Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
25. feb 2013

@lukaxxx to je myslím super číslo malo by byť nad 100 aspo mne povedali v labaku podla tohto dna, gratulujem 🙂

lukaxxx
25. feb 2013

@tinkatinulka dakujem, snáď bude pekne stúpať..🙂

lysa31
25. feb 2013

@panarka - tak to je super, že Vám to vyšlo, snaď sa zadarí aj nám. Nevieš kolko si mala folikov?

ria191
25. feb 2013

ahojte kočeny 😀 😀 😀 musím vám aj ja oznámiť super správu, že aj mne VŠZP preplatila 3. IVF v Brne a v plnej výške takže aj cez 1000 €. Takže tie čo nemáte minuté všetky 3. IVF na Slovensku vôbec sa nemusíte báť a určite vám to preplatia. Neviem síce aký majú strop, ale je to cez 1 000€. Podľa mňa si kľudne môžte brať aj stimulačné lieky, lebo preplatia to celé na komplet 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pixie18
25. feb 2013

@ria191 super 😉 aj ja som si davala nedavno ziadost o preplatenie (bolo to IVF soft). kolko im trvalo kym ti poslali peniazky? prislo ti aj vyrozumenie listom a potom na ucet?

lysa31
25. feb 2013

Myslela som si, že poiťovňa prepláca iba ivf ale nie ivf soft. Máte s tým skúsenosti? Už niekomu prelatili soft?

martini
25. feb 2013

ahojte dievčence. potrebujem rýchlo poradiť. dopisujem si s dr. Koudelkom, ale dnes mi neodpísal a ja sa už musím rozhodnuť. Dnes som prvý deň cyklu. Ked som predtým stimulovala v RF vždy som mala v protokole napísané, že prvý clostilbegyt od tretieho dňa cyklu, ale teraz mi Koudelka písal, že mám mať ten istý protokol, ale napísal, že od druhého dňa clostilbegyt... tak neviem či to myslel tak, že to trochu zmenil alebo... Chcem sa teda opýtať, čo ste teraz prednedávnom absolvovali stimulácie, kedy ste začínali s prvou tabletkou či prvou injekciou? Ďakujem, lebo teoreticky musím zajtra začať...ešte raz dík za vaše odpovede.

martini
25. feb 2013

@lukaxxx je to ok. ja som mala len o trochu viac a to som mala PK a máme doma chlapčatko 🙂

ria191
26. feb 2013

@pixie18 zatiaľ mi poslali iba vyrozumenie, že mi prídu na účet peniažky a trvá im to zhruba 6 - 8 týždňov 😀 😀 😀

ria191
26. feb 2013

@lysa31 my všetky máme soft a čo ti poviem, že na Slovensku ti poisťovňa pri IVF nepreplatí nadštandard a to je ICSI a PK a keď si dáš refundáciu z ČR tak ti preplatia všetko. Toto je IVF zadarmo, lebo všetko čo som do toho (okrem mrazenia) vrazila, tak sa mi vrátilo. Všetko je tu na hlavu. Normálne som kvôli tomu ani nespala.

lubica1979
26. feb 2013

@ria191 ahoj, chcem sa ťa opýtať, či si bola ako samoplátca v ČR a potom si žiadala o refundáciu? Čo všetko si prikladala k žiadosti? Ďakujem

tinkatinulka
26. feb 2013

@martini ahoj ja som mala vždy clostil od 3-7 DC a injekcie už od 2 DC

ria191
26. feb 2013

baby snažila som sa sem dať tlačivo na refundáciu zo VŠZP tak dúfam že je to tu 😀 😀 😀 http://www.vszp.sk/files/Refundacia_nakladov_na... a potom som priložila faktúru z Reprofitu, správu, a bankový výpis lebo som to platila kartou ale inak je to všetko na tom tlačive @lubica1979 áno ako samoplatca a potom požiadaš o refundáciu

mirm
26. feb 2013

@ria191 ahoj, ty si mala v Brne prvbe ivf, ked ti to preplatili? uz som nasla... Ja mam minute vsetky 3 ivf :(

ria191
26. feb 2013

@mirm vieš čo tak ty si mi zrovna bodla, pretože by ma veľmi zaujímalo že keby si to len tak zo srandy podala na poisťovňu (za to nič nedáš) že čo by ti odpísali. Či to vôbec sledujú. Zatiaľ to žiadna kočka neskúšala.

lysa31
26. feb 2013

@martini - ja som začala brať clostil 2dc až 6dc.

lysa31
26. feb 2013

@ria191 - to by bolo super keby mi to preplatili🙂 Ja mám dôveru tak to skúsim - peňiažky vždy potešia aj keď //čiarky by potešili o trochu viac 😀

ria191
26. feb 2013

@lysa31 tak to určite o "trošku" 😀 😀 😀

lysa31
26. feb 2013

Tak lieky aj injekcie dobrané už iba pregnyl pichnem a môžem ísť na to🙂

tinkatinulka
26. feb 2013

@lysa31 tak vela stastia resp. vela krasnych vajok 😉 kedy mas OPU?

lysa31
26. feb 2013

@tinkatinulka Dik. Je to moje prvé ivf tak som celá nesvoja. Vo štvrtok ráno. Nemáme moc folikov tak snaď aspoň 1-2 vajká budú.

speranza1
26. feb 2013

@ria191 ria to je supeeer, ze ti to preplatili.. nevies, ze aky je tam casovy limit? ak nejaky je... myslim tym, ze kedy najneskor po IVF to mozem poslat.... ja mam sice doveru, ale skusim to asi tiez... len musim najst to spravne tlacivo do dovery... 🙂

lysa31
26. feb 2013

Robili vám sono v deň OPU?
@speranza1 - rozmýšlam, že by som tento týždeň zbehla do dôver a snaď mi tam niekto poradí.

nelly3
26. feb 2013

@lysa31
mne nie 😉

nelly3
26. feb 2013

@speranza1
mne v dovere preplatili, trvalo to cca uz ani neviem, 2-3 mesiace, ja som to podavala hned po vklade 🙂 lebo som vedela, ze to dlho trva, dovera preplaca do cca 1000€ 😉 treba vyplnit ziadost o refundaciu a zaniest, nepytat sa, nevolat, zbytocne Vas odbiju 🙂

speranza1
26. feb 2013

@nelly3 dakujeeem a nevies kde najdem to tlacivo?

panarka
26. feb 2013

@tinkatinulka neboj určite do tretice budete mať už šťastie, podstatné je že máš vajka, toho som sa ja najviac prv bála, že čo keď nebudem mať. Držím palčeky veľmi 🙂

pufa
26. feb 2013

@lysa31 to je fajn. my sme mali len dve vajká a obe boli dobré a sa oplodnili, jedno mi rastie v brušku a druhé čaká v Brne na svoju príležitosť. Predbežne som mu sľúbila október 2014 😀 Držím ti silno palce!

panarka
26. feb 2013

@lukaxxx ahoj, akurát pozerám ja do svojich papierov a na druhý týždeň po ET je rozhranie HCG od 20-500. Si skoro presne v polovičke, takže si myslím že perfektné 🙂 Na tretí týždeň od ET je tu napísané HCG od 100 - 5000, takže spĺňaš aj 3 týždeň 🙂 , a 4 týždeň je od 3000 - 20 000. Tak ti vopred zo srdiečka gratulujem 🙂

panarka
26. feb 2013

@lysa31 ahoj ja som mala 4 folikulky a v 3 z nich bolo vajíčko na oplodnenie. Vkladali sme 2 embryka na 3 deň a jedno sme čakali že budeme mraziť ale myslím že na 5 alebo 6 deň sa už nevyvíjalo, tak sme nemali mrazáčika. Ale za to máme už bábätko v brušku 🙂 Ono nie je také dôležité mať čo najviac folikulkov, ako samozrejme pravdepodobnosť sa tým zvyšuje že bude i viacej vajok, ale podľa mňa je dôležitá asi kvalita potom. Takže aj kočky ktoré majú len pár folikulkov nemusia byť vôbec smutné. Mne dr.Machač povedal že jemu stačí len jedno a poriadne, tak keď povedal že máme 3 tak som bola šťastná a vôbec som sa nezaoberala tým že niektoré majú aj 12 -15. Niekedy je lepšie nečítať čo všetko kočky píšu aj keď viem že to nie je moc ľahké a veriť doktorovi a myslím že v reprofite s dôverou k lekárom nemá nikto problém 🙂 Už máš po IVF, či ešte len čakáš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre