Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
31. máj 2010

Ahojte babule. ja len na skok ,vkuse niečo robím,nech nepočitam čas. Ja mám stále veľmi nafuknuté brucho a mala som aj pri prvom tehotenstve. Vraj je to príznak otehotnenia. 😵 a mala som len 8 cm sliznicu a aha stačilo.
Dnes som bola na hemato a vraj mám výborné výsledky a znížila mi anopirin na 50 mg ale pridala 2x2 listovu a 3x1 piridoxin. Ja už močím b-komplex.- 😀 . Kedy vám došlo ,že ste tehotné. Ja som včera jednej babe povedala,že jej zavidím tehu a mm ,že veď aj ty si. Mne to nedochádza. 😵
Tehulky nech sa vám to kráti s úsmevom a zdraví. 🙂
Všetkým čakateľkám nech sa nám čaká lepšie. 🙂

takyna
1. jún 2010

Ahojte kočany 🙂

Včera nás pustili domov, v stave kinderka 😉 🙂 , tak som si užila bytíka a domáceho pohdlíčka po 18 dňoch 😖 , uvidíme, čo a ako bude dalej, v piatok mame kontrolu u mojho gynekologa.

Bruško mi už riadne tvrdne po zmene polohy hlavne, ale nech aspoň ešte 3tyždne potiahneme a budem spokojná 😵

Všetky vás pozdravujem a idem si vás poprečítavať 😵

mircalla
1. jún 2010

jej ahoj taky, som rada, ze si sa ozvala
no ved keby ste aj menej potiahli, uz mas krasne cislo...kamoska rodila v 36tt a maly mal uz vsetko vyvinute vratane pluc....
a doky nezmenil nazor na ten cisarsky? zuzle odporucili cisarsky, mne nie...neviem preco, zavisi od doktora, ale nedam sa este odbit...preboha ved mam 38

takyna
1. jún 2010

Ahoj Mircalka, akurat som si zazmluvnila doktora k porodu, a dohodli sme sa tak, ze ak sa steh pusti a otvorim sa na 6 prstov tak sa rodi prirodzene, ak nie tak budeme zvazovat na 99% cisarsky, aj pri nom je riziko hlavne tromboza a ine..., v nemocnici som si vselico zazila, a videla, ake stavy boli po cisarovi, a tak....

takyna
1. jún 2010

ja mam tiez 37 rokov, a indikacii pre cisarsky dost, ale vravim, nechame to na osud 🙂

mircalla
1. jún 2010

aha jaska...
no ja som sa stretla tiez vacsinou s nazormi za prirodzeny,....ale tiez to este preberem s dokym
diorik mi tiez pisala, az to je vraj otazka par dni u nej

takyna
1. jún 2010

čítam, že sa to tu riadne stehulnelo 🙂 gratulírujem, a stimulantkám držam všetky palce, Lenik polka juna je tvoja 😵

nemala som net v nemocnici, iba na par hodin od dceri pozicany, cize som bola ako bez pravej ruky 😉

takyna
1. jún 2010

Naším deťúrencom všetko najlepšie k dnu detí , veľa lásky, zdravíčka, šťastíčka a plno sladkych pusiniek 😵 😵 😵 😵 😵 😵

takyna
1. jún 2010

Diorik už viete kedy bude termin ?????

moni19
1. jún 2010

Ahojte dievčatá,
Takyna super, že si doma. A ešte 2v1. 🙂 Ešte pekne potiahnuť aspoň 2-3 týždne. Všetky tehulky už pekne finišujete.
Ale tak rodiť budete dúfam postupne. Pekne po poriadku, myslím že Zuzlík začína? 😵
Už sa teším ako budete pekne jedna za druhou hlásiť že je Vás viac. 😅 😵

Rebeka, kedy máš ďalšiu kontrolu? To je dobre, že Ti nedochádza, že si tehotná. 😀 Hlavne na seba dávaj pozor.

Pekný deň a zdravým všetky. 🙂 🙂 🙂

rebeka33
1. jún 2010

Ahojte.
Taky super,že si doma trocha užiješ komfortu, hlavne oddychuj a nech ťa obskakujú 😀 ,aby ste to ešte vydržali chvíľu pokope.
moni ja idem až 7.6. na Usg, no neviem sa dočkať ,aby mi potvrdili ,že je všetko o.k. V téme čakanie po transfere dali baby link na nemeckú stránku s počitadlom a podľa nej budem 6+5tt a že vraj už môže byť aj srdce. Tak som zvedavá.A ty čo , ako sa máte?
Všetko naj k MDD. pekný deň. 🙂

mircalla
1. jún 2010

rebeka, no to by uz srdiecko mohlo byt....citala som clanok, za najskor 4 tyzdne od oplodnenia...tak si vyrataj podla dna OPU

shandy
1. jún 2010

ahojte dievcence,
vsetkym deturencom v bruskach, na svete alebo len na plane vsetko naj k MDD 😵
leni tebe sa to uz blizi, tak nech je krasna sliznica, aby sa embristekovia krasne usadili 🙂
moni aj tebe sa to uz krati...8. idete na konzultaciu?
taky super, ze ste uz doma a este stale dva v jednom, ja verim, ze to este potiahnete 🙂
zuzlik, ty uz mas teda na male 😅
diorik a tvoji futbalisti su stale v hre, ja verim, ze to dohraju takmer dokonca 😉 , len nech sa neponahlaju.
olycek, no vzhladom k tomu pocasiu sa neni co divit, ze ti je ako ti je. ja sice nie som tehula, ale citim sa dost podobne... 😀
pozdravujem vas vsetky 🙂

shandy
1. jún 2010

Aktualna tabulka:
Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi 14.6. 2010? posledny mohykan, konzultácia 9.6.
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg., čakáme na KET. Jún? Konzultácia 8.6.
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o), UZV 27.5., dalsi UZV 4.6.
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, krv +24.5 = tehu :o), UZV 7.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF jun? (menopur, prednison, anopyrin, fraxiparine)
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF - gonal, clostil, OPU 25.5., ET 28.5.?
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80 (29r), 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF -
FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv
Labus
Cavik

shandy
1. jún 2010

tu mate babulky aj terminy v tabulecke 🙂
ozik a niekto sa tu pytal na stitku predtym, myslim, ze to bola zibi, tak mne konkretne MUDr. Koudelka kontroloval hodnoty stitky vzhladom k tomu, ze sa na nu liecim a vyslovene sa ma pytal, ci mam TSH hodnotu do 2, ze ak nie, tak IVF nema zmysel....a co som citala zahranicnu literaturu, tak pri autoimunitnej poruche odporuca vacsina lekarov TSH tak okolo 1,0...

naduska
1. jún 2010

ahojte dievcata,ano shandy aj ja som to pocula ,ale je zaujimave ,ze KOudy mi pred stimulaciou robil HP aj stitku a mala som tsh 2,87 a chcela som si to este znizit a on ze to je ok .,ale raz mi hovoril, ze je to ok medzi 1-2.Tak to som nepochopila.
Taky- ty si mala pred stimulacoiu ake hodnoty?
Zuzla 80- aj ty mas endok.problem ?
dievcence ake ste mali hodnoty. 😉

shandy
1. jún 2010

ahoj naduska a nebola asi akurat po stimulke ked si mala tie vyssie? ci to su teraz tvoje aktualne?

shandy
1. jún 2010

nadus uz si spominam, ze sme to riesili 😉 , no trosku pridat nezaskodi, moj nazor, hlavne aby si sa citila dobre. ak budu priznaky hyper, tak nezvysovat ale vratit sa na povodnu davku.

moni19
1. jún 2010

Shandy, no sa to vlečie. Konečne už aspoň začal jún. 🙂 No týždeň snáď nejak prežijem 😉 Máme konzultáciu, som strašne zvedavá, čo bude ďalej. A čo všetko mi nasadí.
Dik za pretiahnutie tabuľky. Mne sa ju nechcelo hľadať. 🙂 Sa polepším.

Rebeka, tak 7.6. máš UTZ? Tiež si myslím, že srdiečko už by mohlo byť.
Tak to pojdeme zaradom: Rebeka 7.6., ja 8.6., Lenka 9.6.

Tak Vám držím palce. My než sa rozbehneme, to chvíľu potrvá. 🙂 😉

naduska
1. jún 2010

shandy ano my sme si to odkonzultovali ze? 😉 ale mna stve co povedal vtedy KOudak ze je to OK ☹ .ved to ma byt medzi 1-2.no nahneval ma vtedy .nedaj boze ze by to z toho dovodu [stitky] nevyslo.neviem preco povedal ok 😝 teraz mam TSH 2,12 .

naduska
1. jún 2010

tento mesiac tam idem na HP, tak som zvedava kolko bude u nich .Tsh 2,12 som mala teraz v maji.

shandy
1. jún 2010

moni ani mi nevrav, tiez cakam na mrchu ako nikdy 😀 😀
je to sice uz buduci tyzden, ale niekedy aj ten tyzden ma clovek pocit, ze trva rok 😀
takze zacne to orsulka, ta ma UZV v piatok a potom vsetky buduci tyzden a ja by som mohla 10.6. dostat mrchu 😀 , cize 7., 8., 9., 10.6. no prelomovy tyzden 😀 😀
moncurik a u koho mas konzultaciu?

shandy
1. jún 2010

naduska, to je jedno, kde to je robene, lebo len to rozpatie je ine, ale hodnota TSH by mala byt vsade +- rovnaka, ono to aj normalne kolise, ja som mala jeden mesiac 2,5 a druhy mesiac 3,5 a to som sa este neliecila...to 2,12 je uplne v pohode. ja som mala vtedy ked som bola u Koudyho 2,195 a povedal, ze to je len malicko nad, ze je to ok. ale ja som si napriek tomu zvysila, tak bol spokojny...teraz naposledy som mala 1,38...ale pri stimulke to asi zas stuplo...
nemyslim, ze by to kvoli tomu nevyslo nadus, to by si musela byt uuuplne mimo normu. zas v tomto im verim v Repraku, ze by toto urcite neriskovali....

moni19
1. jún 2010

Shandy u Dr. Vitouškovej. Veď 11.5. som dostala MS a hneď som volala do Brna a prvý termín mala až 8.6. Som myslela, že ma klepne. A 7.6. mám dostať. Tak sa modlím, aby som ju nedostala skor. By som chcela stihnuť KET ešte teraz. Tak uvidím. 🙂 Vitoušková robí len utorky konzultácie. Ostatné dni má niečo iné.

shandy
1. jún 2010

no ano, maju to tam napraskane teraz 😒 . ja som rada, ze som toho Koudyho hned po OPU odchytila, lebo ratam, ze na konzultaciu by sme cakali hadam este dlhsie aj ako ten mesiac....nuz je jar, vsetci by sa radi mnozili 😀
moncurik no nech sa neopovazi MS jedna...ale snad ten jeden den by tomu nemal vadit, ak by si aj sla hned na KET-ko, babulky skusenejsie ti povedia....

moni19
1. jún 2010

Shandy, tiež si myslím, že to stihnem. Som niekde čítala, že začínajú až 2 DC. No jar je tu a nezaprší a nezaprší. 😀 😉

shandy
1. jún 2010

moncurik 😀 😀 😀 😀 😀

orsulka
1. jún 2010

ahojte...

moni19....ja som sla na KET hned po neuspesnom ET.....takže to by nemal byt problem....... 🙂)) držim palec!!!! ved už sa to bliži a to nezadržatelne!!! 🙂 🙂

lenka20
1. jún 2010

caute kocky, takynka vitajte domka, tak predsa si si este sla domov troska povegetit, mala bibulka sa este neponahla, dobre jej je v brusku 😉 😵 😵 som rada, ze sa tak pekne drzite 😵 😵
baby aj mne robili zaciatkom roka v R. odbery na stitnu a ani neviem aky bol vysledok, spolieham sa, ze keby to bolo zle tak by mi to povedali, niekedy lepsie sa nad tym ani velmi nezamyslat 😉 ale myslim, ze v R. su taki zodpovedni, ze keby to malo niecomu vadit, tak by to isto riesili, nemam z nich pocit, ze by nas tam chceli mat kazdy mesiac... a tahat peniaze za nic... myslim naduska ze sa nemas coho bat, ved ak mas pocit, ze by bolo dobre mat hodnoty nizsie, tak troska zvys davkovanie a daj si spravit kontrolny odber doma este predtym ako pojdes na stimulku, budes spokojnejsia ...
moni tak nech mrska svinucka pocka este par dni, ked to mas tak na knap, ale nemas sa coho bat, tam ide len o to, aby si pred KETom zacala uzivat lieky (estrofem, estrimax) na podporu sliznice a to nevadi, ci s tym zacnes 1., 2. alebo aj 4.den... mozno ti sliznica rastie pekne aj bez liekov a ziadne potrebovat nebudes, len si dohodnes termin KETu... takze ziadny stres... urcite to stihate 😉

ja idem zajtra na sono a buduci tyzden ,, oplodnovat ,, a 14-teho uz transfer, tak sa uz tesim na miminka 😵 😵 😵 😵 😵 konecne sa nieco bude diat 😵 😵 😵 😵
no sranda je to, akurat sa vsetko naraz spusti, aj vlna porodov aj vlna srdieckova, 2.trimestrova, aj nova tehu vlna 😀 😀 😀 teraz to tu mame tak pekne rozlozene, ze vsetky fazy su zastupene 😉

moni19
1. jún 2010

Orsulka, aj ja som chcela hned, ale ked nejak som mala pocit ked som tam volala, že by ma skor nevzala. Teda aspon na recepcii vravela, že ma úplne plno. Tak, ale už sa to blíži. Mesačná pauza je tiež dobra nie?
Tebe sa tiež blíži UTZ. Držím paluchy. A ako sa cítiš?

Lenka, tak to si ma ukludnila, moja sliznica bez liekov nic moc, ale myslím, že to stihnem včas.
V Repráku sú zodpovední.Som im nenáhlasila výsledky testu a 15 den po ET som už mala mail, že čo a ako. Tak som rýchle písala, že neg. a že či musím íst na krv, ked mi už skončila aj MS. Tak mi Dr. Vitoušková osobne odpísala, že nemusím.
Leni tak si už blízko diana, tak držím palce.

Aj všetkým skoro maminkám, tehulkám aj nám stimulantkám a čakatelkám. Zase sa bude upravovat tabulka.

😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre