Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
9. jún 2010

No tak ja ešte na skok. Doki ma poslala na včasnú diag. k Dankovčíkovi ,že v prvom trimestri .Mňa objednali na 13 týždeň. Tak mi to prišlo divné. Vy ste boli a kedy? Viem ,že predbieham ,ale trocha ma to zaskočilo.

lenka20
9. jún 2010

caute babuliatka, ja len z rychlika, ze naozaj je 10 zrelych vajok (darkyna mala 12ks dokopy, ale 2 nezrele..) a zajtra poobede budeme vediet kolko sa oplodnilo 😵 😵 😵 😵 dakujem vam vsetkym za to, ze ste na nas mysleli a ze drzite palce, ste moje zlaticka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenny71
9. jún 2010

ahojte baby ☹ mám smutnú správu ...bola som sa dnes pýtať sestričky či mi v piatok zoberie krv na HCG a ona, že dnes ste kolký deň? ja že 12-ty a ona že tak vám ju môžem aj teraz ked ste na lačno. No a za dve hodiny mi oznámila že je negatívna ☹ ☹ ☹ ☹ . Ja neviem už prečo????ved povedali že som v poriadku aj že som v dobrej kondícii sliznicu mi ospevujú po každé, že takú nemajú ani ovela mladšie ženy a stále sa nedarí ☹ ????Som prišla práve z roboty domov a je mi na nič. Ale som si povedala že to ešte skúsim .Mali sme preplatok na ročnom vyúčtovaní nájmu okolo 540€ , tak ich tam hned vrazím.Do riti keby tých peňazí bolo viac ☹

tanitta
9. jún 2010

@lenny71 ☹ ach jaj...dufam ze posterite este nieco.. je smutne a hlavne nespravodlive.. kto chce nemoze ka to nechce hned "pruser" 😠 ...

mircalla
9. jún 2010

lenny...skoda:( kolky to bol pokus?
rebeka - je je v poriadku, v 12 - 13tt sa chodi na NT screening, doktor dankovcik je na to odbornik, je to dnes uz standard vysetrenie. plus sa berie krv a spolu s vekom, hodnotou NT (notma je 1,0 - 2,5mm) a nosovou kostickou (tiez ukaze sono) sa to hodi do programu, ktory vypocita riziko na downov syndrom

mircalla
9. jún 2010

lenka....sorac, ze som vyzradila, ale tak som sa tesilaaaa

moni19
10. jún 2010

Ahojte žienky,

Lenny je mi to ľúto. 😢 Viem si predstaviť aká si sklamaná. Ale keď máš ešte chuť bojovať, tak je to dobre.
Mňa tiež vždy chvália jak mám všetko krásne, jediné zlé je SPG. Niekedy mám pocit, že keď na mne budu skúšať tie prirodzené cykly, tak tak budem chodiť do nekonečna. 😒

Tak pijem to vínko a alchemilku. V tých horúčavach piť teplý čaj je fakt sranda.

Taky, chilli sa neodvážim. Som mala zápal žalúdočnej sliznice. A už to nechcem zažiť. Ale keby som mala žalúdok ako mm tak už ich beriem. Tiež si myslím, že je to dobré na prekrvenie.

Lenka tak super, tolko vajok. Tak chlapci majú čo oplodňovať. Držkám palce.

Zdravím všetky a pekný deň.

violoncielka
10. jún 2010

Ahojte zienky
Lenny to mi je luto....viem ako sa citis. Ja som tiez po 3tom IVF bola uplne na dne , tiez nechapem preco sa ani jedno z 3 vlozenych a krasnych embryjok neuchytilo, ved som mala nadhernu sliznicu, mam pravidelny cyklus som v dobrej kondicke a nic....☹. Brala si aj anopyrin a prednison? Ja este dufam v pomoc tychto liekov....
Som strasne zvedava co mi povedia 1.7. v Brne, vcera mi mm oznamil, ze ak nas nedaju na august tak on si nebude moct zobrat v septembri ani na jeden den volno..Nemate skusenosti po kolkych mesiacoch sa moze ist na soft , posledne IVF som mala v aprili....
Moni aj my mame pomalych bojovnikov ☹, no ale co ty vies mozno prave tebe vyjde prirodzeny cyklus....Je to drahe? Uz ti robili Natur? (ked o tom tak pises). Vsetko prebieha tak ako u ostatnych IVF? normalne ti daju anesteziu koli jednemu vajku? A urobia ti ICSI?...hmmm. No je to take diskutabilne, ale aspon sa tes ze sa vyhnes hormonom.
Prajem pekny den vsetkym ostatnym

takyna
10. jún 2010

Ahojte kočany 🙂
@rebeka33 ja mam zaplateneho doktora, zazmluvneneho, to je aj o tom, ze sa boja toho , ze som cele tehu pichala fraxix az 0,6ku a su kontraindikacie aj po cisarovi, a on si stale mysli, ze ked ma rozstrihne budem na 6 prstov otvorene, tak uvidime,
Tanitka ja viem co si si prezila, preto sa ja toho tiez bojim, moj maly sa tiez zasekol v krcku, a nie ist von, vravim nieco poseru doktori tak ja to neprezijem, spolieham sa na to , ze doktor sa fakt snazi celu moje tehu robit pre to maximum, vie co sme si presli ,, je odbornik, tak hadam, s bozou pomocou to dotiahneme do uspesneho konca 😵

Lenuska super vysledok 10 embrijok, no to je krasny vysledok, 😵 deti ako smeti 😉 🙂

lenka20
10. jún 2010

dobre ranko, lenny - taka skoda, bola som presvedcena, ze to klaplo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ no kazdopadne je to len dobre, ze mas paradnu sliznicu a vsetko, este keby bol aj nejaky problem, tak by to bolo horsie, takto pojdes na dalsi pokus a ten uz urcite klapne, ved nase maminky tiez boli na 2x 😉 hlavne ked sa na to citis, ze mas chut skusit znova, to je dolezite..
mircalli nevadi 😉 😵
pozdravujem vsetky, dneska mam vybavovacky v meste ale poobede podam infosky 😉

takyna
10. jún 2010

@lenny71 to mi je luto ☹ , ale treba skusit dalej....stale je nadej, treba muchy vychytat, drzim palce 🙂

lenka20
10. jún 2010

takynecka nebojkaj sa, vsetko dobre dopadne 😵 😵 😵 😵
10 je zatial len vajok, embrijka este neviem 😝

takyna
10. jún 2010

@lenka20 som skorej napisala , ale neboj sa aj s tych 10 kusov vajok, bude dost embrijok 😉 🙂

violoncielka
10. jún 2010

lenka to je super urodicka..tak drzim palce embryjkam 🙂

moni19
10. jún 2010

Violoncielka natur mi nerobili, ja teraz idem na KET. ET mi nevyšiel, tak som myslela, že ma nadopujú, nech je väčšia šanca a oni nič. Ja totiž neviem, či ten prednison a anopyrin stihne začať účinkovať, keď mi ho dajú až od transferu.
Neberiem nič na sliznicu a počítala som s tým. Že vraj mi rastie sama. Preto to volajú že prirodzene.

A ten prednison mi nedala asi preto, že keby náhodou sliznica nebola, tak nebude ani KET, tak aby som sa zbytočne nepchala tým bordelom. Pri prvom IVF v OV som po prednisone brala pol roka antibiotika, nevedeli mi dať imuniti dohromady. Si myslím, že asi preto to nechce do mňa zbytočne tlačiť. No, uvidíme. 😉

olympia
10. jún 2010

ahojte,
Lenka, veľmi sa teším z výsledku a držím palce aj naďalej. Kedy máš volať, dnes popoludní? 😉
Lenny, nevzdávaj to, bojuj ďalej, určite sa to podarí. Všetky v tejto diskusii vieme, ako bolí neúspech a hádam to tak môžem povedať, že všetky stojíme pri tebe. 😉
Violončelka, ja som mala soft dva mesiace po veľkom IVF. Pri jednom zo softov som mala len jeden folikul (nakoniec ale boli dva) a tie mi dr. odobral bez narkózy. Dá sa to aj tak, hoci rozhodne to nie je nič príjemné. 😒 Držím palce na konzultáciu.
Rebeka, to je v poriadku s tým 12. až 13. tt.
Tanitka, preboha, ty si mala taký hororový pôrod? 😨

Baby-tehulky, dokedy ste mali nevoľnosti? 😝

violoncielka
10. jún 2010

Aha....no pozri, ale aj tak mozno to bude OK, a kedze pises ze mas vzdy vsetko krasne, mozno nevidia dovod umelo ti stimulovat sliznicu. Ja som za co najmensi prijem liekov (ja vlastne nenavidim kazdy jeden liek), preto chcem velmi vyskusat aj tebto soft. Tiez sa trosku bojim toho prednisonu...asi by som mala predsa len zavolat do Brna na protilatky voci tofoblastom.....
Asi tam idem zavolat...uvidim ci mi daju nejaky vhodny termin

takyna
10. jún 2010

@olympia ahojky, grcla som len raz, ale tazoba na zaludku tej som sa zbavila az v 6 mesiaci, aj to dodnes mam obcas problemy stale 🙂

olympia
10. jún 2010

Taky, moc si nepotešila, že až v 6. mesiaci. Ja nevraciam, ale tú ťažobu mám takú otrasnú, až je mi niekedy do plaču, nevládzem sa ani pohnúť, desné tlaky v žalúdku. 😝 No ale vydržím, veď čo už. 😎

takyna
10. jún 2010

N o to su tie krasy tehotenstva Oly 😉 🙂 , neboj sa prejde to, skus homeopatika si zohnat v lekarni, tie dokazu co to pomoct, a uz len vydrzkat, prejde to neboj sa aj skorej u niekoho to je individualne 🙂

takyna
10. jún 2010

ja sa vytesujem , ze uz nemusim papat Anopirin, ten mi robil riadnu sarapatu so zaludkom 🙂

lenny71
10. jún 2010

ahojte baby a dakujem za podporu všetkým. Jasné že idem dalej len škoda že nemáme mrazáčikov.
Mircal... toto som mala 2 IVF pred tým som bola v Blave 1xET a 1x Ket
Moni... neviem čo je to SPG ale ja nemám iný problém len podviazané vaječníky lebo už som mala 2x cisársky tak pri to druhom mi to hned aj spravili a nič iné v čom by mal byť problém teraz neprišli, všetky výsledky mám ok 😒, tak neviem prečo.
Violi...anopirin beriem a prednison nie, ten ani nviem na čo je. a ja som sa včera pýtala Vitouškovej že kedy možem ísť do dalšieho a povedala, že teraz mám odmenzesovať a na další cyklus môžem začať so stimulkou 🙂.Tak neviem aké si mala IVFv tom apríli ale ak si mala soft tak už možeš aj teraz, ale ak si mala dlhý protokol tak asi až po 3 mesiacoch. skús zavolať oni ti povedia.
lenka...jasné že sa cítim , my s tým iný ako finančný problém nemáme ☹ 🙂. keby bolo tých bubákov viac. Ja pri stimulke nemám vobec žiadny problém tak dúfam že to už na tento krát klapne lebo potom možem ešte raz a dosť...nebudú peniažky a ja by som to najradšej do tej 40 chcela stihnúť 🙂
olympia...nevzdám, len ako hovorím ,problém sú peniažky tak to musí klapnúť čím skôr
A ešte musím spomenúť aj mojho chlapa čo mám doma,...som chcela že pojdeme na dovolenku, lebo on vlastne ešte nikdy nikde nebol a viem že by strašne chcel, ale povedal že on to nepotrebuje a radšej tie peniaze dáme na prcka, tak som strašne rada , že sme spolu. 🙂

violoncielka
10. jún 2010

Jaaaj jasne Lenny ked uz mas 2 deti tak je to jasne , ze ti prednison netreba. Ten sa dava ak mas protilatky voci trofoblastom..V aprili som mala dlhy protokol, ale ked vravis, ze 3 mesiace tak to by uz v auguste mohlo byt....Ja som myslela ze treba cakat aj 6 mesiacov...

lenka20
10. jún 2010

babulky tie pauzy medzi IVF su u nas hlavne kvoli poistovniam, ale inak pokial viem, tak v R. mozes ist kludne do dalsieho IVF hned po MS, len treba spravit sono, ci je vsetko ok, ci nahodou nenarastla nejaka cysta alebo nieco po tych hormonoch... ja som tiez tak bola 2 softy hned po sebe a ten druhy bol vtedy uspesnejsi, mali sme viac vajok...
lenny ja viem, prachy vecny problem, no ked si to takto viete s manzelom povedat, ze vam to ani jednemu nevadi, to je super, to znamena, ze aj neskor budu decka na 1.mieste a to je vyborne 😵 😵 😵 😵 u nas tiez tento rok dovca nehrozi asi, maximalne tak nejakych par dni vylet alebo tak.. tiez sme sa uz vyhadzali z penazi... 2x za rok darcovske to uz je akurat na hranici moznosti 😝
oly tak ty stale mas tie hnusne nevolnosti? no, vidim to tak, ze fakticky mi ich ides odovzdat, tak musis este vyckat par tyzdnov, potom to beriem za teba 😉 😵 inak ja teraz na sebe sledujem, ze ak si nedam estrimax s jedlom, tak mi je strasne tazko na zaludok, to som predtym nikdy nemavala, tak teraz som ako tamagoci, musim pravidelne papat 😝

moni19
10. jún 2010

Lenny spg je spermiogram. Teda mam pocit, že som tu skratku niekde videla. Len neviem, či je správna. 😉

Chcem sa opýtať, mala by som isť aj na hematologiu na vyšetrenie, keď mám genetiku dobrú? Dr. vravia, že už nemusím. Máte niektorá obidve vyšetrenia? Neviem, či na hematologii nezisťujú viac.?

moni19
10. jún 2010

Lenny a manžel je zlatý. Našťastie aj moj je taký. 😉

lenka20
10. jún 2010

monicek ak nemas hemato spravene tak chod, je to sice na dlhsie, kym budes mat vysledky, ale myslim, ze je to dolezite vysetrenie.. na genetike ti skumaju aj trombof. mutacie, ale nie vsetky.. niektore faktory sa ukazu az na hemato vysetreni... takze odporucam, ja mam tiez obe vysetrenia, sice sme s tym tiez zacali az neskor, ale som rada, ze to mam vysetrene... clovek ma taky lepsi pocit potom...

orsulka
10. jún 2010

ahojte.....

lenny.......fakt mi to je luto ...... 😔 ale ozaj sa treba otriast a ist dalej a ako citam, mas vedla seba uplne užasneho človeka, tak sa oplati pokračovat 😉 😉 😉 spg je spermiogram 😉

Moni.....ja som bola na genetike, kde mi hned urobili uplny základ hemato vysetrenia.....ked doktor pozrel, že tan základ je dobry, tak už ma neposielal na samostatne hemotologicke vysetrenie.., na podrobnejsie.......... tak vraj vsetko OK....a cez to vsetko aj tak preventivne picham clexane..... asi aj kvoli veku alebo čo....

orsulka
10. jún 2010

lenka...tak Vám to krsne vyslo...take pekne islo, že 10 !!!!! to už je fakt pekne, verim, že bude aj dosť embryjok a aj pekne kvalitných .-)))))) kedy budes volat ?????

lenny71
10. jún 2010

Violi ano už by si mohla...volaj a objednaj sa 🙂
Inak my nie sme manželia...sme spolu už asi 5 rokov...ja som sa rozviedla a baby sú už velké ...jedna teraz zmaturovala práve 🙂 no a a ten spg...no v blave nám nevraveli nič , naopak povedali že je ok ale tu v RF
nám povedali že majú spermijky zlý tvar či čo..., ale povedali ked som sa pýtala že to neni problém a vajíčka sa oplodnili, tak neviem 😒 🙂
orsulka ty si tuším na -Mám nemám lieky- pisala, že máš cetrot...ak ho ešte máš tak mi napíš prosím ťa do ip.jeden ešte mám ale ešte asi 2 budem potrebovať.minule mi stačili dva ale pre istotu 🙂 .
A babenky ak by ste vedeli o nejakom gonale tak 900 by som vzala 🙂
Písala som aj na mám nemám lieky ale zatial nič

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre