Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mitka85
9. feb 2016

Prosim vas viete mi poradit co je LWMHeparin? Otevrel mi napisal ze od ket budem brat aj toto

gagirl
9. feb 2016

@mitka85 ahoj..nizkomolekularny heparin..to su fraxiparine ..clexane..

mitka85
9. feb 2016

@gagirl dakujem 🙂 takze to sa picha.a recept mi daju v brne ci si musim u nas zhanat nevies?

chelly
9. feb 2016

@mitka85 v Brne ti recept daju, ale lepsie je zohnat tu, aby ti to poistovna preplatila. lebo na recept zo zahranicia platis liek cely.

mitka85
9. feb 2016

@chelly dakujem 🙂

mili78
9. feb 2016

Baby tie co chodime k pani dr. Drakulovej...prave ju mame na STV v damskom klube 🙂 zlatunkaaaa

erijan
9. feb 2016

Ahojte... mozete mi poradit, ak pojdem na ivf este cez poistovnu,tak lieky si mam vybrat z lekarne v CR alebo na SK? Aby mi to potom uznala poistovna pri refundacii nakladov...

chelly
9. feb 2016

@erijan urcite v CR. ak ich budes vyberat v lekarni, tak si prefot recepty. alebo ich mozes zobrat v RF a oni ti to daju na fakturu.

erijan
9. feb 2016

@chelly dakujem pekne 🙂

argenti
9. feb 2016

@cheeky82 Ahoj, skúšala si na tu mykozu brať probiotiká? Ak nie mohla by si vyskušať. Môžeš to brať aj dlhodobo.

cheeky82
9. feb 2016

@argenti jasne. Aj peroralne aj vaginálne . Vo výsledkoch steroch mam okrem mykózy vždy aj potvrdené ze sú tam aj lactobacily. Teraz mi dá doktor nejakú tabletku, raz za mesiac po dobu 3-6 mesiacov. Chcem ešte skúsiť oreganovy olej

argenti
9. feb 2016

@cheeky82 o tom som nepocula, ale vyskusaj. Mne kazal gynekolog a aj imunologicka brat lactobacily, aby som predisla mykoze, po antibiotikach. Zatial to funguje.

osky
10. feb 2016

tak ja som dnes testla a je to tam 🙂

viditelne krasne dve ciarky
som taka stastna,uz som si vyplakala oci,
podarilo sa nam to po dlhych 7 rokoch beznadeje.
zelam vam to vsetkym.je to neuveritelny pocit.

tinkatinulka
10. feb 2016

@mili78 ona chodí pravidelne

mili78
10. feb 2016

@tinkatinulka ...ja som ju prvy raz zaregistrovala. Ked som chodila do prace tak som nemala sancu sledovat damsky klub ;)

lusipe
10. feb 2016

@osky jej uzasne, mooooc sa tesim a gratulujem.... Uzivaj si tento krasny pocit 😉

pufa
10. feb 2016

@osky perfektne, len tak dalej 😉

silvinkabb
10. feb 2016

@cheeky82 tie tabletky su super. Dufam ze sa toho zbavis uplne ako ja. Kokosovy olej skus, je to maly zazrak

lienkae
10. feb 2016

@osky super, gratulujem 🙂 poznam ten krasny a neopisatelny pocit stastia, po tolkych rokoch ... uzivaj si ten prenadherny pocit 😵

cmudlo
10. feb 2016

@osky jeeej supeeer!!! Blahoželám! Prajem vám to z celého srdca. Ako si sa správala po ET ak smiem vedieť? Ležala si,šetrila si sa, či si chodila do práce?....

izzie27
10. feb 2016

@osky gratulujem bolo to kraaasne obdobie😊

lienkae
10. feb 2016

@erijan ahoj, ak ti schvalili IVF v zahranici, lieky ti mozu dat v CARe alebo ti predpisu recepty. Pokial ti lieky daju v CARe, ako mne, tak po zaplateni celeho vykonu ti daju rozpis vsetkych ukonov a liekov. Mne rozpis liekov nedali uplny, tak som ho musela dodatocne poistovni dolozit, kvoli refundacii.
V pripade, ak ti daju recepty, lieky vyberies v CZ, ale predtym si vsetky recepty okopiruj, pretoze ich budes musiet dolozit pri refundacii. Dufam, ze som ti to zrozumitelne napisala 🙂

gagirl
10. feb 2016

@osky srdecne blahozelam..a prajem bezproblemove tehu..drzim palce 🙂

cheeky82
10. feb 2016

@silvinkabb aké tabletky? Oreganovy olej?

erijan
10. feb 2016

@lienkae ano zrozumitelne, dakujem 🙂 a blahozelam k babatku 🙂 snad sa coskoro aj nam postasti

lienkae
10. feb 2016

@erijan dakujem pekne 🙂 a drzim palce, nech sa i Vam zadari co najskor 😉 Ak by si mala este nejake otazky ohladom preplacania, rada poradim

erijan
10. feb 2016

@lienkae dakujem pekne 🙂 hlavne ma zaujimali tie lieky kde ich mam vyberat a platit aby potom s tym nebol problem

lienkae
10. feb 2016

@erijan niet zaco 🙂 ja som to tak isto riesila cez kona , nevedela som co a ako, vsetko sa mi zdalo tak zlozite s tou poistovnou. A dievcata tu boli mile, uzasne poradili 🙂

osky
10. feb 2016

@cmudlo
ahoj.
no,ja som den pred punkciou vajicok z nicoho nic dostala zimnicu a horucku.
dala som si Paracetamol a vypotila som to,tak na dalsi den zu horucka nebola,ale Bola som velmi chora-priedusky,kasel a trochu nadcha.
Doktor povedal ze ked nemam horucku,nevadi to.

takze cely tyzden som Bola potom v posteli,unavena a slaba,snazila som sa liecit ale nebrala som nijake oficialne lieky,len tae domace babske recepty.

no po 7 dnoch som mal ET,doktor,npriek tomu ze som este Bola stale dost chora,povedal,ked nie je horucka,nevadi.moze byt.

takze ked mi urobili vklad,bola som zase väcsinou v posteli-mala som stastie,ze som vtedy prave mala semestralne prazdniny a tak som Bola viac ako tyzden Doma....
Bola som velmi slaba a ospala,takze bohvieco som nerobila,ledva som navarila,furt ma tahalo do postele,fakt,ja som cely ten cas po ET len polihovala,nic takzsie som nedvihala,nechodila som nikam,nemotala som sa zbytocne,robila som len lahke domace prace,potroske a myslim si ze v mojom pripade to bolo dobre.

chcem len povedat,ze som nepila kavu.v tehu to neodporucaju,tak som sa jej vyhla,
ale ani mi nechutila,ani nechuti-dviha mi zaludok.ale myslim ze aj preto som stal Bola taka malatna.

a este som brala a stale beriem vitaminy.zacala som zu pred stimulaciou,vlaste zu to beriem hadam aj pol roka:
Vitamin D,kyselinu listovu a probiotika,obcas magnezium.

som sa rozpisala,ale chcem nech kazda zena vykusa.lebo povedia vam ze mate robit vsetko ako predtym,ale ja si to nemslim.po ET sa treba setrit aspon ten tyzden,dva.

teraz chodim do prace,ale mam pohodovu pracu,takze tam mi nic nehrozi.

smart15
10. feb 2016

Ahojte kočky. Prosim o radu. Viem sa mi ozvat niektora z vas, čo ma poistovnu Dovera a posielala ziadost o preplatenie IVF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre