Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
13. aug 2010

@callex psychologicka fici.. kazdy mesiac, teraz je zrovna na dovci ☹
@julietka chlap si to zacina nejako premyslat, chce si o tom dnes podebatovat.. v kazdom pripade, niekedy su na tom baby horsie. neviem si predstavit, ze by som videla svoje dieta umierat na nejaku hnusnu chorobu.. si vravim, ze to nase aspon netrpelo 😔

@mircalla a tatino ako s filipkom?

baby, prajem pekny vikend.. ja som dnes stravila hodinu v obhcode, kupila som si plavky na dovcu, ignorovala som kila navyse aj celulitidu a bezim domov, ideme do pardubic... opatrujte sa 😀

callex
13. aug 2010

@floskula nemyslim ze to bude hormonami..ten problem mam dlhsie ako beriem lieky...ale urcite maju na tom svoj podiel.
@ninockaskv uzi si dovcu.

julietka
13. aug 2010

@ninockaskv vystihla si to svojimi slovami, naozaj je najhorsie pre matku ked musi vidiet vlastne dieta ako trpi a zomiera...moja znama prave teraz toto preziva, uplne zdravy dvojrocny chlapcek plny zivota z nicoho nic dostal tazku rakovinu (a to bol plne kojeny, to len na okraj lebo niekedy mam pocit ze dojcenie sa az moc precenuje) ..trva to uz pol roka co "byvaju" v nemocnici a maly ma velmi naozaj velmi zle vysledky, teraz sa uz psychicky zosypala a je na liekoch...

olympia
14. aug 2010

ahojte,
britka, čakám bábätko z môjho vajíčka a manželovej spermie, bol to posledný pokus takýto, potom sme boli odhodlaní skúsiť možno aj darované, ale ťažko je povedať, čo by bolo keby. Bola som riadne nastimulovaná, mala som vyše dvadsať vajíčok, ale aj nábeh na hyperstimulák a transferovali mi dve embryjká. Jedno sa dobre uchytilo a včera sme ju videli na krásnom veľkom morfologickom UZV. 😵
Držím palce všetkým čakateľkám na výsledok aj stimulantkám.
Ninocka, tebe príjemnú dovču, oddýchni si a uvidíš, že ešte získaš novú energiu do ďalšieho pokusu.
Mircallka, to je fajn, že mama ti pomáha. A kojenie v pohode, máš dosť mliečka?

takyna
14. aug 2010

@olympia črtá sa dievčatko?, gratulujem 🙂

kočky pozdravujem všetučky 🙂

callex
14. aug 2010

@julietka to je hrozne co preziva tvoja znama.je to hrozna rana osudu.zivot vie byt dakedy fakt kruty.
@olympia no teda vyborne vam to vyslo..a dievcatko? super. drzim palce nech vsetko ide dobre i nadalej.

karlito2
14. aug 2010

ahojky, chstáme sa na konzultáciu do Reprofitu, a som objednaná k MUDr. Kuřecovej. Sledujem vašu stránku už dlhšie a práve preto som sa rozhodla skúsiť piaty pokus v Reprofite. Viete mi poradiť, či máte skúsenosti niekto s touto dr. 😕

rebeca_1
14. aug 2010

Ahojte, par dni som tu nebola a docitat Vas bola normalne sichta )))))
Vsimla som si, ze ste riesili co po ET. My planujeme odletiet k moru. Pri prvych troch IVF som vzorne lezala, oddychovala co to dalo a aj tak sa nevyplatilo (((( Teraz sme sa rozhodli takto. Ani Vitulka nebola proti, dokonca navrhla aj sklenicku cerveneho vinka )))) Zlata ))))

@karlito2 u tejto doktorky som nebola. Videla som ju v Reprofite asi 2 krat. No pocula som Stelcla, ze ked bude potrebovat s cimkolvek poradit alebo pomoct, bude jej kedykolvek k dispozicii. To bolo asi pred mesiacom....
Urcite konzultacia dobre dopadne a nieco spolocne vymyslite )))))

callex
15. aug 2010

@rebeca_1 a kedy idete na to? myslim ze s tym morom to je dobry napad.myslim ze vsetky sme nachylne pri dalsich pokusoch vyskusat to co sme predtym odmietli urobit. niekto bol doma teraz ide do prace a opacne.tak to ma byt aspon si clovek nic nevycita.
@karlito2 ja som novacik v RF..ale pacia sa mi.dokonca moj obvodny gynekolog ked pocul ze sme sa rozhodli pre RF povedal ze dobra volba.tak ma to vcelku potesilo.

inak bola som v piatok u obvodneho s papierom od machaca ze treba zobrat krv predpisat clostyl a tak.tak mu hovorim ze ho chcem teda poprosit ci sa ma ujme na spolupracu s centrom.a on ze ziadne take...[srdce sa mi zastavilo v ten moment.].ved to je samozrejmost.tak som si vydychla.
takze uz cakam len na mrsku.brucho uz boli par dni ale stale nic.

violoncielka
15. aug 2010

Caute babky,takze v utorok ideme na OPU....nakoniec mi dorasti 4 foliky...no uvidime ci aj ten piaty zabojuje. Prehodili ma k Vitouskovej,ale som spokojna aj s nou- len ma to trosku zaskocilo....Tak potom ked sa vratime do Italy vas budem informovat.

rebeca_1
15. aug 2010

@callex ja si teraz nepamatam ci ty ides na IUI alebo IVF. Ty si mala aj IUI uspesne, ze?
Ja tiez cakam na ms a idem nato. Zajtra by mala dorazit.
Moc drzim palce!

@violoncielka 4 foliky je super pocet na min. stimulku )))) Len nech su aj 4 kvalitne vajicka a uz to bude na velmi dobrej ceste!!!! Drzim moc palce!!!!! Vitulka je skvela, nebud zaskocena z toho! Ja k nej chodim a som max. spokojna.

violoncielka
15. aug 2010

@rebeca_1 ved ja nie som zaskocena nou,ale myslela som si ze ma bude cely cas mat machac. Priznam sa,ze nemam rada zmenu lekarov,ale ona je fakt dobra a mila-tak sa viem prisposobit.
Inac baby aj na SK vam davali estrimax? ja ho beriem prvy krat, ake mate s nim skusenosti. Radsej som si ani necitala pribalovy letacik 😀 😀 -stacilo mi ho otvorit. Inac s manzelom mame super dovolenku.vcera sme boli v Prahe a dalsie dni pojdeme pozriet nejake blizke zamky a mozno sa pojdeme pozriet do Blanska k priepasti Macocha. No skratka spojili sme prijemne s uzitocnym 😵 😀

orsulka
15. aug 2010

@violoncielka pekny vysledoček...nehc vsetko dobre dopadne...pisala som s Janulou, tak ta ma OPU v ppondelok 🙂))))) vraj tak okolo 7 by ich mohlo byt 🙂)))

violoncielka
15. aug 2010

@orsulka ano aj mne pisala. mozno budem mat aj viac,ale tie 4 maju velkost 15.5 piate ma len 11 a ostatne su malinke. ale budem vdacna aj tym 4. A dakujem 🙂

rebeca_1
15. aug 2010

@violoncielka ani ho necitaj )))) Ja som mala pri KETe sice estrofem a nebol ziaden problem. Estrimax je nieco novsie.

callex
15. aug 2010

@violoncielka pekna uroda a este krajsi vylet.cechy su krasne.
@rebeca_1 Machac chce skusit IUI..odsledovat si cyklus..manzelove SPG..tak mu verim hadam vie co robi. ja som mala mrsku dostat dnes ale zatial nula bodov.mala som 2 IUI z troch uspesne. no ako sa to vezme..par dni pozitivne testy..male HCG. a potom mrcha.tak stimulovat mozno zacneme naraz len kazda na iny zakrok. 🙂
baby mne sa nechceeee rano vstavat. ☹ ten vikend tak rychlo ubehol.

rebeca_1
15. aug 2010

@callex to sa tak dobre cita, ze dve IUI z troch boli uspesne. No teda uspesne ako uspesne.
Jasne, daj na Machaca! Je to profik a stale sa mate kam posunut keby nahodou.
Urcite to ale dobre dopadne, mozno prave tie dve IUI boli len blba nahoda a teraz to uz konecne klapne...
Ja sa trapim s mykozou, neviem ci vhupsnem do IVF tento mesiac. Mozno ked mi bude ms par dni meskat /ako zvycajne/ tak sa stihnem doliecit a pojdem do toho....

callex
16. aug 2010

@rebeca_1 mykoza je dobry betar...ale ak ti lekar nasadi silny cipok tak by mali stacit tri dni a potvora je prec. inak zaberaju aj candibene cipky. ja som si zacala s mykozou tykat uz v 12tich a obcas mi dala riadne zabrat.mozno mam teraz prave vdaka nej problem s otehu. 😖

babenky aj vam sa tak nechce ako mne? typicky modry pondelok.

ninockaskv
16. aug 2010

@olympia takze to uspesne pokracuje??? drzim brite palecky, nech embryjko ostatne tam kde ma a nech krasne rastie

ja som sa trosku zregenerovala v pardubiciach, chlap mi stihol oznamit, ze zaciatkom septembra ma nejaky meeting, vikend 11 bude v prahe, takze dovolenka hrozi ked tak zaciatkom oktobra.. tak dovtedy stihenm ist do gynfivu, po lieky, zacat jest lieky a v novembri si vyzdvihneme mrazacikov... mozno ked sa konecne bozie sily pozru nasim smerom, tak to vyjde.. inak potom riesim konzultaciu v RF 😉

prajem pekny tyzden 😀

rebeca_1
16. aug 2010

@callex zeby to bolo kvoli mykoze? No zrejme vsetko je mozne. Ja ju mam teraz druhy krat, prvy krat som ju mala pred jedenastimi rokmi. Nedavam si ziadne cipky ani som nebola u lekara. Kupem sa v harmanceku a mam imazol krempastu. Zatial to zabera aj ked boli to jak svina (((((
Ja som dnes doma ale zajtra budem urcite tie iste stavy ako ty. Neboj, zachvilku je obedik, potom kavicka a uz ides aj domkov )))))

@ninockaskv v Egypte bude v oktobri este lepsie. My sme tam boli v aprili a mali sme 38 stupnov. Dobre to planuje ten tvoj starky ))))))
Aj ten november sa mi paci. V novembri pre snehuliacikov a na Vianoce tehulkaaaaaaa )))))))

lenka20
16. aug 2010

ahojte babulky, no vy ste zase popisali 😀 😀
violoncielka - 4 je vyborny vysledok na taku mini stimulku, ved vies, ze staci aj 1 vajko ked je to to prave 😉 obycajne byvaju tieto vajka co su v mensich poctoch o to kvalitnejsie 😉 drzim palce na OPU 😵 😵 😵
rebeka1 - fuu, mykoza, svinka jedna, mne kedysi pri mojej prvej a jedinej mykoze zabrali canesten tablety co sa vkladaju do posvy, 3 dni a bolo po mykoze...
ninocka to uz znie ako plan zlatko 😉 😵 😵 😵 😵 mrazaciky niekedy prijemne prekvapia, aj ked sa ti do GF nechce tak im netreba nechat ani jedno potencialne dietatko, na RF mas cas, ja stale dufam, ze tam ani nebudes musiet ist 😉 😵 😵
karlito - Kurecovu nepoznam, asi tam bude novsia, ale to nic, predpokladam, ze by si medzi seba nevzali ziadne Becka a ze pristup bude rovnako dobry 😉
callex pekne si vybavila u obvodaka, to potesi, vsak? 🙂
olycek gratulujem k nadhernemu zazitku z pohladu na tvoje krasne dievcatko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenka20
16. aug 2010

specialne pozdravy pre britusku - britus co v brusku noveho? babatka uz su zahryznute, citis nejake zmeny, ci si bezpriznakova tehulka? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
pozdravujem maminky a deticky 😵 😵 😵 😵 😵

callex
16. aug 2010

@ninockaskv a ja som myslela ze si reprofitacka..a citam ze v GF mas este mrazacikov. veru tak ako pise lenka nenechaj im tam nic..a vyuzite tu sancu ktoru mate.za mrazenie tak ci tak platite tak by bola skoda to nevyuzit.
@rebeca_1 no na tu mykozu ti fakt mozem doporucit canesten cipky..dokonca dostat kombinaciu cipky + krem.ten kremik je dobry ak to svrbi zvonku.vyborne sa ti ulavi.oboje dnes kupis volno v lekarni.neliecene mykozy sposobuju zrasty a tie ako vieme mozu viest k neplodnosti. s mykozou by som sa nezahravala.a najme ked si pre stimulkou.
@lenka20 no veru prekvapil ma obvodak.ale on ma niekedy taky zvlastny styl komunikacie ze neviem ci je ironicky alebo je to jeho zmysel pre humor alebo ma kritizuje.tazko sa v nom vyznat.

shandy
16. aug 2010

ahojte dievcence,
tak sa hlasim po kratkej dovolenke 🙂 🙂. co tu nove? ako sa maju cerstve tehulky?
mne nakoniec mrcha prisla az vcera, takze dnes som supla prvu vcelicku 🙂
@olympia tesim sa, ze morfo je v poriadku a babulka sa ma k svetu 😵 😵 a dakujem za podporu 🙂
@violoncielka krasny vysledok 4 foliky, tak zajtra drzim palceky, nech su kvalitne vajka.
ninocka, pozeram, ze plany uz su 🙂, len tak dalej 😉
o mykozach mi nehovorte, tiez sa s nimi pasujem od puberty, bleee...zacala som teraz polrocnu liecbu mycosystom 150 a musim povedat, ze len raz pocas pol roka som ju mala, no ale uvidim, co bude, ked uz ho brat nebudem....
pekny den vsetkym 🙂

rebeca_1
16. aug 2010

@shandy ideeeeeees!!!!!! Moc drzim palceky!!!!!

brita
16. aug 2010

@lenka20 ahoj moja, rada ta vidim, ako sa drzkas? Ja som mala na 5. a 6.den po ET take divne stavy v brusku, ako na mrchu, ale ani kvapka. dnes to je uz v pohode, nic necitim. Inak ja si myslim, ze mne by aj tak ta mrcha neprisla teraz, aj keby tam v brusku nic nebolo, lebo ja mam v sebe ten lucrin depot a ten ma drzi az 8 tyzdnov bez menzesu. Dnes mam 7. den od ET, ak neratam den ET. Snazim sa vsetko robit opatrne, keby nahodou...... 😉 Je to cudne, ale nejako ma ani nelaka ist si kupit tehotensky test. Snad to do 23.8. vydrzim, lebo vtedy idem ku Krajkovi. Inak fakt zatial ziadne naznaky ci priznaky, len to brusko, ako som pisala, tak ktozvie, ci v tom brusku sedia ti dvaja kliestici, ci odplavali. 😀

Pozdravujem vsetky kocky. 😉

shandy
16. aug 2010

@rebeca_1 dakujem 😀 😀 😀 , si pis, ze ideeeeeeeeeeeeeeem 😀 😝

shandy
16. aug 2010

@brita brituska kliestici sa dufajme pekne zahryzkali, plavecke preteky sa nekonaju 😉 🙂

tomka12
16. aug 2010

@shandy tak sa drz 🙂 , ja sa o par dni k tebe pridam 🙂

brita
16. aug 2010

@shandy dakujem, moja, dufam, ze mas pravdu. 😉 Vies, ja sa nechcem moc zbytocne tesit, aby som sa potom nesklamala, ale zase nie som ani pesimista. Tak nejako sportovo sa to snazim brat, po tom vsetkom, cim sme presli, uz mi ani ine nezostava 😉 Hladkam si brusko, manzelik ho tiez hladka a tak spolu tisko dufame, ze babatka tam su a ze sa konecne dockame. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre