Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagik
16. nov 2015

@mili78 strasne ti drzim palce

mili78
16. nov 2015

@gagik ...dakujem krasne si mila ;)

diska
16. nov 2015

@matusik6 ahoj asi to aj kazdy citi inac ci to povedat dietatku alebo nie,ale ja ked sa tak zamyslam stale mi vychadza,ze ano,nas maly je predcasniatko,bol aj na jis a v kazdej lekarskej sprava je uvedene,ze po ivf a mam pocit ze tato info s nim aj porastie a ked si zoberieme nas co sme sa snazili po centrach a genetike napr. Ak by to tiez riesil budu sa podla mna pytat aj nato.

osky
16. nov 2015

v pripade darcovskych spermii alebo vajicok je dobre povedat
pravdu-prave koli lekarskym dovodom.clovek sa moze dostat do uzkych,rodicia tu zu ani nemusia byt a lekari nemaju sancu mu pomoct lebo netusia ze vlastne nie je dietatom svojich rodicov....viem ze to vyznie tvrdo,ale skuste si to predstavit....
nieto este ked dotycne dieta bude ako dospele mozno tiez riesit otazku neplodnosti v CAR.

osobne tieto metody neuznavam-ked nema byt z mojho tela,z mojho muza....potom neviem...
ale pripustam ze tuzba po detoch je obrovska a mozno ked budem k tomu nutena,zmenim nazor...jeden nikd nevie.

mircalla
16. nov 2015

@osky tvoj nazor ma vobec nezaujima ci to uznavas alebo nie

mircalla
16. nov 2015

@osky a tusim sa ta na neho ani nik nepytal

osky
16. nov 2015

@mircalla preco sa hnevas?netreba sa pytat,nazor vyslovit mozem,ci nie?mala om pocit ze sme v demokratickej spolocnosti....s cim mas Problem ???

mircalla
16. nov 2015

@osky ale kludne si ho povedz....z casu na cas sa tu zjavi nejaka mudrlantka, co samozrejme nie je v nasej kozi a ma potrebu sa vyjadrovat k veciam, ktore nemusi riesit....

mircalla
16. nov 2015

@osky dufam, ze si teraz so sebou spokojna, ze si "povzbudila" mnohe, co su aktualne tehotne s darcovskymi alebo cakajuce na darcovske....pretoze uz vyskusali za x rokov vsetky ostatne moznosti a ine moznosti ani nemaju. pre kazdu to bolo rozhodovanie, ktore trvalo mesiace ci roky, ci do toho ist a urcite by mali radsej vlastne vajicka si spermie, keby to slo.....

mircalla
16. nov 2015

@mili78 ja som si to precitala tiez v letaku, tak som hned pisala dokymu plus so zistovala,ze niektore baby ho beru do 12tt....drzim palce🙂

mili78
16. nov 2015

@mircalla ...dakujem, si velmi mila ;) taktiez drzim palce ;) ty uz finisujes ako pozeram ;)

santeema
16. nov 2015

@osky mircalla ma vcelku aj pravdu, nikto sa ta tu nepytal na tvoj nazor🙂 a aj ked si v demokratickej spolocnosti, aj v nej sa nazory vyslovuju tam, kde je na ne niekto zvedavy🙂...v tejto teme asi tazko dakoho takého najdes, lebo vela bab tu musi riesit darcovske vajicka alebo spermie a myslim, ze by´najradsej neriesili, ale nie kazdy ma ststie mat dieta prirodzenou cestou z vlastnych vajicok a spermii. skor by si ich mala povzbudit a zazelat im vela stastia a zdravia a ich detickam rovnako...to by si tu v tejto teme skor zaujala🙂

jalaura
17. nov 2015

Baby je tu nejaka zienka, ktora zacala akurat stimulovat? Nech viem, ze v tom nejdem sama🙂

sasa1983
17. nov 2015

@gagik. Tak ano, detskej dusicke by to asi nebolo stravitelne ale tak nebude to rozpravat 7-8-9rocnemu dietatu a dufam, ze da k tomu dopracujem,,ked bude mat aspon 12-13r. Pride mi to ale tak narovnako s informaciou, narodil si sa predcasne, bol si v inkubatore. ...

lusipe
17. nov 2015

@jalaura tak idete do druheho kola?🙂 my mame mrazaciky tak pojdeme v januari 😉

rada2002
17. nov 2015

@evit81 ja už mám po druhom IVF. 1IVF menopur clostil,orgalutran, pregnyl-jedno vajíčko oplodnené ale naujalo sa vo mne. 2IVF to isté jedno vajíčko ale neoplodnilo sa. Teraz mám 2 mesiace pauzu a v januári začínam znova ale už s maximálnou dávkou hormónov Dipherelin 9x, menopur 300 denne a potom pregnyl. Čo na to hovoríš? Dúfam, že sa to podarí konečne na tretí krát. A to som samoplatca. Stojí to veľa, ale ja verím že výsledok bude stáť za to. Ak nie tak cca3000 euro fuč. Mali ste niektorá takéto IVF? Ak áno dajte vedieť ako ste dopadli.

evit81
17. nov 2015

@rada2002 ahoj, to ma mrzí, že to nevyšlo ani na druhý krát. Viem čo prežívaš, stále je nádej, aj keď neúspech vždy veľmi bolí. A čo si myslím o stimulácii, resp. stimulačnom protokole? Že je to lotéria a fakt to stojí strašne veľa peňazí a výsledok je nezaručený. Ak to niekomu výjde na 1.krát, to je fakt výhra. A lekárom je asi tiež dosť ťažké stanoviť správnu dávku liekov, lebo každá reagujeme inak. Vidíš, ja som reagovala úplne opačne - po vysokej dávke 1 vajko a po softe 6 z toho 4 zrelé. Chodíš do RF? Ku komu? My sme tam boli dneska na transfer - krásna expadovaná blastocysta 1.triedy (vlastným menom Martinko 🙂)) . A dúfam, že budú dve embryjká na mrazenie (zatiaľ je iba jedno). Dnes mal službu Koudelka - veľmi bol milý. Inak chodím k doktorke Pospíšilovej. A prečo si samoplatca? Klasické IVF s vysokou dávkou liekov sa dá preplatiť (VSZP preplatí to, čo na Slovensku). Prvé ivf som mala cez poisťovňu - hoci peniaze zatiaľ neprišli, ale mala som to od nich schválené.

sona_fit
17. nov 2015

@tlucka @gagirl a ostatne dievcata! Dnes som 8 den po KET a už mam pozitívny test!!! 😄 Asi som neni normálna ale namiesto radosti sa straaaasne bojím, až ma brucho rozbolelo. Bol to moj 10 ty transfer. Som 15 dni po pregnyle, ten to už nemôže byt že? že by skreslil ten výsledok, či?

rada2002
17. nov 2015

@evit81 Vitaj v skupine. Aj ja chodím Pospíšilovej. Vieš ja mám 39 rokov preto ten samoplatca. Teraz som sa dohodla s doktorkou, že mi aspoň recepty napíše na sestru, ktorá má 37 rokov, aby som mala aspoň tie injekcie preplatené od poisťovne. Ešte musí sestra poslať žiadosť do poisťovne. Jej by to mali schváliť. Mne to neschválili, lebo nesplňam podmienky-hajzli. Tak mi drž palce aby som dobre dopadla. Pa

gagirl
17. nov 2015

@sona_fit mojaaaaa..to je super..veelmi sa tesim...len klud..skus byt v pohode a ver ze vsetko je a bude v poriadku..🙂

gagirl
17. nov 2015

@sona_fit a co sa tyka pregnylu ten je uz z tela davno fuc...🙂

sona_fit
17. nov 2015

@gagirl Jeeej, dakujem, ani som si to nestihla vyguglit o tom pregnyle. Som strašne napätá, musela som sa s tým už niekomu zdôveriť, muž len teraz cestuje domov z východu, tak ho nechcem rozptyľovať za volantom, ufff bojím bojím,....;)

nelly3
17. nov 2015

@sona_fit
urcite to pregnyl nemoze byt 😉 isla si v nativ cykle na KET ked si mala pregnyl? vkladali ti jedno?

gagirl
17. nov 2015

@sona_fit ja ti verim ze mas zmiesane pocity..bude to dobre neboj..brucho ta moze boliet..aj mna bolelo dost..Skus byt v klude a pohode..Ani som nevedela ze si po vklade..mam velku radost z teba a verim ze vsetko dobre dopadne. 🙂 Povies manzelovi ked pride domov? 😉 Kedy ides na krv?..

gagirl
17. nov 2015

@nelly3 ahoj..ty sa chystas tento mesiac na ket myslim ze?..🙂

nelly3
17. nov 2015

@rada2002
nic sa neboj, dlhy protokol bude oki, ja som mala nieco podobne co ty v softe a v dlhom dobre, tiez som mala presne tie lieky a injekcie co ty.

izzie27
17. nov 2015

@sona_fit drzim palce a gragulujem hlavne klud...pregnyl to uz istotne nie je☺

sona_fit
17. nov 2015

@gagirl Jasne že poviem, len nato čakám. Áno, tentokrát som nepísala že idem na KET, neviem, akosi som nechcela byt na to upetá, snažila som sa vôbec to neriešiť a nemyslieť na to a fungovala som akoby nic, a tuším to pomohlo. A pravdupovediac, už som ani neverila, za chvíľu mam 41 r. a som sa zmierila s tým že vlastne deti mat nebudem ale som mala este este zodpovednosť k tým dvom mrazacikom, tak že idem postupne pre ne....
Snáď to dopadne tentokrát lepšie....
@nelly3 Ahoj, áno išla som v natyv, na 11 den sono u môjho gynekológa, Koudelkovi som len poslala mail že ktorý som den, akú mam sliznice a že kedy možem prísť. Tak mi kázal este v ten den pripichnut pregnyl a od 14 dňa brat utros 0-0-2, tak to beriem doteraz. KET bol 18 den cyklu, takze takmer úplný nativ.
Inak minuly KET v júni som pichala preventívne aj fraxik na odporúčanie hematologicky, aj ked mi nic nezistila, že koli veku, prekrvenie maternice a tak, ale sa mi rozbehla mrcha este pred tým nez som mala testovať, tak teraz som ho radšej vynechala...zatiaľ

sona_fit
17. nov 2015

@nelly3 áno jedno, este jedno mi ostalo...

rada2002
17. nov 2015

@nelly3 ďakujem potešila si ma.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre