Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

panarka
13. dec 2012

@zeina62 presne tak podstatné že sú v poriadku, a niektoré bábätká že vraj sú menšie na začiatku tehotenstva a potom to dobehnú. Ale tiež by som sa moc toho nepridržiavala, teraz u nás v rodine doktor odhadol pred pôrodom že malinký bude mať ľahko cez 3 kg a narodil sa a mal kúsok cez 4 kg. 🙂 dá sa zistiť cez ultrazvuk či sú bábätká jednovaječné dvojčatá alebo dvojvaječné?

bibi24
13. dec 2012

@falin fuuuha, tak takto ta babo trapi? Velmi verim a dufam kvoli tebe, ze to bude dobre a bude aj srdiecko vidno! Drzim vsetky palce co mam!!!

ria191
13. dec 2012

@falin uff bábinko vás nejako naťahuje. Určite to je veľmi ťažké, ale ty to zvládneš. Prajem ti veľa síl, aby to čakanie rýchlo ubehlo. Aj ja verím, že to bude v poriadku. 😀

bibi24
13. dec 2012

@panarka samozrejme, ze sa da 🙂

zeina62
13. dec 2012

@panarka hej da sa to zistit mne povedali ze budu dvojvajecne

sofia17
13. dec 2012

@falin neboj urcite srdienko este nabehne, dôležité je že všetko ostatné vyzerá dobre a o tyzden ho uz budes
pocut ako zvon... 🙂 🙂 🙂

bibi24
13. dec 2012

@falin a ake velke bolo babo?

freeze24
13. dec 2012

baby ja som v miernom teda dost velkom soku.akurat som volala kvoli vysledkom na hcg a vraj je 1500!!! Nie je to nejak vela na 13.den po transfere jedneho krpceka???mali sme aj PK.sestricka sa smiala ze no moze byt jedno a mozu byt dve... fuuuu tak s tymto som voooobec neratala 😨 😨 😨 😨 😨

darka2001
13. dec 2012

@speranza1 no mna tie vaječniky po OPU tiež boleli hlavne 1 den,večer som si dala brufen bolo lepšie ale na 3 den teda bolelo celé brucho a bola som riadne nafuknutá,tak som volala dr a vraj mám len vela piť+veľa bielkovín+oddych a ak sa mi to ani trocha nepolepší tak ma chcú vidieť,ale voda naozaj pomáha aj keď 4 litre dajú zabrať!!!

darka2001
13. dec 2012

@freeze24 fuha,nádhera blahoželám.......

falin
13. dec 2012

@bibi24 @ria191 - veru natahuje, je to total na psychiku, musime vsak verit a nevzdavat sa 🙂
Bibi zabudla som sa spytat ake je velke a dr. nevravel.
@sofia17 - dufam ze ano

@freeze24 - krasne hcg. Ja som mala 13-ty den HCG kusok na 2000 a vidis ako bojujeme 😒 vsetko je relativne

rot
13. dec 2012

@falin držím silno palce!

tinkatinulka
13. dec 2012

@falin držím všetky palčoky, zazraky sa deju a ver že aj tvoje babo jeden prinesie

zuzu1122
13. dec 2012

ahojte reprofitacky 🙂 tak uz mam aj ja za sebou prvu konzultaciu... ja viem, ze tu vsetky hovorite aky su tam vsetci mily, ale skutocnost ma velmi milo prekvapila... povedala by som ze az nad mieru... naozaj som necakala taku ochotu a pristup... skoda, ze som to uz skor nezistila, bola by som okamzite isla do brna a nezabila by som pol roka zbytocne navstevovanim centra, kde zenu, resp. par beru len ako zdroj penazi, ktory treba vyciciat co to da... v reprofite su proste jednicky 😀 😀 😀

freeze24
13. dec 2012

@falin mrzi ma ze sa takto trapite 😒 vy ste davali vkladat dve?my len jedno a preto sa neskutocne bojim lebo som citala nie moc pekne clanky o jednovajecnych dvojickach.hrozia tam vacsie zdrav.problemy ako pri dvojvajecnych ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ bojim bojim

zuzu1122
13. dec 2012

@falin si zlata, akurat som prisla z prvej navstevy reprofitu... som nadmieru spokojna hlavne s pristupom a vysvetlenim a tiez, popravde som cakala, ze ma hned nadopuju vsetkym moznym a v najkratsej dobe sa vrhneme na IVF a ono nic 🙂 lekar nam oznamil, ze chce zacat pekne po poriadku, takze vo februari nas caka dalsia konzultacia, rovno mi predpisal na stimulaciu clostyl... tak som zvedava, co z toho vznikne... ale musim uznat, ze vam, co uz mate potvrdene, ze cakate babenko potichucky zavidim... ale prajem to kazdej jednej... 🙂

tinkatinulka
13. dec 2012

@zuzu1122 ten pocit tažko opisovať a treba zažiť :-ň

zuzu1122
13. dec 2012

@tinkatinulka tak to mas pravdu... cakala som, ze budu mily aj vsetko, ale toto... to som ozaj necakala... a hlavne ujo machac je super chlap... 😀

tinkatinulka
13. dec 2012

@zuzu1122 no je to chlap na svojom mieste, my sme z neho mali super pocit..nič nechce nechať len tak a vždy mal pre mna aj povzbudivé slová 🙂

radina
13. dec 2012

@zuzu1122 Ahoj, tak ako dnes? boli ste tam, ze ? mozno sme sa tam aj videli 🙂 ... nas vzal DR. nakoniec hned po spermiograme, takze sme tam nemuseli cakat na konzultaciu. Tiez som velmi spokojna 🙂

yaya1
13. dec 2012

@zuzu1122 ahoj zuzu, som na teba myslela a netrpezlivo cakala, kedy sa ozves : ) som rada ze si spokojna a pozitivne naladena : ) ja som tam dnes tiez volala a objednana som na 14.1. k dr. stelclovi .... tak a uz teraz mam pocit, ze sa nieco konecne riesi a nieco sa deje : ) ak ti to nevadi, bola by som zvedava, co vlastne obnasa ta prva konzultacia, robia ti nejake vysetrenia, co ste spolu prebrali, atd. ty mas uz zistene aj nejake diagnozy, resp. problem ? lebo ja som viac menej na zaciatku a este nemam za sebou ziadne vysetrenia typu HP atd.... a kolko sa vlastne plati za prvu konzultaciu, to som nikde v cenniku nenasla ... kedy mas zacat brat ten clos. ? vy sa presne dohodnete az vo februari, aky postup zvolite, alebo uz teraz vies, k comu smerujete ? asi vela otazok, co : ) @radina ty si bola tiez prvy krat ? u koho si bola ?

zuzu1122
13. dec 2012

@yaya1 ahojkaj... no jednym z velkych prekvapeni bolo, ze manzel neplatil za spermiogram... ja som tam dodatocne vcera volala a objednala manzela, pretoze u nas je problem ten, ze ja sice mam endometriou diagnostikovanu, ale taraz vyzera, ze je vsetko u mna OK (nemam ziadne cysty ani zrasty na vajickovodoch)... cize, manzel bol najskor na spermograme a medzicasom, ako ho vyhodnotili, tak si nas doktor zavolal na konzultaciu... za nu sa neplati vobec nic... tam si nas usadil a pytal sa, aky mame problem, kolko sme uz spolu a kolko sa snazime o babenko... inak ja som si pre istotu bola aj vypytat kartu u svojho gynekologa - pre istotu a dobre som urobila, pretoze doktor v brne si pozeral vysledky z poslednej laparoskopie... potom ma pozrel sonom, povedal teda, ze u mna problem nevidi... kazal mi pri najblizsej menzes ked dostanem aby som isla na krv ku svojmu doktorovi tak na 2 - 3 ti den cyklu. kedze mi tento termin vychadza na vianoce a vtedy mi asi krv koli hormonalnemu profilu nikto nevezme, tak musim pockat do januara... potom cakam do dalsieho cyklu, kedy zacnem brat clostyl od 3 - 7 dna cyklu 3x1 no a potom sa musim objednat na dalsiu konzultaciu medzi 10 - tym a 13-tym dnom cyklu, aby videl ako dozrievaju vajicka a zaroven skontroloval HP...povedal, ze ma nechce hned hnat do IVF, lebo hoci mam problemy s chrbticou a diagnostikovanu endometriozu, ktora vsak nieje podla vsetkeho az taka zla... takze sa uvidi podla vysledkov z krvi a podla dozrievajucich vajicok... 😀

yaya1
13. dec 2012

@zuzu1122 tak to je dobra sprava, ze u teba by uz nemal byt problem !!!!! 🙂 ja som v rovnakej situacii ako ty, mala by som ist na HP, ale tiez mi to vychadza na vianoce, resp. mozno medzi sviatkami a sama som zvedava, ci sa mi podari niekoho zohnat, kto mi tu krv zoberie 😒 a spg ste mali v norme ? ak hej, mozno sa teraz pozitivne naladis, ukludnis a zadari sa aj same : ))) bodaj by ....
a podla coho si si ty vyberala doktora ? clostyl si si kupovala priamo v RF ?

zuzu1122
13. dec 2012

zienky, chcem sa opytat jednu otazocku.. co pomaha na zvysenie mnozstva a pohyblivosti spermii? mate niektora nejaky tip? totiz, moj manzel mal pred 5-timi mesiacmi perfektne mnozstvo aj pohyblivost ale mal patologiu hlaviciek 100%.. nasadila som mu nejake vitaminy a patologia sa zlepsila na neuveritelnych 91%, profil normalnych spermii je norma 4 a on ma teraz normu 3, co je dalsia uzasna vec, kedze pred tym mal 0,5... problem je v tom, ze co mal pred tym dobre tak sa mu teraz pohorsilo... ma ich malo a su pomale... cize sa nam to obratilo presne naopak 😢 neviete mi niektora poradit tak aby ked sa mu jedno polepsi, aby sa mu nezhorsilo to druhe? ☹

zuzu1122
13. dec 2012

@yaya1 no nam sa zmenil SPG... manzel mal pred tym zlu morfologiu, hoci mnozstvo a pocet mal perfektne, teraz je to tak ze ma morfologiu velmi zlepsenu ale ma ich malo a su pomale... takze neviem kde sa stala chyba... no ja by som mala byt OK, aspon tak mi doktor povedal, ze u mna nevidi problem... mne ten hormonalny nikto nezoberie, to som si ista... jedina sanca je ta, keby mi MS dorazila 20-teho, tak kludne 22. alebo 23. mi este krv zoberu... as zacnem pit hodne cerveneho vina, nech dorazia skor 😒 doktora mi poradila jedna zienka tu z fora a dobre mi poradila... som nesmierne a nadmerne spokojna... clostyl si dam predpisat u svojho, on mi to len do papierov napisal, tak zajtra si to dam predpisat asi, alebo mozno az potom... no neviem, este uvidim...

radina
13. dec 2012

@yaya1 Ahoj, ja druhy x, ale v podstate na tom prvom sme len hodili rec co a ako, lebo ja som mala cestu do CZ, tak som doktorovi som doniesla vsetky doterajsie vsetrenia ... dnes sme si dalsie veci doladili, u nas je to trosku komplikovanejsie, kedze ja musim brat teraz prednison na tu moju zblbnutu imunitu, cize ivfko bude u mna az februar-marec, plus aj muz berie nejake lieky na spermosky .... a ja este cakam na vysledky z hematologie, kde som si dala spravit trombofilne mutacie, nech mam vsetky vysetrenia hotove, kym sa do toho opat pustime. Inak, sme z rovnakeho obvodu 🙂

zuzu1122
13. dec 2012

@tinkatinulka ved prave, a najlepsie bolo, ze muz isel do tej onej miestnosti, akoze do kabinky a doktor chvilu na to prisiel, a volal nas do vnutra na tu konzultaciu... videl, ze sedim v cakarni sama a cez celu cakaren zakrical: a kde mate chlapaka?? 😀 😀 😀 nevedela som, co mu mam rychlo povedat - boli tam ludia a nechcela som nahlas hovorit, ze si isiel urobit dobre 😀 😀 😀 iba som mu kyvla hlavou smerom, kam odisiel moj muz... nastastie pochopil... tak ze si ide zatial urobit kavu a hned sa vrati 😀 😀 😀 taky bol velmi podareny...

zuzu1122
13. dec 2012

@radina ahojky, hej, boli sme tam... my sme prisli uz pred pol jednou, radsej skor, lebo sme nevedeli ake budu cesty... tak muza zobrali na SPG o 12:50 a hned na to nas zobral doktor na konzultaciu... vychadzali sme od tial bolo asi 14:10... neprisli ste nahodou trosku neskor ako o jednej? 🙂

radina
13. dec 2012

@zuzu1122 Tak par minutiek po 13tej, nikto tam nebol, len jedna kocka sedela na druhej strane miestnosti, tak si to bola asi ty 🙂

radina
13. dec 2012

@zuzu1122 Hehe, to som pocula 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre