Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeca_1
15. júl 2010

@shandy pichacky mi nevadia, skor som sa zlakla tych rizik.
Aj mne hovorila o dvoch mutaciach ale nevyznam sa v tom.

mircalla
15. júl 2010

@pikha zatial nie, ale budem neskor
ja som z hemato jelen, le homozygot je tusim daco zdedene po oboch rodicoch....tiez mam daco take

shandy
15. júl 2010

rebeca_1 pozri si tuto linku a hadam ta to trosku ukludni, uz som to tu davala...
http://www.genomac.cz/sk/view.php?cisloclanku=2...
akoze jasne, ze to nie je vyhra take nieco mat, ale zas to netreba prehanat. kazda druha kocka ma nejaku mutaciu, cize ak si budes pichat, tak by nemal byt ziadny problem a budu ta predpokladam na hemato sledovat. heterozygot znamena, ze mas chybny gen zdedeny od jedneho z rodicov, homozygot znamena, ze si zdedila od oboch, su tam o nieco vacsie rizika. ale nemas stale este tu najzavaznejsiu formu mutacie tak hlavu hore. S otehotnenim problem nie je pri tomto....aspon som o tom este nepocula.

shandy
15. júl 2010

@rebeca_1 MTHFR mutacia je prave najmenej zavazna, zvyknu sa davat len vitaminy B6, B12, kyselina listova, pretoze ked mas tuto mutaciu tak sa tieto vitaminy horsie vstrebavaju z potravy. ono je to od pripadu k pripadu, ale je dobre, ze mas fraxik, ten ti pekne nariedi krv a bude ok, este vyfasujes dake vitaminy a bude dobre, neboj 🙂
a prave, ze je dobre, ze o tej mutacii vies, lebo vies robit prevenciu....

rebeca_1
15. júl 2010

@mircalla ano to je ten homozygot a znamena 80-nasobne zvysenie rizika.
No nic, uz to nebudem studovat lebo ma slak trafi ))

@shandy ano, ano uz som to vycitala. Dakujem. Ja som na heme sledovana od septembra 09 a aj ma budu dalej sledovat.
Staci ten fraxik od ET pichat? Vy kedy ste s nim zacinali?

rebeca_1
15. júl 2010

@shandy vitaminky uz mam pripravene ale teraz mam zobkat vsetko zelene a cerstve ))

orsulka
15. júl 2010

tak ahojte......kurnik teraz som sa dostala k netu, lebo sme zavarali uhorky....potom som schrupla ani neviem ako, ale dobre, lebo v noci som bola od 1-3 hore a nie a nie spat 😝 😝
ale tieto informacie co tu citam.......no kurnik sopa!!!!!!!Lenočka.......je mi to naozaj uprimne luto 😢 😢 😢 ťažko je povedať a hlavne odpovedať, že prečo .....ono to snad ani nejde......tak len prajem,aby ten žial velmi skoro prebolel, a ty si sa sama rozhodla pre nove a dalsie pokracovanie za vysneným cielom....velmi ti to prajem....
určite bude teraz čas na smutok a aj slzy, tak si ich dopraj kolko potrebujes, a verim,že potom to zas pojde a tentokrat uspesne...inak to ani nemože byt......

orsulka
15. júl 2010

NALALA....tebe gratulujem k srdiečku....ja viemaky to je pocit, ked sme este nikdy takto daleko neboli 😉 teraz sa len pekne opatrujte,aby bolo vsetko v poriadku 😉
Mircala....no a tamtensi popri tebe nezasluži ani len oslovenie EX!!!!! on toho jednoducho nie je hoden !!!!!ale presne tak ako niektorá pisala, ty budes najlepsie maminka na svete pre Filipka.....a možno bude rad, že nemá hentakého otca.....este by sa za neho musel hanbit.......nemám na neho viac slov.... 😠

violoncielka
15. júl 2010

@lenka20 leni to je hrozne krute ☹. Nemam slov. Taka som bola tebou nadsena a povzbudena a teraz som z toho uplne zdrvena. Vyplac sa moja ja placem s tebou a nechajte cas vyhojit rany....bla bla bla- sorry tak ma potrebu ti nieco napisat a zistujem ze su to same chabe slova....velmi velmi spolucitim.

olympia
15. júl 2010

@violoncielka ja tiež neviem, čo Lenke napísať a ako zmierniť jej žiaľ. Viem, ako strašne to bolí, nekonečne a nenormálne, no ona iste vie, že jej budeme naďalej držať palce. 😔

rebeca_1, ja som pichala Fraxiparín od OPU, ale aj ako prevenciu hyperstimuláku, mala som nábeh. Neboj, keď budeš sledovaná na hemato a hneď budeš mať nasadenú liečbu, tak to bude ok, držím palce.

shandy, mircallka, áno, je to skvelý pocit, aj keď tie pohyby sú ešte také jemné a občas nejednoznačné, ale úžasne krásne. 😵

shandy
15. júl 2010

no vidis, neboj to zmaknes 😉
ja mam fraxik od OPU, uvidis, co ti povie dokina v R. 🙂 , mne hemato nechcela dat vobec fraxik a doki, ze ano od OPU...

shandy
15. júl 2010

no vidis to zmaknes patrilo rebece, len ste dnes take rychle 🙂

orsulka
15. júl 2010

@olympia a ty este stale pichaš???? ja picham ten celxan a po tejto kontrole sa chcem pytat na hemato, lebo zatial mi ho od pozitivnej krvi nasadil len moj lekar......je tam možnost,že by som ho nemusela pichat do konca tehu?????

olympia
15. júl 2010

@orsulka pochybujem, pokiaľ viem, pichá sa do konca šestonedelia, aspoň čo mám kamarátky, ktoré si museli riediť krv a už porodili, tak to mali nasadené takto.

gabika24
15. júl 2010

leni, nemám slov...plačem, ale to ti asi veľmi nepomôže... 😢 . Moc na teba myslíme, držkaj sa, dievča.

rebeca_1
15. júl 2010

@olympia tiez som zvedava odkedy budem ja pichat. Ja by som tiez takto nejako zacala, radsej skor ako neskoro. Vitouskovej som to uz poslala a nech ona sama rozhodne.
Ja som na heme sledovana od septembra od OHSS. Ja som sa mu nevyhla a poctivo som si to odlezala v nemocnici so strasnymi bolestami.
To je fajn, ze ty si takto obisla. Kiezby sa to u kazdej dalo. Ale nedivim sa tomu pri takych strasnych jednotkach co som si pichala.
Ty uz mas krasne tyzdne, baby moje ja Vam tie bruska taaaaaaaaaaaaaaaaaaaak zavidim ale tak triezvo, to je predsa jasnacka. Len si to pekne uzivajte, lebo uz ideme na rad my.....

Cely den premyslam nad tou nasou Lenkou. Celu tuto temicku som si preluskala a este uplne cerstvo mam v hlave ako v januari napisala ze ma snehovobiely test. Prehru brala vtedy uplne bravurne.
Dnes to musi sakra boliet. Jedine co v tejto chvili pomoze je silne objatie..

lahhel
autor
15. júl 2010

Citam smutne správicky o Lenke...neviem co povedat, asi kazda z nas vie ake je to prist o babetko, este ked to mame vsetkytake tazke...Lenik, zlatko, je mi to velmi luto, verila som, ze to tentokrat vyjde, ale osud to zariadil inac..ale ty si z nas najsilnejsia, viem ze to bude tazke, ale ty si bojovnicka...myslim na teba...

lahhel
autor
15. júl 2010

A mne dnes prisla chvalabohu mrcha, takze laparku stihame...V pondelok nastupujem, v utorok ma budu robit, tak mi silno drzte palce...Trosku sa bojim, ze ked ma otvoria co vsetko tam najdu..okrem tej cysty..ale doki vie, ze chceme babo, a riadne som mu to zdoraznila, aby sa neskusil zobrat mi nieco navyse ako tu cystu 😵
A potom sa uz tesim na stimulku, bud na dalsi cyklus, alebo na ten dalsi...
Inac aj som heparinka...ja sa mam hlasit u hematologa tyzden pred zaciatkom stimulky, ze zacnem preventivne pichat aspon tyzden pred stimulkou..

Mircalik, tak sa ti to uz blizi, to je super, ja som tiez za cisarsky...uz sa tesime na Filipka...a ex teraz neries, sustred sa len na Filipka a teskaj sa...bude to uzasny zazitok, ked ho prvykrat uvidis...dufam, ze to zazijeme vsetky vsetucke ktore sme tu v nasej temicke...

kanhwa
15. júl 2010

Lenicek,
je mi to nesmierne luto, ze po tolkej radosti prezivate tuto bolest, nenachadzam slov...a nemozem tomu uverit...nikdy som sa nestotoznovala s nazormi, ze zivot je nespravodlivy, lebo vsetko ma svoj zmysel, aj ked my ho prave nevidime a nerozumieme mu, ale teraz mam uz vazne pochybnosti.... Je mi z toho strasne smutno, prajem Ti vela sil...

modra
15. júl 2010

Tak.. IUI spravene.. teraz uz len cakat na vysledok a modlit sa aby to vyslo 🙂
Aj ked Lenku vobec nepoznam viem si predstavit co preziva ja som to prezila 2 x.. teraz uz len drzat palce aby sa z toho dostala co najskor..
@mircalla a ty nemozes napisat do rodneho listu otca ked vies kto to je?? Ja by som ho tam napisala aj napriek tomu ze on nechce.. Lebo ked sa budete sudit o vyzivne co ti v bud. urcite pomoze tak to bude zlozitejsie ako ked ho tam budes mat..A preco by si mala svoje bejbyno ochudobnit aspon o tych par korun co ti pridelia 🙂

rebeca_1
15. júl 2010

@modra drzim palce!

modra
15. júl 2010

@rebeca_1 dakujem moc 🙂 toto bude 5 IUI okrem inych co mam za sebou..

rebeka33
15. júl 2010

Ahojte, ja len nemôžem nereagovať.
LENKA veľmi ťa stískam a prajem nech ťa zlosť a smútok čo najskôr prejdú a pridala sa k nám na jeseň. Je mi to ľúto. ☹
Mircala vieš tvoj syn bude mať tvoje meno a tak už bude naozaj len tvoje. A to máloktorá z nás bude mať dieťa z svojím menom. 😀 Kašli na neho a zďaleka sa mu vyhýbaj. Bude dobre. 😵 😵 😵
malaka tíško gratulujem.
Mne stále robia odbery už som chudokrvná 😀 ,no výsledky asi o 2-3 týždne.
Prajem pekný večer všetkým.

kanhwa
16. júl 2010

Mircalla,
pokial si pamatam, tak moj mu v CARe aspon tu v BA podpisoval pre IVFkom, ze v pripade dietata vopred uznava octovstvo. Nepamatam si, ci sme to aj v Repraku podpisovali, lebo sa mi to po tych vsetkych procedurach uz pletie, ale myslim, ze ano. Mal by to byt standard v kazdom CARe. Tak nechapem, su predsa pisomne dokazy, ze to boli je spermie, takze o com??????? Je raz otec a hotovo, musi si plnit vyzivovacie povinnosti, urcite by vam prispevok z jeho kralovskeho platu pomohol, takze to by si si mala vybojovat si myslim.
Pozdravujem vsetky babule a tehulkam a cakatelkam drzim palce.

mircalla
16. júl 2010

@kanhwa Samozrejme, ze mam papiere z CAR. Avsak na matrike sa vypisuje taky papier, ktory musia podpisat obaja rodicia. Ja som sa na to informovala, uz ked odo mna pocas tehu odisiel.
Ak ho nepodpise, ak otec tam nebude uvedeny a mozem si uplatnovat vyzivne, az ako ho ako otca uzna sud.
Take su nase uzasne zakony, naklonene darebakom

Inak zdravim vsetky kocky, ja som sa dnes prvy raz po asi mesiaci vyspala, ziadna zaha, teplo, problemy s dychanim...asi preto, ze som spala u tety, kde bolo znesitelne a bola aj burka.

mircalla
16. júl 2010

ono, ja im to tam ukazem na matrike, ci im to nestaci, ale podla toho, co mam zistene, tak nebude....on to musi podpisat, takze to ma jednoduche....
na druhej strane, nechce byt ako otec, ok...nebude mat ziadne prava.....ani mu nedam vediet, ze sa maly narodil.
v poslednej dobe ma akoze navstevoval a podobne, ak som spomenula otcovstvo, opat sa vyparil ako gafor, ja toto raz nepochopim

kanhwa
16. júl 2010

@mircalla
to je ale neskutocny idiot 😠 😠 😠 to co su ale za zakony, ked to podpisal v CARe, tak snad je to uz preukazane, ze je to otec??? no ale vieme, ako to tu chodi. Keby platil vyzivne, tak by vas mohol otravovat a komplikovat vam nasledne zivot, no ale tie peniaze su tiez dost dolezite. Idealne by bolo, keby len platil, ale inak by vam dal pokoj. drzim palce!

mircalla
16. júl 2010

no mam to doma, z RF mi to poslali. este uvidim....to sa da riesit neskor
lenka pisala, ze ju pustaju uz domenko, aspon to

orsulka
16. júl 2010

ahojte......tak zase krasne teplucko..... 😀
@mircalla tesim sa, že si sa konečne vyspinkala aj s malinkym.....po takej dobe.. 😉
s tym tvojim ex si to budeš musiať fakt dobre rozmyslieť a zvažiť všetky pre a proti.....ci mať v živote klud a pohodu, alebo doťahovačky, sudy ale staly prijem pre Filipka, co naozaj nie je zanedbatelne!!! vobec ti nezávidím taketo rozhodovanie.....
akurat som s chcela pytat na Lenočku, ale už si napisala......ak si jej nepovedala, tak jej odkaž, že sme s nou....
dakujem...

mircalla
16. júl 2010

uz sa stalo samozrejme.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre