to dobre dopadne

shandy
15. júl 2010

dobre ranicko 🙂
@nalala perfektna spravicka, gratulujem k srdiecku a nech to dobre dopadne 🙂 , machac je velmi zlaty, mne robil OPU a ani som nevedela, ze som bola + este ma bol dvakrat pozriet na izbe, perfektny clovek, dodal mi vtedy tolko optimizmu 🙂 .
baby ja som tiez nevedela zaspat, az o jednej..uffff
leni, preco???? do kelu..... 😔 😔 , drzime silno palce a myslime na teba, nech sa mimi drzi....toto je tak nespravodlive 🙄

rebeca_1
15. júl 2010

Ahojte babulky,
ach jaj, opat tu mame krvacanie a hospitalizaciu...
Drzim jej palce, moc verim, ze bude miminko v poriadku. Urcite je Lenka v spravnych rukach a pomozu jej tam.

@nalala napisala si nam sem krasne povzbudive slova. Dakujeme a ty si uzivaj krasne, carovne obdobie! Musi to byt krasny pocit vidiet blikat srdiecko ))))

mircalla
15. júl 2010

ahojte kocky

mam velmi smutnu spravu, lenka zial o babetko prisla. je to strasne krute, ona si tu toho preskakala snad najviac co sa pokusov tyka, poznam ju od januara 2008, teda uplne najdlhsie, je mi z toho strasne strasne smutno.

sama mam strach, aby bol maly zdravy a vsetko dobre dopadlo. inak ex mi odoprel priznat otcovstvo (nase 5. iVF...sila), tak dal malemu pekny start do zivota, ze miesto otca v rodnom liste prazdne a ja tiez budem vypadat ako daka prespanka, ze ani neviem, s kym to mam

no to je jedno, nic ine som necakala, viac ma mrzi lenuska ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

takyna
15. júl 2010

Lenik drzim palce, myslim na teba aj s Bibuskou, verim, ze to dobre dopadne 🙂
@nalala gratulujem k srdiecku 🙂

pozdravujem vas 🙂

shandy
15. júl 2010

ja sice lenku az tak dlho nepoznam, ale je mi to neskutocne luto. vzdy je velmi mila, rada poradi a pomoze a dokaze povzbudit cloveka. leni je to velmi, velmi nespravodlive po tom vsetkom, co ste si presli a som sklamana 😔 😔 🙄 . verila som, ze uz tentokrat to musi vyjst. leni modlim sa za teba...

tanitta
15. júl 2010

ahojky...
citam citam dokola sms od lenky ale uz mate info od mircalli ☹ ☹ ... co je vela uz je vela 😢 ...

rebeca_1
15. júl 2010

Cely cas som si myslela ze Lenka bude mat podla toho vysokanskeho hcg dvojicky.
Ked spinila, myslela som si ze to nic nie je, pri tom uplne najhorsom, ze odchadza jedno miminko z dvoch.
Ale toto som teda naozaj necakala, je to hrozne smutne a Lenka si to ozaj nezasluzi, presne ako pisete.
No nic... Najhorsie je teraz pozviechat sa z toho neuspechu.. Ale myslim, ze Lenka to bravurne zvladne.
Leni objimam ta..

@mircalla ty budes ta najlepsia maminka na svete! Filipkovi das vela lasky aj bez otca. A raz sa jeden skvely tatinko urcite najde ))

rebeca_1
15. júl 2010

Baby jedna technicka otazka..
Da sa zavolat do Reprofitu a hovorit s lekarom? Potrebovala by som nieco prediskutovat s Vitouskovou.
Pri konzultacii mi povedala aby som pokojne volala alebo pisala e-mail ale na e-mail ona odpoveda do troch dni.
Viem ze maju stale dokola UTZ, OPU, ET a KET. Preto sa pytam, ci by sa dali zastihnut aj po telefone. Cislo priamo na Vitouskovu nemam.

kvakuska
15. júl 2010

Děvčata je mi moc moc smutno z toho co tady čtu o Lence 😢 ... já chodím na Reprofit Olomouc, vás tu jenom občas pročítám, ale s Lenkou jsem se v Reprofitu jednou potkala, ona a její manžel jsou moc sympatický pár a děťátko bych jim oběma moc přála, prožili si toho už hodně, tohle se fakt nemělo stát ☹ ... já jsem také už letitá snažilka (co do věku i co do délky snažení) a to že Lenka otěhotněla mě podpořilo zase trochu i v tom našem snažení, říkala jsem si, že nakonec se snad přece jen všechny dočkáme, ale tohle je opravdu rána pod pás.
Leni drž se, je to kruté a nespravedlivé, přeji ti hodně sil ...

shandy
15. júl 2010

@mircalla kasli na neho, nech si trhne nohou a kto si co bude mysliet na to sa uplne vybodni. dolezite je, ze budes mat zdraveho a krasneho synceka a verim, ze raz bude mat otca.
@rebeca_1 ja som teda takto este nevolala, ale nemyslim si, ze by to bol problem. Skus zavolat na recepciu a popytat sa, ak to potrebujes co najskor.

olympia
15. júl 2010

ahojte,
lenka, je mi to strašne, strašne ľúto... 😢 😢 😢 tak ako tu už napísali dievčatá predo mnou, je to nespravodlivé a kruté... ☹

mircallka, ale keby si veľmi chcela, máš predsa jeho podpis na informovanom súhlase o IVF, tak by si ho súdnou cestou otcovstvo prinútila priznať, ale zas na druhej strane, možno bude pre teba úľavou, keď s ním už nikdy v živote nebudeš mať dočinenia. 😒

nalala, presne ako píšeš, dr. Macháč je zlatý a ten prístup v RF neporovnateľný! Gratulujem k srdiečku a nech sa ti (vám 😉 ) darí.

pozdravujem všetky a Zuzke a Takynke prajem dostatok energie v tomto teple pri starostlivosti o maličké bábätká, hlavne nech sú tie očká čo najrýchlejšie v poriadku.

mirinda10
15. júl 2010

@mircalla to je smutne ked sa nehlasi k dietatu ale dala by som ho na sud a vytrieskala peniaze ked je taky, ziadaj o potvrdenie otcovstva to sa asi da do 3 rokov dietata ale nie som si ista, teraz to neries caka ta najkrajsie obdobie ked uvidis prvy krat Filipka a budes ho drzat v naruci
inak ak pojdes na nadstandard tak ti treba toaletak, pribor inak potom dostanes vsetko, myslim na teba 😵

boze co to citam lenik zlaticko moje az ma zabolelo pri srdiecku, to je smola, tak sme ti to zo srdca priali a vsetko bolo ako podla knihy zivot je niekdy kruty ale verim, ze sa nevzdate a pojdete po snehuliacikov mne sa zda, ze nejake mate este schovane

callex
15. júl 2010

@shandy veci nekupujem ale minule mi sesternica poslala za velky mech detskych veciciek.sranda bola ze to bolo v obdobi ked sme dufali ze dve ciarocky ostanu dvomi ciarockami

callex
15. júl 2010

@nalala supeeeeer...drzim palce a dakujem za povzbudenie pre nas nove.taketo spravicky potrebujeme citat.

mircalla
15. júl 2010

dakujem kocky
ja som sa inak dnes spotila este ani 8 hodin nebolo tak je v byte teplo....kde su tie burky akoze?
@olympia ty uz si v 18. tyzdni...ale to leti...o chvilu aj pohyby budes citit

je mi smutno, @lenka20 mam ta rada, si moje slniecko, ja som tehu vdaka tebe a takto musis byt skusana
😢 😢 😢 😢

callex
15. júl 2010

babulky nepoznam vas dobre...nepoznam vase osudy som tu len chvilu ale ste mi sympaticke vsetky do jedneho..a tak ked som citala o lenke az mi v tejte horucave naskocila husia koza.je to tak strasne nefer. az mam slzy na krajicku.
ale ked pisete ze lenka je silna tak ona to urcite zvladne. ked si myslime ze sme na konci so svojimi silami tak verte ze este mam dost sil.my zeny sme silne. a aj ked padneme na dno..nebojte sa..od dna sa predsa najlepsie odraza.

olympia
15. júl 2010

mircallka, ja už zhruba týždeň cítim pohyby, zatiaľ len také jemnučné, ale je to ono zaručene. 😵 Aj som sa vám v tom teple zabudla pochváliť.
callex, ja si tiež myslím, že Lenka ešte zabojuje. V každej z nás je viac sily, než si myslí.

mircalla
15. júl 2010

tak to je super...ja som inak na prvorodicku ich citila dost skoro, na zaciatku 18tt, mozno to bol aj koniec 17tt, ale viem, ze to bolo dost skoro.

pikha
15. júl 2010

ahojte babky.. toto o lenke co pisete.. nemam slov 😔 😔 😒 😢 Nechodim sem dlho, ale aj z tych par stran na mna posobila vzdy strasne milo a slnieckovo.. je mi strasne luto co sa jej stalo 😢 toto je tak ku*va nefer 🤐 Verim lenocka, ze pride cas, ked budes opat schopna zdvihnut hlavu a pokracovat v zacatom.. zatial prajem aspon vela vela sily a skory navrat do bezneho zivota 😔
@mircalla neviem co je zac tvoj ex, ale toto sa nerobi 🙄 Najprv sa spolu snazit o babatko a potom mu nedopriat ani to, aby malo legalne meno otca 😒 naozaj chlapsky cin, len co je pravda.

mircalla
15. júl 2010

@pikha mas uplnu pravdu:(

rebeca_1
15. júl 2010

Babulky moje mam zlu spravu.
Prave som sa vratila z hemy a vysledky mam zle.
Idem ich poslat e-mailom do Reprofitu. Zajtra skusim zavolat Vitouskovej. Uvidim, co na to povie.

mircalla
15. júl 2010

@rebeca_1 no tieto veci sa daju nastasie riesit injekciami
najhorsi je asi leiden, mas tam aj leidena? ale je to ozaj riesitelne, tu uz ma pomaly skoro kazdy daky nalez na hemato

pikha
15. júl 2010

@mircalla necti ho to a podla mna sa za to raz bude strasne hanbit 🙄 a chces to aj nejak riesit?
@rebeca_1 kua a co je dneska den blbych sprav? 😒 Co znamena zle vysledky?

shandy
15. júl 2010

@olympia to musi byt uzasny pocit, ze uz citis drobceka v brusku 🙂 🙂
@rebeca_1 nezufaj aj ja mam hemato diagnozu, snad az take zle to nebude, co ti presne zistili? ja mam kombinaciu dvoch mutacii, z toho jeden je Leiden, v najhorsom budes pichat ako ja a x dalsich babuliek tu...

rebeca_1
15. júl 2010

@mircalla praveze ten leiden mam v poriadku, vyskocil mi skor nejaky protrombin G20210A. Hovorila skor o nejakej homozygotnej forme, nie heterozygot. Vobec tomu nerozumiem.
Najskor mi navrhla pichat fraxik az od potvrdenia gravidity UTZ ale ja som na nu pritlacila a nakoniec mi dovolila pichat uz od ET.

@pikha nepacilo sa jej to MTHFR.
No nic, budu pichacky.
Snad bude aj babatko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre